شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - صادق قرنجیکی - 2014-08-29 08:00 AM

نقل قول :دیانا 52 جدید هست?
دوست عزیز منظورتون از جدید چیست؟ یعنی تولید جدید و یا مدل جدیدی از کمپانی سازنده هستش؟
به طور کوتاه می گم ، اولین مدل از این سری 48/52 بود که در سال 1980 در کلاس لوله ثابت و از کنار مسلح شونده تولید و معرفی شد. از آن سال تا کنون این مدل تغییرات جزئی داشته ولی مکانیسم و طرح اصلی همان مدلی است که در 1980 تولید شده و هنوز هم خط تولید دارد.

نقل قول :ساخت کدوم کشوره؟آلمان؟
دوست من ، دیانا یک کمپانی سازنده سلاح های بادی آلمانی هستش که می شه گفت جزو قدیمی ترین های این صنعت در اروپاست (سابقه بالای 120 سال )
در رابطه با ساخت دیانا در آلمان مبحث خوبی بین دوستان بود که می توانید در لینک زیر آن را دنبال کنید:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - سنگک - 2014-08-29 02:44 PM

از جوابتون متشکرم جناب salaeddin عزیز.من دو عیب را چند سال پیش در دینا 52 دوستان دیدم که ناگفته نماند صاحبانشان آنها را آکبند خریده بودند.یکی اینکه بعد از یکی دو جعبه ساچمه (حدودا 400 تا ) که با تفنگ شلیک کرده بودند پمپ کمی باد میداد البته خیلی کم.عیبی که اکثر 45 های قدیمی داشتند.دوم اینکه ماشه آنها مثل مدلهای قدیمی تر تیز نمیشد.یعنی با چرخاندن پیچ زیر ماشه بقولی وزن ماشه کم نمیشد .یا اینطور بگویم مثلا اگر حداقل وزن ماشه مدلهای قدیمی 20 گرم بود حداقل وزن ماشه مدلهای جدید 40 گرم بود.به این خاطر بود که پرسیدم آیا امرورز مدل 52 تولید میشود و اگر جواب مثبت هست تولید مشترک اروپا هست یا خود آلمان.چون گمان نکنم بقول خود شما کارخانه ای با سابقه دیانا عقب گرد کند و بجای اینکه روز به روز کیفیت محصولاتش را بالا ببرد و عیبهای احتمالی آنها را رفع کند بر عیوبشان بیفزاید.منتظر جواب شما و دوستان مطلع هستم.متشکرم

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - صادق قرنجیکی - 2014-08-29 06:42 PM

(2014-08-29 02:44 PM)سنگک نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از جوابتون متشکرم جناب salaeddin عزیز.من دو عیب را چند سال پیش در دینا 52 دوستان دیدم که ناگفته نماند صاحبانشان آنها را آکبند خریده بودند.یکی اینکه بعد از یکی دو جعبه ساچمه (حدودا 400 تا ) که با تفنگ شلیک کرده بودند پمپ کمی باد میداد البته خیلی کم.عیبی که اکثر 45 های قدیمی داشتند.دوم اینکه ماشه آنها مثل مدلهای قدیمی تر تیز نمیشد.یعنی با چرخاندن پیچ زیر ماشه بقولی وزن ماشه کم نمیشد .یا اینطور بگویم مثلا اگر حداقل وزن ماشه مدلهای قدیمی 20 گرم بود حداقل وزن ماشه مدلهای جدید 40 گرم بود.به این خاطر بود که پرسیدم آیا امرورز مدل 52 تولید میشود و اگر جواب مثبت هست تولید مشترک اروپا هست یا خود آلمان.چون گمان نکنم بقول خود شما کارخانه ای با سابقه دیانا عقب گرد کند و بجای اینکه روز به روز کیفیت محصولاتش را بالا ببرد و عیبهای احتمالی آنها را رفع کند بر عیوبشان بیفزاید.منتظر جواب شما و دوستان مطلع هستم.متشکرم
قبل از هر چیز ، حتی کارشناس خود دیانا هم نمی تونه بگه ساخته دست بشر بشر کاملا بی نقص و عیب خواهد بود. ولی مطمئن باشید که دیانا حداقل در دو قسمتی که شما گفتید سلاح دوستانتان مشکل داره یعنی احتمال مشکل واشر سرپیستون (به قول شما پمپ و باد دادن در هنگام مسلح سازی و شلیک) و همینطور ماشه سلاح بیشترین دقت و کیفیت در ساخت را خواهد داشت.
احتمال اینکه کاربر به صورت صحیح از سلاح استفاده نکرده باشد رو در نظر نگرفتید. کما اینکه وقتی سلاحی را آکبند می خرید احتمال اینکه کاربر در همان اول به صورت صحیح از سلاح استفاده نکند نیز هست. (خودم در سلاح جدیدی که خریدم یک مورد رو خارج از توصیه سازنده انجام دادم -براش مشکلی پیش نیومد- و راهنمای آن را بعد که خوندم متوجه این موضوع شدم) ماشه های دیانا حداقل در سری های T01 که خیلی قدیمی تر هستند ، قابلیت تغییر در وزن و کشش ماشه را داشتند حتی در T05 و از 2010 به اینور هم که در ماشه های T06 که نیز تنظیم کشش و وزن ماشه بسیار راحت تر شده است.
در ضمن در لینکی که در پست قبلی قرار دادم موضوع سئوالی که از طریق ایمیل از کمپانی دیانا پرسیده بودم در رابطه با ساخت سلاح های بادی آنها خارج از آلمام ، پاسخ کمپانی واضح بودش و فکر نمی کنم نیازی به این مورد باشه که دوباره توضیح بدم. لطفا لینک و تایپیک مورد نظر رو هم مطالعه کنید.
پاسخ شرکت دیانا :
[تصویر: 14091255731.jpg]

همانطوریکه در متن ایمیل مشخص هستش توضیح داده شده که همه مدل های دیانا در آلمان ساخته می شود. دیانا مدل 52 با ماشه های جدید T06 در حال حاضر تولید و در بازار های مختلف توزیع می شود و شما در ایران هم می توانید به راحتی آن را تهیه کنید و برای اینکه بدانید سلاح شما در چه سالی ساخته و رجیستر شده از طریق ایمیلی این موضوع را از شرکت دیانا سئوال کنید.
موفق باشیدKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - sari - 2014-08-29 10:50 PM

سلام دوستان

یه 48/52 کالیبر 4.5 دارم با دوربین سنترپوینت 9-3*32

یه مشکل عجیب:

با آذرخش خوب میزنه،در 30 متری در حد یه سکه،ولی برای تنظیم،طبلک رو که دست میزنم،مثلا دوتا کلیک میچرخونم تفنگ گیج میشه و حدود 8 تا شلیک بعدی رو پرت و پلا میزنه ولی بعد از این تعداد شلیک دوباره به حالت اولش برمیگرده و خوب میزنه.

پایه دوربین یه تیکه لئوپولد
شیم گذاری شده

*نکته جالب توجه اینه که قبلا که رویال داشتم هم همین مشکل رو داشتم*

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - BROWNING X BOLT - 2014-08-29 10:54 PM

میتونه یکی از مشکلاتت دوربین باشهKhansariha (8)
شما با یه دوربین دیگه هم تست کن

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - royall - 2014-08-29 10:55 PM

با یک دوربین دیگه یا با مگسک تست کنید اگه مشکل حل شد 100% از دوربینه.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2014-08-30 09:21 AM

(2014-08-29 10:50 PM)sari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

یه مشکل عجیب:

با آذرخش خوب میزنه،در 30 متری در حد یه سکه،ولی برای تنظیم،طبلک رو که دست میزنم،مثلا دوتا کلیک میچرخونم تفنگ گیج میشه و حدود 8 تا شلیک بعدی رو پرت و پلا میزنه ولی بعد از این تعداد شلیک دوباره به حالت اولش برمیگرده و خوب میزنه.

شیم گذاری شده

همانطور که دوستان هم اشاره کردند احتمال دوربین در این موضوع بیشتر هست
یکی از مشکلات احتمالی دوربینهای درجه 2 امروزی عدم ثبات در تیوپ داخلی آنهاست و با چرخش طبلک و مقداری لغزش تیوپ تا چند شلیک بی ثباتی بچشم میاد . بهترین راه در این مواقع این هست که وقتی دوربین به ثبات خوبی رسید کمتر طبلکها دستکاری شوند . Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - sari - 2014-08-30 12:39 PM

(2014-08-30 09:21 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-29 10:50 PM)sari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

یه مشکل عجیب:

شیم گذاری شده

همانطور که دوستان هم اشاره کردند احتمال دوربین در این موضوع بیشتر هست
یکی از مشکلات احتمالی دوربینهای درجه 2 امروزی عدم ثبات در تیوپ داخلی آنهاست و با چرخش طبلک و مقداری لغزش تیوپ تا چند شلیک بی ثباتی بچشم میاد . بهترین راه در این مواقع این هست که وقتی دوربین به ثبات خوبی رسید کمتر طبلکها دستکاری شوند . Khansariha (8)
خیلی ممنون
یعنی اکثر سنترپوینت ها اینطورن یا برا من اینطوره..

یه مشکل دیگه هم دارم:
تو 30 متری صفر کردم بعد حدود دو هفته دوباره گروپ گرفتم دیدم حدود 5 سانت بالا میزنه و دوباره مجبور به صفر کردن شدم(دو بار اتفاق افتاد)

راستش کلافه شدم...همه گفتن این دوربین روی 52 خیلی خوب جواب میده!!!!!!!

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - royall - 2014-08-30 02:36 PM

دوست عزیز سنتر های جدید مشکلات فراوانی دارند که شاید دیگه با 300تومن هم ارزش خرید نداشته باشند !
خودم یه سنتر دارم که شاید 3 ماه هم ازش استفاده نکردم !! یعنی اصلا روی پی سی پی هم کارایی نداره و تنظیم نمیمونه چه برسه به 52 !!!! !

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - sari - 2014-08-30 03:14 PM

(2014-08-30 02:36 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز سنتر های جدید مشکلات فراوانی دارند که شاید دیگه با 300تومن هم ارزش خرید نداشته باشند !
خودم یه سنتر دارم که شاید 3 ماه هم ازش استفاده نکردم !! یعنی اصلا روی پی سی پی هم کارایی نداره و تنظیم نمیمونه چه برسه به 52 !!!! !

همه دارن از سنتر و لیپرز رو 52 استفاده میکنن این که نشد...منم که تازه نخریدم،یک سال پیش خریدم!!

همه میگفتن لیپرز خوبه رفتم لیپرز گرفتم گفتن لیپرز 3-9*40 خوب نیست بقیه خوبن!!!!
گفتن سنتر عالیه سنتر گرفتیم الان...!!!!
دیگه کاملا گیج شدم Khansariha (367)

چه کنم....