شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mhrSB - 2014-08-17 11:59 AM

(2014-08-17 11:55 AM)yahya.r نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)
دوستان آیا ضامن 52 بعد از شارژ کردن که از ضامن خارج میشه و آماده شلیک میشه این قابلیت رو داره که دوباره به ضامن بشه؟(ماشه T06)یا اینکه ضامن اسلحه من مشکل داره؟
در حالتی که اسلحه مسلح نیست نمیشه ضامن را به عقب کشید.
و فقط زمانی که اسلحه مسلح هست ان زبانه ضامن قابلیت به عقب امدن داره تا ماشه قفل بشه.و در این صورت حتی اگه ضامن را قبلا داده باشین تو بازم میتوانید بکشین بیرون.Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-08-17 12:21 PM

بله محراب جان بنده هم فقط زمانی رو گفتم که سلاح مسلح هستشKhansariha (256)پس معلوم شد که سلاح من مشکل داره حالا ممنون میشم کمکم کنید تا مشکلش رو برطرفKhansariha (8) کنم

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingzax - 2014-08-17 05:32 PM

(2014-08-17 11:59 AM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و فقط زمانی که اسلحه مسلح هست ان زبانه ضامن قابلیت به عقب امدن داره تا ماشه قفل بشه.و در این صورت حتی اگه ضامن را قبلا داده باشین تو بازم میتوانید بکشین بیرون.Khansariha (256)

محراب جان به مسلح بودن کاری نداره.
من الان مجدد امتحان کردم چه مسلح باشه و چه نباشه هم به ضامن میشه و هم آزاد. و هر وقت مسلحش میکنی خود به خود به ضامن میره و میتونی از ضامن درش بیاری و مجدد به ضامن کنی.

(2014-08-17 12:21 PM)yahya.r نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله محراب جان بنده هم فقط زمانی رو گفتم که سلاح مسلح هستشKhansariha (256)پس معلوم شد که سلاح من مشکل داره حالا ممنون میشم کمکم کنید تا مشکلش رو برطرفKhansariha (8) کنم

شما وقتی اسلحه را کوک میکنی به ضامن میشه و وقتی ضامن را فشار میدی دیگه بر نمیگرده سر جاش؟ یا میره ولی ماشه قفل نمیشه؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mhrSB - 2014-08-17 05:54 PM

(2014-08-17 05:32 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-17 11:59 AM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محراب جان به مسلح بودن کاری نداره.
من الان مجدد امتحان کردم چه مسلح باشه و چه نباشه هم به ضامن میشه و هم آزاد. و هر وقت مسلحش میکنی خود به خود به ضامن میره و میتونی از ضامن درش بیاری و مجدد به ضامن کنی.
این امکان نداره اقا شهریار.
وقتی اسلحه مسلح نیست میشه یکم به زور ضامن را به بیرون کشید ولی هیچ وقت کامل بیرون نمیاد تا ماشه قفل بشه و اگه همچین اتفاقی بیفته ضامن ماشه خراب شده.Khansariha (226)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-08-17 06:34 PM

با سلامKhansariha (8)آقا شهریار وقتی اسلحه رو شارژ میکنم ضامن به عقب برمیگرده و ماشه قفل میشه و من وقتی اسلحه رو از ضامن درمیارم و میخوام شلیک کنم دیگه به عقب برنمیگرده و ضامن نمیشه Khansariha (226)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingzax - 2014-08-17 08:47 PM

(2014-08-17 05:54 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این امکان نداره اقا شهریار.
وقتی اسلحه مسلح نیست میشه یکم به زور ضامن را به بیرون کشید ولی هیچ وقت کامل بیرون نمیاد تا ماشه قفل بشه و اگه همچین اتفاقی بیفته ضامن ماشه خراب شده.Khansariha (226)

محراب جان ضامن 52 من اصلا زور نمیخواد. براحتی میره سرجاش و براحتی هم میاد بیرون. در وقت لازم هم بخوبی کارشو انجام میده. من الان نقشه هر دو ماشه خودم 05 و 06 را بررسی کردم. جایی ندیدم که با مسلح شدن بخواد گیر کنه یا ضامن و قفل کنه. فقط دو بخش داره که آبی و قرمز کردم و وقتی روبروی هم قرار بگیرند ضامن فعال هست.
ماشه T-06
[تصویر: 14082950181.jpg]
ماشه T-05
[تصویر: 14082950182.jpg]

(2014-08-17 06:34 PM)yahya.r نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)آقا شهریار وقتی اسلحه رو شارژ میکنم ضامن به عقب برمیگرده و ماشه قفل میشه و من وقتی اسلحه رو از ضامن درمیارم و میخوام شلیک کنم دیگه به عقب برنمیگرده و ضامن نمیشه Khansariha (226)

یحیی عزیزKhansariha (8)
تنها دو چیز به ذهنم میرسه. ممکنه کاملا اشتباه باشه. ولی چک کنید ضرر نداره. عکسهارو گذاشتم شاید بیشتر بکار بیاد.

یکی اینکه فنر نگهدارنده ضامن طوری قرار گرفته که با کوک شدن اجازه میده ضامن بره عقب ولی وقتی ضامن و میکشی نمیذاره برگرده. فنر بالای قطعه قرمز رنگ و میگم.

یکی هم اینکه تنظیمات به نحوی بهم خورده باشه که ماشه بالا قرار میگیره و وقتی شارژ میشه ماشه و ضامن با فشار در مقابل هم قرار میگیرند و وقتی ضامن و فشار میدی جلو برای برگشت دو قطعه آبی و قرمز بهم گیر میکنند.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-08-18 09:03 AM

با سلامKhansariha (8)
ممنون از دوستان خصوصا آقا شهریار گلKhansariha (8)حقیقتش میخوام تا جایی که مشکل ساز نشه دستکاریش نکنم چون میترسن بدتر بشه!!!!!!!
دوستان امروز میخوام 52 خودم رو باز کنم و واشر سه گل و واشر پیستونش رو عوض کنم ممنون میشم اگه دوستان کمکم کننKhansariha (172)
دوستان برای باز کردن پیچ آلنی که رو پیشانی قسمت متحرک محل ساچمه گذاری هست باید حتما سلاح رو شارژ کنم و یا میشه بدون شارژ کردن بازش کرد و قطعاتش رو درآورد؟اگه باید شارژش کنم وقتی شارژ باشه موقع باز کردن پیمها و جداکردن ماشه فنر زیاد فشار نمیاره؟ممنون میشم زودتر کمکم کنید

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingzax - 2014-08-18 09:33 AM

(2014-08-18 09:03 AM)yahya.r نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)
ممنون از دوستان خصوصا آقا شهریار گلKhansariha (8)حقیقتش میخوام تا جایی که مشکل ساز نشه دستکاریش نکنم چون میترسن بدتر بشه!!!!!!!
دوستان امروز میخوام 52 خودم رو باز کنم و واشر سه گل و واشر پیستونش رو عوض کنم ممنون میشم اگه دوستان کمکم کننKhansariha (172)
دوستان برای باز کردن پیچ آلنی که رو پیشانی قسمت متحرک محل ساچمه گذاری هست باید حتما سلاح رو شارژ کنم و یا میشه بدون شارژ کردن بازش کرد و قطعاتش رو درآورد؟اگه باید شارژش کنم وقتی شارژ باشه موقع باز کردن پیمها و جداکردن ماشه فنر زیاد فشار نمیاره؟ممنون میشم زودتر کمکم کنید

ما که هنوز کاری نکردیم یحیی جانKhansariha (8)
چیزیش نمیشه. فقط اون فنر و ببین از جاش تکون نخورده باشه. خود ماشه را هم ببین تنظیمات خیلی تغییر نکرده باشه.

برای باز کردنش ابتدا دسته کوکینگ و از سلاح با درآوردن پیمهای انتهایی جدا میکنی و بعد قسمت ماشه و فنر اصلی را جدا کنید و بعد قسمت متحرک بدون مشکل میاد عقب و پیچش و باز کنید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-08-19 05:15 PM

با سلامKhansariha (8)
دوستان بالاخره دیشب 52 رو باز کردم و واشر پیستون و واشر سه گل رو تعویض کردم و واقعا عالی شد.ممنون از دوستانی که تو این مدت کمک کردن تا به راحتی هرچه تمام تر سلاح رو بازکنم و عیب هاش رو رفع کنمKhansariha (8)Khansariha (256)
آقا شهریار عزیز در مورد مشکل ضامن هم تا یه حدودی مشکلش برطرف شد.وقتی سلاح رو شارژ میکنم ضامن راحت بیرون میاد و میره داخل ولی در کمال تعجب وقتی سلاح شارژ نیست هم همچین حالتی داره!!Khansariha (226)ولی موقع شارژ بودن وقتی ضامنش میکنم ماشه شلیک نمیکنه.دیشب چون خسته بودم دوباره سلاح رو باز نکردم و میخوام اگه مشکلی ایجاد نمیکنه.بذارم همینجور بمونه.نظر دوستان و اساتید چیه؟Khansariha (256)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingzax - 2014-08-19 07:22 PM

(2014-08-19 05:15 PM)yahya.r نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامKhansariha (8)
دوستان بالاخره دیشب 52 رو باز کردم و واشر پیستون و واشر سه گل رو تعویض کردم و واقعا عالی شد.ممنون از دوستانی که تو این مدت کمک کردن تا به راحتی هرچه تمام تر سلاح رو بازکنم و عیب هاش رو رفع کنمKhansariha (8)Khansariha (256)
آقا شهریار عزیز در مورد مشکل ضامن هم تا یه حدودی مشکلش برطرف شد.وقتی سلاح رو شارژ میکنم ضامن راحت بیرون میاد و میره داخل ولی در کمال تعجب وقتی سلاح شارژ نیست هم همچین حالتی داره!!Khansariha (226)ولی موقع شارژ بودن وقتی ضامنش میکنم ماشه شلیک نمیکنه.دیشب چون خسته بودم دوباره سلاح رو باز نکردم و میخوام اگه مشکلی ایجاد نمیکنه.بذارم همینجور بمونه.نظر دوستان و اساتید چیه؟Khansariha (256)

خب به سلامتی. خسته نباشی.Khansariha (8)

در مورد ضامن من قبلا هم گفتم 52 من اینطوریه و طبق اون عکسها هم بنظرم نمیرسه که ضامنی یا قطعه ای وجود داشته باشه که باعث بشه فقط تو کوک بودن ضامن حرکت کنه. باز هم باید سیستم ماشه را در واقعیت دید. بعضی مسایل از تو نقشه مشخص نمیشه ولی بنظر من که مشکلی نداره. مهم اینه که وقتی کوک هست و به ضامن از شلیک جلوگیری کنه که میکنه.

فقط مشکل ضامن را اینجا بگو برای دوستان دیگه که اگر به مشکل خوردند بتونند برطرفش کنند.
ممنون