شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - persia - 2014-05-20 08:11 AM

با سلام به محضر اساتید
اواخر سال قبل یک قبضه دیانا 52 آکبند کالیبر5/5 خریداری نمودم و تا هفته قبل فقط 50 یا 60 ساچمه بدون هدفگیری ودقت درتیراندازی و صرفا برای به آرامش رسیدن فنر تیراندازی کردم . هفته گذشته فرصتی پیش آمد تا دوربین بر روی آن نصب کنم ، بعد از تنظیمات لازم وشیم گذاری وتعیین مسافت 38 متر اقدام به تیراندازی با ساچمه جی اس بی نموده و در کمال تعجب دیدم که تیرها درفاصله 2یا 3متری هدف به زمین اصابت می کند ، این دفعه با ساچمه پرو مگنوم امتحان کردم بعد از 3شلیک با صحنه ای متحیر کننده مواجه شدم ودیدم که یکی از پایه های شکاف درجه شکسته اول فکر کردم شاید به خاطر بی توجهی خودم به جایی خورده وشکسته در شلیکهای بعدی پایه دوم هم شکست بدون اینکه به جایی ویا چیزی اصابت کند . بعد از این اتفاق در حین ساچمه گذاری مجدد به صورت تصادفی وقتی قصد داشتم ساچمه را با انگشت شصت وبا کمی فشار تاا انتها به داخل لوله هدایت کنم ، متوجه صدایی شبیه ( تق) شدم ، احساس کردم لوله به مقدار خیلی کم شاید کمتر ازیک میلیمتر جابه جا شد ، از قسمت سر لوله با فشار کمی لوله را به سمت عقب فشار دادم دوبار همان صدا به گوش رسید این کار را چندین بار تکرار کردم وهر دفعه با همان صدا مواجه شدم . ونکته سوم اینکه درحین تیراندازی ساچمه ها اصلا به هدف که بر روی یکه تخته سه لایی به ابعاد یک متر دریک متر بود اصابت نمیکرد ، بالاخره بعد از شلیکهای متوالی البته با نشانه رفتن به یک متر بالای هدف ساچمه ای به تخته برخورد کرد وقتی رفتم نزدیکتر دیدم که فقط 2میلیمتراز ساچمه نفوذ کرده وبا لمس انگشتان ساچمه به راحتی جدا شد ، وقتی با مگنوم 350 به هدف شلیک کردم به راحتی از طرف دیگر آن ساچمه خارج شد واحساس کردم که قدرت 52 فقط بعد از 60 شلیک به شکل چشمگیری کاهش یافته . اما دلیلی برای شکسته شدن شکاف درجه وجابه جا شده لوله نیافتم . قصدم ناراحت کردن دوستداران 52 نیست ومی دانم که 52 تفنگ قابلی است اما به شدت از کیفت ساخت وهمچنین متریال به کاررفته دراین تفنگ نا امید شدم ودر آخر از اساتید استدعا دارم تا برای برطرف کردن تمام نواقص نظرات خودرا ارایه نمایند با سپاس . دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2014-05-20 09:49 AM

عجب...Khansariha (367)
من تا حالا با این اتفاق برخورد نداشتم.مسئله شکاف درجه که بسته به خواست شما برای خرید شکاف اصلی (160 هزار تومن) یا جایگزین اون که در داخل ساخته شده(30 هزار تومان) قابل حله.
اما نگرانی من بابت لوله هست.این مورد خیلی عجیبه و یک جورایی مشکوک میزنه.شما از آک بودن تفنگ مطمئنی؟شما تفنگ رو از کجا خریدی؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - persia - 2014-05-20 11:14 AM

از آک بودنش خیلی مطمئنم ، این تفنگ از بین سه تفنگ موجود انتخاب شد حتی علایمی که نشون میده تفنگ کار کرده یا آکه به وضوح ثابت می کرد که تفنگ حتی یه شلیک هم نداشته ، تفنگ از یکی از مغازه های فردوسی خریداری شده اما اسم فروشگاه یادم نیست فکر کنم دوتا فروشگاه با فروشگاه مرکزی فاصله داشته باشه . به لطف یکی از دوستان مشکل شکاف درجه حل شد و ایشون چون با شکاف ومگسک کار نمیکنه از روی 350 بازکرد وبا یه ایرانی عوضش کرد. مشکل پرت زدن وقدرت کم هم احتمالا با تعویض واشر پیستون وواشر سه گل برطرف بشه اما موندم که برای لقی احتمالی وصدای ( تق) لوله به کی باید مراجعه کنم . شاید از هر یک میلیون محصول دیانا یکی اینطوری بشه که اون یکی هم به طور قطع تفنگ من بوده !!!

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mhrSB - 2014-05-20 11:37 AM

یکم لقی پوشش روی لوله طبیعی هست.چون لولشون از 3 لایه درست شده!!!
البته این عکس مربوط 54 هست که خیلی وقت پیش که فکر کنم شاهین(شایان) تو سایت گذاشته بود.و منم فقط ادرس انجمن را زیرش زدم(چون دیگه اپلود سنتر خود سایت ادرس نمیزنه)Khansariha (226)
[تصویر: 14005729431.jpg]
البته یکم لقی به طرفین هم توی 54 هست(برای 52 نمیدونم)که کاملا طبیعی هست و تق تق هم صدا میده.Khansariha (256)
اما برای شکاف درجه را واقعا تعجب کردم!!! فکر کنم 1 در میلیون کم باشه،شاید 1 در میلیار باشه!!! خخخKhansariha (226)
امیدوارم زود تر مشکل تفنگتون حل بشه.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Don Corleone - 2014-05-20 12:16 PM

(2014-05-20 08:11 AM)persia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به محضر اساتید
اواخر سال قبل یک قبضه دیانا 52 آکبند کالیبر5/5 خریداری نمودم و تا هفته قبل فقط 50 یا 60 ساچمه بدون هدفگیری ودقت درتیراندازی و صرفا برای به آرامش رسیدن فنر تیراندازی کردم . هفته گذشته فرصتی پیش آمد تا دوربین بر روی آن نصب کنم ، بعد از تنظیمات لازم وشیم گذاری وتعیین مسافت 38 متر اقدام به تیراندازی با ساچمه جی اس بی نموده و در کمال تعجب دیدم که...

دوست عزیز خیلی عجیبه این اتفاق.من تا حالا همچین مشکلاتی رو توی تفنگای دیانا چه جدید چه قدیمی ندیدم.اما به هر حال شانس شما بوده دیگه.مشکل شکاف درجتون که حل شد.اما لقی لوله اگر منظورتون لق بودن اون پوشش فلزی روی لوله هست که مشکلی نیست و طبیعی هست اما اگر لوله سلاح لق هست {که بسیار بعیده}حتما باید سلاح عیب یابی بشه.کوچکترین لقی لوله دقت سلاح رو در حد فاجعه میاره پائین.البته بازم میگم که لق بودن لوله در سلاح های لول ثابت به این راحتیا امکان پذیر نیست مگر اینکه سلاح پوسیده باشهKhansariha (226)
در ضمن اینکه میگید سلاح نو هست و چنتا تیر بیشتر نزده پس به هیچ وجه نباید کاهش قدرت داشته باشید.احتمال دسته دوم بودن سلاح هم وجود داره که باید همون ابتدای کار بررسی میکردید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - persia - 2014-05-20 12:49 PM

لقی پوشش لوله طبیعی بوده وجای نگرانی نیست ، اما وقتی از محل ساچمه گذاری به لوله فشار وارد می شود این صدا به گوش می رسد ، از سایر محصولات دیانا کم وبیش استفاده کردم وتا به امروز به جز این مورد اخیر با هیچ مشکلی مواجه نشدم اما این مورد واقعا برای خودم هم که مطمئنم تفنگ آک بوده جای تعجب فراروان دارد.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2014-05-20 01:11 PM

قطعا این تفنگ ایراد داره.لقی پوشش لوله هیچ ربطی به خود لوله اصلی نداره. حتی همون یک میلی متر حرکت لوله روی دقت تاثیر میذاره.من هم با امین جان موافقم با این تعداد شلیک این تفنگ نباید نیاز به تغییر واشر و فنر پیدا کنه.احتمالا ضعفش هم به خاطر نشتی باد از اطراف لوله و همچنین آب بندی نشدن محل تماس واشر سه گل با محل ساچمه گذاری به دلیل همون حرکت رو به جلوی لوله هست.
می شه اون لوله رو تعمیر کرد ولی اگر می شد کلا فروشنده تفنگ رو عوض کنه بهتر بود...بعضی وقتا جوری دست دوم رو به جای نو جا میزنن که واقعا نمی شه تشخیص داد.به نظر بنده با این حضرات فروشنده صحبت کنید و اگر راضیتون نکردن با معرفیشون تو سایتها حالشون رو جا بیاریم.Khansariha (290)
واقعا تو فردوسی باید فقط از دو سه جا خرید کرد.به خیلی هاشون اعتمادی نیست.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - persia - 2014-05-20 02:00 PM

حق باشماست اگه تونستم فروشنده را متقاعد کنم که هیچ اما اگه نشد تا فردا مشخصات فروشگاره را اینجا اعلام میکنم تا همه دوستان با دید بازتری خرید خودشونو انجام بدن

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezamslm - 2014-05-23 12:57 PM

امروز متوجه نکته جالبی شدم که فک کنم برا همه بادیا اینجوری باشه:
قطر ابتدای دهانه لوله بیشتر از انتهاشه!!
شاید بعضیا ندوننKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mozahem - 2014-05-23 01:00 PM

با سلام از دوستان بی زحمت کسی نمیتونه ی گروپ تو فاصله بیست متری با 52 البته با مگسک بزاره شرمنده.
چون به دلایلی نمیتونم تا مدتی دوربین بزارم روش میخوایتم ببینم با مگسک خیلی اوضاش بی ریخته یا نه؟؟؟؟؟Khansariha (8)