شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aloneboy - 2011-06-06 08:45 PM

سلام دوستان
يه مشكلي براي 52 من پيش اومده كه خيلي نگرانم كرده
امروز يك ساعتي تفنگم تو حياط جلو آفتاب مونده بود
وقتي آوردمش خونه بدنه فلزي سلاح گرم بودو گذاشتم سرد بشه بعد گذاشتمش داخل كاور
الان موقع مسلح كردن وقتي اهرم رو ميكشم عقب يه صداي گيژگيژ از توش شنيده ميشه
نميدونم صداي چيه اما حدس مزنم گريس كه به قسمت نقره اي بدنه پيستون زده بودم آب شده و رفته داخل تفنگ و اطراف لاستيك سر پيستون رو پوشونده و صداي گيژگيژ هم ناشي از حركت لاستيكه
خيلي نگرانم
چيكار بايد بكنم؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - masih.hunter - 2011-06-07 11:39 AM

فکر نکنم چیز مهمی باشه دوست عزیز اینجا جواب خصوصیتونو میدم

1 داخل خود سیلندر اصلی روغن یا گیریس زدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2.سخت کوک میشه ؟؟؟ گیژگیژ میکنه یا خرت خرت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ولی در کل فکر نمیکنم چیز مهمی باشه 2 تا دلیل به ذهنم میرسه که 100./ از یکی اونهاست 1 از واشر سر پستون 2.از لوله سر فنر پلاستیکی

1 سوال دیگه قدرتش تغییری کرده ؟؟؟؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-06-08 12:58 AM

ائلا که علی جان همونطور که مسیح جان گفت
چیز مهمی نیست یعنی با یه ساعت تو افتاب وندن بلای سر تفنگ نمیاد
دوم
گریس دور بدنه سیلندر( همون قسمت نقرهای) نمیتونه بره داخل سیلندر مگه اینکه شما 2 لیتر گریس مالیده باشو تفنگ رو هم عمودی گذاتشه باشید که باز هم بعیده
سوم ( قابل توجه داش مهدی گل )
اون صدای قیز قیز در زمانی که تفنگ سالم باشه یعی شکستگی لول فنر یا خرابی واشر سر پیستون مطرح نباشه
اون صدا طبیعیه و حاصل تماس فنر با کپ تفنگ و در ضمن سایش پیستون با بدنه داخلی کپ هست
که برای صدای فنر کارینمیتونید بکنید مگه تفنگ باز بشه و گریس کاری بشه که اونهم در کوتاه مدت جواب میده و بعد از چند شلیک باز صدا برمیگره چون گریس از روی فنر کنار میره
در مورد صدای دوم
همیشه یا یه روغن مناسب اون قسمت نقرای رو چرب نگه دارید زیاد گریس رو توصیه نمیکنم
چهارم
همونطورکه مسیح عزیز در سوالشون از این دوستمون بهش اشاره کردند
صدای قیژ قیژ طبیعیه و متفاوت از صدای خرت خرته که نشان خرابیه

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aloneboy - 2011-06-08 06:37 AM

(2011-06-07 11:39 AM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فکر نکنم چیز مهمی باشه دوست عزیز اینجا جواب خصوصیتونو میدم

1 داخل خود سیلندر اصلی روغن یا گیریس زدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2.سخت کوک میشه ؟؟؟ گیژگیژ میکنه یا خرت خرت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ولی در کل فکر نمیکنم چیز مهمی باشه 2 تا دلیل به ذهنم میرسه که 100./ از یکی اونهاست 1 از واشر سر پستون 2.از لوله سر فنر پلاستیکی

1 سوال دیگه قدرتش تغییری کرده ؟؟؟؟

ممنون مسیح جان
صدای گیژگیژ میاد ولی سخت کوک نمیشه و داخل سیلندر هم کاملا خشکه
تا دیروز میترسیدم باهاش تیر بندازم بدتر بشه و حتی یک بار اهرم رو زیاد کشیدم عقب و ناخواسته مسلح شد اما به روشی که قبلا یکی از دوستان تو همین سایت گفته بودن بدون شلیک و با گرفتن اهرم و خلاص کردن ماشه از حالت مسلح بودن خارجش کردم
بعد از خوندن این مطلب دو سه تا تیر باهاش انداختم البته هوایی و یه نظرم صداشم موقع تیراندازی کمی تغییر کرده و احساس میکنم صداش بلندتر شده و قبلا صداش بم بود اما حالا یه کم شق صداش بیشتر شده
میشه در مورد اون قسمتهایی که گفتین احتمال داره اشکال از اونا باشه بیشتر توضیح بدین؟
صداش از چی میتونه باشه؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - masih.hunter - 2011-06-09 07:24 PM

تشکر از سهیل عزیز .Khansariha (8)

دوست عزیز اگه براتون مقدور هستش سلاح رو 1 باز کنید 1 سرویس انجام بدید و دوباره ببندید اگه توی مسلح شدن مشگلی نداره

فکر نمیکنم چیز خواصی باشه اگه البته اگه صدارو درست بیان میکنید فکر منو فنر سلاح هم به خودش مشغول کرده باد که با سلاح نزدید ؟؟؟؟

داخل لول رو که روغن یا گیریس نزدید ؟؟؟؟ ساچمه سبک چی ؟؟؟؟؟ اگه صدای مثل دلاق میکنه امکان شکستن فنر هم هستش بنظر من سلاح رو

1 بازو بست بکنید عیب رو متوجه میشید .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aloneboy - 2011-06-11 06:37 AM

(2011-06-09 07:24 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز اگه براتون مقدور هستش سلاح رو 1 باز کنید 1 سرویس انجام بدید و دوباره ببندید اگه توی مسلح شدن مشگلی نداره

فکر نمیکنم چیز خواصی باشه اگه البته اگه صدارو درست بیان میکنید فکر منو فنر سلاح هم به خودش مشغول کرده باد که با سلاح نزدید ؟؟؟؟

داخل لول رو که روغن یا گیریس نزدید ؟؟؟؟ ساچمه سبک چی ؟؟؟؟؟ اگه صدای مثل دلاق میکنه امکان شکستن فنر هم هستش بنظر من سلاح رو

مسیح جان ممنون از راهنماییتون
سلاح از وقتی دست منه خالی شلیک نکردم باهاش و سبکترین ساچمه ای هم که باهاش شلیک کردم ساچمه های ایرانی دنیا هست که وزنشون در حدود 9 گرمه و داخل لوله رو هم بعد از هر 400-500 شلیک با روغن تفنگ تمیز میکنم و بعدشم داخل لول رو خوب خشک میکنم به هر حال میخوام سلاح رو باز کنم تا خیالم راحت بشه فقط چندتا سوال دارم
1- اگه سلاح رو باز کنم چه نکاتی رو باید در نظر بگیرم و تا چه حد اسلحه دمونتاژ کنم و چه قطعاتی رو باید چک کنم و کلا منظور از سرویس کردن اسلحه چیه؟
2- قدرت فنر این تفنگ در چه حدی است به نظرتون میشه با دست جمعش کرد و سلاح رو دوباره بست یا نیاز به مکانیزم فشرده کننده فنر دارم
3-در مورد این ریگلاژ دسته کوک توضیح میدین که کجای تفنگ هست و چطوری ریگلاژ میشه که درست تنظیم نکردنش این قدر برای تفنگ مضره

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - shovan.s.bahrami - 2011-06-11 09:04 AM

(2011-03-10 12:13 AM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محسن جان من هم اخيرا به لطف راهنمايي هاي مسيح جان صاحب يه 52 شدم و تقريبا همون روزهاي اول همه مكانيزمهاشو بررسي و باهاشون آشنا شدم
همون طور كه دوستمون هم گفتن لوله 52 از يه لايه داخلي و دولايه خارجي محافظ تشكيل شده كه روي لايه داخلي رو ميپوشونن و باعث استحكام اون ميشن
جابجايي در سطح خارجي لوله ناشي از اينه كه قطعه پلاستيكي سر لوله (كه توسط يه پيچ آلني با لوله داخلي درگير ميشه) از جاش حركت كرده و حدود نيم سانت جلو رفته
برا اصلاحش پيچ آلني كه روي قطعه پلاستيكي سر لوله هست رو كمي شل كن و بعد اون قطعه پلاستيكي رو محكم به سمت عقب فشار بده و بعد از ثابت شدنش دوباره پيچ آلني رو سفت كن
ميبيني كه جابجايي سطح خارجي لوله خيلي كمتر ميشه و تقريبا سر جاي خودش ثابت ميمونه
اينم نقشه مونتاژ 52 تا در صورت نياز ازش استفاده كني

با سلام به همه دوستان
من اين تاپيك ها رو جديدا دارم مي خونم و بايد بگم كه تفنگ من هم همين مورد را داشت كه با جابجايي قطعه ايكه فرموديد درستش كرده بودم ، ولي چند وقتيه كه يه سوال به ذهنم اومده و اينه كه در مورد تفنگ هاي گلوله زن مابين لوله و قسمت چوبي زير لوله كه اصطلاحا جاي دست هستش به صورت يكدست تقريبا كمتر از يك ميل فاصله مي بايست وجود داشته باشه به نحوي كه يك اسكناس نو به راحتي ازاون رد بشه تا دراثر لرزش لوله هنگام شليك در دقت تفنگ تغييري حاصل نشه حتي اگر دقت كرده باشيد در مورد PCP خيلي از مدل ها لوله هيچ تماسي با بدنه نداره ، حال سوال اينكه :
1- آيا در تمامي مدل هاي 52 و احيانا مشابه اين ميزان شلي در روكش لوله هست ؟
2- آيا امكان داره كه اين موضوع به خاطر مساله اي مشابه با تفنگ هاي گلوله زني باشه؟
3- اگر اين موضوع وجود نداشته باشه ، شل بودن روكش لوله بهتر ه يا سفت بودن آن[attachment=336]
از دوستان ممنون ميشم كه نظراتشون رو بيان كنن

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - masih.hunter - 2011-06-11 10:58 AM

(2011-06-11 06:37 AM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-06-09 07:24 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مسیح جان ممنون از راهنماییتون
سلاح از وقتی دست منه خالی شلیک نکردم باهاش و سبکترین ساچمه ای هم که باهاش شلیک کردم ساچمه های ایرانی دنیا هست که وزنشون در حدود 9 گرمه و داخل لوله رو هم بعد از هر 400-500 شلیک با روغن تفنگ تمیز میکنم و بعدشم داخل لول رو خوب خشک میکنم به هر حال میخوام سلاح رو باز کنم تا خیالم راحت بشه فقط چندتا سوال دارم
1- اگه سلاح رو باز کنم چه نکاتی رو باید در نظر بگیرم و تا چه حد اسلحه دمونتاژ کنم و چه قطعاتی رو باید چک کنم و کلا منظور از سرویس کردن اسلحه چیه؟
2- قدرت فنر این تفنگ در چه حدی است به نظرتون میشه با دست جمعش کرد و سلاح رو دوباره بست یا نیاز به مکانیزم فشرده کننده فنر دارم
3-در مورد این ریگلاژ دسته کوک توضیح میدین که کجای تفنگ هست و چطوری ریگلاژ میشه که درست تنظیم نکردنش این قدر برای تفنگ مضره

منظورتون 9 گرینیه فکر کنم نه 9 گرم هر 15.4 گرین 1 گرمه . دادشم بارها گفتم ساچمه نا مرغوب

تو سلاحتون نزارید حالا اشکال نداره . شما حداقل 1 بار باید بازشدن همچین سلاحی رو

ببینید تا بتونید بازش کنید نیروی زیادی بری دوباره بستن سلاح لازمه و یکی سری

ریزهکاری ها که حتما" باید رعایت بشه اگه تا به حال انجام ندادین پیشنهاد میکنم

به کسی که این کارو انجام داده مراجعه کنید تا مشگلو براتون هل کنه برای جمع کردن فنر

با دست مشگلی نیست ولی یکم فوت فن میخواد درخصوص دسته کوک هم منظورم دسته

یا احرم مسلح کننده هستش که بعد از هر 1000 شلیک باید بازوی که به سیلندر سلاح

و دسته مسلح شونده وصل هست رو با ریگلاژ کرد تا واشر سر پیستون از فشار هوا تولید

شده توسط پیستون اسیب نبینه .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aloneboy - 2011-06-11 07:07 PM

منظورتون 9 گرینیه فکر کنم نه 9 گرم هر 15.4 گرین 1 گرمه . دادشم بارها گفتم ساچمه نا مرغوب

تو سلاحتون نزارید حالا اشکال نداره . شما حداقل 1 بار باید بازشدن همچین سلاحی رو

ببینید تا بتونید بازش کنید نیروی زیادی بری دوباره بستن سلاح لازمه و یکی سری

ریزهکاری ها که حتما" باید رعایت بشه اگه تا به حال انجام ندادین پیشنهاد میکنم

به کسی که این کارو انجام داده مراجعه کنید تا مشگلو براتون هل کنه برای جمع کردن فنر

با دست مشگلی نیست ولی یکم فوت فن میخواد درخصوص دسته کوک هم منظورم دسته

یا احرم مسلح کننده هستش که بعد از هر 1000 شلیک باید بازوی که به سیلندر سلاح

و دسته مسلح شونده وصل هست رو با ریگلاژ کرد تا واشر سر پیستون از فشار هوا تولید

شده توسط پیستون اسیب نبینه .

[/quote]

مسيح جان گرم يا گرين رو دقيقا يادم نيست اما با ساچمه هاي پرو مگنوم هم وزن و حتي كمي هم از اونها سنگينتر بودن
من تجربه باز كردن چيني زير تاشو و كمر شكن رو دارم ولي خوب ديانا كجا و چيني كجا
مشكل اينجاست كه اينجا تعميركار سلاح خوب پيدا نميشه البته از هر كدومشون بپرسين ميگن بيار ببينم ولي نميخوام از اسلحه من براي كسب تجربه استفاده كنن و ترجيح ميدم خودم با استفاده از نقشه هاي مونتاژ بازش كنم
تصميم دارم تو اين هفته يه مكانيزم براي فشرده كردن فنر بسازم و خودم بازش كنم و البته رو راهنمايي و كمك شما هم حساب ميكنم
انشالا كه مشكلي پيش نمياد شما هم دعا كنين

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - masih.hunter - 2011-06-25 09:06 PM

گردش پوسته لول 52 و 54 عادی هستش دوست من نگران نباشید .