شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-06-12 09:12 AM

آقای گوگولی واشر درون سیلندر تفنگ های ساید لور دیانا (واشر سه گل ) از جنس پلی امید خیلی با کیفیت ساخته شده که در اثر فشار محل ساچمه گذاری به حالت کونیک در میاد اگر رگلاژ دسته کوکینگ به خوبی انجام بشه به این راحتی ها خراب نمیشه واشر سه گل رو میشه ساخت ولی به روش تراشکاری و از متریال خوب (پلی امید المانی) این جور که من متوجه شدم این تعمیر کار زبده شهر شما از پلی امید استفاده نکرده در ساخت واشر اگر از جنس لاستیک استفاده بشه بعد از مدتی استفاده خراب میشه و باعث تلورانس در شلیک ها میشه.این هم عکسی هستش که علی اقا از واشر سه گل سالم و خراب گذاشتند با این عکس فکر کنم بیشتر متوجه فشاری میشه که این واشر باید تحمل بکنه.
[تصویر: 13710152331.jpg]

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - flower - 2013-06-25 12:43 PM

سلام دوستان عزیز و گرامی

دوستم یه دیانا 52 داره و میگه قدرت اسلحه خیلی پایینه و خودش فکر میکنه از واشر باشه و بلد نیست اسلحه رو باز کنه و از من درخواست کمک کرده .
سوال اولم : دلیل افت قدرت چی میتونه باشه ؟
سوال دومم : این اسلحه چه جور باز میشه ؟ با عکس باشه بهتره

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Tomcat14 - 2013-06-25 12:56 PM

سه دلیل میتونه داشته باشه که به ترتیب میگم:
1-.خرابی واشر سه گل(هوا رو رد میکنه)
2-خرابی واشر سر پیستون
3-ضعیف شدن فنر

اول اون پیچ زیر قنداق و ماشه رو باز کنید و سیلندرو از قنداق جدا کنید و بقیه اش عین باز کردن تفنگ های دیگست به جز دسته کوکینگ که اونم با خارج کردن پیم ها از سیلندر جدا میشه،برای باز کردنش به فنر جمع کن نیاز دارین و دقت کنید دستگاه چکاننده رو کامل در بیارید که اگه پخش و پلا بشه دردسر داره.Khansariha (8)
فکر کنم مراحل باز و بست با عکس موجود باشه ولی اون مطالب بالا خلاصه بود.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - flower - 2013-06-25 01:11 PM

ممنون از پاسختون
لینک باز کردن تفنگ رو ندارید ؟
مثل همونی که برا وایرخ 80 گذاشتن که واقعا دقیق و کامله

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2013-06-25 03:21 PM

باز کردنش راحته
بعد از دوتا پیچ زیر قنداق بدنه از قنداق جدا میشه
[تصویر: 13721604781.jpg]
دسته ها راحت باز میشوند فقط فنر جمع کن داشته باش و یا با وسیله ای فشار فنر را نگه دار
[تصویر: 13721604794.jpg]
بعد از اینکه پینها را درآوردید و دسته نیز از سیلندر آزاد شد پیستون و سیلندر نیز خارج میشوند
[تصویر: 13721604782.jpg]
[تصویر: 13721604793.jpg]
البته میتوانید از این لینک هم که توضیحی برای باز کردن دارند استفاده کنید . Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Tomcat14 - 2013-06-25 03:33 PM

ممنون از استاد علیKhansariha (8)
اما لینک پیلترهKhansariha (226)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - foolad - 2013-06-25 07:14 PM

ما با جک ماشین باز و بستش رو انجام می دیم. جک و اسلحه رو بین دو تا دیوار (مثل دیوار راهرو) جایی که سفت باشه قرار می دم.واسه باز کردنش هم از جک استفاده می کنیم که یه وقت فنر نپره تو صورتمون.یک کمی رو به داخل تفنگ فشار بدیم پین ها آزاد می شن.آروم با یه پیچ گوشتی باریک پین ها رو خارج می کنیم.
باز و بستش ساده ست فقط نکته ش اونه که موقع بستن رگلاژ دسته کوکینگ انجام بشه که با چرخوندن دسته کوکینگ حول میله ی رابط کوکینگ انجام میشه.دسته کوکینگ نه خیلی سفت باید بره سر جاش و میله رابطش خم بشه(اگه زیاد بهش فشار بیاد به راحتی می شکنه) نه اینکه خیلی شل و ول نسبت به بدنه اسلحه قرار بگیره

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - flower - 2013-06-30 10:08 PM

سلام بر 52 سواران انجمن

قصد دارم با دوستم واشر سه گل 52 رو عوض کنیم

چه جوری میشه عوض کرد ؟
راحته یا ... ؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - DAGGER - 2013-06-30 10:39 PM

(2013-06-30 10:08 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر 52 سواران انجمن

قصد دارم با دوستم واشر سه گل 52 رو عوض کنیم

چه جوری میشه عوض کرد ؟
راحته یا ... ؟
دوست عزيز
رو اصول و با دقت عمل كنيد خيلي راحته
روش اول بدون باز كردن تفنگ هست و بايد كمي سريع و بادقت عمل كنيد چون اسلحه تون مدتي در حالت نيم كوك ميمونه و حتما قبلش از سلامت ضامن حفاظتي اون مطمئن بشيد تا خدايي ناكرده خطري براي شما پيش نياد
دسته كوكينگ رو تا حدي كه به پيچ آلن روي سيلندر دسترسي داشته باشي بيار عقب مثلآ دو خار تا كوك كامل ولي مسلح نكنيد بعد تو همون حالت با دقت پيچ آلن سيلندر رو كه بخش بالايي لولاي اهرم كوكينگ رو آزاد ميكنه باز كن
بعد با يه درفش نوك تيز از اون سوراخي كه پين اهرم كوكينگ ازش در اومده به ارومي واشر سه گل رو هل بده جلو و درش بيار واشر جديد رو وارد كن از منطقه ورودي پين اهرم كوكينگ ردش كن ببر عقب صاف بنشونش
( چون اين مرحله حساسه و اگر واشر در ابتداي ورودي بچرخه له ميشه و بدرد نميخوره) بعد با نصب مجدد پين كوكينگ و بستن الن به آرومي با زدن ضامن بغل اهرم رو برگردون سرجاش واشر خودبخود با فشرده شدن به بخش ورودي لوله سر جاش فيكس ميشه بعد هم ريگلاژ و تمام
يه روش ديگر هم كه بايد تفنگ رو باز كنيد و سيلندر رو دربياد بعد تعويض انجام بديد

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - flower - 2013-07-03 03:39 PM

دوستان عزیز ممنون از راهنمایی
ولی سوال ؟
کار اون پیچ آلن که بهروز جان ( dagger) فرمودن چیه ؟
و حتما باید بازش کنم ؟
اگه بازش کنم راحت میشه بستش ؟

شرمنده دوستان چون تفنگ رو اولین بار هست میخوام باز کنم و برا یکی از دوستانم هست وسواس خرج میدم