شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - sari - 2013-02-02 03:44 PM

با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
چندتا سوال درمورد 52
1.این سلاح از چه سالی تولید میشه؟
2.من شنیدم که میگن دیانا 52 و 54 یه سیستم ضدشوک دارن که لگد رو خنثی میکنه و در نتیجه دقت خیلی بالایی دارن،این حرف صحت داره؟
3.آیا دوربین های ارزون قیمت و معمولی هم روش جواب میده؟
4.ساچمه های معمولی مثل مچ و پرومگنوم برای 52 مناسب هستن؟؟(اگر نه چه ساچمه ای براش خوبه؟)
5.مدل های قدیمیه این سلاح(15 سال یا بیشتر) بهترن یا مدل های جدیدش؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2013-02-02 04:04 PM

54 بله ولی 52 سیستم لگد گیر نداره.دلیل سبک تر بودن 52 هم همینه.
سال دقیق شروع ساخت این مدل رو نمی دونم ولی پروتوتایپ این مدل 48 بود که بعد مدل 48-52 و در نهایت 52 به بازار عرضه شد.البته 48 هنوز تولید می شه.
درباره دوربین کمی سخت گیره.بهتره از دوربینهای مقاوم استفاده بشه.تا اینجا لیپرز و سنتر عالی جواب دادن و تا حدودی دوربینهای دیانا.
ساچمه پرومگنوم رو قابل قبول میزنه.البته 52 من از قابل قبول هم بهتر میزنه. گروپهاش موجوده!! ولی بهترین نتیجه رو با جی اس بی کراسمن و باراکودا میده و فیلدتارگت.
اگه مدل قدیمی 48-52 پیدا کنید که تمیز باشه کمی از لحاظ کیفیت بهترن.هر چند مدلهای تی 05 هم کیفیت بسیار بالایی دارن.درباره جدیدها بیشتر مشکل دسته پیستون بوده که قابل حله و در کل به کیفیتش ایراد نمی شه گرفت.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - tika - 2013-02-10 10:14 AM

واشر سر پیستون 52 هم سایز 27 هست؟ برای اون استفاده بشه؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-02-10 10:39 AM

اقا tika من نمیخواستم این حرف رو بزنم ولی شما هر جا میرسی میپرسی واشر پیستون این با اون یکی هستش.قبلا هم به شما گفتم شما باید واشر پیستون تفنگت خودت رو در بیاری (حالا هر تفنگی که هست) و ببری بازار هم سایز اون جنس خوبش رو بگیری دیگه این همه پست زدن نداره . چون واشر پیستون های که تو بازار هستن معمولا اصل نیستن برای همین نمیشه روی سایز شون دقیقا نظر داد که ایا به شادو 1000 میخوره یا نه، نمیشه رو حرف بیشتر افرادی که خودشون رو تعمیر کار میدونن یا تعدادی از فروشنده ها حساب کرد.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - tika - 2013-02-10 11:32 AM

رضا جان کسی بهم جواب داده بود؟!
با توجه به پروفایلت ناظم انجمن نیستی
اما میشه حدس زد که حداقل همیار ناظمینی Khansariha (215)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - magnom - 2013-02-18 01:03 AM

سلام دوستان
من از وقتی تفنگو خریدم 2 ماه پیش تا الان استفاده نکرده بودم
تا اینکه چند روز پیش تو خونه باهاش 2 تا تیر زدم ، فکر میکنم سیلندرش
وقتی جلو عقب میرفت خشک بود.
میخواستم بدونم گیریس نسوز از کجا باید بگیرم .

ممنون

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - daneshyar - 2013-02-18 01:25 AM

(2013-02-18 01:03 AM)magnom نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من از وقتی تفنگو خریدم 2 ماه پیش تا الان استفاده نکرده بودم
تا اینکه چند روز پیش تو خونه باهاش 2 تا تیر زدم ، فکر میکنم سیلندرش
وقتی جلو عقب میرفت خشک بود.
میخواستم بدونم گیریس نسوز از کجا باید بگیرم .

ممنون

لازم به گریس نیست.
چون این گریس نسوزی که دست منو شما هست زود میسوزه و دقت تفنگ رو میاره پایین بزار همون طور خشک باشه.
اگه میبینی موقع مسلح کردن نیروی زیادی میخواد یکم گریس نسوز به لول فنر و خود فنر بزن نه به سیلندر.
معمولا مکانیکیا و فروشنده های لوازم یدکی خودرو دارن.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Don Corleone - 2013-02-21 01:16 PM

خوب به لطف علی اقای عزیز {daneshyar} یک واشر سه گل از جنس پلی امید به دستمون رسید.امروز وقتی خواستم واشر سه گل رو تعویض کنم بعد از باز کردن سلاح متوجه شدم اون مغزی که پیچ قنداق توش سفت میشه از داخل شکستهKhansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (290)خلاصه اعصابم خورد شد و دیگه تفنگ رو همینجوری انداختم گوشه اتاق.واقعا دیگه هیچ جوره نمیتونم برم سر تفنگ.فکر کنم اصلا نشه به اون قسمت سلاح دسترسی پیدا کرد درسته؟؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - daneshyar - 2013-02-21 01:38 PM

(2013-02-21 01:16 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب به لطف علی اقای عزیز {daneshyar} یک واشر سه گل از جنس پلی امید به دستمون رسید.امروز وقتی خواستم واشر سه گل رو تعویض کنم بعد از باز کردن سلاح متوجه شدم اون مغزی که پیچ قنداق توش سفت میشه از داخل شکستهKhansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (290)خلاصه اعصابم خورد شد و دیگه تفنگ رو همینجوری انداختم گوشه اتاق.واقعا دیگه هیچ جوره نمیتونم برم سر تفنگ.فکر کنم اصلا نشه به اون قسمت سلاح دسترسی پیدا کرد درسته؟؟
سلام
کار که نشد نداره یه عکس از جای شکستگی بزار فکر کنم بشه با جوش درستش کرد.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Don Corleone - 2013-02-21 01:40 PM

چشم علی جان تا شب قرار میدم.Khansariha (8)