شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2012-03-09 10:02 AM

اسپریهای گریس زیادی بعوان روانکننده تو بازار موجوده و نیاز شما را هم برطرف میکنه من خودم از یک مغازه شکار تو آبادان خریدم و ظاهرا مال شرکت معروف والوالین امریکاست (البته اینجور که روی قوطی نوشته ) .
اینم عکسهاش
[تصویر: 13312781291.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و تصویری از نمای پشت قوطی (ساخت آمریکا و شرکت والوالین)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Ali - 2012-03-09 11:27 PM

از اولی که تفنگو گرفته بودم بد مسلح میشد یعنی گاهی سخت تر مسلح میشد.تا امروز که اشتباهی بدون اینکه بدونیم ساچمه ای در داخل لوله نیست شلیک شد....
پوف صدای وحشتناکی داد و دیگه مسلح نشد!هرچقدر اهرم رو بکشی مسلح نمیشه
الان کل سلاح رو قطعه قطعه باز کردم همه چی ظاهرا سالمه!فنر عالی!واشر عالی!آبی نفتی هست رنگش و مکش عالیی داره!اصلا یکم هم درز نداره!کمی که نه خیلی روغن ریخته بودند داخلش و کامل خشکش کردم ولی راهنمای فنر شکسته!همون قطعه پلاستیکی شکل پشت فنر رو میگم که فلزی هم داره!این مسلح نشدن(یعنی به خار گیر نمیکنه که فنر پشتش گیر کنه)به اون ربطی داره؟فکر نکنم به اون ربطی داشته باشه و اون خار باید داخل سیستم ماشه 52 باشه!کجاشرو باید تعمیر کنم؟Khansariha (399)
البته میدونم که زیاد چیز مهمی نیست ولی خوب شد بازش کردم و روغنهای اضافی رو پاک کردم...خیلی چربش کرده بودند

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - severus snape - 2012-03-09 11:42 PM

بعضی روغن ها بخصوص روغن های مرسوم توی بازاز مثل روغن موتور و ماشین وقتی روی پلاستیک و لاستیک بریزه باعث میشه که خشک و شکننده بشه چون کربن پلاستیک رو بهش بر میگردونه و پلاستیک انعطافپذیری نسبیش رو از دست میده پس نباید داخل پیستون روغن ریخت و از این گزشته وقتی روغن زیادی توی سیلندر باشه به راحتی واشر پیستون ممکنه بترکه
و اون قسمت پلاستیکی که میگین شکسته کارش اینه که اون قسمت میله ای داخل پیستون رو به محل چفت شدنش توسط ماشه هدایت کنه و احتمالش زیاده مشکل از همون باشه Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - david - 2012-03-10 02:40 AM

علی جان حتما واشر پیستون را عوض کن و راهنمای فنر را هم بخر مشکلت حل خواهد شد. حتما این دو قطعه را تعویض کن.زیرا روغن باعث از بین رفتن نرمی واشر میشود زیرا میسوزدو واشر خراب و خرابتر میشود و قدرت تفنگت هم بعد از اینکه روغن از بین رفت کم میشود بدلیل اینکه به واشر روغن نباید بخورد.ذات واشر را خشک میکند.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aghajoon - 2012-03-10 05:42 AM

احتمال 90 درصد مشکل مسلح نشدن از همونه ، شکستن این قطعه توی 52 خیلی شایعه ،

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Ali - 2012-03-10 03:43 PM

پورنگ جان واشر سالم و تر و تمیز و نرم هست.خوشبختانه خراب نشده وو روغنهاشو پاک کردم.این قطعه پلاستیکی هم باید فلزیشو بندازم روش و خلاص.....پس ماشه و خار مشکلی نداره دیگه؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - masih.hunter - 2012-03-10 04:30 PM

علی جان همانطور که تلفنی صحبت کردیم لوله سر فنر رو تعویض کن و هنگام بستن اسلحه و جا زدن خارها رعایت کن که پیم رو درست جا بزنی .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Ali - 2012-03-10 10:43 PM

مسیح جان مرسی با راهنمائیت بدون مشکل بستمش البته چون 27 رو باز بسته کرده بودم میدونستم این سیستم t05 چطوریه!بعد با چسب قطره ای اون قطعه پلاستیکی رو خیلی خوب چسبوندم...تست کردم دوباره ساچمه سوم دوباره خراب شد!باید فلزیشو بگیرم تا راحت شم...اینجا نداشته باشند زحمتشو دوستان باید بکشند.
راستی لوله از داخل کمی زنگ زدگی داشت جاتون خالی یه ورشو پلمپ کردم و بنزین ریختم تو لوله!بعد از 10 دقیقه بنزینو خالی کردم زرد مشکی بود!بعد با سرنگ با فشار زیاد بنزین تزریق کردم به لوله ازونورش خالی میشد و بعد از 10 بار اینکارو کردن لوله رو نگاه کردم عالی بود!تر و تمیز!قیافه سیلندر زرد شده بود با سمباده ریز و نرم خیلی ظریف سفیدش کردم...واشر چرب بود درآوردم زیرو بالا و تو رو خشک کردم و دیدم نرم و سالمه و روی واشر حک شده بود دیانا!قسمت داخلش آبی روشن بود و بیرونش بدلیل اصطحکاک آبی نفتی!مکش عالی!!!ماشه رو باز کردم و روغنهای اضافی رو پاک کردم...کلا خیلی روغن ریخته بود داخلش به شکلی که داخل قنداق هم روغنها پیله بسته بودند!همه شو تمیزکاری کردم و الان به دلم میشینه فقط کاش فردا مشهد اون قطعه فلزی جور شه.عکسهای باز شده رو بعدا میزارم.یاعلی

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2012-03-11 02:02 PM

علی مشهدی جان لول فنر خوب هم هست البته اینجا (پاساژ صدا سیما - آقالو) قبلا حدود 8 هزار تومن بود بنظرم از این مدل و مارک دیانا (پلاستیکی ) بگیری بهتر باشه چون نسبت با فابریکش کمی گوشتی تر هست . Khansariha (214)
[تصویر: DSC00025_1.jpg]

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Ali - 2012-03-16 04:48 PM

علی اقا خیلی ممنون...لطف کردید...
من یه ایرادی دارم زورم میاد پول اضافی بدم!!!!!!خسیسم برای اینجور مسائل چون وقتی کار میکنه و میشه تعمیر کرد چرا پول بیخود بدم؟
این لول فنر رو با چسب قطره ای درست کردم.ضعیف بود شکست ولی باز کردم همچین چسب با حرارت چسبوندمش که از اولشم محکم تر شد و بعدشم چسبکاری کردم!منتها مشکل رو فهمیدم از کحاست!!!!یکی از مشکلها این لول فنر بود که تعمیر شد!مشکل بعدی سیستم ماشه بود.
وقتی اهرم پیستون داخل سیستم ماشه فرو میرفت تا گیر کنه ماشه مشکل داشت و گیر نمیکرد!بعد از کلی کشفیات و بررسی علت به نظر اومد یه قسمت از ماشه سائیده شه(به مرور زمان)احتمال دادم مشکل از اون باشه با دستکاری و بهم ریختگی و برعکس کردن اون قسمت مشکل تا حدودی حل شد الان قلقش دستم اومد اگه مسلح نشد باید ماشه رو فشار بدم و دوباره اهرم مسلح کننده رو بیارم تا آخر یک صدای تیک میده و ماشه رو ول کنم اونوقت مسلح میشه.چندبار اینکارو کردم تا کامل جا افتاد و فعلا 20-30 تا تیر زدم بدون مشکلی مسلح شده.فنر رو هم انداختم روی سرامیک تا سالم بودنش رو تست کنم انگار فنر نو بود!!!واشر هم با اینکه روغن زده بودند به بدبخت هنوز نو و نرم بود!مکش هم 20!!!دمش گرم خدائی خیلی مکش خوبی داره...
[تصویر: 13319036341.jpg]
[تصویر: 13319036352.jpg]