شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - royal - 2012-02-14 12:56 AM

دوستان برای شکار 100 در 100 کالیبر 5/5 بهتر هست چون انرژی رو بیشتر منتقا میکنه و همچنین ضرب اون هم بیشتره و کالیبر 5/4 بیشتر برای تفنگ های فنری با قدرت 16 ژول به پایین مناسبه چون سرعتش بیشتره و تا حدی قدرت کمه اونو جبران میکنه و بیشتر برای شکار پرنده های کوچیک مناسبه و به یاد داشته باشید 5/4 بیشتر زخمی میکنه تا اینکه شکار رو از پا در بیاره پس اصلا برای شکار مناسب نیست و بیشتر برای هدف زنی هست Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - abehrooz - 2012-02-14 07:37 AM

پس با این توضیحات 4.5 گزینه مناسبی نیست ؟؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Reza51 - 2012-02-14 10:30 AM

(2012-02-14 07:37 AM)abehrooz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس با این توضیحات 4.5 گزینه مناسبی نیست ؟؟

خير Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2012-02-14 12:27 PM

دوستان ببینید همیشه این طور نیست که 4.5 برای شکار نا مناسب باشه یا بالعکس 5.5 برای هدفزنی.شما در بحثتون یه چند تا مسئله رو باید در نظر بگیرین. سرعت ساچمه،جرم ساچمه،فاصله تا هدف و ...
ببینید ساچمه 4.5 چون حرکت مستقیم تری داره تا فاصله تقریبی 50 متر با تفنگهای قدرت متوسط بین 20 تا 30 ژول دقت بهتر و در نتیجه کیل زون مطمئن تری به شما می ده.پس در این فاصله و با کمی احتمال کمتر تا حدود 60 متر می شه روش حساب کرد و همونطوری که علیرضای عزیز(آقاجون) فرمودن راحت می تونید باهاش شکار کنید.مطمئن باشین 52 4.5 در صورت برخورد به نقاط مناسب کبک در این فواصل راحت اونرو از پا در میاره.
اما یه بحث دیگه ای اینجا مطرح هست.ساچمه 5.5 یک مارک مثلا باراکودا تقریبا 2 برابر همون ساچمه در کالیبر 4.5 جرم داره پس طبعا در صورت شلیک با یک نوع تفنگ با دو کالیبر متفاوت مثلا همین 52 در 5.5 و 4.5 ، سرعت کمتر متعلق به ساچمه 5.5 هست.اینجا بحث اندازه حرکت هست نه جرم صرف.چون 5.5 جرم بیشتری داره انرژی رو بهتر حفظ می کنه و در فاصله بیشتر از 4.5 هنوز انرژی لازم برای اون میزان دقتی که شما برای شکار لازم دارین رو بهتون می ده.ولی حرکت ساچمه 5.5 هم به قول انگلیسی هاtricky تر هست.یعنی منحنیش قوس بیشتری داره. از طرفی میزان اندازه حرکت(جرم ضربدر سرعت) برای هر دو ساچمه در این شرایطی که گفتم یکسانه.یعنی 5.5 با جرم بیشتر سرعت کمتری داره و 4.5 برعکس.پس تنها نکته مربوط به تفاوت در توان حمل اون میزان انرژی لازم برای نفوذ در بافتهای شکار در فاصله های متفاوت هست که طبعا 5.5 برای فواصل بالاتر بهتر عمل می کنه.ولی در فاصله های حدود 50 متر من برد رو با 4.5 می دونم به دلیل دقت و کیل زون بهتر.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aghajoon - 2012-02-14 08:30 PM

(2012-02-14 12:05 AM)Reza51 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-13 11:48 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقایون یه موقع اشتباه برداشت نشه.

من و مسیح هر دو چند سال که 52 کالیبر 4.5 داریم و اتفاقا کاربرد اصلیش واسه ما شکار بوده ، میتونید عکسای شکار خرگوش را که من با 52 زدم توی تاپیک شکار پیدا کنید و عکسهایی که آقا مهدی فریمانی و مسیح از شکار کبک با 52 کالیبر 4.5 گذاشتند را ببینید.

اتفاقا برای تفنگهای زیر 30 ژول و مخصوصا برای شکار کبک کالیبر 4.5 مناسبتره، چون فشردگی پرهای کبک خیلی زیاد و کالیبر 5.5 باید انرژی زیادی داشته باشه تا ازش عبور کنه ولی کالیبر 4.5 به علت سطح مقطع کمتر نفوظ بهتری داره.

در مورد کالیبرهای 4.5 و 5.5 یه نکته ای که زیاد بهش توجه نشده هزینه ساچمه است.
الان یه بسته باراکودا 5.5 که 200 تا ساچمه توشه 28 تومن و یه بسته باراکودا 4.5 فکر کنم 30 تومن باشه ولی 500 تا ساچمه داره ، به عبارتی هزینه ساچمه 5.5 از 2 برابر 4.5 هم بیشتر میشه.

یه تاپیک هم در مورد مقایسه 4.5 و 5.5 هست که میتونه برای شما مفید باشه
يعنى ميفرماييد صرفا نفوذ ساچمه هست كه موجب مرگ حيوانات ميشه و شدت ضربه مهم نيست ؟ اگه اينطورى باشه شما با شليك يه سوزن كه نفوذ خيلى زيادى ميتونه داشته باشه ميتونى يه فيل رو بكشى
نكته ديگه اينكه تقريبا همه تفنگهاى فنرى زير ٣٠ ژول هستن من منظورتونو از اين حرف نفهميدم كه زير ٣٠ ژول 4.5 براى شكار هست
شما از چه فاصله اى كبك يا خوگوش رو با 4.5 زدين ؟

با سلام
اگه منظورتون از شدت ضربه همان انرژی ساچمه است(اسم علمیشه) ، حتما مهمه .(میتونید مطالب را در تاپیک مربوطه پیگیری کنید)
من فکر کنم شما منظور من را درست متوجه نشدید چون درست آن را مطالعه نکردید،من گفتم" برای تفنگهای زیر 30 ژول و مخصوصا برای شکار کبک کالیبر 4.5مناسبتره و علتش را هم توضیح دادم ، (فشردگی پرهای کبک )

یه چیز جالب را میدونستی دوست من ؟کالیبر 6.5 میلیمتر مانلیخر شوئن آور برای شکار فیل هم استفاده میشده و اتفاقا موفقیت آمیز بوده.(منبع : قسمت اسلحه شناسی مجله شکار و طبیعت)
من گفتم که فقط خرگوش شکار کردم و کبک را آقا مسیح و مهدی شکار کردند و من خودم خرگوش ها را تا 40 متر شکار کردم.(البته با ساچمه باراکودا که بالستیک عالی و دقت مثال زدنی داره )
قبلا یه تاپیک مجزا برای مقایسه 4.5 و 5.5 باز شده و مطالب خیلی مفیدی را میتوانید اونجا پیدا کنید و اتفاقا همه چیز بصورت علمی بررسی شده مثل شدت ضربه (منظور همون انرژیه) و قدرت تخریب و سطح مقطع و مقاومت ساچمه در برابر هوا و ... و تقریبا جواب همه سوالات خودتون را اونجا پیدا میکنید واسه همین من تکرار آنها را در این تاپیک مناسب نمیبینم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان سعی کنید موقع مشاوره دادن به بقیه عزیزان تازه کار همه جوانب را در نظر بگیرید و هیچ وقت رای 100 در 100 قطعی صادر نکنید چون ممکن باعث متضرر شدن بقیه بشیم.[/color]
مثلا

(2012-02-13 10:52 PM)Reza51 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-13 09:39 PM)abehrooz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
م خیلی ئنبال اسلحه بودم و برام یه 52 که به گفته صاحبش کمتر از 100 تیر شلیک کرده برام پیدا شده
فقط یک مشکل کالبرش 177 هست من خودم دنبال 22 بودم
اسلحرو برای هدف زنی و در کنارش شکار میخوام و احتمالا شکار کبک هم برم به نظرتون با کالیبر 177 جواب میده
برای خرید دیانا 52 دست دوم باید چه نکاتی رو رعایت کرد
قیمت هم 500 به نظرتون مناسبه
دوست عزيز 52 تفنگ بسيار خوبى هست ولى كاليبر 4.5 براى شكار مناسب نيست خصوصا كبك رو كه اصلا با 4.5 نميشه زد[color=#000000] شما براى شكار حتما بايد 5.5 بگيرى ولى براى هدف زنى 4.5 خوبه
Khansariha (8)

که خوب مورد نقض این مسئله توی همین سایت وجود داره.(تاپیک تصاویر شکار و تیراندازی را ببینید یا میتوانید از مسیح یا مهدی (MEHDI) بپرسید و مطمئن بشید

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - severus snape - 2012-02-14 08:49 PM

ببینید دوستان کی گفته با 4.5 نمیشه خرگوش یا کبک زد؟؟ البته که اگه به جای حساس بخوره میکشه اما در کل با 5.5 انتظار شکار موفقتری میره چون به علت قدرت تخریب چند برابریش (350 کالیبر 4.5 دیدم با تیر پرو مگنوم گنجشک از 20 متری زدن چند لحظه طول کشید تا بفهمه تیر خورده درسته بهش نفوذ کرده و از اون نطرفش هم یقینا خارج شده اما کشندگی نداره و حتی اگه بخاد بکشه ممکنه به علت قدرت تخریب کمش اینقدر فرصت فرار رو داشته باشه یا حد اقل مسافتی بخاین دنبالش کنید اما بر گردیم سر همون گنجشک شاهد بودم که وقتی با همون ساچمه کالیبر 5.5 تیر خورده دیگه تقریبا چیزی ازش نمونده دل و رودشو خالی کرده بود و تقریبا پر ازش مونده در کل میگیم با 4.5 هم میشه کار های بزرگ در حد خرگوش و کبگ داشت اما همیشه که نمیشه انتظار داشت ساچمه به نقاط حساس برخورد کنه.ولی 5.5 با اینکه جرم و حجمش شاید 2.5 برابر بیشتر باشه قدرت کشندگیش بیش از نسبت بزرگی اندازشه شاید چندین برابر. و برد 5.5 بیشتر از 4.5 هست و در مسافت زیاد بهتر و دقیقتر جواب میده 4.5 هم خوبی های خودشو داره که دوستان ذکر کردند اما من انتخابم 5.5 هست.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aghajoon - 2012-02-14 08:54 PM

دوستان بهتره که مطلب را در تاپیک مربوطه پیگیری کنیم.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Reza51 - 2012-02-14 09:02 PM

(2012-02-14 08:30 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-14 12:05 AM)Reza51 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-13 11:48 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقایون یه موقع اشتباه برداشت نشه.

من و مسیح هر دو چند سال که 52 کالیبر 4.5 داریم و اتفاقا کاربرد اصلیش واسه ما شکار بوده ، میتونید عکسای شکار خرگوش را که من با 52 زدم توی تاپیک شکار پیدا کنید و عکسهایی که آقا مهدی فریمانی و مسیح از شکار کبک با 52 کالیبر 4.5 گذاشتند را ببینید.

اتفاقا برای تفنگهای زیر 30 ژول و مخصوصا برای شکار کبک کالیبر 4.5 مناسبتره، چون فشردگی پرهای کبک خیلی زیاد و کالیبر 5.5 باید انرژی زیادی داشته باشه تا ازش عبور کنه ولی کالیبر 4.5 به علت سطح مقطع کمتر نفوظ بهتری داره.

در مورد کالیبرهای 4.5 و 5.5 یه نکته ای که زیاد بهش توجه نشده هزینه ساچمه است.
الان یه بسته باراکودا 5.5 که 200 تا ساچمه توشه 28 تومن و یه بسته باراکودا 4.5 فکر کنم 30 تومن باشه ولی 500 تا ساچمه داره ، به عبارتی هزینه ساچمه 5.5 از 2 برابر 4.5 هم بیشتر میشه.

یه تاپیک هم در مورد مقایسه 4.5 و 5.5 هست که میتونه برای شما مفید باشه
يعنى ميفرماييد صرفا نفوذ ساچمه هست كه موجب مرگ حيوانات ميشه و شدت ضربه مهم نيست ؟ اگه اينطورى باشه شما با شليك يه سوزن كه نفوذ خيلى زيادى ميتونه داشته باشه ميتونى يه فيل رو بكشى
نكته ديگه اينكه تقريبا همه تفنگهاى فنرى زير ٣٠ ژول هستن من منظورتونو از اين حرف نفهميدم كه زير ٣٠ ژول 4.5 براى شكار هست
شما از چه فاصله اى كبك يا خوگوش رو با 4.5 زدين ؟

با سلام
اگه منظورتون از شدت ضربه همان انرژی ساچمه است(اسم علمیشه) ، حتما مهمه .(میتونید مطالب را در تاپیک مربوطه پیگیری کنید)
من فکر کنم شما منظور من را درست متوجه نشدید چون درست آن را مطالعه نکردید،من گفتم" برای تفنگهای زیر 30 ژول و مخصوصا برای شکار کبک کالیبر 4.5مناسبتره و علتش را هم توضیح دادم ، (فشردگی پرهای کبک )

یه چیز جالب را میدونستی دوست من ؟کالیبر 6.5 میلیمتر مانلیخر شوئن آور برای شکار فیل هم استفاده میشده و اتفاقا موفقیت آمیز بوده.(منبع : قسمت اسلحه شناسی مجله شکار و طبیعت)
من گفتم که فقط خرگوش شکار کردم و کبک را آقا مسیح و مهدی شکار کردند و من خودم خرگوش ها را تا 40 متر شکار کردم.(البته با ساچمه باراکودا که بالستیک عالی و دقت مثال زدنی داره )
قبلا یه تاپیک مجزا برای مقایسه 4.5 و 5.5 باز شده و مطالب خیلی مفیدی را میتوانید اونجا پیدا کنید و اتفاقا همه چیز بصورت علمی بررسی شده مثل شدت ضربه (منظور همون انرژیه) و قدرت تخریب و سطح مقطع و مقاومت ساچمه در برابر هوا و ... و تقریبا جواب همه سوالات خودتون را اونجا پیدا میکنید واسه همین من تکرار آنها را در این تاپیک مناسب نمیبینم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان سعی کنید موقع مشاوره دادن به بقیه عزیزان تازه کار همه جوانب را در نظر بگیرید و هیچ وقت رای 100 در 100 قطعی صادر نکنید چون ممکن باعث متضرر شدن بقیه بشیم.[/color]
مثلا

(2012-02-13 10:52 PM)Reza51 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-13 09:39 PM)abehrooz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
م خیلی ئنبال اسلحه بودم و برام یه 52 که به گفته صاحبش کمتر از 100 تیر شلیک کرده برام پیدا شده
فقط یک مشکل کالبرش 177 هست من خودم دنبال 22 بودم
اسلحرو برای هدف زنی و در کنارش شکار میخوام و احتمالا شکار کبک هم برم به نظرتون با کالیبر 177 جواب میده
برای خرید دیانا 52 دست دوم باید چه نکاتی رو رعایت کرد
قیمت هم 500 به نظرتون مناسبه
دوست عزيز 52 تفنگ بسيار خوبى هست ولى كاليبر 4.5 براى شكار مناسب نيست خصوصا كبك رو كه اصلا با 4.5 نميشه زد[color=#000000] شما براى شكار حتما بايد 5.5 بگيرى ولى براى هدف زنى 4.5 خوبه
Khansariha (8)

که خوب مورد نقض این مسئله توی همین سایت وجود داره.(تاپیک تصاویر شکار و تیراندازی را ببینید یا میتوانید از مسیح یا مهدی (MEHDI) بپرسید و مطمئن بشید

دوست من در اینکه شما با 4.5 این شکار رو زدین هیچ شکی نیست ولی نکته ای که خودتونم بهش اشاره کردین استفاده از ساچمه باراکودا هست این حرف خیلی ساده اثبات میکنه که شما با یک ساچمه خاص که حد اقل 1.5 برابر ساچمه عادی وزن داره اینکارو کردین و میدونین که این ساچمه همه جا پیدا نمیشه و عمومی نیست و 7 برابر هم گرون تره
حالا دوستمون میتونه قضاوت کنه که چی براش مناسبه
Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aghajoon - 2012-02-14 09:26 PM

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - گل نرگس - 2012-02-24 06:09 PM

دوستان 52من بعدازحدود2000شلیک میله پیستونش شکست اولش بعدازاین که میخواستم مسلحش کنم اخرش یه صدایی میداد بعدش دیگه ضامن نگهش نمیداشت وبایدبعدازاین که ساچمه رو میزاشتم واسه بستنش اهرم روپایین فشار میدادم ومحافظ رومیخوابوندم تا بسته بشه بعدش هم که دیگه فنررو که جمع می کردم نمیموند وبه جای خودش برمیگشت بردم فردوسی پاسازنیکان مغازه حسین مسلح تا تعمیرش کنه گفت ازهر هزارتا یکی این جوری میشه و150 هزارتومان پول میله پیستونه ولی شاید بشه همین رودرستش کردازشانس بدم میخواستم همین روزا بفروشمش یه وایرخ80 بگیرم که اینجوری شدراستی شما هم تاحالا این مشکل روداشتید یافقط من اینقدربد شانسم