شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingzax - 2014-08-30 04:59 PM

(2014-08-30 03:14 PM)sari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همه دارن از سنتر و لیپرز رو 52 استفاده میکنن این که نشد...منم که تازه نخریدم،یک سال پیش خریدم!!

همه میگفتن لیپرز خوبه رفتم لیپرز گرفتم گفتن لیپرز 3-9*40 خوب نیست بقیه خوبن!!!!
گفتن سنتر عالیه سنتر گرفتیم الان...!!!!
دیگه کاملا گیج شدم Khansariha (367)

چه کنم....

دوست عزیز در اینکه دوربین سنتر و لیپرز در ایران و برای بادی سواران برند خوبی به حساب میاد شکی نیست. به عبارت بهتر ارزانترین دوربینی که برای بادیهای فنری بخصوص مگنومها جوابگو هست این دو برند میباشد. خوبی و بدی هم نسبت به هم ندارند.

آیا شما بدون دوربین هم تست کردید؟ احتمال هست به دلایلی چند شات اول شما با باقی شاتها متفاوت باشد. شما اسلحه را با مگسک در فاصله 10 متری صفرکنید و مجددا روز بعد در همان فاصله 5 شات اول را با دقت انجام دهید. اگر تنظیم باشد مشکل از دوربین است و اگر پرت بخورد مشکل از سلاح.
برای این تستها از ساچمه مناسب استفاده کنید بهتر است.

با توجه به 5 سانت بالا زدن احتمال زیاد مشکل از طبلک تنظیم هست. ولی باز هم اول از سلامت سلاح مطمئن بشید تا به باقی کارها برسیم.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - royall - 2014-08-30 07:27 PM

(2014-08-30 03:14 PM)sari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-30 02:36 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز سنتر های جدید مشکلات فراوانی دارند که شاید دیگه با 300تومن هم ارزش خرید نداشته باشند !
خودم یه سنتر دارم که شاید 3 ماه هم ازش استفاده نکردم !! یعنی اصلا روی پی سی پی هم کارایی نداره و تنظیم نمیمونه چه برسه به 52 !!!! !

همه دارن از سنتر و لیپرز رو 52 استفاده میکنن این که نشد...منم که تازه نخریدم،یک سال پیش خریدم!!

همه میگفتن لیپرز خوبه رفتم لیپرز گرفتم گفتن لیپرز 3-9*40 خوب نیست بقیه خوبن!!!!
گفتن سنتر عالیه سنتر گرفتیم الان...!!!!
دیگه کاملا گیج شدم Khansariha (367)

چه کنم....

منم تا ایجا 4 تا دوربین عوض کردم و نهایتا به لطف دوستان یه این نتیجه رسیدم که باید یک دوربین خوب و با کیفیت انتخاب کنم تا راحت باشم !!
(2014-08-30 04:59 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز در اینکه دوربین سنتر و لیپرز در ایران و برای بادی سواران برند خوبی به حساب میاد شکی نیست. به عبارت بهتر ارزانترین دوربینی که برای بادیهای فنری بخصوص مگنومها جوابگو هست این دو برند میباشد. خوبی و بدی هم نسبت به هم ندارند.

آیا شما بدون دوربین هم تست کردید؟ احتمال هست به دلایلی چند شات اول شما با باقی شاتها متفاوت باشد. شما اسلحه را با مگسک در فاصله 10 متری صفرکنید و مجددا روز بعد در همان فاصله 5 شات اول را با دقت انجام دهید. اگر تنظیم باشد مشکل از دوربین است و اگر پرت بخورد مشکل از سلاح.
برای این تستها از ساچمه مناسب استفاده کنید بهتر است.

با توجه به 5 سانت بالا زدن احتمال زیاد مشکل از طبلک تنظیم هست. ولی باز هم اول از سلامت سلاح مطمئن بشید تا به باقی کارها برسیم.

سلام اقا شهریار
من معتقدم مشکل از دوربینه.چون دقیقا مشکلات ایشون رو تجربه کردم
Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - sari - 2014-08-31 09:38 PM

با اون مورد که با دست زدن طبلک تفنگ پرت میزد میشه کنار اومد و همونطور که علی آقا فرمودند بعد از به ثبات رسیدن طبلک ها رو دست نمیزنم،ولی این مشکل که چند وقت بعد از صفر کردن،بالا میزنه اصلا نمیشه باهاش کنار اومد.اصلا

ان شاالله نتایج تست ها رو اینجا میگم.یاعلی

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mik - 2014-09-01 06:53 AM

سلام
دوستان این مشکلی که می گفتید بعد از صفر بالا میزنه من هم داشتم ولی بعدش خودش همینجوری خوب شد می خواستم ببینم اگر دوباره این مشکل بوجود آمد چه شکلی باید حلش کنم ؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2014-09-01 11:52 AM

دوستان در نظر داشته باشند که حتی در فنریها مثل 52 هم ممکنه شلیکهای اولی کمی متفاوت باشند بنا به سرد بودن سیلندر و لوله و غیره .... کلا این چیز مهمی نیست و این رفتار طبیعی هست
اما برای دوربین برای اینکه مطمئن بشوید از دوربین هست حتما باید بدون دوربین و با مگسک هم تست کنید و اگر اونجا مشکلی نبود بعد بروید سراغ دوربین که راهکار لازم را برای ثبات بیشتر تیوپ داخلی دوربین بعدا توضیح خواهم داد . فعلا Khansariha (256)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-09-01 12:33 PM

با سلام خدمت دوستان Khansariha (8)
دوستان متاسفانه منم چنین مشکلی و همانند مشکلی که دوستان در صفحه قبل فرمودند داشتم و دارم دوربین رو تنظیم میکنم و میذارم تو کاورش و میذارم کنار ولی چند روز بعد که دوباره بخوام استفاده کنم پرت و پلا میزنه(البته در حد دو سه سانت)متاسفانه هنوز سلاح رو با مگسک امتحان نکردم ببینم درست هست یا نه دوربین هم لیپرز3-9×40هستش.حالا میخواستم بدونم سلاح رو با مگسک در چند متری تست کنم؟متاسفانه به دوربین دیگه ای هم دسترسی ندارم که بخوام با دوربین دیگه امتحانش کنم.ممنون میشم اساتید و دوستان تجربیاتشون رو در اختیار بنده و امثال بنده بذارن تا هم از تجربیاتشون کسب فیض کنیم و هم اینکه مشکلمون رو حل کنیم

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mik - 2014-09-01 01:16 PM

(2014-09-01 11:52 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان در نظر داشته باشند که حتی در فنریها مثل 52 هم ممکنه شلیکهای اولی کمی متفاوت باشند بنا به سرد بودن سیلندر و لوله و غیره .... کلا این چیز مهمی نیست و این رفتار طبیعی هست
اما برای دوربین برای اینکه مطمئن بشوید از دوربین هست حتما باید بدون دوربین و با مگسک هم تست کنید و اگر اونجا مشکلی نبود بعد بروید سراغ دوربین که راهکار لازم را برای ثبات بیشتر تیوپ داخلی دوربین بعدا توضیح خواهم داد . فعلا Khansariha (256)
ببخشید اگر امکان داره میشه این راهکارهایی را که گفتید توضیح بدهید خیلی از بچه ها مشکل دارنKhansariha (172)
من همین جا از شما و اساتید عزیز سایت تشکر می کنم

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2014-09-02 09:22 AM

دوستان چون این مبحث خیلی مربوط به دوربین و روشهای تست و سنتر کردن تمامی عوامل دوربین میباشد اجازه بدید این جواب را ببرم در تاپیک مناسب صفر و تراز کردن دوربین (نام جدیدتاپیک بستن کامل دوربین ... ) قرار بدم . ممنون از دوستان Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-09-24 12:02 PM

با سلامKhansariha (8)
دوستان بنده بعد اینکه احساس کردم فنر قبلی 52 خودم کم قدرت شده یه فنر خریدم و حالا میخوام روش نصب کنم چون قبلا دوربین لیپرزی که روش بوده و با فنر قبلی بقول معروف آب بندی شده الان اشکالی داره بعد انداختن فنر فورا دوربین رو روش سوار کنم و یا باید یه تعداد شلیک با مگسک باهاش داشته باشو و بعد دوربین رو روش سوار کنم؟اگه باید اول باهاش شلیک کنم و بعد دوربین رو ببندم آیا 200شلیک خوبه؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2014-09-24 01:22 PM

اگه فنر از جنس مرغوب باشه حتما نیازمنده حداقل 500 شلیک بدون دوربین هست . البته فنر هم بوده که بستیم و باز کردیم( بدون شلیک) حدود 3 cm جمع شده . ارتباط مستقیم با جنس فنر داره