شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - I.V.O - 2013-05-27 07:08 PM

(2013-05-27 03:18 PM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامKhansariha (8)

بله میشه!دسته رو تا اخر میکشید عقب ونگه میدارین و ضامن ماشه رو میدید داخل و شلیک میکنیدو بعد اروم اروم دسته رو میارید جلو،به ضامن جلو که رسیدین ضامن رو بدین پایین و بازم اروم دسته رو جلو ببرین و .........تمام.Khansariha (8)
Khansariha (256)

سلام دوستان
من 1 بار این کارو کردم فقط فکر نمی کردم فنر ازاد شده 52 این قدر قدرت داره تا ماشه رو فشار دادم اهرم چنان به فشار وارد کرد که کتفم درد گرفت . از اون به بعد از این کار منصرف شدم و به کسی پیشنهاد این کار رو نمیدم

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Tomcat14 - 2013-05-27 07:09 PM

راه بهتری دارین محراب جان؟
من خودمم هیچ وقت سلاح رو به از حالت کوک به حالت عادی درنمیارم و شلیک میکنم،چون دردسر غیر مسلح سازی زیاده(تو لول ثابتا که ضامن دیگه هم داره).

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-05-27 07:21 PM

برای خارج کردن تفنگ از حالت کوک بدون شلیک نیاز به کمی تمرین داره دسته کوکینگ رو باید طوری بگیری که ضربه وارد نکنه وقتی ماشه رو چکوندی باید با یک دست ضامن رو پایین نگه داری و به ارومی و با کنترل اهرم کوکینگ رو بدی بره جلو

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - sabergholamian - 2013-05-27 08:09 PM

سلام.درود بر شما دوستان.من یه 52 با قیمت مناسب گیر اوردم کالیبرش4.5 هست به نظرتون بگیرمش؟فنرشو عوض کنم همون 26زول معروفو میده یا تو4.5 کمتره؟راستش با5.5زیاد سرخوش نیستم

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Tomcat14 - 2013-05-27 08:13 PM

اگه سالمه شک نکنید،تو کالیبر 4.5 سرعت زیاده و قدرت یکم اینور اونور فرقی نمیکنه.(ولی به نظرم شاید کمی کم باشه)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-05-27 08:28 PM

کالیبر 4.5 52 حدود 20 تا 22 ژول بستگی به نوع ساچمه و در صورت سالم بودن تمام قطعات انرژی داره.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - python - 2013-05-27 11:42 PM

سپاس از پاسختون دوستان
دليل سوالم اين بود: بنا به گفته دوستان در انجمن، سرعت ساچمه گذاري در لول ثابت ها پايينه و بعضي مواقع بخصوص هنگام شكار لازمه كه سريعتر اماده شليك باشيم، در اين صورت اگر بتوان ساچمه گذاري را بدون كوك فنر انجام داد و فقط هنگام نياز اسلحه را كوك كرد، هم سرعت عمل بالاتر رفته و هم شكار را از دست نداديم

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2013-05-28 10:58 AM

(2013-05-27 11:42 PM)python نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سپاس از پاسختون دوستان
دليل سوالم اين بود: بنا به گفته دوستان در انجمن، سرعت ساچمه گذاري در لول ثابت ها پايينه و بعضي مواقع بخصوص هنگام شكار لازمه كه سريعتر اماده شليك باشيم، در اين صورت اگر بتوان ساچمه گذاري را بدون كوك فنر انجام داد و فقط هنگام نياز اسلحه را كوك كرد، هم سرعت عمل بالاتر رفته و هم شكار را از دست نداديم

دوست عزیز چون دیروز با موبایل انلاین بودم نتونستم توضیح کامل بدم.برای ساچمه گذاری که همون راهی که گفتم بهترین راهه.معمولا هم مشکلی پیش نمی آد.ولی شما فرض کن یک در یک میلیون احتمال شکستن اون دنده ها یا پیچ نگهدارنده دنده ها باشه.بالاخره فلزه دیگه.یه روز ممکنه بشکنه.بنابراین کار صد در صد امنی نیست.
برای خارج کردن 52 ازکوک باید سه تا دست داشته باشی!! یا بهتر بگم یه دستت باید کار دو تا رو انجام بده.هر چند کلا خارج کردن از کوک خیلی اصولی نیست و بهتره تفنگ رو شلیک کنید.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Ali - 2013-05-28 12:08 PM

من نصفه اهرم رو میکشیدم و ساچمه میذاشتم،،بدون مسلح شدن اهرم ول میکردم و هروقت میخاستم شلیک کنم فقط مسلحش میکردم و خیلی سرعت بیشتر میشد

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Ali - 2013-05-28 12:08 PM

من نصفه اهرم رو میکشیدم و ساچمه میذاشتم،،بدون مسلح شدن اهرم ول میکردم و هروقت میخاستم شلیک کنم فقط مسلحش میکردم و خیلی سرعت بیشتر میشد