شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-06-25 10:50 PM

shovan.s.bahrami جان همانطور که مسیح هم گفتند شل بودن و یا سفت بودن اثر خاصی در تیراندازی نداره البته بنظرم باید سفت باشه تا روکش لوله حرکت نکنه من خودم یکبار که تازه تفنگ را خریدم اینطوری شد و با همان توضیح که دوستان اشاره کردند روکش یا کاور لوله را سفت کردم و تا حالا هم دیگه شل نشده
برای مقایسه و دانستن موضوع هم بنظرم اینطور که گفتید باشه چون بیشتر لوله تفنگها را آزاد میگذارند مخصوصا جنگیها را چون اثر انقباضی و انبساطیش یکی از علل هامیتونه باشه

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - craftsman - 2011-06-26 09:07 AM

shovan.s.bahrami
دوست عزيز
اين كه تفنگها يه فاصله در حد اسكناس بين لوله و قنداق وجود داره در همه تفنگها اينطور نيست!
در بعضي از مدلها قنداق كاملا به لوله چسبيده و گاهي هم نصف لوله به قنداق اتصال داره و بقيه لوله آزاده
بطور كلي ارتباط لوله با قنداق (فضاي زير لوله تا داخل قنداق)ميتونه يكي از اين سه حالت باشه
1:لوله و قنداق كاملا بهم چسبيدن 2:قسمتي از لوله به قنداق چسبيده و بقيه آزاده(نيمه جلويي به سمت دهانه لوله آزاده)
3:لوله كاملا در فضا معلقه
اين فضاي خالي علتش سه چيزه يكي انقباض و انبساط لوله و چوب قنداق در اثر شرايط محيطي و دوم ويبره اي كه لوله در هنگام شليك ايجاد ميكنه و سوم تبادل حرارتي بين لوله و هواي آزاد(قسمت زيري كه به قنداق بچسبه نميتونه حرارت رو انتقال بده بعلت عايق بودن چوب)در اين حالت نيمه آزاد كه با هواي بيرون تماس داره تبادل گرمايي انجام ميده و نيمه پايين نميتونه تبادل حرارتي داشته باشه مثل چوب خيسي كه فقط به يه سمتش حرارت داده بشه.خصوصا در تفنگهايي كه لوله شون داغ ميشه مثل جنگيها يا تفنگهاي با سرعت شليك خيلي بالا

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - civil661 - 2011-06-27 10:48 AM

با سلام به همه دوستان.ما تازه به جمع 52 داران اضافه شدیم.یه سوال دارم :لول تفنگو هر چی میچرخونم سفت نمیشه.ایا اینطوریه یا باید باز بشه مشکل از کجاست؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-06-27 11:58 AM

(2011-06-27 10:48 AM)civil661 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه دوستان.ما تازه به جمع 52 داران اضافه شدیم.یه سوال دارم :لول تفنگو هر چی میچرخونم سفت نمیشه.ایا اینطوریه یا باید باز بشه مشکل از کجاست؟
دوست من اون لوله نیست بلکه پوسته لوله هست ( کاور) این پیچ آلنی مازل را باز کن با یک تیکه پارچه روی سر لوله محکم بهش فشار یا ضربه بزن دوباره پیچ را ببندش کاور لوله برمیگرده سرجاش و محکم میشه . Khansariha (214)
[تصویر: RWS_2031_1.jpg]

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - civil661 - 2011-07-01 01:13 PM

با سلام به همه اساتید.دوستان آیا مگسک فسفری و ظریف برای 52 گیر میاد.یا کاری مکیشه کرد مگسکو ظریف کنی؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - عبدالرحمن - 2011-07-01 01:39 PM

من قبلا دنبالش بودم پیدا نکردم یه اشنایی داشتیم تو کار فروزش تفنگ بادی بود .. بهم گفت گیرت نمیاد .. بعضی از مدلهای گامو مگسکشون فسفریه شاید بتونی مگس رو جدا بخری و خودت سلیقه بخرج بدی و یه جوری روش بخورونی البته نمیدونم میشه یا نه فقط در حد پیشنهاد بود ..
شایدم تو منطقه ما گیر نمیومده و شما بتونی پیدا کنی Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - civil661 - 2011-07-01 02:37 PM

با سلام به همه .من یه 52 که یه مدت کار کرده رو خریدم. احساس میکنم قدرتش زیاد نیست.مثلا با ساچمه پرو مگنوم چند بار به یه کاسه استیل کوچیک زدم اما سوراخش نکرد.یا به یه کتاب زدم تا 190 صفحه پیش روی داشت.نظر شما چیه چطور میشه با یه 52 نو مقایسش کرد؟باید چیکارش کنمKhansariha (172)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-07-01 03:16 PM

(2011-07-01 02:37 PM)civil661 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه .من یه 52 که یه مدت کار کرده رو خریدم. احساس میکنم قدرتش زیاد نیست.مثلا با ساچمه پرو مگنوم چند بار به یه کاسه استیل کوچیک زدم اما سوراخش نکرد.یا به یه کتاب زدم تا 190 صفحه پیش روی داشت.نظر شما چیه چطور میشه با یه 52 نو مقایسش کرد؟باید چیکارش کنمKhansariha (172)
دوست من اول اینکه دقیقا با کرنوگرافی ساچمه میتونی قدرت سلاح را متوجه بشی اگر هم کرنو ندارید بصورت تجربی مقایسه با یک 52 دیگه انجام بدید مثلا کسی از دوستان که 52 داره به شما برای امتحان روی یک جسم مشخص کمک کنه و هردو شلیک کنید و نتیجه اش را مقایسه کن مثل یک کتاب مشخص یا به چند قوطی رب و اشیاء دیگه .
در ضمن کمی معقول و طبیعی هست که 52 کار کرده کمی ضعیفتر از یک نو باشه Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-07-01 05:21 PM

(2011-07-01 03:34 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلم علی جان یه سوال البته ببخشید که خارج از موضوعه .. دستگاه کورنو چنده چه مارکی خوبه قیمت چنده .. ؟Khansariha (8)
ببخشید اینجا سوال کردم اخه تاپیکی راجب معرفی انواع دستگاه کورنو گراف پیدا نکردم
عبدالرحمن جان کرنو گرافها مارکهای مختلفی دارن (تو سایتها موجوده) که بعضیهاشون محاسبات مربوطه را هم دارند اینجا تو بازار خیلی کم گیر میاد از نظر قیمت دقیق نمیدونم ولی فکر کنم بعضی دوستان میگفتند دوربر 250 هزار
بهر صورت خیلی تو بازار نیست Khansariha (214)
یکی از اون باکلاسهاش توسایتها اینه که بسته میشه سر لوله سلاح
[تصویر: cb625mk4600.jpg]

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-07-02 10:44 AM

(2011-07-01 01:13 PM)civil661 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه اساتید.دوستان آیا مگسک فسفری و ظریف برای 52 گیر میاد.یا کاری مکیشه کرد مگسکو ظریف کنی؟

دوست عزیز برای ظریف کردن مگسک 52
کافیه نوک مگسک رو با دقت زیاد یک سوراخ ریز بزنی و یک سوزن کوچک داخل سوراخ کار بذاری
با اینکار دقتت در هنگام هدف گیری با مگکسک بالا میره