شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - saeedmsgh - 2012-01-29 08:40 PM

[align=right]سلام
آقا امروز از فاصله 60 متری با ساچمه پرومگنوم یک کلاغ رو زدم . یعنی زدم درست تو سینش
ظاهرا زخمی شد اما پرواز کرد و رفت.
من از 52 خیلی بیشتر از اینها انتظار داشتم.
الان دربدر دنبال تیونینگ کردنم
لطفا دوستانی که بلدن نحوه باز کردن 52 رو به بقیه هم یاد بدن
ممنون.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-01-30 12:26 AM

دوست عزیز اشکال از 52 شما نیست
ایراد از فاصله و محل برخورد هست
60 متر فاصله حتی برای تفنگهای قویتر تا 40 ژول هم فاصله کمی نیست و باید محدوه کیل زون بهتری انتخاب کنید
معمولا وقتی وسط سینه پرنده مقاومی مثل کلاغ رو میزنید
با توجه به مقاومت عضلات سینه ساچمه اونجا گیر میکنه ووارد اعضای حیاتی مثل قلب و ریه نمیشه
بهتره قبل از تیون سعی کنید برای شکار در این فواصل روی هد شات کردن مهارت بدست بیارید

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - masih.hunter - 2012-01-30 09:21 AM

با فرمایش اقا سهیل موافقم درضمن برادر من شما چه انتظاری از ساچمه پرومگنم با بالستیک 0.220 داری

کلاغ !!!؟؟؟؟ فاصله 60 متر !!!تیر به سینه خورده !!!

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - MEHDI - 2012-01-30 12:18 PM

آقا توقع رو از اسلحه منطقی کنید
باشه 52 باشه اما فاصله 60متر کم نست البته من 60متر با 52شکار داشتم اما بیشترش به بال پرنده خورده که بخاطر شکستگی استخون بال و عدم توانایی پرواز صاحب شکار شدم
اما باید در نظر گرفت که 60متر زیاده و افت زیاده قدرت و دقت ساچمه رو باعث میشه
به نظر من احتیاجی به تیون نیست چون کلا شکار برایه بادی تا50متر تعریف میشه
بیشتر از اون هدر دادن ساچمه و اعصاب خورد شدن نتیجه شهKhansariha (399)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - repsol - 2012-01-31 12:49 AM

بعد از مدتها تحقیق و استفاده از مطالب واقعا ارزنده این سایت و اینور و اونور رفتن قصد خرید 52 رو دارم با کالیبر 5.5
چندتا سوال از خدمت دوست عزیز آقا مسیح داشتم چون فکر کنم ایشون تجربشون از همه بیشتره (حداقل در مورد 52)
1. میخواستم مگسک و شکاف درجه این اسلحه رو بردارم تا هم شکیل تر بشه وهم حرفه ای تر و به جاش از مازل برک استفاده کنم آیا این کار شدنیه و از کجا میتونم مازل برک تهیه کنم و قیمتشو می خواستم؟ (طالب زیادی تو سایت دیدم در مورد ساختنش ولی متاسفانه من وقتشو ندارم)
2.میشه لوله این اسلحه رو عوض کرد که کمی ضخیم تر بشه؟ (اصلا همچین چیزی امکان داره...)
3.بهترین دوربین تا حدود 220 - 230 تومن واسه این اسلحه چیه؟ (ترجیحا با قطر عدسی 50)
4.آیا این اسله با قنداق مشکی هم عرضه میشه؟ اگه نیست چطور میتونم مشکیش کنم؟
5.بهترین ساچمه ای که میتونم تهیه کنم چیه؟
می بخشید اگه زیاد شد
ممنونم

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - masih.hunter - 2012-01-31 10:49 AM

شما لطف دارین .

بله میشه مثل اسلحه ای که بنده داشتم شما میتونید از استابلیزر دیانا 56 استفاده کنید البته اگه گیر بیاد در غیر اینصورت میتونید مثل بنده طرحشو بکشید و تراشکار براتون اجرا کنه .

لول اسلحه 52.54و 56 . بغیر از لول دو پوسته لول هم روش داره که مینونید این کار رو هم انجام بدید البته با الومینیوم .

دوربین سنترپوینت یا لیپرژ تهیه کنید .

52 قنداق مشگی ندیدم ولی میتونید رنگش کنید .

ساچمه بهترینی که من خودم بشخصه با 52 گروپهای خوبی ازش گرفتم اف ایکس بود . که همون جی اس بی لایت میشه در کالیبر 177 ولی کلا" محصولات جی اس بی حرف اولو میزنه .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - HALFMAN2010 - 2012-01-31 11:44 AM

البته باراکودا هم بسیار عالی و پا به پای جی اس بی شلیک میکنهKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - repsol - 2012-01-31 01:25 PM

(2012-01-31 10:49 AM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما لطف دارین .

بله میشه مثل اسلحه ای که بنده داشتم شما میتونید از استابلیزر دیانا 56 استفاده کنید البته اگه گیر بیاد در غیر اینصورت میتونید مثل بنده طرحشو بکشید و تراشکار براتون اجرا کنه .

لول اسلحه 52.54و 56 . بغیر از لول دو پوسته لول هم روش داره که مینونید این کار رو هم انجام بدید البته با الومینیوم .

دوربین سنترپوینت یا لیپرژ تهیه کنید .

52 قنداق مشگی ندیدم ولی میتونید رنگش کنید .

ساچمه بهترینی که من خودم بشخصه با 52 گروپهای خوبی ازش گرفتم اف ایکس بود . که همون جی اس بی لایت میشه در کالیبر 177 ولی کلا" محصولات جی اس بی حرف اولو میزنه .

ممنون از راهنمائیتون
یعنی ممکنه مازل برک یا استابلیزر اصلا تو بازار موجود نباشه؟؟؟
آقا مسیح با توجه به اینکه محل زندگیمون نزدیک به همه میشه تراشکاری رو که اینکار رو واستون انجام داده به من معرفی کنید؟
و چطور میتونم آلومینیوم روی لوله بکشم؟ یکم بیشتر راهنماییم کنید؟
مسیح جان دوربین روی اسلحه شما چیه و قیمتش چنده؟
آخه شکیل و حرفه ای کردن اسلحه واسم خیلی مهمه...

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - hellboy - 2012-01-31 02:24 PM

سلام
ببخشید جای استاد خودم دادا مسیح میگم
1.دادا مسیح دیگه 52 نداره ولی اونموقه لیپرز روی تفنگشون بود
توی این اوضا اگه مازول یا استاپلیزر هم موجود باشه یا خیلی گرونه یا فروشنده نمیفروشه دادا
من به شخصه با ساچمه باراکودا بهترین گروپ رو با 52 گرفتم و البته دادا مسیح استادن و اگه تفنگتون 4.5 باشه اف ایکس بینظیره.

دادا برای اینکه یه پوشش المنیومی روی لوله بکشید باید به میله المنیومی با سایز کمی بزرگتر از اونکه مد نظرتون هست رو بخرین و بدین یه تراشکار به اندازه قطر اصلی لوله اون رو براتون سوراخ کنه البته اینم بگم بهتره بدین به یه سی ان سی کار چون مته با این طول نیست و تراشکارا زیره بارش نمیرن و یه پالس از قطر اصلی لئله بردارند تا تمیز و یکدست بشه.
چند نکته یادت باشه دادا اول قطر رو خیلی زیاد نگیر چون سنگین میشه و بالانس به هم میخوره دوم به یه اوستا کاره ماهر بده چون اگه سوراخ مرکز دقیق نباشه واسه بستن به روی لوله مشکل ساز میشه و تفنگ رو خط مینداره
یکی از بهترین دوربین های موجود در بازار که خوراک 52 هستش لیپرزه ولی توصیه میکنم با زوم خیلی بالا نگیری چون با لگد تفنگ زودتر خراب میشه
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - repsol - 2012-01-31 03:41 PM

(2012-01-31 02:24 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ببخشید جای استاد خودم دادا مسیح میگم
1.دادا مسیح دیگه 52 نداره ولی اونموقه لیپرز روی تفنگشون بود
توی این اوضا اگه مازول یا استاپلیزر هم موجود باشه یا خیلی گرونه یا فروشنده نمیفروشه دادا
من به شخصه با ساچمه باراکودا بهترین گروپ رو با 52 گرفتم و البته دادا مسیح استادن و اگه تفنگتون 4.5 باشه اف ایکس بینظیره.

دادا برای اینکه یه پوشش المنیومی روی لوله بکشید باید به میله المنیومی با سایز کمی بزرگتر از اونکه مد نظرتون هست رو بخرین و بدین یه تراشکار به اندازه قطر اصلی لوله اون رو براتون سوراخ کنه البته اینم بگم بهتره بدین به یه سی ان سی کار چون مته با این طول نیست و تراشکارا زیره بارش نمیرن و یه پالس از قطر اصلی لئله بردارند تا تمیز و یکدست بشه.
چند نکته یادت باشه دادا اول قطر رو خیلی زیاد نگیر چون سنگین میشه و بالانس به هم میخوره دوم به یه اوستا کاره ماهر بده چون اگه سوراخ مرکز دقیق نباشه واسه بستن به روی لوله مشکل ساز میشه و تفنگ رو خط مینداره
یکی از بهترین دوربین های موجود در بازار که خوراک 52 هستش لیپرزه ولی توصیه میکنم با زوم خیلی بالا نگیری چون با لگد تفنگ زودتر خراب میشه
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

بسیار بسیار ممنون از راهنمائی کامل و بدون نقصتون Khansariha (48)
واقعا لطف کردین Khansariha (8)