شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2013-08-06 12:13 PM

(2013-08-06 11:44 AM)sari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نمیدونستم کجا مطرح کنم...چون 52 داشتم اینجا گفتم

توی هوای بارونی شکار رفتن برا تفنگ ضرر داره؟؟؟؟؟(52)

خوب اگه آب به قسمتهای فلزی که مثلا زیر قنداق هستن نفوذ کنه یا زیر روکش لوله بره می تونه باعث زنگ ردگی بشه که اصلا خوب نیست.به خصوص در شمال که تفنگ تو هوای غیر بارونی هم زنگ میزنه!! اگر هم رفتی بعد از برگشت به منزل تفنگ رو خوب خشک و قسمتهای فلزی رو با یه روغن ملایم بپوشونید.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mozahem - 2013-08-06 12:14 PM

با سلام کلا میگن تو هوای مرطوب یا سرد سعی کنید تیر اندازی نکنیدKhansariha (256)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2013-08-06 01:55 PM

(2013-08-06 12:14 PM)mozahem نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام کلا میگن تو هوای مرطوب یا سرد سعی کنید تیر اندازی نکنیدKhansariha (256)

نه دوست عزیز.اون سرما یه حد مشخصی داره که معمولا تو کشور ما نه اون قدر سرد می شه و نه رطوبت مشکل خاصی ایجاد می کنه.ولی بحث زنگ زدگی همیشه خطری برای تفنگها در شمال کشوره.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - shovan - 2013-08-07 08:18 AM

معمولا توي اين جور شرايط جوي و آب و هوا يا احتمالاً بارندگي تفنگ كاملا كارم ميكنه و مشكلي نداره به قول دوستان اون قدري سرما نداريم كه مشكلي خاص پيش بياد ولي بهتره يه محض رسيدن به خونه تفنگ رو كاملا سرويس كنيد و بعد موقع نگهداري داخل روپوش يا كيف نذارين

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - sari - 2013-08-14 11:19 PM

در ٥٢ اختلاف كاليبر چهار و نيم و پنج و نيم در خط سير تا چه حد متفاوته؟

مثلا اگه با ٥.٥ در ٦٠ متري يك سانت بالاي هدف رو گرفتيم با ٤.٥ چقدره؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2013-08-15 10:36 AM

بارها این مقایسه را انجام دادم . هر دو اسلحه ازنظر شرایط کارکرد و سلامت شبیه هم و هر دو ماشه 05 دارن . حتی برای اینکه نتیجه دقیقتر بشود واشر سیلندر هر دو تعویض تا شرایط برابر بشه .ساچمه مورد استفاده هم پرو مگنوم. و اینکه هر دو سلاح بدون دوربین هستند. نتیجه این شد تا فاصله 50 متر و اینکه قلق هرکدام را بدست اوردیم نتیجه تقریبا برابری از نظر دقتی دارن. البته میزان نفوذ 4.5 بیشتر بود .ولی از 50 متر بیشتر پیش بینی رفتار ساچمه 4.5 بسیار مشکل میشود . همانطور که دوستان اطلاع دارن پرومگنوم به هیچ وجه در فواصل بالاتر از 50 متر نتایج خوبی نداره ولی به هر حال برای هر دو سلاح شرایط یکسان بود. در فاصله 60 متر ساچمه 4.5 یک افت شدید داشت طوری که مشکل میشد حدس زد که حالا در 70 متر چقدر افت داره . ولی ساچمه 5.5 بصورت کاملا یکنواخت افت میکرد و کاملا قابل پیش بینی. نتیجه اینکه علی رغم نظر برخی دوستان نظر من برای تیراندازیهای فواصل بالاتر از 50 متر حتما کالیبر 5.5 هستش مگر اینکه تفنگ شما کمتر از حدود 15 ژول انرژی در دهانه لوله داشته باشه . در مورد دیانا 56 هم که هر دو کالیبر را داشتم تقریبا همین نتیجه را داشت . احتمالا استفاده از ساچمه های با وزن بیشتر از 8 گرین در 4.5 این افت و عدم دقت را جبران خواهد کرد . در حال حاضر منتظر دریافت ساچمه هایی با کیفیت خوب و اوزان سنگینتر از پرو مگنوم هستیم تا مجدد اقدام به ازمایش کنیم .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-08-15 01:09 PM

در 52 کالیبر 4.5 در انتخاب ساچمه محدودیت وجود داره من خودم تقریبا تمام ساچمه های موجود در بازار رو تست کردم محصولات گامو که اصلا دقت مناسبی با 52 4.5 نداشت.تو ساچمه های دیگه فقط از رفتار جی اس بی اگزوکت راضی بودم بارکودا دقتش خوب بود فقط رفتارش قابل پیش بینی نبود و افتش خیلی زیاد بود.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - AREF . H . V - 2013-08-17 12:30 PM

سلام دوستان میخواستم قیمت به روز این سلاحو بپرسم کسی میدونه چند قیمته ؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - BurstFire - 2013-08-17 01:08 PM

دیانا 52 بین 1350 تا 1500 متغیره. شما بایستی در تاپیک گزارشی از قیمتهای بازار سوالتون رو مطرح کنید.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - shovan - 2013-08-18 02:55 PM

(2013-08-15 10:36 AM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بارها این مقایسه را انجام دادم . هر دو اسلحه ازنظر شرایط کارکرد و سلامت شبیه هم و هر دو ماشه 05 دارن . حتی برای اینکه نتیجه دقیقتر بشود واشر سیلندر هر دو تعویض تا شرایط برابر بشه .ساچمه مورد استفاده هم پرو مگنوم. و اینکه هر دو سلاح بدون دوربین هستند. نتیجه این شد تا فاصله 50 متر و اینکه قلق هرکدام را بدست اوردیم نتیجه تقریبا برابری از نظر دقتی دارن. البته میزان نفوذ 4.5 بیشتر بود .ولی از 50 متر بیشتر پیش بینی رفتار ساچمه 4.5 بسیار مشکل میشود . همانطور که دوستان اطلاع دارن پرومگنوم به هیچ وجه در فواصل بالاتر از 50 متر نتایج خوبی نداره ولی به هر حال برای هر دو سلاح شرایط یکسان بود. در فاصله 60 متر ساچمه 4.5 یک افت شدید داشت طوری که مشکل میشد حدس زد که حالا در 70 متر چقدر افت داره . ولی ساچمه 5.5 بصورت کاملا یکنواخت افت میکرد و کاملا قابل پیش بینی. نتیجه اینکه علی رغم نظر برخی دوستان نظر من برای تیراندازیهای فواصل بالاتر از 50 متر حتما کالیبر 5.5 هستش مگر اینکه تفنگ شما کمتر از حدود 15 ژول انرژی در دهانه لوله داشته باشه . در مورد دیانا 56 هم که هر دو کالیبر را داشتم تقریبا همین نتیجه را داشت . احتمالا استفاده از ساچمه های با وزن بیشتر از 8 گرین در 4.5 این افت و عدم دقت را جبران خواهد کرد . در حال حاضر منتظر دریافت ساچمه هایی با کیفیت خوب و اوزان سنگینتر از پرو مگنوم هستیم تا مجدد اقدام به ازمایش کنیم .

با سلام به همه دوستان عزيز
من قبلا اين كار رو با ساچمه سنگين تر از 8 گرين انجام دادم ولي باز نتيجه همين بوده البته ناگفته نمانه كه تفنگ من 52 كاليبر 5.5 و اون دوستمون مگنوم 350 كاليبر 4.5 يعني به قولي حتي قوي تر هم بوده و ساچمه اگر اشتباه نكنم باراكودا 10 گرين بود ... باز هم در فاصله بيشتر از 50 متر افت محسوس در 4.5 اتفاق مي افته .