شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2014-04-17 10:23 AM

آقای قویدل عزیز به احتمال بسیار زیاد مشکل از واشر سیلندر یعنی همون سه گل هست.این واشر احتمالا خورده شده و هوا به جای ورود به لوله از اطراف سیلندر تخلیه می شه .اون واشر رو عوض کنید بعد دوباره دسته کوکینگ رو رگلاژ کنید. فکر کنم مشکل برطرف بشه.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ghavidel98 - 2014-04-17 10:32 AM

واسر سه گل دقیقا کجاست ؟ باید چه شکلی باشه؟ چه شکلی درش بیارم؟ اگه همون واشر آبی باشه که کاملا سالمه!اگه میشه با عکس راهنمایی کنید .ممنون !Khansariha (8)
[تصویر: 13977183101.jpg]

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2014-04-17 11:53 AM

نه این نیست واشر سه گل دقیقا توی اون سوراخ سیلندر که با محل ساچمه گذاری چفت می شه قرار داره.با یه چیزی مثل قلاب کاموابافی یا درفش که نوکش کمی زایده داشته باشه یا یه پیچ کوشتی درش بیار و نوش رو همون جا بذار.Khansariha (8)
این واشر پیستونت هم یه کم دیگه کار می کنه...به فکر تعویضش باش.Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ghavidel98 - 2014-04-17 12:33 PM

اگه منظورتون این قسمته من اینجا هیچ واشری نمیبینم. هرچقدر با قلاب کاموابافی باهاش ور رفتم نشد.Khansariha (8)
[تصویر: 13977252531.jpg]

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingzax - 2014-04-17 01:19 PM

سلام
دقیقا باید اونجا یه واشر مشگی رنگ باشه. اگر واشر نباشه که اصلا درست کار نمیکنه. یه واشر تهیه کن و جا بنداز و دوباره دسته کوکینگ و رگلاژ کن.
دقیقا این شکلی هست و داخلش گودی داره
[تصویر: 13600159561.jpg]
در اینجا هم دوستان قبلا عکس گذاشتن.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینجا هم علی اقای عزیز در مورد تعویضش توضیح دادن.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - greenaref - 2014-04-17 01:19 PM

سلام.یه سوال از دوستان دارم.کالیبر 4.5 و 5.5این اسلحه تا چه فاصله ای میتونن کبوتر و خرگوش رو فریز کنن؟و تا چه فاصله ای دقت هدشات و یا شکار کبوترو دارن؟(بدون تیون کردن سلاح)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mehdirkh - 2014-04-17 08:11 PM

سلام
دوستان میتونن راهنمایی کنن که چه دوربینی روی ۵۲بهتر جواب میده؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Vicxtor - 2014-04-17 08:34 PM

(2014-04-17 08:11 PM)mehdirkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

لیپرز و سنترپوینت Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - صادق قرنجیکی - 2014-04-17 08:49 PM

(2014-04-17 01:19 PM)greenaref نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.یه سوال از دوستان دارم.کالیبر 4.5 و 5.5این اسلحه تا چه فاصله ای میتونن کبوتر و خرگوش رو فریز کنن؟و تا چه فاصله ای دقت هدشات و یا شکار کبوترو دارن؟(بدون تیون کردن سلاح)Khansariha (8)
دوست عزیز دیانا 52 با قدرت 26 ژول در سری مگنوم دیاناها قرار گرفته و قدرت کافی برای فریز کبوتر سانان و خرگوش در صورت برخورد به کیل زون آنها را دارد. به طور معمول 50 متر برای سلاح های بادی رنج مناسب و دست یافتنی بوده و با افزایش مهارت در تیراندازی و هدفگیری، می توان به 60 متر هم دست یافت.
(دوستانی که بالاتر از این فاصله هدفگیری و شکار می کنند مهارت هدفگیری و تیراندازی خوبی دارند که در توصیه های عمومی حالت معمول و نرمال منظور می باشد)
هدشات کردن به نسبت هدف قرار دادن کیل زون های بزرگ تر مثل سینه سخت تر بوده و مهارت در تیراندازی تاثیر بیشتری در آن دارد. در شکار خرگوش (خودم به شخصه تا الان موفق به شکار آن نشده ام ) از قول دوستانی که در شکار این حیوان تجربه داشته اند می گم که خرگوش شکار ساچمه خور و ملسی است. و با قدرت دیانا 52 در فاصله مناسب از پای در میاد)

نقل قول :سلام
دوست عزیز با توجه به لگد قابل توجه دیانا 52 (البته در کلاس خودش اگه نه لگدی کمتر از به طور مثال هاتسان های 125 و 135 و دیانا 350 داره) مطمنا دوربین های معمول بازار روی این سلاح دوام زیادی نخواهد داشت. برعکس همانطوری که حنان عزیز هم گفته اند دوربین های سنترپوینت و لیپرز سازگاری خوبی بنا بر تجربه بیشتر دوستان از جمله خودم داشته اند. (البته این مورد با توجه به تجربه دوستان دیگر که مشورت داشتم و انجمن های ایرگان غیر فارسی و آموزشی دیده ام. گرچه دو برند لیپرز و سنترپوینت به علت زیاد بودن به نسبت برندهای دیگر و در دسترس بودن در بازار بیشتر در بین کاربران ایرانی کاربرد دارد.)
مورد و کاربری تیراندازی تفریحی و شکار : دوربین های سبک تری مثل سنتر پوینت 3-9*32 و لیپرز 3-9*40 بهتر خواهد بود.
برای مورد هدفزنی دقیق تر و حرفه ای تر : دوربین های با زوم 4-16 و 4-24 از برندهای سنترپوینت و لیپرز سازگاری خوبی دارند.
من بیشتر موارد با دیانا 52 هدفگیری تفریحی دارم و خودم با سنترپوینت 4-16*40 راحت ترم.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Vicxtor - 2014-04-18 08:31 AM

(2014-04-18 01:11 AM)mozahem نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به نظر دوستان بعد از زدن چند عدد تیر با دیانا52 فنر نرم میشه و میشه دوربین رو گذاشت روش دوربین هم سنترپوینت باشه؟؟؟؟

درود...Khansariha (8)

اگه دوربینتون لیپرز یا سنتر هست بعد ۲۵۰ تا ۳۰۰ شات میتونید بگذارید روش...
از اول هم بگذارید فکر نکنم برای دوربین مشکلی پیش بیاد (مخصوصا لیپرز) فقط صفرش مدام جابجا میشه...

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)