شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2015-05-03 05:39 PM

بعد از مدتهای مدید ... کیت تیون ورتک به همت یکی از دوستان خوبم در انجمن تهیه شد . بدوا قرار بود بر روی 54 نصب شود که نظرم عوض شد و الان اماده نصب بر روی نازنین 52 شده .
در بین چند تا 52 که دارم این یکی که به صورت کاملا اتفاقی خریداری شد ( با اینکه تقریبا 12 سال از عمرش میگذره ولی مشابه تفنگ اکبنده )بهترین گزینه برای نصب ورتک هستش . نتیجه کار متعاقبا اعلام خواهد شد .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - KRALMAGNUM - 2015-05-03 07:20 PM

سلام دوست عزیز ست تیونینگ به پات چقدر نشست؟ اگه هست من خریدارمKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2015-05-21 05:09 PM

سلام به دوستان . قیمت این کیت حدود 450 برای من تمام شد . اما در مورد اینکه چقدر کارایی تفنگ با نصب این کیت افزایش پیدا کرده ...قبلا دوست عزیزم مهدی اقا گزارش کار جالبی از نصب و راه اندازی کیت ورتک برای دیانا 52 خودشون ارائه کردن و بنابراین نیاز به زمینه کردن عکس نمیبینم .
قبل از تهیه این کیت در سایتهای خارجی راجع بهش تحقیق کردم و اینکه چقدر با کیتهای ماکاری تفاوت داره ؟ در بین مصرف کنننندگان مخصوصا در امریکا بسیار پرطرفداره . در سایت gta دوستانی هستند که تجربه 10000 شلیک با دیانا 52 مجهز به ورتک دارند و هنوز هم از قدرت و دقت در شلیکها راضی اند . در مقوله دوام فنر بسیار عالی عمل میکنه ( البته نه اینطور که در سایتهای فارسی زبان در مورد فنر تایتان تبلیغ میشد که خراب نمیشه یا افت نداره و ... ) ولی به هرحال کاملا در مورد دوام عالی عمل کرده . در بحث کم کردن ارتعاشات حاصل از شلیک هم بسیار موفق هست .
همانطور که در عکس مشخصه این کیت از دو هادی فنر تودر تو تشکیل شده . یعنی یک گاید داخلی و یک گاید خارجی داره و فنر در حد فاصل این دو کاملا بدون ارتعاش باز و بسته میشود ( و باز هم در مقایسه با کیتهایی که از یک هادی فنر که بعضا از جنس فلز ساحته شده اند بسایر عملکرد بهتری دارد ) یک قسمت مهم دیگه در این کیت استفاده از واشر سنترال پلی امید برای کم کردن ضربه برخورد است ( برخلاف نمونه فلزی کیتهای مشابه )

پکینگ سر پیستون در ترکیب با ارینگ یک ایده هوشمندانه برای گاز بندی بهتر است و از طرفی حفظ و نگهداری حجم کوچکی از گریس در این فاصله ایجاد شده که به طور مداوم مسیر رفت و برگشت پیستون را روانکاری کند .
خلاصه اینقدر ریزه کاریهای جالبی در ساخت این مجموعه استفاده شده که خودش به تنهایی یه تاپیک جداگانه طلب میکنه . از طرفی به دلیل محدودیت دسترسی به این قبیل موارد در کشور ما و هزینه بالای پرداختی شاید بشه زمینه ای فراهم کرد تا موارد مشابه به دست توانای دوستان تهیه و در اختیار افراد متقاضی قرار بگیره .
و اما در عمل چگونه است ؟
قبل از نصب تعدادی شلیک در فواصل مختلف انجام دادم تا مقایسه برایم راحتتر باشد . بعد از نصب کیت مجدد در همان فواصل قبل اقدام به تست با چند نوع ساچه مختلف کردم . در اولین شلیکها کارکرد نرمتر و روانتر سلاح در حین شلیک کاملا محسوس بود .و از همه مهمتر جمع شدن حدود یک سانت دایره شلیکها در فاصله حدود 30 متر که کاملا برای من غیر منتظره بود . نظر من حدااقل این بود که تفاوت ایجاد شده در فاصله های بیشتر از 40 و 50 متر نمود خواهد داشت ( من قبلا با همین تفنگ گروه تیرهای بسیار عالی در فاصله 70 متر داشتم )و اینکه این تفاوت در فاصله 30 متر و کمتر خودشو نشون میده نشان از برتری مطلق این کیت در زمینه افزایش کارایی سلاح است ...
ادامه دارد ...

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - KRALMAGNUM - 2015-06-10 09:12 PM

سلام به عاشقان 52Khansariha (8)
امروز همون اسلحه ای که چند ماه قبل به دلیل خراب بودن ضامن ماشه واسه تعمیر پیشم اومده بود دوباره اومد پیشم و گفت قدرت اسلحم کم شده منم گرفتم تحویل واسه تعمیر بازش که کردم دیدم ای داد
بی داد اسلحه شده دو نصف

نا گفته نماند گفتند که واسه تعمیر دسته کوکینگ اسلحه رو به یه فرد ناشی دادند که عیب کارشون حین باز شدن پیدا شد عیب کارم این بود میل کوکینگ (همون میله که دو سرش مهره 8 میخوره)
عوض شده و با یه میله بلندتر عوض شده که همون باعث شده اسلحه به این روز بیفته خیلی ناراحت شدم اسلحه ای به این خوبی به این روز افتاده.

حالا با این حال قابل درست شدن هست یا نه ؟
اگه هست هزینش چقدر میشه؟"
...............................

این عکس هم تقدیم به اقا صادق

همونیه که گفتم ماشش تی 01Khansariha (8)
یا علی

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - DAGGER - 2015-06-10 11:16 PM

دوست عزیز و کاربر گرامی :KRALMAGNUM
با تشکر از گزارش مصور شما از بروز این اشکال که با توجه به نوع خود بینظیر هست
احتمالا میله کوکینگ جدیدی که ایشون گزاشتند خیلی محکم بوده و خاصیت ارتجاعی نداشته و با ریگلاژ قوی بعد از بسته شدن فشار زیادی به محل اتصال بخش کپ به سیلندر وارد میکرده ، بعد از شلیک نیروی مضاعف ریکویل پیستون دقیقآ در این محل اتصال خستگی شدید پدید آورده و باعث گردیده که دوقطعه جدا شدن ( مصداق ضرب المثل طناب همیشه از جای نازک پاره میشه !)
یکی از دلایلی توسیه استفاده از قطعات فابریک به این دلیل هست که بالانس پارامترهای فنی در استقامت مکانیکی بهم نخورده و استهلاک شکننده بوجود نیاد
برای تعمیر و اتصال هم بهتر است روی دستگاه تراش و دقیقآ پس از هم محور نمودن سیلندر و کپ جوشکاری آرگن انجام شود البته توسط شخص ماهر تا با رعایت نکات فنی تنش حرارتی از تاب برداشتن و از محور خارج شدن پیشگیری شود و گرنه باید ه با دقت سلاح خداحافظی کرد

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - KRALMAGNUM - 2015-06-10 11:46 PM

ممنونKhansariha (8)
حالا اگه جوش ارگون بشه مشخصه جوش شده؟
اینجا کسی دستگاه نداره جوش ارگون بزنه بعدشم کسیم نیست که انقدر حرفه ای باشه.
دست شمارو میبوسه. ایاوقتش رو دارید درستش کنید واسمون؟؟؟
هزینش تقریبی چقدر میشه؟
چون باید در مورد هزینش با صاحبش صحبت کنم.
ممنون از وقت ی که گذاشتیدKhansariha (8)
ممنون یا علیKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - DAGGER - 2015-06-10 11:59 PM

(2015-06-10 11:46 PM)KRALMAGNUM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونKhansariha (8)
حالا اگه جوش ارگون بشه مشخصه جوش شده؟
اینجا کسی دستگاه نداره جوش ارگون بزنه بعدشم کسیم نیست که انقدر حرفه ای باشه.
دست شمارو میبوسه. ایاوقتش رو دارید درستش کنید واسمون؟؟؟
هزینش تقریبی چقدر میشه؟
چون باید در مورد هزینش با صاحبش صحبت کنم.
ممنون از وقت ی که گذاشتیدKhansariha (8)
ممنون یا علیKhansariha (8)
حتی diana52 فابریک هم اون محل یه لبه اتصال داره که از روش جوش اصطکاکی استفاده شده البته با این عمر تفنگ t01 داشتن زخمی از روزگار بدک هم نیست Khansariha (214) و اگر جوشکار لوله گاز حرفه ای هم دسترسی داشتید که با کنترل آمپر و انتخاب دقیق نمره و نوع الکترود جوشکاری هم محور جوش بده و بعد با دستگاه تراش پرداخت کنه قابل حله
در مورد تعمیر هم متاسفانه مقدور نیست والا کوتاهی نمیکردم Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - blood.taste.1985 - 2015-06-25 06:50 AM

سلام به همه دوستان ، دوستانی که دیانا 52 دارن و روش دوربین گذاشتن اگه ، به مگسک کوچک روی لول نیاز ندارن لطفا ، اطلاع بدن من یکی لازم دارم

(2015-06-25 06:50 AM)blood.taste.1985 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان ، دوستانی که دیانا 52 دارن و روش دوربین گذاشتن اگه ، به مگسک کوچک روی لول نیاز ندارن لطفا ، اطلاع بدن من یک عدد نیاز دارم

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - sari - 2015-06-30 11:55 AM

سلام دوستان
52 من دو سال پیش دسته پیستونش شکست.البته اولش فکر میکردم که از جاش در اومد و فرستادم اصفهان که آقامسیح درستش کنه که بعد متوجه شدم که شکسته.ایشون هم زحمت افتادن و تراشکار آشناشون یه پیستون نو برام تراشید.
اولش می ترسیدم که مثل پیستون فابریکش نشه ولی الان بعد دو سال هیچ مشکلی نداشتم.
دوستانی که به این مشکل بر خوردن خیالشون راحت باشه بابت پیستون،بدن آقامسیح ردیفش کنه.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - KRALMAGNUM - 2015-06-30 12:24 PM

(2015-06-30 11:55 AM)sari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
52 من دو سال پیش دسته پیستونش شکست.البته اولش فکر میکردم که از جاش در اومد و فرستادم اصفهان که آقامسیح درستش کنه که بعد متوجه شدم که شکسته.ایشون هم زحمت افتادن و تراشکار آشناشون یه پیستون نو برام تراشید.
اولش می ترسیدم که مثل پیستون فابریکش نشه ولی الان بعد دو سال هیچ مشکلی نداشتم.
دوستانی که به این مشکل بر خوردن خیالشون راحت باشه بابت پیستون،بدن آقامسیح ردیفش کنه.

سلام دوست عزیزKhansariha (8)
خرجتون چقدر شد؟
چند روز طول کشید؟
مدل ماشه اسلحتون چیه؟
تی 01.یا تی 05 یا تی 06؟
کدومه؟
عکسی از پیستون دست ساز ندارین؟
ممنون Khansariha (8)
یا علی