شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Reza51 - 2012-11-16 06:13 PM

(2012-11-12 01:27 AM)kamran نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوستان ولی من اسم دقیق دوستان رو نمیدونم ولی فردا هر طوری شذه میرم میخرم کاش تا فردا ظهر آدرس دقیق روهم بدن دوستان ممنون

شما ميتوني بري فردوسي پاساژ صدا و سيما پيش ذكر علي يا مغازه ديانا
من براي يكي از دوستام هفته پيش خريدم ١٢٥٠ فقط اين ٢ تا مغازه كاليبر ٥.٥ داشتن
سريال تفنگ رو با روي جعبش چك كن به خود سلاح و جاي پيچهاش نگاه كن كه اچار توش نرفته باشه
و كلا به شرط آك بخر
البته خودت متوجه ميشي كه اك هست يا نه چون تفنگ نو تو كيسه هست و كمي روغني و روي جاي دست قنداقش هم مات ( در اثر استفاده براق ميشه )

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - AMIRKHAN - 2012-11-16 07:38 PM

دوستان واشر سه گلرو تازه عوض کردم وواشر سرپیستون راهم چک کردم مشکلی نداره تفنگ نو میباشد کلا سه بسته ساچمه باهاش شلیک شده وقتی به نئوپان میزنم تا انهای ساچمه فرو میرود وطرف دیگر ترک میخوره درمورد تیون با گریس گرافیت 1400 درجه نظر دوستان چه میباشد در ضمن تا حالا کسی فنر 350 رو روی 52 سوار کرده از مدیران با تجربه خصوصا اقا مسیح گل اگر راهنمایی کنند ممنون میشم درضمن من خیلی به سایت سر میزنم واز مطالب مفید دوستان خصوصا اقا مسیح خیلی چیزا یاد گرفتم .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2012-11-16 09:35 PM

(2012-11-16 07:38 PM)AMIRKHAN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان واشر سه گلرو تازه عوض کردم وواشر سرپیستون راهم چک کردم مشکلی نداره تفنگ نو میباشد کلا سه بسته ساچمه باهاش شلیک شده وقتی به نئوپان میزنم تا انهای ساچمه فرو میرود وطرف دیگر ترک میخوره درمورد تیون با گریس گرافیت 1400 درجه نظر دوستان چه میباشد در ضمن تا حالا کسی فنر 350 رو روی 52 سوار کرده از مدیران با تجربه خصوصا اقا مسیح گل اگر راهنمایی کنند ممنون میشم درضمن من خیلی به سایت سر میزنم واز مطالب مفید دوستان خصوصا اقا مسیح خیلی چیزا یاد گرفتم .

فنر مگنوم 350 قابل نسب بر روی دیانا 52 نیست قطر داخلی فنر مگنوم 350 کوچیکتر از دیانا 52 هست و تعداد حلقه ها در مگنوم 350 40 حلقه و در دیانا 52 33 حلقه میباشد.استفاده از گریس رو هم توصیه نمیکنم.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - AMIRKHAN - 2012-11-17 08:40 PM

باسلام خدمت واساتید راهنمایی کنند دوستان خواستم بدونم مگر خود اقای ماکاری تفنگ دیانا رو با فنر وگریس نسوز تیون نکرده پس چرا با داشتن گریس گرافیت 1400 درجه تیون توصیه نمیشه چه مشکلی پیش میاره مگه تفنگ 52 برای تیون خوب جواب نداده گریس نسوز جز روانکاری وابندی بهتر و سرعت حرکت بهتر پیستون چه ضرری میتونه داشته باشه . دوستانممنون .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ham - 2012-11-17 08:46 PM

(2012-11-16 09:35 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-11-16 07:38 PM)AMIRKHAN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فنر مگنوم 350 قابل نسب بر روی دیانا 52 نیست قطر داخلی فنر مگنوم 350 کوچیکتر از دیانا 52 هست و تعداد حلقه ها در مگنوم 350 40 حلقه و در دیانا 52 33 حلقه میباشد.استفاده از گریس رو هم توصیه نمیکنم.

دوست عزیز شما از کجا این حرف رو میزنی؟(فنر مگنوم 350 قابل نسب بر روی دیانا 52 نیست قطر داخلی فنر مگنوم 350 کوچیکتر از دیانا 52 هست و تعداد حلقه ها در مگنوم 350 40 حلقه و در دیانا 52 33 حلقه میباشد)

فنر 350 با 52 از نظر قطر هیچگونه تفاوتی نداره.فقط حدود 5-6 حلقه بلندتره و اگر حلقه های اضافه بریده بشه میتونید رو 52 هم استفاده کنید.
من خودم چندین بار اینکارو کردم.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2012-11-17 08:54 PM

(2012-11-17 08:40 PM)AMIRKHAN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت واساتید راهنمایی کنند دوستان خواستم بدونم مگر خود اقای ماکاری تفنگ دیانا رو با فنر وگریس نسوز تیون نکرده پس چرا با داشتن گریس گرافیت 1400 درجه تیون توصیه نمیشه چه مشکلی پیش میاره مگه تفنگ 52 برای تیون خوب جواب نداده گریس نسوز جز روانکاری وابندی بهتر و سرعت حرکت بهتر پیستون چه ضرری میتونه داشته باشه . دوستانممنون .
دوست عزیز اقای مکاری سازنده کیتهای تیون هست و انواع فنر و واشر و دیگر قطعات کمکی را برای تفنگها طراحی میکنند و یا میسازند در خصوص گریس نسوز بدین شکلی که د ربعضی سایتها و یا بین ما و بعضی دوستان بهش پرداخت شده برای کیت جناب مکاری نبوده و تنها ایشون به گریسهای پارافین دار اونم برای زدن به فنر تاکید داشتند و نه واشر پیستون و یا برای افزایش قدرت . Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - AMIRKHAN - 2012-11-17 09:06 PM

دوست خوبم با توجه به توضیحات ذیل ایا تفنگم قدرتش معقول یا ما توقع زیادی داریم

سلام خدمت دوستان با توجه به اینکه به کرونوگراف دسترسی ندارم خواستم بدونم قدرت تخریب دیانا 52 کالیبر 22سالم از فاصله پانزده متری چقدر باید باشد به عنوان مثال قدرت نفوذ در نئوپان . من به پایه پلاستیکی چهار پایه کوچک که پلاستیک قوی داشت شلیک کردم واز سه لایه ردشد ویا به یک سررسید شلیک کردم که از هفتاد صفحه گذشت وساچمه کاملا متلاشی شداز فاصله چهل متری به قوطی اسپری اس تی پی شلیک کردم واز دو طرف رد شدوبه نئوپان زدم تا انتهای ساچمه فرو رفت با پرومگنوم ولی
نمیدونم چرا به پرنده به عنوان مثال زاغ میخوره در میره نمدونم باز مشکل از منه یا تفنگ موندم .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2012-11-17 10:44 PM

جناب اقای ham قطر مفتول بکار رفته برای فنر مگنوم 350 3.2mm هست ولی فنر 52 3.3mm به همین دلیل فنر 52 با تعداد حلقه های کمتر میتونه 26 ژول قدرت تولید بکنه . اونجا هم از قطر منظورم قطر مفتول بکار رفته بوده که اصلاحش میکنم ولی قطر خارجی فنر 52 بیشتر از 350 هست.ما وضعیت فنر ها رو در حالت استاندارد برسی میکنیم نه بریده.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ham - 2012-11-17 11:14 PM

قطر مفتول شاید.(چون بررسی نکردم).ولی آخر منظورتون رو نفهمیدم.شما میگی فنر مگنوم داخل دسته پیستون 52 میره یا نه؟

منکه میگم قطر داخلی فنر یکیه و بهم میخوره.فقط طولش بیشتره.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2012-11-18 12:09 PM

احتمالا قطر داخلیشون یکیه حمید جان.چون لول فنراشون هم یکیه.ولی قطر مفتول رو رضا جان درست می گن.52 کمی ضخیمتره.Khansariha (8)