شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-07-21 04:50 PM

با سلامKhansariha (8)
دوست عزیز حقیقتش من پرسیدم و گفتن که اینجوری به مرور مشکل پیدا میکنه!!اوایل لق خوردنش کم بود و حدود نیم سامتیمتر بود ولی بعد از حدود 300-400 شلیک لقیش بیشتر شده و الان حدود 1/5 سانتیمتر لقی داره. در کل من دوست دارم اگه وسیله ای مشکلی براش پیش اومد زود و در همون مراحل اولیش حل بشه چون در پی اون مشکل کوچیک مشکلات بزرگتری پیش خواهد آمد.در مورد فیلم هم چشم اگه تا یکی دو روز آینده نتونستم درستش کنم حتما یه فیلم میذارم تا دوستان راهنمائی بفرمایندKhansariha (256)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - civil661 - 2014-07-27 01:11 AM

سلام دوستان.من یه 52 دارم مشکل پیدا کرده.اهرم رو که میکشم مسلح نمیشه.تا اخرم میکشم ولی برمیگرده بازم.مشکل از کجاست؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - royall - 2014-07-27 04:32 AM

2حالت داره :
1- یا دسته کوکینگ ریگلاژ لازم داره !
2- ممکنه سیستم ماشه دچار مشکل شده باشه که من فکر نمیکنم اینطور باشه !
Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mozahem - 2014-07-27 09:16 AM

اره فک کنم مال ماشه باشه دوست عزیز چند تا تیر باهاش زدین ؟؟؟Khansariha (256)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2014-07-27 01:54 PM

(2014-07-27 01:11 AM)civil661 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.من یه 52 دارم مشکل پیدا کرده.اهرم رو که میکشم مسلح نمیشه.تا اخرم میکشم ولی برمیگرده بازم.مشکل از کجاست؟
یا لول فنر یا ماشه(البته اگر مشکلی برای میله پیستون پیش نیومده باشه که خیلی بعیده)
در هر صورت شما قنداق رو باز کن و پین های ماشه رو مرتب و تنظیم کن.بعد چند بار ضامن رو جلو عقب بکش و ماشه رو هم همینطور.معمولا این مشکل با این کار برطرف می شه.در غیر این صورت باید بازش کنی ببینی عیب از کجاست.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-08-13 09:32 AM

با سلامKhansariha (8)
دوستان من میخوام 52رو باز کنم و واشرش رو تعویض کنم ولی تا به حال بازش نکردم که بفهمم چجوری هستش.برا همین این تایپیک رو گشتم که یکی از دوستان تو صفحه 20 تایپیک راهنمائی برای تعمیر سلاح یه سری عکس گذاشته بودن از شیوه بازکردن 52(48)ولی متاسفانه اون عکس ها برای من قابل نمایش نیست!!!!! حالا ممنون میشم دوستان کمک کنند و اگه امکانش هست اونا عکس هارو جوری بذارن که برای من قابل نمایش باشه ممنونKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2014-08-13 09:41 AM

یحیی جان اون عکس ها احتمالا دیگه پاک شدن.ولی تا دلت بخواد تو نت عکس از دل و روده 52 هست!! باز کردنش هم اصلا کاری نداره.اول اهرم و اتصالات اهرم به سیلندر متحرک رو باز کن.برای باز کردن اون اتصالات باید پیچ النی که دقیقا روی پیشانی سیلندر هست رو باز کنی که همون آلن مخصوص پیچ مازل بهش می خوره.بعد از باز کردن اهرم و ملحقات اول پین دوم دستگاه ماشه به بدنه رو در بیار بعد یه پیچ کوشتی مناسب به جاش بذار و این بار پین اول رو در بیار.حالا در حالی که ته تفنگ رو به یه جای مناسب فشار میدی(مواظب ضامن باش!) کم کم پیچ کوشتی رو خارج کن.دقت کن فشار رو تا لحظه اخر و خروج پیچ کوشتی نگهداری در غیر این صورت مخصوصا وقتی فنر نو باشه احتمال به بیرون پرت شدن دستگاه ماشه و لول فنر هست.بهتره برای اعمال فشار از یکی کمک بگیری یا اگه فنر جمع کن داری که بهتر.
بقیه دیگه مثل همه تفنگ هاست.اول فنر رو بیرون میاری بعد سیلندر و پیستون رو با هم بیرون بیار و جداشون کن.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-08-13 10:21 AM

ممنون دکتر جان
شرمنده چندتا سوال دیگهKhansariha (226)
اول اینکه منظورتون از پیچ آلنی که روی پیشانی سیلندر هست همون پیچ کوچیکیه که روی قسمت ساچمه گذاری هست؟دون اینکه سر دیگه ی رابط اهرم کوکینگ که به قسمت محفظه سیلندر هست رو هم باید جدا کنم؟اگه باید جدا کنم باید چطور جداش کنم؟چون یه بار که خواستم رگلاژش کنم همش میترسیدم اون سرش که به محفظه سیلندر متصله رو فشار بدم چون میترسیدم بشکنه.بعدهم اینکه منظورتون رو از پین اول و دوم درست متوجه نشدم ممنون میشم اگه با عکس نشون بدید که کدوم رو میفرمائید

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2014-08-13 10:53 AM

یحیی جان نه رو قسمت ساچمه گذاری بلکه رو قسمتی که میره جلو.این عکس رو من قبلا تو تاپیک تیونینگ گذاشتم این پیچ تو قسمت 1 کاملا نشون داده شده.[تصویر: 14051478761.jpg]
نترس نمی شکنه خیلی محکم تر از این حرفهاست.اون پیچ رو که باز کنی راحت از جاش در میاد ،فقط دردسر رگلاژ دوباره هستش.پین اول و دوم هم از انتهای تفنگ منظورم بود.دو تا پینی که دستگاه ماشه رو رو بدنه سلندر نگه داشته.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - yahya.r - 2014-08-13 11:09 AM

ممنون.شما درست میفرمائید منم منظورم همون بودش.در مورد پین ها هم متوجه هستم کدوم رو میفرمائید منظورم این بودش کدوم رو اول اول در بیارم؟ منظورم این بود کدو یکیش پین اولیه کدومش دومی؟شرمنده با خراب شدن 52 منم استرس گرفتم و نمیتونم منظورم رو درست برسونم خخخخخخ
دکترجان شرمنده این سوال رو میپرسم ولی مگه واشر پیستون اصلی دیانا آبی نفتی نیست؟ چرا اینکه دست شماست سبزه؟