شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Don Corleone - 2012-04-23 07:19 PM

cheytacجان از طرح قنداق به نظر میرسه این دیانا 52 تولید جدید باشه درسته؟؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - cheytac - 2012-04-23 07:27 PM

(2012-04-23 07:19 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
cheytacجان از طرح قنداق به نظر میرسه این دیانا 52 تولید جدید باشه درسته؟؟

آفرین..دقیقا..دو ماه پیش خریدم.مدل 2011 ...بنظر من که از 52 قدیمی بنده که تولید سال 2001 هستش کیفییت بالاتری داره..بخصوص ماشه جدیدش که دیوونم کرد..من تو اوج گرونی که هیچ جا کمتر از 840 تومن نمیدادن اینو گرفتم 720 تومن..نمیدونم چرا ولی عاشق 52 هستم..اگه باز هم جدیدترش رو ببینم یا رنگ قنداق جدیدتری ببینم باز هم یکی دیگه میخرم..عشقه دیگه ..کاریش نمیشه کرد..Khansariha (8)Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - گل نرگس - 2012-04-27 10:00 PM

امروز که داشتم تیر اندازی می کردم متوجه شدم که پیستون کمی سفت حرکت میکنه واهرم با نیروی بیشتربالا پایین میشه حتی به نظرم میومد که سرعت وقدرت تیر هم کم شده باشه دوستان میتونه از روغن نزدن باشه؟یا مشکل اساسی تر از این چیزهاست

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ham - 2012-04-27 10:19 PM

دوست عزیز احتمالا از واشر سر پیستون باشه.بهتره تفنگو با دقت بازش کنی و اگه نیاز به تعویض واشر هس تعویضش کن.روغن خوب نیست.اگه بازش کردی حتما گریس کاریشم بکن.ایشالا مشکلت حل میشهKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2012-04-28 08:50 AM

(2012-04-27 10:00 PM)گل نرگس نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز که داشتم تیر اندازی می کردم متوجه شدم که پیستون کمی سفت حرکت میکنه واهرم با نیروی بیشتربالا پایین میشه حتی به نظرم میومد که سرعت وقدرت تیر هم کم شده باشه دوستان میتونه از روغن نزدن باشه؟یا مشکل اساسی تر از این چیزهاست
دوست عزیز اگر تغییر محسوسی توی نیروی لازم برای شارژ کردن دیدید حتما خوب برسیش کنید و دیگه شارژش نکنید
اگر در هردو مسیر رفت و برگش اهرم این سفتی بوجود آمده ممکنه شیئ دور سیلندر افتاده (مثل افتادن یک ساچمه )‌ یا باعثش خشکی بیرون سیلندر بوده (همیشه باید از روغن چرب باشد)
و شایدم مربوط به گرفتگی سوراخ خروج باد و مکش هوا باشه روزنه هوای سیلندر را بررسی کنید (اینم یک احتمال )
خشک بودن داخل سیلندر مشکلی نیست و اگر یکوقت پیستون را خارج کردید و یا واشر را عوض کردید به واشر نه روغن بزنید و نه گریس و تنها به قسمت فلزی اگر خواستید (اجباری نیست) کمی گریس یا روغن بزنید .
بهرصورت من توصیه اکید میکنم که دوستان بمحض اینکه احساس میکنند تفنک در بخشی یا قسمتی تغییر حالت داده حتما بهش رسیدگی کنند و بی خیالش نشوند چون بعضی وقتها همین عدم دقت و رسیدگی صدماتی را به بخشهای دیگر وارد میکند .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2012-04-28 09:28 AM

من تفنگ 52 ام رو برای تعویض واشر بسه گل باز کردم .یکی از دوستان لطف کرده و مقداری گریس پایه مس اصلی برام فرستاده شما استفاده از اون رو توصیه میکنید؟به غیر از خرابی واشر سر پیستون ضرر دیگه ای داره؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2012-04-28 09:55 AM

(2012-04-28 09:28 AM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تفنگ 52 ام رو برای تعویض واشر بسه گل باز کردم .یکی از دوستان لطف کرده و مقداری گریس پایه مس اصلی برام فرستاده شما استفاده از اون رو توصیه میکنید؟به غیر از خرابی واشر سر پیستون ضرر دیگه ای داره؟
بله ضرر دیگه ای هم داره و اون سائیده شدن به مرور محفظه های داخلی سیلندر و سرپیستون هست چون بمرور این نوع گریس مثل سمباده عمل میکنه و دیواره را میخوره Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - گل نرگس - 2012-04-28 10:10 PM

ازدوست خوب اقایhamواستاد بنده علی اقا کمال تشکررودارم به گفته شما تفنگ رو بازکردم که کارسختی هم نبودمشکل ازواشربود که پاره شده بود ولی من واشرروتازه عوض کرده بودم وفقط هفتصدتاتیرزده بودم که خراب شد به نظرشما چه چیزی باعث خرابی زود هنگام واشر میتونه شده باشه
ببخشید یه سوال دیکه اگه فنرروتحت فشار بکشیم ویه دوسه سانتی درازتربشه قدرتش بیشتر میشه؟ ایا کارخوبی هست یا ازحالت استاندارد خارج میشه

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ham - 2012-04-28 11:08 PM

خواهش میکنم دوست عزیز.علت خرابی هم هیچی نیست الا کیفیت پایین محصولات جدید دیانا..بابا دیانای 45 دارم مال 20 سال پیش هنوز که هنوزه مکشش حرف نداره.امروزم میبینیم فلان دوست دیانای فلان مدل میگیره دسه پیستونش در میاد یا نمیدونم فنرش میشکنه.والا خجالت داره برای همچین کمپانی عظیمی با 120 سال تجربه و قدمت.
البته نمیخوام شمارو از اسلحتون دلسرد کنم ولی اگه قراره قطعه ای از تفنگتو عوض کنی حداقل بهترین و باکیفیت ترین رو انتخاب کن.
در مورد کشیدن فنر هم خدمت عرض کنم این کار هیچ فایده ای نداره . فقط برای 3-4 تا شلیک شاید جواب بده. اصلانم به بازوبسته کردن تفنگ نمیارزه.
موفق باشیKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2012-04-28 11:24 PM

(2012-04-28 10:10 PM)گل نرگس نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ازدوست خوب اقایhamواستاد بنده علی اقا کمال تشکررودارم به گفته شما تفنگ رو بازکردم که کارسختی هم نبودمشکل ازواشربود که پاره شده بود ولی من واشرروتازه عوض کرده بودم وفقط هفتصدتاتیرزده بودم که خراب شد به نظرشما چه چیزی باعث خرابی زود هنگام واشر میتونه شده باشه
همانطور که دوست عزیزمون ham هم فرمودند بی کیفیتی واشر هم مطرح هست .
ولی ممکنه دو عامل دیگه هم باشه یکی ورود خرده اشغال و سرب به داخل سیلندر و دیگری رسیدن روغن به واشر که در اینصورت با دیزلینگ انجام گرفته علاوه بر پاره گی زود هنگام واشر خشک و شکننده نیز میگردد .