شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - farhad - 2011-05-23 11:26 AM

با سلام
من برای خرید تفنگ بادی خیلی حساسیت به خرج دادم و می خواستم تفنگی بخرم که بشه با اون کبوتر جنگلی یا کبک زد. نهایتا دیانا 56 گرفتم. چند تا تیر باهاش زدم اما هنوز فرصت نکردم کامل تستش کنم، درخواست من از دوستانی که دیانا 52 ،54 یا 56 دارند اینه که متراژ صفر اول و دوم این مدل ها چنده؟ و یا منحنی افت ارتفاع تیر را دارند؟
ممنون از لطف دوستان

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-05-23 12:42 PM

(2011-05-23 11:26 AM)farhad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من برای خرید تفنگ بادی خیلی حساسیت به خرج دادم و می خواستم تفنگی بخرم که بشه با اون کبوتر جنگلی یا کبک زد. نهایتا دیانا 56 گرفتم. چند تا تیر باهاش زدم اما هنوز فرصت نکردم کامل تستش کنم، درخواست من از دوستانی که دیانا 52 ،54 یا 56 دارند اینه که متراژ صفر اول و دوم این مدل ها چنده؟ و یا منحنی افت ارتفاع تیر را دارند؟
ممنون از لطف دوستان
اول خوش آمد میگم به شما Khansariha (8)
دوست من البته شما میتوانید از سایتهای معتبر مثل چیرگان و امثالهم این محاسبات را بدست بیاورید ( دقت کنید هر ساچمه یک منحنی مخصوص خودش را دارد ) ولی در کل چون خودم هم 54 دارم تجربه برای هر شلیک یک چیز دیگه ای هست حتی دو ساچمه از یک قوطی تیر هم کمی با هم فرق دارند که از روی تجربه بهش خواهی رسید .
البته برای صفر کردن هم همینطور مثلا برای پرومگنوم یک صفر هست و برای ساچمه های دیگه هم صفرهای دیگه بدست میاد . پیشنهاد میکنم مباحثهای دوستان را در بخش دیگه و هم چنین بخش دیاناها دنبال کنید
البته به ابن تایپیک هم یک سری بزنید بد نیست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این آدرس چیرگان هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگر برای 56 دوست داری مشارکت اطلاعات داشته باشی میتوانی یک تایپیک جدید البته بعد از مطالعات و دریافت اطلاعات باز کنی تا دوستان اونجا در خصوص 56 بحث و تبادل اطلاعات با شما داشته باشند . فعلا کمی اطلاعات از این بخش بدست بیاری بدک نیست .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mohsen1982 - 2011-05-24 06:58 PM

درادامه فرمايش علي اقا :

راستاي خط ديد دوربين صاف وممتد هست وراستاي حركت ساچمه مثل دو معادله خط مستقيم و يك منحني. نقاطي كه اين منحني
اون خط راست مربوط به دوربين رو قطع ميكنه ميشه صفر اول ودوم. وبين اين دوصفر معمولا فاصله كمي بين اون خط مستقيم
مربوط به دوربين ومنحني ساچمه وجود داره و اين فاصله به عواملي بستگي داره از قبيل : مقدار kill zone- وزن ساچمه-
سرعت ساچمه- فاصله مكز عدسي شيئي دوربين با مركز لوله تفنگ- بالستيك و تراجكتوري ساچمه. بعداز محاسبه كردن
ا اين مقادير و قراردادن اونها تو نرم افزار صفر اول و دوم به شما داده ميشه. مثلا من با تفنگ والتر و ساچمه jsbكه 16
گرين وزن داره 15 و43 متر صفر اول ودوم تو كيل زون 3 سانت دارم يعني تفنگ من بين 16 تا 43 متر تيرهاش به داخل يه
دايره به قطر 3 سانت ميخوره. اگه كيل زون رو بزرگتر كنم اين فاصله صفر دوم بيشتر ميشه.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - farhad - 2011-05-26 10:29 AM

ممنون از لطف شما
بدلیل مشغله کاری زیاد فرصت تست صفر اول و دوم را تا بحال نداشتم، میخواستم عملکرد واقعی دیانا 56 رو بدونم، به ویژه با تیر پرومگنوم. دوربین گامو روش بستم که حدودا 5 سانت محور لوله و دوربین با هم فاصله دارن ،حالا اگه صفر دوم رو 15 متری باشه حدود صفر اول چند در میاد، ناحیه کشتن (Kill zone) چند میشه؟ بعد از صفر اول تا چند متر باز همین kill zone رو داره؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-05-26 11:12 AM

(2011-05-26 10:29 AM)farhad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از لطف شما
بدلیل مشغله کاری زیاد فرصت تست صفر اول و دوم را تا بحال نداشتم، میخواستم عملکرد واقعی دیانا 56 رو بدونم، به ویژه با تیر پرومگنوم. دوربین گامو روش بستم که حدودا 5 سانت محور لوله و دوربین با هم فاصله دارن ،حالا اگه صفر دوم رو 15 متری باشه حدود صفر اول چند در میاد، ناحیه کشتن (Kill zone) چند میشه؟ بعد از صفر اول تا چند متر باز همین kill zone رو داره؟
دوست من برای خودم اینطور هست که صفر دوم(اونی که به تفنگ نزدیکتره) برای پرومگنوم 12 متر است و صفر اصلی یا صفر اول هم 35 متر در میاد و شما وقتی صفر دوم را دورتر بگیرید هدف و یا صفر اول هم نزدیکتر میشود مثلا شما میگید 15 متر فکر کنم صفر اول شما حدود 30 متر قرار میگیره البته با توجه به دوربین و ارتفاع پایه عرض کردم .
شما بهتره بعد از محاسبات کاغذی یک تست عملی هم بکنید ببینید صفر اولش چقدر در اومده باز بنظرم بین 30 تا 35 متر باید بشه یک نگاهی هم به عکس زیر بندازی کمک میکنه برای درک بهتر موضوع Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - farhad - 2011-05-30 02:24 PM

قبل از خرید دیانا 56 یه دونه شادو1000 داشتم. بد نبود اما حس خوبی باش نداشتم احساس میکردم خواسته منو واسه شکار پرنده هایی چون کبک یا تیهو رو جواب نمیده. با توجه به خوندن بیشتر نوشته های سایت متوجه شدم مسیح جان طرفدار 52 هست . میخوام بدونم این مدل واسه زدن کبک چقدر میشه بهش اطمینان کرد؟ بیشتر احتمال زخمی کردن هست یا در جا افتادن؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - MEHDI - 2011-06-02 09:03 PM

با اجازه آقا مسیح
آقا فرهاد عزیزمن با شادو 1000تا بحال کبک زدم که در جا افتاده اونم با فاصله 30به بالا اما یا سر و گردن و یا سینه اش خورده بود با 52 هم یه کبک تویه تقریبا 50 متری زدم که در جا سقط شد قدرتش و دقتش واسه شکار کبک و اینجور پرنده ها خوبه
یه چیز دیگه منظور شما از زخمی شدن چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟شما اگه با pcpهم به نقاط حساس پرنده نزنین مطمئن باشن بازم زنده میمونه
با شادوو و 52و350 مگنم و دیانا 45 و .....شده که شکارم زخمی شده پس تویه این مبحث بیشتر سعی کنید که دقت در شکار داشته باشین
یه چی رو رک بگم کسی ناراحت نشه واقعا نباید از اسلحه ها انتظار معجزه داشت یه مقداری هم باید رویه اصول و شرایط شکار هم تمرین داشت اینو که یه شکار چی موفق اونیه که تمام رفتار و حرکات شکارش رو بشناسه و بدونه که چکار میخواد بکنه
والا به نظر من یه اسلحه خوب و یه ساچمه خوب تموم شکار نیست
آقا مسیح و دیگر دوستان هم که شکار میکنن همیشه از سلاهشون حرف زده شده اما به نظر من اسلحه ایشون و کلا هر کس دیگه یه بخش کاره بخش اصل کاری هنرشونه که اکثر مواقع نادیده گرفته میشه

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - craftsman - 2011-06-02 09:56 PM

آقا مهدي گل
جمله تون درست هست اما بنظرم كامل نيست
بهترين تير انداز دنيا رو وقتي تفنگ چيني درپيتي 62 بهش بدي نبايد انتظار داشته باشي كه تو مسابقه با بقيه كه آنشوتز و والتر و اشتير دارن مقام بياره!!و بهترين تفنگ دست يه ناشي باشه باز هم مثل حالت قبلي ميشه!
بهترين حالت اينه كه تفنگ خوب دست تيرانداز خوب باشه
بنظر من تفنگ و تير انداز مكمل همديگه هستن مثل دوتا لبه يه قيچي!!مثال رو حال كرديد؟!

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - MEHDI - 2011-06-02 10:26 PM

درسته جاوید جان منم منظورم همینه
من حرفم اینه که مثلا خودم چون میبینم آقا مسیح یا بقیه با 52 شکار میکنن پس دیگه 52 آخرته تفنگهاست !!!!!!!!
در صورتی که داشتن اسلحه خوب 50 درصد شکاره هیچ حیوونی نمیاد درست جلویه لوله تفنگ باید یه مقداری هم مهارتهارو هم کسب کرد
من بیشتر منظورم اینه که اگه من یا مسیح 52 رو واسه شکار توصیه میکنیم در شرایطیه فاکتور هایه دیگه رو داشته باشیم
ببینید مسیح با 52کبک رو در 80 متری هد شات میکنه چرا من نزدم ؟؟؟؟؟؟
چون که من اون مهارت ایشونو ندارم
حالا منم 52 دارم نمیتونم بزنم پس باید بگم که عیب از اسلحه است ؟؟؟آقا مسیح درست راهنماییم نکرده یا....؟؟؟
حرفتونو کاملا قبول دارم تفنگ خوب تویه دست تیرانداز خوب واسه هدف زنی
اما تفنگ خوب تویه دست شکارچی خوب واسه شکار !!!!!!!
من اینو گفتم که خدایی نکرده (خودمو میگم)وقتی 52 گرفتم و بازم نتونستم شکارخوبی انجام بدم دیگه مسیح و بقیه رو مقصر ندونم باید مهارتم رو افزایش بدم
در کل حرف و منظور هر2 مون یکیه
مخلصیم Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - craftsman - 2011-06-04 08:18 AM

آقا مهدي خيلي آقاييKhansariha (8)
در تاييد فرمايش شما من هم منظورم اين بود كه وقتي يكي بارها يه هدف كوچيك رو در فاصله دور ميزنه اين نشوندهنده تفنگ خوبيه كه دست تيرانداز خوبي قرار گرفته
(در مورد 52 بايد بگم من هنوز فرصت تيراندازي با 54 رو نداشتم اما دقتي كه من از 52 ديدم ديگه هيچ تفنگ فنري ديگه اي رو قابل رقابت نميدونم!!)