شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - hellboy - 2011-09-06 01:23 PM

سلام
هالفمن عزیز به نظرم 52 اونقد صدا نداره که نیاز به سایلنسر داشته باشه اما اگه فکر میکنید نیازه به راحتی میشه ساخت من واسه تغیر قیافه امروز مازول رو برداشتم و یه مازول دست ساز خودم رو روش گزاشتم میتونی همین رو یکم بلند تر کنی و با کمک چنتا وسیله که در دست رس همه هست خودت یه سایلنسر بسازه
[تصویر: 78749951513611197442.jpg]
[تصویر: 75716414561920846532.jpg]
[تصویر: 64642125288524561949.jpg]
[تصویر: 55537567108939724344.jpg]
امیدوارم مفید بوده باشه من که الان از قیافش راضیم و کوچکترین اخلالی هم در دقت نداشته
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - polaris - 2011-09-06 07:02 PM

(2011-09-06 01:06 PM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میتونیم صدا خفه کن جدا بخریم ؟چقدر تاثیر داره؟قیمتش چنده

دوست من

اگر عجله نکنی من دارم یه سایلنسر برای تفنگم می سازم البته به علت این که دستگاههای قالبسازی زیر دستم هست و خودم هم دستی بر طراحی صنعتی از دور دارم فکر کنم چیز بدی از کار در نیاد
البته طرح این سایلنسر رو از روی بیش از 10 مدل مختلف که تونستم تو اینترنت عکسشون رو ببینم خودم طراحی کردم
برای این که تا حدودی یدونی داستان چیه یه عکس ازش میذارم

[تصویر: cqm1kykhrh7feqbpsq9.jpg]
راستی برای این که توش دیده بشه لوله روی سایلنسر رو شفاف کردم که داخلش دیده بشهKhansariha (219)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - HALFMAN2010 - 2011-09-09 06:06 AM

سلام دوستان
لطفا اگر کسی مگسک جلو رو تغییر داده عکس و روش کار رو برای ما بزاره(منظورم ظریف کردن مگسک جلو هست)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aloneboy - 2011-09-09 10:49 AM

(2011-09-06 07:02 PM)polaris نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-09-06 01:06 PM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میتونیم صدا خفه کن جدا بخریم ؟چقدر تاثیر داره؟قیمتش چنده

دوست من

اگر عجله نکنی من دارم یه سایلنسر برای تفنگم می سازم البته به علت این که دستگاههای قالبسازی زیر دستم هست و خودم هم دستی بر طراحی صنعتی از دور دارم فکر کنم چیز بدی از کار در نیاد
البته طرح این سایلنسر رو از روی بیش از 10 مدل مختلف که تونستم تو اینترنت عکسشون رو ببینم خودم طراحی کردم
برای این که تا حدودی یدونی داستان چیه یه عکس ازش میذارم

[تصویر: cqm1kykhrh7feqbpsq9.jpg]
راستی برای این که توش دیده بشه لوله روی سایلنسر رو شفاف کردم که داخلش دیده بشهKhansariha (219)

اتفاقا منم چند وقته تو ذهنم بود قطعات ساخته خودمو مدل کنم تا بقیه دوستان هم بتونن با استفاده از نقشه برا خودشون بسازن اما خوب وقت نمیکردم
فقط چندتا سوال داشتم
دوست عزیز تصمیم دارین داخلش یک تیکه و با ریخته گری بسازین؟
سطح مقطع داخلش استوانه ای نیست؟
هزینه ساخت نمونه اولیه اش که قطعا آزمایشی هم هست خیلی بالا نمیشه؟
راستی منم دستی در نرم افزار catia و سایر نرم افزارهای مدل سازی دارم اگه نیاز باشه خوشحال میشم بتونم کمکتون بکنم

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Don Corleone - 2011-09-09 10:56 AM

polaris جان با کدوم برنامه طراحی سه بعدی رو انجام دادی؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aloneboy - 2011-09-09 11:35 AM

(2011-09-09 10:56 AM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با اجازه دوستمون اسم این نرم افزار کتیا (CATIA) است که در طراحی سه بعدی واقعا فوق العاده است و محیط قالبسازی و خیلی محیطهای دیگه هم داره
ولی خوب اگر صرفا میخواهید مدل سازی سه بعدی مکانیکی انجام بدین و نقشه های ساخت دوبعدی اونو استخراج کنین به نظر من نرم افزار SOLIDWORKS بهتره و یاد گرفتنشم راحت تره

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - polaris - 2011-09-09 01:35 PM

(2011-09-09 10:56 AM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست خوبم

همونطور که دوست دیگه امون گفتن این نرم افزار اسمش catia هست و برای انواع مدل سازی تجزیه و تحلیل و مهندسی معکوس کاربرد داره
البته نرم افزار ماژول های زیادی داره که این طراحی که قرار دادم رو در محیط part design انجام دادم و بعدش در محیط Assembly کنار هم قرار داده شده اند
الان لوله ای که روکش اصلی هست رو ساختم درپوش قسمت جلویی هم تموم شده و قطعه اصلی رو هم تراشکاریش به پایان رسیده مونده درآوردن اون قسمت هایی که توی قطعه اصلی باید خالی بشه که اون رو هم اولش می خواستم با دستگاه فرز CNC انجام بدم اما به لحاظ ضخامت کمی که این قطعه داره ( در برخی نقاط در حدود 2 میلیمتر ) بهتر دیدم که با دستگاه وایرکات این کار صورت بگیره هم دقیقتره و اصلا تنشی تو کار ایجاد نمیکنه اما چون دستگاه وایرکات ما یه کم ترافیک کاری داره باید یه روز تعطیل برم اینکار رو بکنم

بقیه قطعات هم همه با دستگاه تراش و فرز ساخته میشن

در مورد هزینه هم تا الان یه 7000 تومن پول برای آلومینیوم آلیاژی دادم و چون دستگاه ها تو محل کارم هست برای اونها چیزی ندادم فقط سه روز بعد از ساعت کاری هر روز حدود 3 ساعت وقت برای تراشکاری و فرزکاری گذاشتم اما اگر بخواین از کارگاه های صنعتی بخواین براتون این قطعات رو بسازن فکر کنم یه چیزی حداقل 40 هزار تومن دستمزد برای همه قطعات بگیرن اما وایرکات قطعه اصلی به علت گرون بودن این خدمات حدود 60 هزار تومن آب میخوره که سر جمع با هزینه مواد اولیه یه چیزی حدود 110 هزار تومن تموم میشه

البته دارم روی یه طرح که خیلی ساده تر و ارزونتر هم هست کار میکنم که بعد از تموم شدن این طرحی که الان براتون عکسش رو گذاشتم و آزمایش اون میرم سراغش

اگر نتیجه ساخت و آزمایش خوب در آمد حتما نقشه ساخت و ریز مراحل رو تو همین سایت برای دوستان میذارم

(2011-09-09 06:06 AM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
لطفا اگر کسی مگسک جلو رو تغییر داده عکس و روش کار رو برای ما بزاره(منظورم ظریف کردن مگسک جلو هست)

دوست من

اگر دلت بیاد مگسک خود سلاح رو دستکاری کنی کمتر از 10 دقیقه با یه فرز میشه با دقت کامل مگسک رو به هر اندازه ای که خواستی ظریف کنی اما اگر بخوای یکی جدید بسازی اول باید مگسک رو طراحی کنی و بعد بری سراغ ساختش که فکر کنم یه نصف روز ساخت اون طول بکشه

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - HALFMAN2010 - 2011-09-14 03:27 PM

hellboy میشه بگی دوربین رو از کجا و با چه قیمتی خریداری کردین؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aloneboy - 2011-09-28 08:27 AM

سلام دوستان
کسی راه حلی برای استفاده از مگسک و شکاف درجه فسفری و یا حداقل مگسک و شکاف درجه ظریفتر برا دیانا 52 نداره؟
منظورم اینه که از نمونه های موجود در بازار سراغ دارین که بدون تغییر و یا با تغییرات کمی بشه روی 52 نصبش کرد؟
تفنگ با این دقت ساختن اما چه فایده که مگسکش زیاد کاربرد نداره

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - abbasi - 2011-09-28 02:46 PM

دوستان میتونید یه قالب از مگسک اصلی بگیرید و با سرب یکی واسه خودتون بسازید که هم راحته و اغلب دوستان هم میتونن تهیه کنن
اگر هم فنی باشید که میشه یه پیچ اندازه پیچ خود مگسک ولی بلند تر طوری که وقتی پیچیده بشه اندازه ارتفاع مگسک باشه بردارید و انتهاشو بدین تیز کنن و بهد بپیچید جای مگسک و خلاص