شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - parsian_csp - 2011-04-13 12:10 AM

با سلام .

بالاخره بنده هم امروز دیانا 52 رو گرفتم .
کالیبر 5.5 .

بعد از تنظیم هم با سه تیر سه تا شکار هم زدم که عکس هاشون رو در بخش تصاویر شکار و تفنگ ها قرار دادم .

کلا حدود 100 تیر باهاش شلیک کردم .
رو اون قسمتی که عقب کشیده می شه تا تیر رو قرار بدیم یه سایشی به وجود اومده می خوام ببینم بعد از 100 تا تیر عادی هست ؟
و این که بیشتر که نمی شه ؟

این هم تصویر :
[تصویر: 52_.jpg]

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-04-13 11:45 AM

parsian_csp مبارک باشه این 52 شما عزیز امیدوارم ماشه اش همیشه برات بچکونه Khansariha (8)
اون قسمت بدنه سیلندر هست و بطور طبیعی اثر حرکت روش میافته ولی همیشه باید چرب و روغنی باشه تا اصطکاکش در موقع شارژ کردن در حداقل باشه Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - masih.hunter - 2011-04-13 12:04 PM

مبارک باشه دوست عزیز همانطور که علی اقا گفتند باید از روغن استفاده کنید تا اصطکاک کمتر بشه . ورضمن نگران نباشید

سلاح سیلندر داخلی و سیلندر (بدنه) هر دو از فولاد هستند و دوچار مشگل خواصی نمیشن

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-04-19 09:34 PM

(2011-04-19 07:27 PM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزيز 52 دار برا بار دوم ازتون خواهش ميكنم
يه لطفي در حق من كه هم اسلحه ايم بكنين و در صورت امكان يه عكس همراه با اندازه و جنس از اون قطعه كه زير شكاف درجه قرار ميگيره برام بذارين تا يكي برا خودم بسازم آخه شكاف درجه من مال سمس هست و اون قطعه رو نداره و برا فواصل نزديك مجبورم شكاف درجه رو زياد بالا ببرم كه دقت اسلحه رو كم ميكنه
نميدونم اسم اون قطعه چيه شايد بشه گفت پايه شكاف درجه و منظورم همون قطعه اي هست كه بين شكاف درجه و بدنه تفنگ قرار ميگيره

ممنون مهدی جان که یادت بود Khansariha (8)

aloneboy عزیز من فردای آن روز که توی تاپیک (راهنمائی برای تعمیر سلاح ) این سئوال را مطرح کردین جواب را برای شما ارسال کردم. ظاهرا که خیلی دیر لاگین شدین . لطفا به آدرس زیر بروید جواب برای شما ارسال شده است.Khansariha (214)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kelajdez1 - 2011-04-23 06:43 AM

سلام دوستان منم یه دینا 52 گرفتم. Khansariha (219) وحدود 2 بسته تیر باهاش شلیک کردم
حالا می خوام روش دوربین بندازم به نظر شما چه دوربینی مناسب این تفنگه ( البته با بودجه 150 تومن به پایین)
ممنون میشم اگه دوستانی مثل آقا سهیل و داداش مسیح و دیگر دوستانی که 52 دارند جواب بدند Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mohsen - 2011-04-24 10:44 AM

مخلص همه دوستان اقا لطفا نظر بدین دیانا 52 چه کالیبریش برای خرید بهتره من هم تفنگ 5.5 داشتم هم 4.5 و میدونم هر کدوم یکسری مزایای خودشونو دارن ولی الان که میخام دیانا52 بخرم موندم چه کالیبری بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aghajoon - 2011-04-24 11:35 AM

(2011-04-23 06:43 AM)kelajdez1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان منم یه دینا 52 گرفتم. Khansariha (219) وحدود 2 بسته تیر باهاش شلیک کردم
حالا می خوام روش دوربین بندازم به نظر شما چه دوربینی مناسب این تفنگه ( البته با بودجه 150 تومن به پایین)
ممنون میشم اگه دوستانی مثل آقا سهیل و داداش مسیح و دیگر دوستانی که 52 دارند جواب بدند Khansariha (8)
به این لینک یه سر بزن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به نظر من این دوربین لیپرز از سنتر پینت برای 52 بهتره چون:

1-از تکنولوژی TS برای ساختش استفاده شده و یه جورایی میشه گفت مخصوص فنریهاست
2-دوربین های لیپرز الان مدتی روی تفنگهای مگنوم بچه های همین سایت داره کار میکنه و جوابش پس داده
(2011-04-24 10:44 AM)mohsen نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مخلص همه دوستان اقا لطفا نظر بدین دیانا 52 چه کالیبریش برای خرید بهتره من هم تفنگ 5.5 داشتم هم 4.5 و میدونم هر کدوم یکسری مزایای خودشونو دارن ولی الان که میخام دیانا52 بخرم موندم چه کالیبری بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه نظر من را بخواهی ،چه برای شکار بخوای و چه برای هدفزنی کالیبره 0.177 این تفنگ عالیه

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mohsen - 2011-04-24 02:07 PM

از همه دوستانی که نظر دادن ممنونم فقط یه مورد دیگه اینکه به کالیبر 5.5 گیر نمیدن؟؟؟
آخه یه بار گشت تو منطقه پلور به من گیر داد و گفت اگر تفنگت 4.5 باشه مشگلی نیست و من که اون موقع با یه 4.5 بودم مشگلی برام پیش نیومد این موضوع برای 2 سال پیش هستش لطفا اگر کسی دقیق میدونه بگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اولین تفنگ من 5.5 بود و یادمه اون موقع به 5.5 گیر میدادن به همین دلیل من از اون به بعد فقط 4.5 خریدم
البته یه دوست دارم (آقا سعید گل) که از بدو تولد فقط 5.5 خریده و تا الان مشگلی براش پیش نیومده و هر با که با هم رفتیم شکار اتفاق خاصی نیوفتاده ولی چون من از قوانین چیزی نمیدونم میترسم به کالیبر 5.5 گیر بدن که من اصلا خوشم نمیاد .
ببخشید طولانی شد فقط اگر کسی از منظر قانونی کاملا مطلعه یه لطفی بکنه زود بگه چون من تو همین روزا میخام 52 بگیرم.

مخلص همه دوستان.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - MEHDI - 2011-05-22 06:53 PM

دوست عزیز شما به هر مغازه ای که تشریف بردید تفنگ رو نگاه کنید ببینید که زیر آرم دیانا (همون خانم محترم که رو دستش اسلحه گرفته)نوشته که اسلحه از کدوم سری ماشه هست و یه نکته که بیشتر محصولات جدید دیانا ماشه t06هستند Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-05-22 07:10 PM

(2011-04-24 02:07 PM)mohsen نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از همه دوستانی که نظر دادن ممنونم فقط یه مورد دیگه اینکه به کالیبر 5.5 گیر نمیدن؟؟؟
آخه یه بار گشت تو منطقه پلور به من گیر داد و گفت اگر تفنگت 4.5 باشه مشگلی نیست و من که اون موقع با یه 4.5 بودم مشگلی برام پیش نیومد این موضوع برای 2 سال پیش هستش لطفا اگر کسی دقیق میدونه بگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اولین تفنگ من 5.5 بود و یادمه اون موقع به 5.5 گیر میدادن به همین دلیل من از اون به بعد فقط 4.5 خریدم
البته یه دوست دارم (آقا سعید گل) که از بدو تولد فقط 5.5 خریده و تا الان مشگلی براش پیش نیومده و هر با که با هم رفتیم شکار اتفاق خاصی نیوفتاده ولی چون من از قوانین چیزی نمیدونم میترسم به کالیبر 5.5 گیر بدن که من اصلا خوشم نمیاد .
ببخشید طولانی شد فقط اگر کسی از منظر قانونی کاملا مطلعه یه لطفی بکنه زود بگه چون من تو همین روزا میخام 52 بگیرم.

مخلص همه دوستان.
دوست من قبلا 5.5 ممنوع بود و هیچ مغازه ای هم رسمی نمیفروخت و نداشت ولی الان با دستورالعمل جدید(دوایر صدور مجوز پروانه حمل سلاح وابسته به سازمان نیروهای مسلح) منعی ندارد و اکثر مغازه ها برای فروش دارند و حمل و نگه داریش هم مشکلی نیست اگر مشکلی بود که مغازه دار نمیآورد چون اول باید به اون گیر بدن در ضمن یادتان باشد بشرطی که فاکتور فروش و کاور برای حملش داشته باشی همین .
برای اینکه خیالت راحت باشه از فروشندگانش هم میتونی سئوال کنی بعضیهاشون کپی بخشنامه اش هم دارند و یا از دفاتر مربوطه در شهرتان پرسوجو کنی . البته مطمئن نیستم ولی یادمه تو یکی از سایتها یک تصویر از بخشنامه اش دیده بودم شایدم مضمون نوشته هاش بود اگر پیدا کردم برای اطلاع دوستان هم قرارش میدم .فعلاKhansariha (214)