شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - AMIRKHAN - 2012-11-02 07:55 PM

ممنون دوست خوب منتها من با این تفنگ 3 بسته ساچمه شلیک نکردم در ضمن تفنگ رو هم صفر خریدم از 15 متری که به دیوار سنگی میزنم ساچمه پودر میشه فقط نمیدونم با روغن چرخ میشه خان رو تمیز کرد یا برم اسپری پاک کننده سرب بخرم ایا چرب کردن خود ساچمه با روغن چرخ بهبودی در عملکرد دارد یا نه .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - AMIRKHAN - 2012-11-07 08:42 PM

باسلام خدمت همه دوستان بعد از تمیز کردن خان لوله تفنگ دیانا 52 کالیبر 22با روغن چرخ وتمیز کردن آن وچرب کردن خیلی کم ساچمه دقت اسلحه خیلی عالی شد ولی قدرت اسلحه کم بود بطوریکه با شلیک به قوطی چسب اکواریوم از یک طرف وارد ودر طرف دیگر گیر کرد که دیگه گفتم یه مشکلی پیدا کرده دسته کوک را رگلاژ کردم وفشار روی واشر رو زیاد کردم دیدم باز تفاوتی نکرد بعد واشر سه گل رو بررسی کردم دیدم بله واشراز یک طرف پاره شده حال دو سوال دارم تعویض واشر به چه صورت میبشد و سوال بعدی اینکه یه مطلبی جایی خونده بودم که نوشته بود درصورت تعویض واشر سه گل با نوع لاستیکی دو تا سه ژول به قدرت اضافه خواهد شد البته فکر کنم واشر فابریک حالت اسفنجی دارد . درضمن قیمت واشر فابریک چقدر واز کدام مغازه در فردوسی تهیه کنم . ببخشید طولانی شد .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - HALFMAN2010 - 2012-11-07 09:02 PM

دادا باید اون پیچ الن کنار پیستون رو باز کنی و از اون جا بزنی تا بیاد بیرون
البته به نظر من با یه جسم نوک تیز یا ه انبر بدون باز کردن اون پیچ الن میتونی درش بیاری
این وسیله در لوازم آرایشی خانما پیدا میشه خخخخ
واشر 3 گل 15 تومن اصلیش هست
فردوسی اکثر مغازه ها دارن و یه قطعه عمومی هست و حتی اگه تقلبی هم باشه که بعید میدونم باشه باز کیفیتش خوبهKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - carbon - 2012-11-07 09:59 PM

سلام
سه گل خیلی سفته با قلاب در نمیاد تجربه خودم این بود که یه میله رو به شدت داغ کردم بعدش طرفین واشر رو سوراخ سوراخ کردم بعد به راحتی در اومد؛ امتحان کن خبرش رو بذار

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - HALFMAN2010 - 2012-11-07 10:47 PM

کاملا درسته
من یادم رفت بگم میله رو داغ کنینKhansariha (8)
مرسی از یادآوری تونKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - AMIRKHAN - 2012-11-08 12:33 AM

ممنون دوستان که وقت گذاشتید درمورد واشر لاستیکی که گفتم کسی تجربه ای نداره درضمن اگر از واشر دیگری استفاده شود به مانند اورینگ مشکلی دارد یا حتما باید فابریک باشد و واشر اصل وتقلبی چطور قابل تشخیص است . باتشکر

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - carbon - 2012-11-08 09:37 AM

سلام
واشر اصلی مشکی رنگه و پشتش سه تا دایره کوچیک هست که بهش میگن سه گل! در وسط گوده ولی طرف سه گل صافه؛ جنس خشکی هم داره...
راستش واشر لاستیکی و نرم فایده نداره چون فشار باد زیادی پشتش هست و زود خراب میشه

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - falakian - 2012-11-08 10:55 AM

سلام . لطفا رهنمایید کنید. تا به حال تفنگ باز کردم .برای نظافت فقط قنداق باز کردم. دیگه به هیچ چیش دست نزدم. وقتی دوباره بستم. تفنگ مسلح میشه ولی ماشه ان چکانده نمیشه. تیر شلیک نمیشه ؟ باید چیکار کنم. ؟ بادشو خالی کردم . دوباره قنداق باز کردم.
منه درگیر، سخت درماندم .
تفنگم را نمدانم چگونه بست !
کسی ایا در این پست هست!
مرا یابد ازین بنبست ؟

مرسی از این همه ابراز لطفتان !!!!!! خخخخخخ
حل شد . با باز وبست مجدد. مشکل حل شد.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingpaco - 2012-11-08 04:31 PM

آقای فلکیان خدا رو شکر ک برظرف شد
و اینگونه ایرادات جزئی در سلاحها یه امر عادیه ولی شما بعنوان هشدار درنظر بگیرید
سعی کنید عملکرد ماشه تفنگتان را بخوبی درک کنید . این کار هم خیلی ساده قابل انجامه
دیانا 52 تفنگ عالی و مطلوبیه چنانچه بخوبی استفاده کنید و رسیدگی را هم فراموش نکنید حتما خاطرات خوبی از این تفنگ خواهید داشت
هیچ ایراد و ضعفی برای دیانا وجود نداره که قابل حل نباشه

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - falakian - 2012-11-08 07:40 PM

سلام حبیب جان مرسی . برای نظافت باز کرده بودم . چیزی خاصی نبود . شاید ضامنش بیرون بود موقه بستن و همین باعث شده بود . اخه حالت طبیعی میبایست بعد از مسلح شدن ضامن بزنه بیرون وان وقت بشه ماشه رو چکاند.
ولی خدا خیرش بده . تفنگ بی نهایت کم کار و بسیار تمیز بود. جرات نکردم. اجزای داخیلش رو باز کنم . هر چند به هیچ وجه نیازی به این کار نیست. مگه نه؟ فقط روغن زدم تمیزش کردم .
کار دیگه هم هست برای نگهداری سلاح ؟
دوربین 4*32 گامو هم روش جواب داد. من که زیاد ازش استفاده نمیکنم.