شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingzax - 2014-08-22 08:35 PM

آقا صادق عزیز ممنون از راهنماییتون...Khansariha (8)
ببخشید تقربیا همزمان بود پست شما را ندیدم.

(2014-08-22 08:29 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز مگه کسی هم هست که بشماره ببینه چند تا شلیک داشته !!!!!!
یا مثلا رو تفنگ کنتور گذاشتن خخخخ
شما برا تعویض واشر باید تست مکش انجام بدید هروقت خراب شدن عوض کنید
در مورد فنر هم هر وقت احساس کردید خیلی بیش از حد ضعیف شده نسبت به تعویض اقدام کنید
یا علی

علی آقای گل
راستش من رو خودم کنتور دارم...خخخخ من نسبت به بسته هایی از ساچمه که تموم میکنم میدونم حدود چقدر شلیک داشتم. ولی در مورد تعیین خرابی حق با شماست.
ممنون از راهنماییتون.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-08-23 10:54 AM

با سلامKhansariha (8)
اول از هرچیز ممنون از دوستان که تو این چند وقت برای رفع ایراد سلاح بهم راهنمائی دادند و از تجربیاتشون استفاده کردمKhansariha (8)
پیرو پستهای صفحه قبل و مشکلی که 52من پیدا کرده بود عرض کنم که در کمال تعجب(اگه اساتید و دوستان علتش رو میدونن بفرمایند)وقتی واشر پیستون قبلی و البته فابریکیه سلاح که بیش از7000شلیک داشته رو با واشر پیستون آک و اصلی که چند روز قبل برا سلاح خریده بودم و روش انداخته بودم رو عوض کردم هم دقت قبل از خرابی واشر سه گل و قدرتش برگشت.این خیلی برام عجیب بود که واشر پیستون کارکرده خود سلاح از واشر آکی که براش گرفتم بهتر بودشKhansariha (290)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2014-08-24 09:05 PM

در بازاز فعلی پیدا کردن جنس مرغوب ( نمیگم اصلی ) مشکل شده . من برای تفنگهای مصرفی خودم همیشه واشر اصلی را با نوع دست ساز تعویض میکنم و هیچ مشکلی هم نداشتم( به نوعی ارتقا عملکرد تفنگ ) . واشرهای اصلی کار دستگاه تزریقه ولی واشرهای دست ساز با تراش به شکل اصلی خودش میرسه بنابراین تمام کیفیت کار وابسته است به دقت و هنر دست تراشکار . با خطایی در حد یک دهم میلیمتر ممکنه واشر توانایی ایجاد کمپرس مناسب را نداشته باشد .خیلی جاها دیدم که دوستان در پی خرید واشر و فنر اصلی هستند که اگر موجود باشه خیلی هم عالیه ولی ممکنه تبدیل بشه به داستان تفنگ دوستمون اقا یحیی . در مورد فنر به این دلیل که میلگرد مناسب در بازار مشهد موجود نبود از اجناس اماده بازار استفاده میکنم ولی در مورد واشرجات انواع مواد اولیه برای هر بودجه ای در بازار موجوده فقط مهم پیدا کردن تراشکار کاربلده .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mozahem - 2014-08-25 12:30 PM

با سلام سوالی داشتم میخواستم بدونم برای افت فنر 52 اگر به جای زدن مثلا 1000 عدد تیر اگر اسلحه رو مسلح کرد و ی مدت همینجوری نگهش داری تا به قدرت دلخواه برسه مشکلی برای تفنگ ایجاد نمیکنه؟؟؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Don Corleone - 2014-08-25 12:32 PM

(2014-08-25 12:30 PM)mozahem نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام سوالی داشتم میخواستم بدونم برای افت فنر 52 اگر به جای زدن مثلا 1000 عدد تیر اگر اسلحه رو مسلح کرد و ی مدت همینجوری نگهش داری تا به قدرت دلخواه برسه مشکلی برای تفنگ ایجاد نمیکنه؟؟؟

دوست عزیز لود ماندن فنر در مدت طولانی خاصیت فنری رو به شدت کاهش میده و باعث تغییر شکل فنر میشه و اصلا توصیه نمیشهKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - DAGGER - 2014-08-25 12:53 PM

(2014-08-25 12:32 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-25 12:30 PM)mozahem نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز لود ماندن فنر در مدت طولانی خاصیت فنری رو به شدت کاهش میده و باعث تغییر شکل فنر میشه و اصلا توصیه نمیشهKhansariha (8)
در ادامه عرایض آقا امین عزیز Khansariha (8)
مسلح ماندن تفنگ برای مدت زمان زیاد فشار مضاعفی رو به سیستم ماشه , پینها, و شافت پیستون وارد میکنه و قابل قیاس
با رام شدن فنر بصورت طبیعی نیست
معمولآ با حدود 500 شلیک و یا کمتر تفنگ به آرامش مورد نیاز نصب دوربین و دقت مورد نظر میرسه
به عنوان مثال در صنعت برای عدم برهم خوردن کالیبراسیون در دستگاههایی که نیاز به فنر با پایداری و عمر طولانی در اونها هست فنر های جنس خاص و مرغوب رو بصورت مصنوعی با چند هزار بار باز و بسته کردن فنرکهنه میکنند و بعد از ثابت شدن در قدرت نرمال داخل دستگاه نصب میکنند در صورتی که اگر با جمع نگه داشتن فنر این کار حاصل میشد بسیار راحتتر میبود ولی همچنین خاصیتی رو بوجود نمیاره و فنر قدرت باز شوندگی اش رو از دست میده

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2014-08-25 12:57 PM

کل دستگاه ماشه و از مهمتر مغزی ماشه که باید فشار فنر را تحمل کند اسیب خواهد دید . برای تفنگ فنری و مخصوصا انواع قوی تر ثانیه های زمان مسلح بودن مهمه و هر چی کمتر باشه دوام کارکرد سلاح بیشتر خواهد شد

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mozahem - 2014-08-25 09:45 PM

با تشکر از دوستانKhansariha (8)
دوستانی که تجربه دارند بعد از زدن 1000 عدد تیر و رام شدن فنر دیانا 52 دوربینی مثل سنترپوینت(40 4*16) چقدر روش دووم میاره؟؟؟Khansariha (226)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mster - 2014-08-25 10:25 PM

تا 10000 هزار تیر جا داره

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - سنگک - 2014-08-28 10:05 PM

با سلام خدمت دوستان عزیز.یک سئوال داشتم دیانا 52 جدید هست و اگر هست ساخت کدوم کشوره؟آلمان؟