شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 470 TH - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 470 TH (/showthread.php?tid=220)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: معرفی دیانا 470 TH - mehad - 2011-06-25 09:00 PM

(2011-06-25 08:07 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام.
بعد از مدتها فرصتی دست داد تا 470 رو بررسی و یه گزارش از اون در سایت بذارم.
متن:[تصویر: 470TH_mittel.jpg]
دیانا 470 تارگت هانتر همانطور که از اسم این اسلحه مشخصه هم برای هدف زنی است هم برای شکار.
در مورد مشخصات فنی اعم از سرعت شلیک و وزن و ... به دلیل کمبود وقت فقط به عکس زیر بسنده میکنم[تصویر: Diana470TH_000.jpg]
اولین نکته که در نگاه اول در مورد این اسلحه به چشم میخوره زیبایی و طراحی بسیار زیبای اون هست.طراحی که انشان رو یاد اسلحه های اسنایپری یا به قول خودمون قناصه ای میندازه.طراحی ارگونومیک این اسلحه به قدری خوب هست که وزن سنگین اون رو(وزن دیانا 52 و 470 تقریبا یکسان هست)روی دستها و شانه تقسیم میکنه و به قول معروف رو بدن میشینه.نکته دوم بعد از طراحی زیبا کیفیت ساخت بسیار بالایست که در این اسلحه به چشم میخوره و شما رو مبهوت خودتون میکنه کیفیتی مخصوص دیانا.و میشه گفت کارخانه پر بیراه نگفته از اینکه این محصول و 56 رو high end دونسته .
این اسلحه به صورت زیر تاشو مسلح میشه و محل قفل شدته مسلح کننده بسیار خوب طراحی شده و بدون هیچ گونه لقی و یا نامتوازن بودن یا نامتقارن بود زیر لوله اسلی بسته میشه [تصویر: DSC00103_640x480_.jpg]و [تصویر: DSC00105_640x480_.jpg]اون مشکلی هم که در 460 در مورد اهرم مسلح کننده بروز کرده بود دیگه خبری ازش نیست.[تصویر: DSC00109_640x480_.jpg]دیانا 470 هم مثل اکثر محصولات لول ثابت دارای 2 ضامن هست یکی برای ماشه و دیگیری برای سیلندر و پیستون[تصویر: DSC00106_640x480_.jpg].در مورد ضامن ها این که موقع مسلح کردن ضامن ماشه به عقب اومده و کاربر برای شلیک بعد از بستن اهرم باید ضامن رو به سمت تو هل بدهد و بعد شلیک کنند.در مورد ضامن نگهدارنده هم باید دقت شود که اهرم حتما اسلحه رو مسلح کرده باشه و بعد آروم با یه انگشت ضامن رو به سمت جلو هل داده و با انگشت دیگه اهرم رو سر جاش برگردونیم.
در هنگام ساچمه گذاری باید دقت بشه که ساچمه درست و کامل جا بره در غیر اینصورت ممکنه ساچمه به داخل اسلحه بیفته و اونوقت در آوردنش کار سختی هست.
در قسمت انتهای قنداق هم برای تنظیم و استفاده راحت تر ،ته قنداق به سمت بالا و پایی حرکت میکنه و این میتونه برای افرادی که از دروبین پایه بلند استفاده میکنن مناسب باشه [تصویر: DSC00111_640x480_.jpg]یه ریل هم روی اسلحه قرار گرفته که خیلی ابتدایست متاسفانه اما کار راه اندازه و شما میتونید دوربین رو روی اون قراربدین و محکم کنید داخل ریل هم یه سوراخ قرار داره که میتونه به عنوان نگهدارنده استفاده بشه [تصویر: DSC00126_640x480_.jpg]همچینی این اسلحه به دلیل نوع ساخت و ماهیت استفاده بدون سیستم نشانه رویست و برای استفاده حتما باید روش دوربین نصب بشه.در مورد دوربین هایی هم که روی مگنوم ها جواب میده بحث زیاد شده که فعلا بهتر از همه لیپرز و سنتر پوینت و مدل ساده گامو بوده.
[تصویر: DSC00118_640x480_.jpg]
خوب در مورد سرعت شلیک طبق گفته شرکت 1150 در کالیبر 4.5 هست که من حداقل 150 یا 200 تا ازش کم میکنم و فکر میکنم منطقی هم همین باشه .در مورد قدرت هم که 26 ژول.
چون کرونگراف ندارم پس به همون ارقام و آمار شرکت بسنده میکنم.اینم یه گروپبا 470 از فاصله 20 متری.چند نکته اون سوراخ هایی که کنارش تیک زدم با ساچمه بی کیفیت پرو مگنوم هست!!!!!!!!! و اون 5 تا شلیکی که وسط سیبل خورده با ساچمه ایرانی نوک تیز بیژن هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به جان خودم اولش کلی نا امید شدم اما بعد از شلیک با بیژن کلی خوشحال و در عین حال متعجب شدم.
[تصویر: DSC00121_640x480_.jpg] شعاع مرکز سیبل 2 سانت هست
فاصله 20 متر.
اسلحه دیانا 470TH
ساچمه 5 تا پرو مگنوم.
5 تا بیژن.
دوربین لیپرز.
حالت نشسته.
نکات منفی:ضامن پلاستیکی.کمی سنگین.ساچمه گذاری در اول کمی سخت.
نکات مثبت:سیستم ماشه پیشرفته.شکل ظاهری و طراحی زیبا و منحصر به فرد.دقت بالا با ساچمه مناسب.قدرت خوب.کیفیت ساخت بالا.

خوب در آخر امیدوارم رضایت دوستان رو جلب کرده باشه خصوصا دوست عزیزمون آقا مهاد.
دوستان کمی و کاستی بود به بزرگواری خودتون ببخشید.
خوشحال میشم بقیه دوستان هم که از 470 استفاده کردن گزارش های کامل تری در سایت قرار بدن و به پر بار تر شدن مطالب سایت کمک کنند.
یا علی

اقا جلان ممنون گل کاشتی منم با نظرتون موافقم جدیدا ساچمه های گامو چند دسته شدن من جدیدا یه بسته پرومگنوم گرفتم واقعا خوبه همش فیت میشه ولی قبلا یه بسته خریدم هیشکنومش مثل هم نبود.
بازم ممنون

RE: معرفی دیانا 470 TH - ALIANA-54-T06 - 2011-06-25 10:20 PM

ممنون جلال جان مطالب زیبائی بود این 470 مال کیه؟
اگر مال شماست که مبارکه Khansariha (8)
بهرصورت دو نکته به نظرم رسید که بد نیست بگم
اول اینکه با توجه به پایه دوربین که لئوپولد هست درست مثل مال خودم بنظر میرسه پایه صحیح بسته نشده و بنظر پیچ ترمز پایه در محل اصلیش بسته نشده و پایه در حال حرکت به عقب هست و احتمالا اثر خراشیدگی و خطر کنده شدن دوربین را بهمراه داره پس یک چک و بازدید لازم داره که مطمئن شوی و البته شما استادید و من فقط خواستم یاد آوری کنم Khansariha (256)
[تصویر: DSC00106_640x480_.jpg]
شکل صحیح پایه اینطوری باید باشه (البته اگر مقر پایه مثل 54 و یا 56 باشه)
قبل از بستن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد از بستن
[تصویر: DSC00182.jpg]
دوم همانطور که میدانید کمی لوله این 470 که مثل 460 هست سرعت اولیه خروج ساچمه اش بالاست و البته ممکنه تفنگ هم نو باشه و به آرامش نرسیده باشه ولی بهر صورت ساچمه مناسب خودش را می طلبه که حتما بمرور پیداش خواهید کرد . فعلا

RE: معرفی دیانا 470 TH - AIRKING - 2011-06-26 09:20 PM

سلام علی اقا.
بله تفنگ مال خودمه.البته جدیدا مال من شده تا چند هفته قبل برای پسر داییم بود که حالا برای منه البته یه قسط 200 هزار تومانیش موندهKhansariha (226)
در مورد پایه هم کاملا حق با شماست.خودم احساس کردم ممکنه خطایی در بستنش پیش اومده باشه.الان درستش میکنمKhansariha (8)
در مورد ساچمه فعلا فقط پرو مگنوم دارم.البته سعی میکنم تا چند روزه دیگه چند نوع دیگه هم امتحان کنم و نتیجه رو بذارم تو سایت.
یه خورده هم دلسرد شدم.[تصویر: 0002041D.gif] خدایش برای نوشتن و آزمایش این اسلحه زحمت کشیدم اما متاسفانه تعداد تشکر ها فقط 3 تا بود و این واقعا دلسرد کننده است.
من خودم انتظار ندارم که کسی ازم تشکر کنه اما احساس میکنم تشکر از پست های اینچنینی میتونه به رونق و ارتقا مطالب مفید و راهنمایی کننده و در ادامه اون با ارتقا سایت کمک کنه.
این دلخوریم هم بیشتر از این بابت هستKhansariha (226)Khansariha (226)
خیلی مخلصم.
یا علی

RE: معرفی دیانا 470 TH - ALIANA-54-T06 - 2011-06-26 10:48 PM

آخ ببخشید جلال جان من خودم هم یکی از اون حواس پرتها بودم خیلی شرمندمKhansariha (8)
ولی جلال جان خیلی گل گفتی و درست هم هست هرچند خیلی به تاپیک مربوط نیست ولی دقیقا بعضی وقتا من هم چنین دپرس یا دمق میشوم چون مثلا برای یک مطلب یا پاسخ یک دوستی ساعتها شده وقت میگذارم تا پاسخ و مطلب زیبا و کامل در بیاد بعد میبینم طرف اصلا مثل الان خود من حواسش به این چیزها نیست و حتی نمیفهمم که طرف پاسخ را دیده یا نه خخخخخ (لبخند تلخ) البته پست تشکر نه از باب گرفتن مزد است نه اصلا بلکه همانطور که فرمودید بیشتر جنبه مهر دوستان به تلاش فرد است و رونق دادن به مطالب سایت . باز بنوبه خودم از تمامی دوستان که حواسهای جمعی دارند تشکر صمیمنه دارم واز تمامی کسانی که من براشون کم حواسی بخرج دادم معذرت خواهی میکنم .باز ممنون جلال جان که باعث شدی یک تلنگری به خودمان بزنیم خخخخخخخ Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 470 TH - AIRKING - 2011-06-28 04:23 PM

شما لطف داری علی اقا.شما بزرگوارید.تمام بچه های سایت عزیزو بزرگواران.
ان شا اله دفعه های بعد سعی میکنم مطالب جامع تر وکامل تری بذارم تا همه خوششون بیاد .
البته همانطور که شما اشاره فرمودین هدف از تشکر ارج نهادن به زحمت دوستان هست ولا غیر.
یاعلی

RE: معرفی دیانا 470 TH - میثم کماسایی - 2011-06-29 07:31 AM

راستش این قضیه من رو هم یه مقدار در تاپیک کلیپ ها دلسرد کرد مثلا در یکی از پست های من که نزدیک 220 بار دانلود شده 12 سپاس خورده یا یکی دیگه 98 بار دانلود شده ولی 3 سپاس خورده!
امیدوارم همه دوستان به این فکر کنن که تنها سوخت ادامه فعالیت سایت به شکل قوی همین سپاس ها محسوب میشه که لا اقل ارسال کننده ای که وقت زیادی روی پستش میزاره بدونه بدرد چند نفر خورده و متعاقبا دیگران هم وقت میذارن و اون استفاده میکنه.

RE: معرفی دیانا 470 TH - imangta - 2011-07-13 01:27 PM

خیلی دوست دارم یکی از اینا داشته باشم.

RE: معرفی دیانا 470 TH - ALIANA-54-T06 - 2011-08-07 07:26 PM

(2011-08-07 07:09 PM)imangta نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون میشم که در مورد پیچ ترمز پایه دوربین محصولات دیانا یکم به من توضیح بدین.
دوست عزیز مطالب پایه های دوربین را میتوانید اینجا مطالعه کنید و اگر سئوالی بود هم همونجا مطرح کنید .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 470 TH - azimian - 2011-08-11 01:41 PM

بچه ها دیانا 1000 (پی سی پی) تو ایران اومده؟
قیمتش چنده؟

RE: معرفی دیانا 470 TH - AIRKING - 2011-08-11 03:13 PM

هنوز نه.