شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - foolad - 2013-03-29 07:22 PM

ظاهرا فقط با ساچمه های معتبر دقیق میزنه .گرچه با همین پرومگنوم با دوربین هم راحت تو شصت متر ایستک میزنم بدون تیر خطا.با فالکون که تو بیست متر کولاک می کنه.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Tomcat14 - 2013-03-29 07:48 PM

سلامKhansariha (8)
شاید پرومگنوم های من ایراد دارهKhansariha (226)
خب معلومه با دروبین میشه خوب زد ولی تا به حال فالکونو امتحان نکردم!چند گرینه؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - AMIRKHAN - 2013-03-30 01:06 AM

با سلام خدمت دوستان
خواستم بدونم لقی میله وسط پیستون دیانا 52 تا چه حد مشکلی نداره وقیمت ان چقدر میباشد در ضمن با توجه به اینکه انتهای پیستون هیچگونه اورینگی جهت فیت شدن با پیستون ندارد ایا با گریس کاری انتهای پیستون میتوان از اصطحکاک کم نمود یا بی فایده میباشد و با عرض پوزش قیمت فنر اصلی دیانا 52 اگر کسی داشت ممنون میشم اعلام کند . باتشکر

فروش دوربينcenterpoint ‏ تميز - HamidRR - 2013-03-30 02:59 AM

سلام مي خواستم ببينم تيون كردن قدرت 52رو جند زول ميكنه؟حدود قيمت؟به نظرتون ارزش داره؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2013-03-30 11:11 AM

(2013-03-29 07:48 PM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامKhansariha (8)
شاید پرومگنوم های من ایراد دارهKhansariha (226)
خب معلومه با دروبین میشه خوب زد ولی تا به حال فالکونو امتحان نکردم!چند گرینه؟

محمد جان دقیقا پرومگنوم هات ایراد داره .پرومگنوم خوب و با کیفیت بهترین گزینه برای جایگزینی ساچمه های گرون قیمت تر رو 52 هست.
فالکون تو مسافت پایین تا حدود 30 35 متر خیلی عالی جواب میده بعد از اون افتش شدیده فکر کنم حدود 13 گرین باشه الان دقیق یادم نیست.از کراسمن سبکتره.
(2013-03-30 01:06 AM)AMIRKHAN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
خواستم بدونم لقی میله وسط پیستون دیانا 52 تا چه حد مشکلی نداره وقیمت ان چقدر میباشد در ضمن با توجه به اینکه انتهای پیستون هیچگونه اورینگی جهت فیت شدن با پیستون ندارد ایا با گریس کاری انتهای پیستون میتوان از اصطحکاک کم نمود یا بی فایده میباشد و با عرض پوزش قیمت فنر اصلی دیانا 52 اگر کسی داشت ممنون میشم اعلام کند . باتشکر
لقی میله مشکل حادی نیست و به دست یک پرسکار وارد کاملا قابل حله و نیاز به تعویض نیست.قیمت پیستون فابریک الان حدود 170 هست.
من این "انتهای پیستون رو دقیقا نفهمیدم کجا رو می گین.اگه انتهای دسته پیستون هست که کمی روغن معمولی کفایت می کنه و اصلا گریس کاری نمی خواد.اگر هم منظورتون خود بدنه پیستون هست که کار بی فایده ایه.
فنر اصلی باید حدود 50 تومن باشه البته اگه اینم تغییر کرده مقصر من نیستم.Khansariha (226)Khansariha (8)
(2013-03-30 02:59 AM)HamidRR نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مي خواستم ببينم تيون كردن قدرت 52رو جند زول ميكنه؟حدود قيمت؟به نظرتون ارزش داره؟
دوست عزیز یه کم سوالتون کلیه برای همین جواب قطعی هم نمی شه داد.
اولا هر تیونی به قدرت اضافه نمی کنه.اما اگه مد نظرتون تغیییر فنر به تایتان هست حدود 4 تا 5 ژول قطعا اضافه می شه.به هر حال باید کرونگرافی کرد تا نظر درست داد.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - M8SPY - 2013-03-30 11:43 AM

سلام
تعدادی ساچمه جدید خریداری کرده بودم. امروز بلآخره فرصت شد یک آزمایشی انجام بدم. ساچمه هایی که در این آزمایش استفاده شدند عبارتند از :
- نخجیر ایرانی (وزن : خیلی کم)
- گامو تی اس - 10 (وزن : 10.49 گرین)
- جی اس بی مانستر (وزن : 13.43 گرین)
- اچ&ان باراکودا (وزن : 10.65 گرین)
- اچ&ان ربیت مگنوم (وزن : 15.74 گرین)
اسلحه : دیانا 52
کالیبر تفنگ : 4.5 میلیمتر
هدف : یک کابینت فلزی بلا استفاده بود که قطرش در تصویر قابل مشاهده هست.
فاصله : 7 متر
توضیحات : به نظر خودم ساچمه ی جی اس بی مانستر نسب به بقیه بالاترین کیفیت رو داره. موقع ساچمه گذاری، تک تک ساچمه ها به یک شکل و سفت جا میرن. کمترین درصد خطا رو داره از نظر طراحی این ساچمه. بسیار ساچمه ی دقیق و خوش ساختیه! قدرت زیادی هم داره. جالبه که با اینکه وزنش از باراکودا بیشتره اما سریع تره، یعنی من برای یک هدفی در 90 متری، با ساچمه ی باراکودا 5 میل دات بالاتر می گرفتم اما با جی اس بی 3 میل دات تا به هدف می خورد. میزان تخریب جی اس مانستر هم به طرز چشم گیری بالاتره. به هر جهت تاثیر ساچمه های متخلف بر روی کابینت فلزی در فاصله 7 متری رو در تصاویر خودتون مشاهده خواهید کرد.
نتیج جالب بودند. ربیت هانتینگ با اون وزنش یه فرورفتگیه خیلی سطحی ایجاد کرد فقط،باراکودا پرچ شد روی کابینت، جی اس بی دقیقاً مثل گامو فرو رفتگی عمیقی ایجاد کرد و نهایتاً آشغال ترین ساچمه یعنی نخجیر ایرانی، کابینت رو سوراخ کرد
بعضی ساچمه ها رو دو بار در قسمت های مختلف کابینت شلیک کردم که مطمئن بشم و نتایج کاملاً مساوی بود. هموطنور که در تصویر نمای دور مشاهده خواهید کرد
خوشحال می شم نظر دوستان رو بشنوم Khansariha (8)

ساچمه هایی که استفاده کردم
نخجیر : هر بسته 2 هزار تومن
گامو : بسته ای 12 تومن
باراکودا : بسته پونصد تایی 48 تومن
جی اس بی مانستر : بسته چارصدتایی 62 تومن
ربیت مگنوم : بسته دویست تایی 52 تومن
[تصویر: Bs.jpg]

قطر کابینت
[تصویر: Ghotr.jpg]

نتایج از نمای دور
[تصویر: NamayeDoor.jpg]

دو بار با باراکودا شلیک کردم. هر دو دفعه همین شکلی شد.
[تصویر: Baracuda.jpg]

فرورفتگی عمیق تر نسبت به گامو
[تصویر: JSB.jpg]

گامو
[تصویر: Gamo.jpg]

ربیت مگنوم
[تصویر: Rabit.jpg]

و نهایتاً نخجیر ایرانی
با نخجیر هم دو بار شلیک کردم. هر دو بار سوراخ کرد
[تصویر: Nakhjir.jpg]
اینم امام 52 :)
[تصویر: emam.jpg]
ضمناً عکس هارو بسیار ریسایز و کمپرس کردم. سایزشون بزرگه اما حجم پایینی دارند. به هر حال عذرمیخوام اگر کمی صفحه سنگین شده

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - foolad - 2013-03-30 01:14 PM

جالب بود. شاید علت سوراخ کردن نخجیر سرعت بالای ساچمه ست.سرعت تاثیر زیادی تو نفوذ داره
رابیت مگنوم هم به همین خاطر سوراخ نکرده چون سرعتش پایینه.
ا-----------------------------------
وزن فالکون چار و نیم : 7.5 grain

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-03-30 01:32 PM

البته سرعت تیر تو نفوذ خیلی تاثیر داره در کنار اون شکل و متریال ساچمه فاکتور های تاثیر گذار هستند.البته ممکنه اون قسمت که نخجیر سوراخش کرده ضعیف تر بوده.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - M8SPY - 2013-03-30 02:34 PM

(2013-03-30 01:32 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته ممکنه اون قسمت که نخجیر سوراخش کرده ضعیف تر بوده.

عرض کردم که! به همین دلیل دو بار با نخجیر به دو قسمت مختلف شلیک کردم. اما باز هم سوراخ کرد

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - AMIRKHAN - 2013-03-31 11:48 PM

باسلام خدمت دوستان خواستم بدونم لقی میل پیستون به چه علت پیش میاد و تا چه حد مشکلی نداره چطور میشود برطرف کرد چون با صحبتی که با فروشگاه اقالو داشتم لقی میل پیستون رو با جازدن پین برطرف میکنه با هزینه 50 هزار تومان ناقابل دوستانی که تجربه برطرف کردن این عیب رو دارن راهنمایی کنند من فکر میکنم این مشکل کم وبیش برای تفنگهای دیانا وجود داشته باشه . باتشکر