شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - royall - 2014-05-06 01:13 AM

من متاسفانه 52 ندارم که بتونم راهنمایی به شما بکنم اما با شادو و cfx ی که خودم قبلا داشتم و فنر 350 (کوتاه شده ) روشون انداخته بودم اصلا نیاز به فنر جمع کن و .. نداشتم و با قرار دادن انتهای فلزی سیستم ماشه ی اون ها روی سطح زاویه داری مثل گوشه ی پله و وارد کردن فشار نیروی فنر رو خنثی میکردم و پین راحت ازاد میشد !
Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezamslm - 2014-05-06 01:24 AM

من با دوستانی که قبلا 52 داشتن در این باره صحبت کردم بهم گفتن که اگه قبلا باز و بست کردنشو (مخصوصا قسمت جدا کردن ماشه) ندیده باشم کار خطرناکیه و ممکنه به خودم و سلاح آسیب برسه
برا همین از دوستان درخواست دارم اگه براشون مقدور هست یه فیلم ازش تهیه کنند
حیفه تو این 150 صفحه بحث یه فیلم از باز و بستش نباشه
ممنونKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingzax - 2014-05-06 01:48 AM

سلام دوست عزیز
ان شاء ا... که در آینده فیلمی از باز کردنش تهیه میشه.
ولی تا اون موقع اگر تفنگت سالمه و خوب کار میکنه فقط برای حس کنجکاوی بازش نکن. هر موقع هم که مشکلی پیش اومد مطمئن باش برای باز و بسته کردنش اینجا انقدر راهنمایی میشی که هیچ جاییش لنگ نمی مونی.
فعلا با دیدن این امیدوارم کمک مختصری بهت بشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در مورد آسیب رسوندن هم دوستان حق دارند. ممکنه یا به خودتون یا به سلاح آسیب برسه. پس تا اطلاعات کاملی نداشتی سعی کن بازش نکنی.
موفق باشی

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aloneboy - 2014-05-06 07:21 AM

(2014-05-06 01:24 AM)rezamslm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من با دوستانی که قبلا 52 داشتن در این باره صحبت کردم بهم گفتن که اگه قبلا باز و بست کردنشو (مخصوصا قسمت جدا کردن ماشه) ندیده باشم کار خطرناکیه و ممکنه به خودم و سلاح آسیب برسه
برا همین از دوستان درخواست دارم اگه براشون مقدور هست یه فیلم ازش تهیه کنند
حیفه تو این 150 صفحه بحث یه فیلم از باز و بستش نباشه
ممنونKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

ماشه تفنگ من t05 هست و با استفاده از يه گيره دستشاز بازش كردم و بستم و مشكلي هم پيش نيومد اما انگار ماشه هاي t06 يه قلق خاصي داره كه بايد اساتيد كمك كنن

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - صادق قرنجیکی - 2014-05-06 07:22 AM

کاربر عزیز Rezamslm ،
نقل قول :سلام دوستان Khansariha (8)
من فنر جمع کن ندارم و تعمیرکار درست و حسابی هم تو شهرمون نیست ولی دوست دارم تفنگمو باز کنم ببینم داخلش چه خبره
میشه توضیح بدین چه جوری باید اینکارو انجام بدم؟با عکس باشه بهتره چون آماتورم
همانطور که شهریار عزیز نیز توصیه کردند تا وقتی سلاحتون مشکلی نداره نیازی به باز کردن اون ندارید. این رو به یاد داشته باشید که باز و بست بی جهت سلاح در هر صورت کمی استهلاک به قطعات خواهد داد بخصوص وقتی تجربه اول شما باشه ! باز و بست سلاح رو وقتی انجام بدید که سلاح مشکل داشته باشه و یا نیاز به تعویض قطعات داخلی آن دارید و یا می خواهید تیونی روی سلاح داشته باشید.
موفق باشیدKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2014-05-06 09:20 AM

باز کردن 52 همچین کار سختی نیست که این قدر بترسیدKhansariha (48)Khansariha (219) فقط ترتیب رو رعایت کنید.البته کلا باز کردن بی دلیل تفنگ کار درستی نیست.
من 52 رو حتی تنهایی و بدون فنر جمع کن هم باز و بسته کردم و قسمت مشکلش فقط در آوردن پین دوم و جا زدن پین اول دستگاه ماشه هست که باید فشار رو روی فنر نگه دارید.به جز اون فقط رگلاژ مجدد دسته کوکینگ یه کم زمان بر هست و بقیه قسمت ها هیچ کاری نداره.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezamslm - 2014-05-06 11:30 AM

ممنون از راهنمایی دوستان مخصوصا آقا شهریار عزیزKhansariha (8)
یه سوالی که برام پیش اومد اینه که تو فایلی که آقا شهریار گذاشتن نوشته انتهای سلاحو بزارین رو یه سطح نرمی و فشارش بدین و نیروی فنرو خنثی کنید ولی اونجا ضامن ماشه قرار گرفته و پلاستیکیه و امکان شکستن داره...
پس باید چیکار کرد؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mehrdadjan - 2014-05-06 12:21 PM

(2014-05-06 11:30 AM)rezamslm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنمایی دوستان مخصوصا آقا شهریار عزیزKhansariha (8)
یه سوالی که برام پیش اومد اینه که تو فایلی که آقا شهریار گذاشتن نوشته انتهای سلاحو بزارین رو یه سطح نرمی و فشارش بدین و نیروی فنرو خنثی کنید ولی اونجا ضامن ماشه قرار گرفته و پلاستیکیه و امکان شکستن داره...
پس باید چیکار کرد؟

دوست عزیز بعد از باز کردن قنداق ضامن را به عقب
بکشید از جاش بیرون میاد البته اگه ماشهt05باشه
ارادتKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingzax - 2014-05-06 01:12 PM

سلام . قابلی نداشت Khansariha (8)
ببخشید اسلحه پیشم نیست که بتونم عکس بگیرم.
زیر این قسمت قوس دار یه قسمت تخت هستش (قرمز رنگ کردم) که میتونی از اون برای فشار آوردن استفاده کنی. لب پله ای یا با یه تخته.
[تصویر: 06_14139937040101491.jpg]
برای اولین بار اگر کمک داشته باشی خیلی بهتره تا تنهایی تا قلق کار دستت بیاد.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezamslm - 2014-05-06 08:44 PM

ممنونKhansariha (8)
پس باید اول ضامنو کشید عقب تا از جاش دربیاد بعد اون تیکه ی کروی شکل (در واقع یک چهارم کره است) رو خارج کرد و بعد قسمت تخت زیریش رو برا فشار آوردن استفاده کرد درسته؟
فقط فک کنم با درآوردن ضامن سیستم داخلی ماشه رو (05) کلا باید دوباره سرهم کرد نه؟