شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

معرفی دیانا 52-diana 52 - M.H.ABBASSI - 2016-10-21 12:58 PM

(2016-10-20 11:30 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقایون سلام .
من دوساله که۵۲ دارم .
تا پارسال خوب بود .اما الان یه ساله کمتر استفاده میکنم و حس میکنم مثل قبل نیست .
راهنمای فنر فلزی انداختم . واشر سه گل نو انداختم البته دست ساز ‌باراهنمایی یکی از بچه های همین انجمن . چند روز دیگ هم باید قنر نو بگیرم بزارم رو تفنگ .
یه دوربین لیپرز ۴.۱۶.۵۰ هم روش نصبکمه یه بار زمین خورده متاسفانه حس میکنم از اون موقع تا الان همش از تنظیم در میاد . متاسفانه بیشتر از چند ماهه که هشتاد درصد از شلیک هام توی فاصله ۳۰ متر هم به هدف نمیخوره. واقعا ازاز دهندس.
میخواستم بدونم کسی رو توی تهران میشناسین که کار بلد باشه بتونم تفنگ رو کامل بهش نشون بدم و همه چیز رو واسم اوکی کنه!؟عکس تفنگ و دوربین هم توی امضام هست ‌
واقعا دارم ادیت میشم ممنون
یه سوال دیگه هم داشتم . واسه تیون کردن معمولی تفنگ باید چیکار کنم چه چیزایی لازم داره!؟ تا یه حدی قدرت بالاتر بره

اول اينكه اصلاسمت تيون قدرت نريد كه باعث خرايب سلاح ودوربينتون ميشه وقدرت ٢٤ژولي براي برد مفيد كاليبر٥/٥كه حول وحوشه٥٠متره كافيه
دوم اينكه زحمت بكشيد يه گروپ توده متر٢٥متر درحالت فول ساپورت ويادرازكش باساچمه جي اس ي ويا باراكودابگير وارسال كن تا موضوع روشن تر بشه

[PISTOL]فشمي

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ghavidel98 - 2016-10-21 02:08 PM

(2016-10-21 12:58 PM)SAAZEARA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-10-20 11:30 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقایون سلام .
من دوساله که۵۲ دارم .
تا پارسال خوب بود .اما الان یه ساله کمتر استفاده میکنم و حس میکنم مثل قبل نیست .
راهنمای فنر فلزی انداختم . واشر سه گل نو انداختم البته دست ساز ‌باراهنمایی یکی از بچه های همین انجمن . چند روز دیگ هم باید قنر نو بگیرم بزارم رو تفنگ .
یه دوربین لیپرز ۴.۱۶.۵۰ هم روش نصبکمه یه بار زمین خورده متاسفانه حس میکنم از اون موقع تا الان همش از تنظیم در میاد . متاسفانه بیشتر از چند ماهه که هشتاد درصد از شلیک هام توی فاصله ۳۰ متر هم به هدف نمیخوره. واقعا ازاز دهندس.
میخواستم بدونم کسی رو توی تهران میشناسین که کار بلد باشه بتونم تفنگ رو کامل بهش نشون بدم و همه چیز رو واسم اوکی کنه!؟عکس تفنگ و دوربین هم توی امضام هست ‌
یه سوال دیگه هم داشتم . واسه تیون کردن معمولی تفنگ باید چیکار کنم چه چیزایی لازم داره!؟ تا یه حدی قدرت بالاتر بره

اول اينكه اصلاسمت تيون قدرت نريد كه باعث خرايب سلاح ودوربينتون ميشه وقدرت ٢٤ژولي براي برد مفيد كاليبر٥/٥كه حول وحوشه٥٠متره كافيه
دوم اينكه زحمت بكشيد يه گروپ توده متر٢٥متر درحالت فول ساپورت ويادرازكش باساچمه جي اس ي ويا باراكودابگير وارسال كن تا موضوع روشن تر بشه

[PISTOL]فشمي

ممنون دوست عزیز . ولی متاسفانه الان تفنگم کاملا باز هست . باید فنزش رو عوض کنم راهنمای فنر پلاستیکی بگیرم . یدونه پیچ الن اتصال اهرم یه پسیتون هم شکسته باید بخرم . . فقط یه جایی اگه باشه دوربین رو بهش نشون بدم . بقیه مشکلات یا تعویض قطعات حله ‌
توی فردوسی جای هست که کار بلد باشه!؟ جمعه بعدازظهر بازن!؟؟؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2016-10-22 01:42 PM

البته دوستان توجه بفرمایید که اینطور هم نیست که تیون قدرت باعث خرابی تفنگ بشه.در واقع اگر تیونینگ درست انجام بشه هیچ مشکلی هم پیش نمی آد. مشکل از اونجایی شروع می شه که ما می خوایم تفنگ رو با کم ترین هزینه و سریعترین روش تیون کنیم.طبعا آسان ترین راه بهترین راه نیست.
اتفاقا 52 خیلی خوب به تیونینگ جواب میده و قدرت حدود 30 ژول برای این تفنگ کاملا قابل تصوره.
Khansariha (8)
اقایون سلام .
من دوساله که۵۲ دارم .

شما برای این که ببینی مشکل از کجاست:
بدون دوربین و با مگسک و شکاف درجه در فاصله های 10 15 و 20 گرو| بگیر بذار ببینیم چه طور می شه.اگه خوب بزنه مسلما مشکل از دوربینه.
اگه با دوربین دیگه بتونین امتحان کنین هم بد نیست هم با حالت معمولی و هم بدون مازل اصلی تفنگ.
راهنمای فلزی برای چی انداختین؟برای فنر فابریک که احتیاجی به راهنمای فلزی نیست.اگر فنر تایتان بود در اوایل لازم می شد که راهنمای فلزی بندازین و وقتی آروم شد دوباره همون راهنمای پلی آمید بهترین گزینه ست.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ghavidel98 - 2016-10-22 08:43 PM

(2016-10-22 01:42 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته دوستان توجه بفرمایید که اینطور هم نیست که تیون قدرت باعث خرابی تفنگ بشه.در واقع اگر تیونینگ درست انجام بشه هیچ مشکلی هم پیش نمی آد. مشکل از اونجایی شروع می شه که ما می خوایم تفنگ رو با کم ترین هزینه و سریعترین روش تیون کنیم.طبعا آسان ترین راه بهترین راه نیست.
اتفاقا 52 خیلی خوب به تیونینگ جواب میده و قدرت حدود 30 ژول برای این تفنگ کاملا قابل تصوره.
Khansariha (8)
اقایون سلام .
من دوساله که۵۲ دارم .

شما برای این که ببینی مشکل از کجاست:
بدون دوربین و با مگسک و شکاف درجه در فاصله های 10 15 و 20 گرو| بگیر بذار ببینیم چه طور می شه.اگه خوب بزنه مسلما مشکل از دوربینه.
اگه با دوربین دیگه بتونین امتحان کنین هم بد نیست هم با حالت معمولی و هم بدون مازل اصلی تفنگ.
راهنمای فلزی برای چی انداختین؟برای فنر فابریک که احتیاجی به راهنمای فلزی نیست.اگر فنر تایتان بود در اوایل لازم می شد که راهنمای فلزی بندازین و وقتی آروم شد دوباره همون راهنمای پلی آمید بهترین گزینه ست.
،

داداش امروز رفتم فردوسی ..یه راهنما فنر پلاستیکی گرفتم ‌ . همون فابریکی که روی خود تفنگ بود قبلا که ته فنره .
فنرمم نشون دادم گفتن خوبه نیاز نیست عوض کنی. یکم روغن کاری کردم اسلحه رو امروز یه گروپ گرفتم با دوربین از بیست و پنج متری حس میکنم خییلی بهتر شد. انگار اروم شده تفنگ .
با ساچمه پرومگنوم یه گروپ پنج سانتی گرفتم البته شرایط کامل مساعد نبود . بازم فردا یه گروپ میگیرم حتما . به نظره خودم خییلی بهتر شده .اون راهنما فنر اهنی انگار اذیت میکرده .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ahmadmdp - 2016-10-30 04:21 PM

سلام دوستان
من قصد دارم این تفنگ رو بخرم. دوربین چند تومنی باید براش بخری تا تنظیمش بهم نخوره؟
معمولا بعد چند شلیک تنظیم دوربین بهم میخوره؟
راسته که میگن بدون دوربین شلیک باهاش سخته؟ ممنون

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezamslm - 2016-10-30 06:39 PM

سلام دوست عزیز
به انجمن خوش اومدیKhansariha (8)
من کالیبر 4.5 این تفنگو دارم
اسلحه خوب و باکیفیتی هست اما خالی از عیب نیست
اول همون مگسکشه که درشته و تیر اندازی دقیق باهاش سخته. دوم لگدشه که باید دوربین درستو حسابی روش ببندی که در این صورت فک نکنم به این زودیا تنظیمش بهم بخوره. سوم وزنشه که اگه برا شکار میخای بنظرم 460 بخری بهتره چون خوشدست تر و سبکتره
چهارم اینکه اگه من بودم pcp میگرفتم
اما تو فنری ها یکی از بهتریناست

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ahmadmdp - 2016-10-30 06:54 PM

(2016-10-30 06:39 PM)rezamslm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
به انجمن خوش اومدیKhansariha (8)
من کالیبر 4.5 این تفنگو دارم
اسلحه خوب و باکیفیتی هست اما خالی از عیب نیست
اول همون مگسکشه که درشته و تیر اندازی دقیق باهاش سخته. دوم لگدشه که باید دوربین درستو حسابی روش ببندی که در این صورت فک نکنم به این زودیا تنظیمش بهم بخوره. سوم وزنشه که اگه برا شکار میخای بنظرم 460 بخری بهتره چون خوشدست تر و سبکتره
چهارم اینکه اگه من بودم pcp میگرفتم
اما تو فنری ها یکی از بهتریناست

مرسی داداش
فک کنم 5.5 بهتر باشه چون میگن قدرت اسلحه زیاده و تیر 4.5 مناسب زیاد گیر نمیاد براش.
نه شکار که کلا با روحیات ما سازگار نیست :) برای هدف زنی میخوام
راستش بین اینو 80 شک دارم
فقط میخوام ببینم دوربین خوب ضد شک مناسب برای این اسلحه تو چه رنج قیمتی هست؟
و اگه تنظیم دوربین بهم خورد خودم میتونم درستش کنم؟
pcp خوب گرونه وگرنه خیلی بهتره ، نه لگدی نه سرصدایی خیلی هم سریع

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezamslm - 2016-10-30 08:04 PM

یه مسئله ای هست دوست عزیز
اینکه دوربین تقلبی و درجه دو و سه و ... به اسم درجه یک تو بازار زیاده که رو فنری قوی زیاد دوام نمیاره و ممکنه پولت هدر بره
قیمتشم من خیلی وقته خبر ندارم دوستان دیگه نظر بدن بهتره
اما تنظیم دوربین کار خاصی نیس که خودت نتونی درستش کنی
پیشاپیش مبارکت باشهKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2016-10-31 11:38 AM

4.5 اش هم خیلی خوبه خیالت راحت.ساچمه هم براش هست فراوون.من اگه بخوام یه فنری دیگه بخرم 4.5 همین 52 رو می گیرم.دوربین هم سنتر و لیپرز کاملا روش جواب میدن.Khansariha (48)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2016-11-02 07:12 PM

به نظر من کاربردی ترین مزیت 4.5 این سلاح ( فرض کنید به تراجکتوری و سهمی و هذلولی و .. کاری نداشته باشیم ) این هست که محدودیتی برای عمر فنر وجود نخواهد داشت.در حال حاضر در مورد تفنگ 4.5 خودم برای مونتاژ فنر فقط به یک فشار خفیف دست نیاز هست تا پینها گذاشته شود.(منظورم این هست که فنر تا این حد جمع شده )تا فاصله 40 متر هم کاملا نیاز به هدف زنی و ... را پوشش میدهد.نیازی هم به ساچمه خاصی ندارد .استهلاک هم با این فنر کوتاه بسیار پایین است .دوربین هم که دیگه خوش به حالش...حالا همین فنر با کالیبر 5.5 این سلاح تا فاصله 30 متر هم کارایی ندارد. ولی برای تیراندازی های بالاتر از 50 متر تا مثلا 100 متر علی رغم مسیر پروازی صافتر کالیبر 4.5 بنده به شخصا کالیبر 5.5 را ترجیح میدهم