شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
چرا دوستان به جای 270 ، برنو میخرند ؟ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: چرا دوستان به جای 270 ، برنو میخرند ؟ (/showthread.php?tid=2204)

صفحه ها: 1 2

چرا دوستان به جای 270 ، برنو میخرند ؟ - Kalashnikov - 2015-12-18 02:27 PM

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیز.

دیدم این موضوع به خاطر مشکلی که برای دو تا از دوستان پیش آمده ، واقعا لازمه نوشته بشه.

دو تا دوست داریم که هر کدامشون به خاطر حالا ، جوگیری ، حس نوستالژی ، تعریف بیجای دیگر دوستان و یا حالا هر چیزی که شما فکر می کنید به فاصله 9 ماه از همدیگر ، یکی برنو متوسط و دیگری برنو کوتاه گرفتن.

دیروز گفتیم با این دوستان بریم بیرون تا هم اسلحه ها رو امتحان کنیم و هم بحثی در هوای آزاد داشته باشیم !

دیدم هر دوتای آنها دارن از دقت برنو در مسافتهای بالا مینالن !

دو تا از دوستان اسلحه فروش هم همراه ما بودند که باز یکی از این دو نفر هم برنو متوسط داشت و یکی دیگر 270 و من هم که 270 داشتم.

خلاصه سر دوستان رو به درد نیاورم و وقتشون رو نگیرم.

بعد از حدود یک ساعت و نیم تیر اندازی با هر 5 اسلحه که 3 تا برنو و دو تا 270 بودند ، دیدیم که تفاوت بسیار زیادی بین این دو اسلحه در مسافتهای بالای 300 متر از لحاظ قدرت و دقت و قدرت نفوذ و تخریب هست که 270 واقعا بالاتر و بهتر از برنو هست و قابل مقایسه نیست.

البته ناگفته نماند تمای فشنگ هایی که زدیم خارجی بودند.

حتی خود اون اسلحه فروشی که برنوی واقعا تمیزی داشت و فکر میکنم حدود 22 قیمت خورده بود میگفت 270 از همه لحاظ سرتر و بهتره.

دو دوست دیگر هم که باید فعلا چند سال برنو ها رو تحمل کنند تا بتونند بعد عوض کنند که کلا داغون بودند !

آدم سراغ دارم ماشینشو فروخته برنو گرفته و الان نه اینکه نراضی باشه ولی میگه بهتر بود 270 میرفتم و خودمو راحت میکردم.

من نمیخوام بگم برنو بد هست ، به هیچ وجه ، فقط میخوام دوستان بفرمایند ، چرا بعضی از دوستان گرامی و عزیز که میدانند ، برنو برای مسافت های بالا جواب گو نیست ، باز اقدام به خرید می کنند و بعد پشیمان می شوند و باید منتظر بماند تا بعد از چند سال بفروشند ؟

گفتم این موضوع رو بزنم ، تا اساتید بحث کنند که اگر دوستی خواست با توجه به شرایط اسلحه ای انتخاب کنه ، بهتر بتونه تصمیم گیری کنه.

من به همه نظرات دوستان احترام میگذارم و تمامی نظرات بسیار محترم هست.

از دوستان عزیز خواهشندم از نظرات حاشیه ای جدا خودداری کنند و فقط در چارچوب عنوان و موضوع تاپیک صحبت کنند تا تاپیک بسیار پرباری داشته باشیم.

سلامت و شاد و سربلند باشید.

ممنونم.

چرا دوستان به جای 270 ، برنو میخرند ؟ - hossein1haghighi - 2015-12-18 02:38 PM

با سلام ؛اغلب دوستان البته نه همه برای این جذب برنو میشن که مهمات در دسترس تر و ارزان تر هست و خیلی ها هم برنو دوست دارن ؛بعضی ها هم فقط میخوان یه اسلحه داشته باشن شاید یه تیرم باهاش نندازن یا گروه دیگه تا سیصد متر کارشون راه میوفته علت دیگری نداره .

حسین حقیقی

چرا دوستان به جای 270 ، برنو میخرند ؟ - askarpour - 2015-12-18 02:43 PM

سلام،
ممكنه شما بفرماييد كاليبر برنوها چند بوده؟؟
٧.٩٢؟؟؟
لوله هاي ٢٧٠ تعويض شده بوده يا لوله اي كه جنگ افزار سازي روش گذاشته؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
حسين جان من يه سوالي برام پيش اومد با توجه به فرمايش شما ، يعني موافقيد برنر بالاي ٣٠٠ دقت لازم رو نداره؟؟

RE: چرا دوستان به جای 270 ، برنو میخرند ؟ - Kalashnikov - 2015-12-18 02:55 PM

(2015-12-18 02:43 PM)askarpour نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام،
ممكنه شما بفرماييد كاليبر برنوها چند بوده؟؟
٧.٩٢؟؟؟
لوله هاي ٢٧٠ تعويض شده بوده يا لوله اي كه جنگ افزار سازي روش گذاشته؟؟

حسين جان من يه سوالي برام پيش اومد با توجه به فرمايش شما ، يعني موافقيد برنر بالاي ٣٠٠ دقت لازم رو نداره؟؟

با سلام و احترام.

دوست گرامی ، من تو نخ کالیبر نرفتم ولی بله احتمالا 7.92

در مورد 270 خودم لوله از اول روش بوده و این دوست اسلحه فروش هم تعویض لوله بود.

ممنونم.
(2015-12-18 02:38 PM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ؛اغلب دوستان البته نه همه برای این جذب برنو میشن که مهمات در دسترس تر و ارزان تر هست و خیلی ها هم برنو دوست دارن ؛بعضی ها هم فقط میخوان یه اسلحه داشته باشن شاید یه تیرم باهاش نندازن یا گروه دیگه تا سیصد متر کارشون راه میوفته علت دیگری نداره .

حسین حقیقی

با سلام.

درست می فرمائید جناب حقیقی.

ولی یک نکته !

در مورد ، موارد بالایی که فرمودین ، آیا واقعا ارزش ریسک کردن داره !؟

ممنونم.

چرا دوستان به جای 270 ، برنو میخرند ؟ - googoolmagooly - 2015-12-18 02:59 PM

باسلام
دوستان عزيز ، از نظر بنده ٢٧٠ نسبت به برنو سرتره! قنداق برنو ها اگه جنگى باشه كه قديمى و فرسودست، اگر هم تعويض شده باشه با قنداق شكارى و تجارى كه ميشه ٢٧٠ !!
كپ و گلن برنو ها عموماً بدليل اينكه ده ها سال در دست سرباز و عشاير و شكارچى كار كرده ، قطعا فرسودست، ولى ٢٧٠ كپ و گلنش از انبار ارتش نو به نو در اومده ، دسته گلن خم شده و زاج شده و اومده بازار شده ٢٧٠!!
برنوها سالهاست مه دارن شليك ميكنن و با تجه به عمر بيش از ٨٠ ساله آنها، ديگه در بهترين حالت ، خان فرسوده اى دارن. لول ٢٧٠ نوى خارجى يا ساخت داخله و بهرحال نو هستش !!
خوب حرفى نيست كه فشنگ برنو ارزانتره ولى اگر تفنگ براى استفاده و كارآيى خريدارى بشه مسلماً ٢٧٠ سرتره.
حالا اينكه چرا بعضى خريداران برنو ميخرن به جاى ٢٧٠ دليلش اينه كه اولاً برنو كمى ارزونتره( اگه قنداقش كهنه باشه) دوماً معروفتره و اسمش سر زبونهاست( اين مورد در مشتريان كم تجربه خيلى موثره) سوماً برنو واسه خيلى ها جنبه نوستالژى و يا عتيقه داره تا كاربرد و چهارماً در مورد وفور و قيمت مهمات برنو بيش از حد غلو ميشه! شما كى فشنگ ٢٧٠ خواستىن كه پيدا نكردين!؟ خوب تعداد برنو در دست مردم خيلى بيشتره و بهمون نسبت مهمات هم بيشتره ! طبيعى هم هست اگه كيفيت و دقت بالاتر مهمات و شليك رو طالب باشيد بايد پول بيشترى پرداخت كنين.
كاملاً نظرات شخصيمه و هيچ تعصبى هم روى هيچ سلاحى ندارم.
موفق باشيد

چرا دوستان به جای 270 ، برنو میخرند ؟ - askarpour - 2015-12-18 03:01 PM

والله نميدونم اما من فكر ميكنم برنو در صورتي كه شرايط مناسبي داشته باشه و فشنگ ها هم مناسب باشند در ٣٠٠ ، ٤٠٠ متر بدون مشكل باشه
جدول باليستيك كاليبر ٧.٩٢ هم معمولا از ٢٧٠ كارايي بهتر رو نشون ميده.
البته اينم بگم كه من خودم طرفدار ٢٧٠ هستم بين برنو و ٢٧٠ .
يه سوال جانبي هم من بپرسم اساتيد جواب بدن:
امكان تعويض لول ٢٧٠ با ٠٦-٣٠ هست؟؟؟ و اگر هست كدو قسمتها بايد تعويض بشه منهاي لول
يه سوال ديگه اينكه اگه مسافر لول تفنگ يا گلنگدن تو بارش باشه به تهران امكان ورود داره؟؟

RE: چرا دوستان به جای 270 ، برنو میخرند ؟ - Kalashnikov - 2015-12-18 03:09 PM

(2015-12-18 03:01 PM)askarpour نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والله نميدونم اما من فكر ميكنم برنو در صورتي كه شرايط مناسبي داشته باشه و فشنگ ها هم مناسب باشند در ٣٠٠ ، ٤٠٠ متر بدون مشكل باشه
جدول باليستيك كاليبر ٧.٩٢ هم معمولا از ٢٧٠ كارايي بهتر رو نشون ميده.
البته اينم بگم كه من خودم طرفدار ٢٧٠ هستم بين برنو و ٢٧٠ .
يه سوال جانبي هم من بپرسم اساتيد جواب بدن:
امكان تعويض لول ٢٧٠ با ٠٦-٣٠ هست؟؟؟ و اگر هست كدو قسمتها بايد تعويض بشه منهاي لول
يه سوال ديگه اينكه اگه مسافر لول تفنگ يا گلنگدن تو بارش باشه به تهران امكان ورود داره؟؟

با سلام.

دوست عزیز عرض کردم دوستان با فشنگ خارجی برنو زده بودند و در مسافت های بالا نتیجه نداده بود !

ضمنا خواهشمندم پستتون رو اصلاح کنید و سوال خودتون رو در قسمت مربوط بپرسید که تاپیک به حاشیه نره.

ممنونم.

چرا دوستان به جای 270 ، برنو میخرند ؟ - hossein1haghighi - 2015-12-18 03:10 PM

در جواب اقای عسکر پورباید بگم اگر در مقام مقایسه با 270باشه بالای 300متر دقتش مثل 270 نیست؛اما نمیگم که اگر دست ادم حرفه ای باشه و مهمات هم خوب باشه بالای سیصد کارایی نداره،بلکه میتونه کارایی هم داشته باشه،اما در جواب دوستم کلاشینکف باید بگم چه ریسکی؟یکی هست دوست داره بهرجهت برنو داشته باشه ازشم شاید راضیه بعضی هام هستن چه برنو چه 338لاپوا مگنوم کارایش براشون یکسانه و بیشتر از صد یا دویست تیر نمیندازن پس چرا بره فشنگ سی چهل تومنی خارجی 270بزنه.

حسین حقیقی

چرا دوستان به جای 270 ، برنو میخرند ؟ - askarpour - 2015-12-18 03:11 PM

حتما سوالم رو انتقال ميدم
در مورد فشنگ خارجي هم عرض كردم به نظر بنده جدول باليستيك ٧.٩٢ و ٨ بهتر از ٢٧٠ هست .

چرا دوستان به جای 270 ، برنو میخرند ؟ - hossein1haghighi - 2015-12-18 03:19 PM

دوست عزیز اقای عسکرپور؛عرصه عمل تا این جداول اعداد و ارقام فرق میکنه،مطمئن باش؛تازه شما یه جدول به من ارائه بده که بالستیکش بهتر باشه. برنوافت بیشتری داره ؛سرعت کمتری هم داره.ما با تعصب حرف نمیزنیم.من هر دو مورد اسلحه رو داشتم و دارم،و صدها فشنگ صرف این مقایسه ها کردم بی ادعا عرض میکنم خدمتتون جهت روشن شدن مطلب.

حسین حقیقی