شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - amiremadi - 2013-04-01 12:29 AM

(2013-03-30 02:34 PM)M8SPY نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-03-30 01:32 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته ممکنه اون قسمت که نخجیر سوراخش کرده ضعیف تر بوده.

عرض کردم که! به همین دلیل دو بار با نخجیر به دو قسمت مختلف شلیک کردم. اما باز هم سوراخ کرد
اتفاقا این سوراخ کردن ورق توسط نخجیر نشانه بیکیفیت بودن و سفت بودن متریال و جنس ساچمه هست که به مرور به خان اسلحه آسیب میزنه.من شخصا با اینکه شکار نمیکنم ولی فکر میکنم سفت بودن ساچمه باعث میشه که وقتی به بدن یک شکار برخورد میکنه فقط یک سوراخ معمولی ایجاد کنه و در صورت عدم اصابت به مناطق حساس شکار باعث میشه که ساچمه خط سیر مستقیمی را طی کرده و شکار فرار کرده و بعدا در جای دیگری تلف گردد ولی در مورد ساچمه های نرم مثل جی اس بی بعد از اصابت به بدن شکار سریعا تغییر شکل داده و پهن تر شده و علاوه بر ایجاد جراحت بیشتر باعث تغییر مسیر در بدن شکار گردیده و صدمه و جراحات بیشتری در شکار ایجاد میکند و همچنین به خان تفنگ نیز آسیب کمتری وارد میکند.به همین دلیل هست که دوستان شکارچی بیشتر از ساچمه های نرم مثل جی اس بی استفاده کنند و نتایج بهتری بگیرند(البته مقوله دقت برندهای مختلف ساچمه بحثی جداگانه هست)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - AMIRKHAN - 2013-04-03 09:22 PM

باسلام خدمت همه دوستان
فرصتی شد تا از فاصله 4 متری با ساچمه های مختلف با اسلحه دیانا 52 کالیبر 22 به سررسید شلیک کنم که شکل ساچمه ها بعد از برخورد در شکل مشخص میباشد سوال اینکه یکبار برای PM تفنگ و تمیز کاری واشر سر پیستون رو با تینر تمیز کردم میدونم کار اشتباهی بود که بعد از جا زدن احساس کردم خشک کار میکند که چند قطره روغن چرخ خیاطی زدم ومشکل حل شد حال با توجه به شکل ساچمه ها ایا نیاز به تعویض واشر سر پیستون میباشد یا خیر البته برای روز مبادا واشر اصلی رو از فروشگاه ساحل تهیه کرده بودم . ممنون از توجه دوستان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - DAGGER - 2013-04-03 10:02 PM

(2013-04-03 09:22 PM)AMIRKHAN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت همه دوستان
فرصتی شد تا از فاصله 4 متری با ساچمه های مختلف با اسلحه دیانا 52 کالیبر 22 به سررسید شلیک کنم که شکل ساچمه ها بعد از برخورد در شکل مشخص میباشد سوال اینکه یکبار برای PM تفنگ و تمیز کاری واشر سر پیستون رو با تینر تمیز کردم میدونم کار اشتباهی بود که بعد از جا زدن احساس کردم خشک کار میکند که چند قطره روغن چرخ خیاطی زدم ومشکل حل شد حال با توجه به شکل ساچمه ها ایا نیاز به تعویض واشر سر پیستون میباشد یا خیر البته برای روز مبادا واشر اصلی رو از فروشگاه ساحل تهیه کرده بودم . ممنون از توجه دوستان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیزKhansariha (8)
مثل خیلی از چیزهای دیگه که برای قدرت نفوذ استفاده میکنیم کاغذ هم برای خودش فاکتور های متغیری داره از جمله گراماژ و رطوبت و نوع سلولز الیاف و میزان درصد الیاف خالص نسبت به بازیافتی و ... که برای سنجش و مقایسه قدرت در دوسلاح و یا مقایسه نفوذ ساچمه ها باهم خوبه ولی با تغییر شکل ساچمه ها مشخصه خوبی از قدرت تفنگ بهت نمیده چون انرژی رو پخش میکنه و بنظر من از نرم افزار کرونو کانکت اندرویید در یه مکان مناسب استفاده کنی تا حد 95% پس از آشنایی و کار با نرم افزار میتونی نتیجه بگیری
البته تجربه شخصی من این بوده که که در اینگونه آزمایشات تو مسافت نزدیک قدرت نفوذ و دفرمه شدن ساچمه در کالیبر 4.5 بیشتر از 5.5 هست و از اینکه ساچمه ها پرچ نشدن زیاد نگران نشو

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - AMIRKHAN - 2013-04-03 11:19 PM

سلام dagger جان
البته وقتی از 12 متری به دیوار سنگی میزنم ساچمه پودر وترکش میشود ولی چند بار که به کلاغ از فاصله 30 الی 40 متری شلیک کردم البته با پرو مگنوم فرار کرده وتنها کمی پر ریخته ولی احساس میکنم با ساچمه سیلور پوینت دقت و فریز کردن بهتری در شکار دارد حال سوال اینکه این نرم افزار که میفرمایید از کجامیشود تهیه کرد وبه چه شکل کار میکند گوشی اندرویید هم دارم . باتشکر

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ali-karaji - 2013-04-07 10:47 AM

اساتید 52 سوار سلام
مدتی که سلاح من کامل بضامن نمیشه و بین سفید و قرمز میمونه و مجبورم با دو انگشت بضامنش کنم.سلاح حدود 250 شلیک داشته و تا حالا هم مشکلی نداشته.
اگه تجربه ای در این زمینه دارید راهنمایی کنید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-04-07 12:24 PM

احتمالا علی اقا مشکل مربوط به قطعات داخل ماشه هستش که برای اطمینان بیشتر لازمه که باز بشه و چک بشه.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2013-04-07 01:41 PM

آقا علی کرجی عزیز برای تفنگ خود این سه بخش را باید برسی کنید
1- بخش مربوط به نقص در کوکین (تنظیم و رگلاژ دسته ، انحنا و شکستگی فنر ، شکستگی لول فنر )
2- بخش مربوط به خرابی قطعات ماشه که باید بازدید شوند
3- روانکاری و سرویس دستگاه ماشه
از بابت اینکه تفنگ نو هست بخش اول محتمل نیست و دو بخش دیگر را باید بررسی و بازدید کرد . Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ali-karaji - 2013-04-07 03:26 PM

مشکل از خشکی ریل ضامن بود.تو این آلمان انگار یه چکه روغن پیدا نمیشه که به زبون بسته من نزدن.کل تشکیلات ماشه هم خشک وبرهوت بود که بهش با یه سرنگ سوزن بزرگ مقدار کم گریس زدم.الان صدای بضامن دراومدنش خیلی ناز و شنیدنی شده.
اگر جایی دیگر هم احتیاج به روانکاری داره راهنمایی کنید.
ممنون ازراهنمایی اساتید گلKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - DAGGER - 2013-04-08 11:32 PM

(2013-04-03 11:19 PM)AMIRKHAN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام dagger جان
البته وقتی از 12 متری به دیوار سنگی میزنم ساچمه پودر وترکش میشود ولی چند بار که به کلاغ از فاصله 30 الی 40 متری شلیک کردم البته با پرو مگنوم فرار کرده وتنها کمی پر ریخته ولی احساس میکنم با ساچمه سیلور پوینت دقت و فریز کردن بهتری در شکار دارد حال سوال اینکه این نرم افزار که میفرمایید از کجامیشود تهیه کرد وبه چه شکل کار میکند گوشی اندرویید هم دارم . باتشکر
دوست عزيز Khansariha (8)
ببخشيد كمي دير شد
براي حفظ ضوابط تاپيك نرم افزار و روش كار رو براتون خصوصي ارسال كردم
Khansariha (256)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - whisper - 2013-04-09 06:07 PM

(2013-04-07 03:26 PM)ali-karaji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشکل از خشکی ریل ضامن بود.تو این آلمان انگار یه چکه روغن پیدا نمیشه که به زبون بسته من نزدن.کل تشکیلات ماشه هم خشک وبرهوت بود که بهش با یه سرنگ سوزن بزرگ مقدار کم گریس زدم.الان صدای بضامن دراومدنش خیلی ناز و شنیدنی شده.

دوست گرامی خوشحال شدم مشکلتون برطرف شد اما گیریس برای قسمت های حساسی مانند ماشه اصلا کاربردی ندارد در حقیقت کاربرد گریس در موارد دیگریست که با توجه به سرعت ، درجه حرارت و موارد دیگر باید انتخاب شود لذا به این نکته باید توجه شود برای کار شما و در کل روان کاری اسلحه چه سلاح فنری و چه pcp باید از اسپری سیلیکون استفاده کنید و گریس باعث ایجاد چسبندگی بین قطعات می شود در کار های تخصصی با استفاده از جداول مربوطه نوع گریس انتخاب می شود.