شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ghavidel98 - 2014-04-18 08:32 AM

درود .
دوستان باید چند نکته رو اینجا بگم.
توی این مدتی که 52 من مشکل پیدا کرده . دوستانی که قصد خرید محصولات دیانا و مخصوصا 52 رو داشتند. بهم پیام دادن. و از خرابیه قطعات و کیفیتش پرسیدن. من دوباره میگم. از هر چیزی درست استفاده نشه مشکل پیدا میکنه. دیانا 52 تفنگ عالیه و همه کاره و با کیفیت بالا هستش هیچ وقت توی شکار و تیراندازی منو لنگ نزاشته. من واقعا از محصولات دیانا راضیم.اگر میبینید تفنگ من مشکل پیدا کرده از کوتاهی خودم بوده که اینطوری شده. اون اوایل که تفنگ خریداری شد به دلیل حواس پرتی موقع شلیک فکر میکردم ساچمه داخل تفنگ هست ولی بعد از شلیک میفهمیدم خالی . این خالی شلیک شدن ها باعث شد کم کم راهنمای فنرم خرد بشه . (خودم صدای تکه هاشو میشنیدم ) و فنر رو هم بشکونه. بعد هم به خاطر بی تجربه گی من و بی معرفتی تمعیرکار فنر 350 روی تفنگ انداختم. که مطمئنم خرابی واشر سه گل و بی دقتی تفنگ از همونه. چون همه ی قطعات دیگر فابریک هستند. اگر من موقعی که فنرم شکست فنر 52 مینداختم روی تفنگ الان هیچ مشکلی نداشتم.در حال حاضر هم به دلیل یه سری از ومشکلات وقت ندارم درستش کنم. ولی همینجا بهتون قول میدم. حداکثر تا دوماه دیگه بهترین گروپ رو از 52 عزیزم بزارم. شرمنده یکم طولانی شد. ولی باید این حرفارو میزدم . تا دوستان عزیزمون فکر نکن که خرابی سلاح من از کیفیت پایین سلاح هستش .اردتمند همگی Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (48)Khansariha (256)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezamslm - 2014-04-20 04:42 PM

سلامKhansariha (8)Khansariha (8)
کسی ایده ای برا بهینه کردن شکاف درجه و مگسک 52 داره ؟
البته غیر از ساییدن مگسک.
تو دفترچش نوشته شکاف درجش دو طرفه است یعنی میشه قسمت شکافش که یه پیچ آلن خیلی ریز میخوره رو باز کرد و برعکسش کرد(زیر و روش کرد) و از اون یکی شکافش استفاده کرد کسی تا حالا این کارو کرده؟چون خودم آچارشو ندارم. خیلی ریزه.. اون یکی شکافش اندازش کوچکه یا بزرگ؟

برا TRUGLUکردنش ایده ای دارید دوستان؟ به نظرتون از این برچسبای رنگی که بچه ها برا روزنامه دیواری استفاده میکنن میشه استفاده کرد؟

یه سوال دیگه هم دارم:پیچ جلویی سایزش چنده؟میخوام یه پیچ هم سایزش بگیرم گیره بهش وصل کنم برا نصب بند
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2014-04-26 05:23 PM

در جواب دوستمون اقا رضا . برای هدف زنی بهترین انتخاب نصب دوربینه مگه واقعا عاشق شکاف درجه و مگسک باشین که در اون صورت ایده ای ندارم . قضیه سرو ته کردن شکاف در جه هم متوجه نشدم .در مورد نصب بند سلاح به نظر من سلاحی با وزن 4 کیلو و البته مکانیزم نه چندان محکم محل پیچهای تنه و ماشه که اصولا برای این کار طراحی نشده کار اصولی نیست هر چند خیلی ها انجامش دادند.
چند وقتی بود که خیلی کم به این انجمن سر میزدم ولی کار تفنگ هیچ وقت برای من تمومی نداره . دیانا 52 خودمو بازش کردم و برای داخل محفظه پیستون بوش استیل خیلی نازک درست کردم . اگه توجه کرده باشین فنر 52 داخل پیستون خیلی لقی داره (یکی از دلایل افزایش دقت فنر تایتان 52 همینه که مفتول زخیمتری داره و داخل پیستون ازادی عمل نداره ) و من این لقی را محدودش کردم. زمانی که بحث استفاده از گریسهای نسوز در تفنگهای فنری مطرح شد به نظر خودم باعث استهلاک شدید مجموعه اجزای متحرک تفنگ میشد و هیچ گاه سراغش نرفتم تا اینکه به پیشنهاد یکی از دوستان مقدار کمی گریس در اطراف پیستون استفاده کردم به نحوی که در پایان هیچ صدای اضافه یا افزایش قدرتی نداشتم ولی در افزایش دقت سلاح موثر بوده.خلاصه الان جمع تیر این سلاح از 56 که در حال حاضر دارم بهتره که البته باید این کارها را هم برای 56 انجام بدهم . نتیجه کار در قسمت گروپها موجوده

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ghavidel98 - 2014-05-02 04:19 PM

سلام به دوستان عزیز . بالاخره فنر 52 رو عوض کردم. فکر کنم واشر سه گل ایرادی نداره . ولی بازم عوضش میکنم .فعلا وقت نکردم زیاد باهاش کار کنم. ولی یه گروپ گرفتم که به دلیل کمبود وقت 3 شلیک بیشتر نداشتم.
اینم گروپی که قولش رو داده بودم. .Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (48)Khansariha (48)
پرو مگنوم. 15 متر . ساپورت صندلی . با زوم 12

[تصویر: 13990345181.jpg]

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - royall - 2014-05-02 04:32 PM

دوست عزیز خسته نباشید Khansariha (8)
اما این گروپ برای 52 اصلا مناسب نیست (اونم تو 15 متر) شاید هم چون اندازه ی گروپ مشخص نیست به نظر من خیلی باز میاد.
حتما با ساچمه های بهتر هم تست کنید Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ghavidel98 - 2014-05-02 05:11 PM

اندازه گروپ 1 سانته. بازم نسبت به گروپ های قبلی که اندازه بشقاب بودن بهتره! انشالله واشر سه گل رو هم عوض میکنم. تا بهتر از این بشه. Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ghavidel98 - 2014-05-05 08:43 PM

سلام به اساتید عزیز.
خداروشکر مشکل 52 عزیز من هم بعد از این همه مدت حل شد. یه فنر از شرکت اسپادانا اصفهان تهیه کردم . که یکی از کاربر های سایت معرفی کردند واقعا ازشون ممنونم. واشر سه گل هم که با راهنمایی دوستان عزیز نقشش رو دادم به تراشکار با ptf واسم درست کرد. . هم واشر هم فنر عالی هستن. امروز هدف زنی خوبی داشتم تا 50متر ولی شرایط خوبی نبود که گروپ بگیرم. حتما سر وقت یه گروپ میگیرم ازش .
اینم عکس واشرسه گل نو و کهنه.
[تصویر: 13993094461.jpg]
[تصویر: 13993094462.jpg]
از همه دوستانی که توی این مدت لطف کردن و بدون هیچ گله وناراحتی به بنده کمک کردن خیلی خیلی ممنونم.یا علی Khansariha (219)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezamslm - 2014-05-06 12:48 AM

سلام دوستان Khansariha (8)
من فنر جمع کن ندارم و تعمیرکار درست و حسابی هم تو شهرمون نیست ولی دوست دارم تفنگمو باز کنم ببینم داخلش چه خبره
میشه توضیح بدین چه جوری باید اینکارو انجام بدم؟با عکس باشه بهتره چون آماتورم
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - royall - 2014-05-06 12:55 AM

تفنگ های فنری عموما سیستم های ساده ای دارند و اگه موقع باز کردن اون دقیق عمل کنید به هیچ عنوان وقع جمع کردنش هم به مشکل بر نمیخورید(یعنی توجه کنید که کدوم قطعه مربوط به کجای سلاح میشه)
Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezamslm - 2014-05-06 01:09 AM

ممنون جناب حسینیKhansariha (8)
سوالم مربوط به جمع کردن فنره.آخه برا درآوردن پینای ماشه نیروی فنر مشکل ایجاد میکنه و نمیدونم این نیرو رو چه جوری خنثی کنم
کاش یکی از دوستان یه بار که تفنگشو برا سرویس باز میکرد یه فیلمم ازش میگرفت