شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-08-20 11:15 AM

با سلامKhansariha (8)
بنده وقتی سلاح رو شارژ میکردم بصورت اتوماتیک به ضامن میشد و وقتی از ضامن درش میاوردم که شلیک کنم و اگه از شلیک منصرف میشدم دیگه به ضامن نمیشد!!!!!طبق گفته دوستان سلاح رو باز کردم تا در صورت مشکل داشتن درستش کنم.با نگاه اول راحت میشد فهمید که بیش از حد چرب بوده(نمیدونم دلیلش این میتونه باشه یا نه)اول که چربیهاش رو پاک کردم (بعد یه مقدار خودم چربش کردم)بعد از سرویس کردن همونطور که دوستان فرموده بودندبا جا زدن درست پیمها مشکلم حل شد و حالا هم در حالتی که سلاح شارژ هست و هم در حالتی که سلاح شارژ نیست سلاح هم به ضامن میشه و هم از ضامن درمیاد.اساتید و دوستان فرمودند که حالت استانداردش اینه که در حالتی که سلاح شارژ نیست سلاح به ضامن نمیشه و از ضامن درنمیاد ولی حالا میخوام اگه در این حالتی که برا سلاح من پیش اومده مشکلی پیش نمیاد بذارم همینطور باشه.
در ضمن دوستانی که از باز کردن 52 میترسند مثل چند روز پیش خودم خخخخخخخ واقعا اصلا سخت نیست و فقط یه مقدار دقت میخواد و به راحتی میشه باز و بستش کرد.موفق باشیدKhansariha (256)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2014-08-20 06:14 PM

احسنت به شما. دیدین که زیاد سخت نبود . در مورد ضامن اگه 06 هست زیاد دستکاریش نفرمایید . ضامنهای 06 خیلی ظریف طراحی شده و اسیب پذیر . به نظر من نیازی به چربکاری نداشته کلا دستگاه ماشه نیازی به روانکار ندارد .در ماشه های دیانا هم توسط سازنده فقط مقدار کمی گریس در زیر Trigger blade ماشه در جایی که پیچهای تنظیم قرار دارند استفاده شده

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-08-21 09:33 AM

با سلامKhansariha (8)
دوستان فکرکنم به مشکل برخوردمKhansariha (226)Khansariha (367)سلاح رو که دو روز قبل برای تعویض واشر سه گل و واشر پیستون باز کردم دیدم که فنر در قسمت ابتدایی و انتهایی و به میزان کمتری در وسط کج شده بود میخواستم بدونم آیا این مورد طبیعی هستش!؟
چیزی که واقعا کلافم کرده اینکه بعد از تعویض دوتا واشر سلاح و مرتب کردن فنر قدرت سلاح از قبل کمتر شدهKhansariha (367) مجدد رگلاژش کردم ولی باز فایده ای نداشت نمیدونم چیکارکنم!!Khansariha (226) ممنون میشم اگه هرچه زودتر کمکم کنید چون فکرنمیکردم52 اینطور باشه و دارم ازش زده میشمKhansariha (8)
قبل از تعویض دوتا واشر تو فاصلی25متری تا45متری که گروپ گیری و هدفزنی میکردم یه تخته پشت سیبل ها قرار میدادم که تو این فاصله ها با عبور از سیبل بیش از5میلیمتر تو تخته مینشست ولی حالا تو 25متی امتحان کردم ساچمه بعد از برخورد به تخته حدود2میلیمتر فرورفتگی ایجاد میکنه و برمیگرده!!!!!! قبلا تو فاصله30متر به دیوار میزدم و ساچمه پودر میشد ولی حالا ساچمه فقط پهن میشه و رو دیوار میمونه!!!!
در مورد واشر هردو واشری هم که رو سلاح انداختم هردو اصل بودن متاسفانه کرونو ندارم که بخوام تستش کنم.ممنونKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2014-08-21 12:09 PM

در مورد فنر حالت خمیدگی به مرور اتفاق میفته . ولی در قدرت سلاح تاثیر مستقیم نداره . برای جلوگیری از این حالت هم میتونید لوله هادی فنر از جنس تفلون و فیت داخل فنر درست کنید که بازی فنر کمتر شود. احتمالا نشیمنگاه واشر خزانه سلاح ( واشر سه گل) از قبل مقداری جرم و الودگی داشته و همین باعث شده واشر جدید به خوبی در جای خودش قرار نگیره یا اینکه به حالت اریب نشسته . واشر سر پیستون هم که فرمودین نو هست بنابراین نباید ایرادی داشته باشه . در هنگام مونتاژ هم اسیبی ندیده . برای تعویض این واشر تجربه خودم این هست که حتما قبلش داخل اب جوش قرار گیرد تا عمل مونتاژ راحتتر انجام شود . دیدم که دوستان با نوک پیچ گوشتی این کارو انجام میدن و بر اثر فشار زیاد داخل واشر افزایش قطر زیادی پیدا میکنه و ممکنه در هنگام مسلح کردن از جای خودش خارج شود و داخل سیلند گیر کند . فقط همون واشر داخل خزانه میمونه و اینکه شما با این زحمتی که متحمل شدین فنر هم تعویض میکردین که خیالتون راحت بشه . باید دوباره تفنگو باز کنید

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - jsm - 2014-08-21 09:37 PM

با سلام. من سوالاتی برام مطرح بود که خواستم دوستان با تجربه ای که در مورد دیانا 52 دارند راهنمایی کنند گفته میشه دیانا 52 بعد 500الی700 شلیک فنرش ارام میشه و یک مقدار از قدرتش کم میشه تفنگ دیانا52 (26ژول) هستش چند ژول از توانش کم میشه؟دوم اینکه اگه واشر پیستون و فنر در حالت نرمال عمل کنه و خرابی خاصی پیدا نکنه بعد از چند شلیک احتیاج به تعویض داره؟بعضی از دوستان ابرازمی کنندکه بعد از 1000شلیک بایستی در پیستون چند قطره روغن که بتواند حرارت زیاد را تحمل کنه ریخته بشه تا پیستون در سیلندر بهتر حرکت کنه ایا واقعآ این کار لازمه؟Khansariha (256)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingzax - 2014-08-22 01:46 AM

(2014-08-21 09:37 PM)jsm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام. من سوالاتی برام مطرح بود که خواستم دوستان با تجربه ای که در مورد دیانا 52 دارند راهنمایی کنند گفته میشه دیانا 52 بعد 500الی700 شلیک فنرش ارام میشه و یک مقدار از قدرتش کم میشه تفنگ دیانا52 (26ژول) هستش چند ژول از توانش کم میشه؟دوم اینکه اگه واشر پیستون و فنر در حالت نرمال عمل کنه و خرابی خاصی پیدا نکنه بعد از چند شلیک احتیاج به تعویض داره؟بعضی از دوستان ابرازمی کنندکه بعد از 1000شلیک بایستی در پیستون چند قطره روغن که بتواند حرارت زیاد را تحمل کنه ریخته بشه تا پیستون در سیلندر بهتر حرکت کنه ایا واقعآ این کار لازمه؟Khansariha (256)

دوست عزیز من هم فکر میکردم قدرتش خیلی کم میشه ولی تو دیانای خودم دیدم اینطوری نبود. الان دیانای 2008 من با ساچمه 1 گرمی 24 ژول قدرت داره که فکر کنم در سلامت کامل باشه.
من بنظرم میرسه که بیشتر فنر از حالت خشکی در میاد و ارتعاشاتش کمی کمتر میشه. نه اینکه خیلی ضعیف بشه.

تا موقعی که خرابی نداشته باشه نیاز به تعویض ندارید و این زمان به عواملی از جمله استفاده صحیح و ساچمه مناسب و ... بستگی داره.

نیاز نیست داخل پیستون روغن ریخته بشه. این کار به خراب شدن واشر سر پیستون منجر میشه.
از روغن فقط برای کمی چرب کردن قطعات فلزی که روی هم حرکت میکنند استفاده میشه.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - jsm - 2014-08-22 07:55 PM

دوست عزیز از راهنمایی شما متشکرم اینکه من در مورد تعویض فنر و واشر سر پیستون دیانا52 سوال کردم بخاطر اینه که از همان فروشگاهی که تفنگ را خریدم فروشنده گفت بعد از 5000شلیک بایستی فنر و واشر سر پیستون عوض شود و از فروشگاه سمس سوال کردم گفت 10000شلیک می بینید فاصله این دو رقم خیلی زیاده بناچار نظر دوستان با تجربه ای مثل شما برای من مهم شد میتونم از شما بپرسم با تفنگ 52 خودتان حدودآ چند تا شلیک انجام دادید؟ و از چه ساچمه ایی استفاده میکنید؟ این میتونه جواب تمام این مباحث باشه

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - صادق قرنجیکی - 2014-08-22 08:09 PM

(2014-08-22 07:55 PM)jsm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز از راهنمایی شما متشکرم اینکه من در مورد تعویض فنر و واشر سر پیستون دیانا52 سوال کردم بخاطر اینه که از همان فروشگاهی که تفنگ را خریدم فروشنده گفت بعد از 5000شلیک بایستی فنر و واشر سر پیستون عوض شود و از فروشگاه سمس سوال کردم گفت 10000شلیک می بینید فاصله این دو رقم خیلی زیاده بناچار نظر دوستان با تجربه ای مثل شما برای من مهم شد میتونم از شما بپرسم با تفنگ 52 خودتان حدودآ چند تا شلیک انجام دادید؟ و از چه ساچمه ایی استفاده میکنید؟ این میتونه جواب تمام این مباحث باشه
دوست عزیز من مدت زیادی 52 نداشتم و البته آکبند هم نخریده بودم. ولی اصولا تجربه دوستان دیگر رو عرض می کنم خدمتتون تا بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن.
اصولا دیانا 52 تا 5000 شلیک رو ساپورت می کنه و حتی بعد از این مدت نیز اگر مشکلی در دقت و قدرت نداشته باشه به نظر من نیازی به تعویض قطعاتی مثل فنر و واشر سرپیستن نداره ! در هر صورت در این مدت حتما نیاز به سرویس و چک آپ خواهد داشت. شکستگی و یا ضعیف شدن فنر در گروپ گیری و تست دقت مشخص میشه و نهایت تست خود سلاح و باز کردن آن.
درلوله ثابت های دیانا واشر سه گل یا واشر خزانه هم یکی از قطعات استهلاکی هستش که به طور معمول نیاز به تعویض پیدا می کنه!
در هر صورت دوستانی که این سلاح و یا هم خانواده های ان مثل 54 رو به صورت آکبند تهیه و استفاده کرده و می کنند نظر بهتری خواهند داد.
استفاده از ساچمه با وزن مناسب ، استفاده صحیح و درست از اسلحه ، لود نکردن سلاح به مدت طولانی که فنر رو در حالت فشرده زید نگه می داره مواردی هستند که عمر مفید سلاح رو بالا می بره Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingzax - 2014-08-22 08:23 PM

(2014-08-22 07:55 PM)jsm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیزم این اسلحه 2 صاحب قبل از من داشته و وقتی من خریدمش به فاصله 2 ماه یک ای تی هم خریدم و از عید تا 2هفته پیش فقط با ای تی بودم. در کل شاتم باهاش زیاد نبوده و من نزدیک به 500 شلیک داشتم و از مقدار شات قبلش خبری ندارم.

دوست عزیزم شهسوار که اسلحه را ازشون خریدم به من توصیه کردند ساچمه جی اس بی 16 استفاده کنم. من هم , هم پرومگنوم و هم جی اس بی 16 استفاده کردم. ولی اسلحه 2008 تا حالا همه چیزش فابریک بوده و الان هم که تست میکنم هیچ مشکلی نداره. تعداد شات مهم نیست.
شما هر موقع به مشکل خوردید باید برای رفع مشکل اقدام کنید. موقعی میبینید که بعد از 2000 شات مشکلدار میشه و یک وقت هم میبینید تا 10000 شات هم مشکلی نداره. شما باید تا بروز مشکل تنها به نگهداری صحیح بپردازید.
بعد از هر 500 شات اسلحرو تمیز و پیچهارا محکم کنید. قطعات فلزی مثل بخش متحرک سیلندر را مقدار خیلی کمی روغن بزنید. لوله اسلحه را تمیز نگهدارید. مخصوصا شستشوی ساچمه خیلی موثر است. اسلحه را مدت زمان زیادی کوک نگه ندارید.
هر موقع مشکلدار بشه خودتون میفهمید که یجای کار میلنگه و نسبت به رفع مشکلتون اقدام میکنید.
موفق باشید و ماشش همیشه براتون به خوبی بچکه.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - flower - 2014-08-22 08:29 PM

دوست عزیز مگه کسی هم هست که بشماره ببینه چند تا شلیک داشته !!!!!!
یا مثلا رو تفنگ کنتور گذاشتن خخخخ
شما برا تعویض واشر باید تست مکش انجام بدید هروقت خراب شدن عوض کنید
در مورد فنر ه هر وقت احساس کردید خیلی بیش از حد ضعیف شده نسبت به تعویض اقدام کنید
یا علی