شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - zeraati - 2014-02-19 04:24 PM

بسیار متشکر ولی حتما کلیپ شکار با دیانا 36 رو توی آپارات دانلود کنید. کافی بزنید دیانا 36 تا کلیپ هاش بیاد. در کل بسیار متشکرم حیف که یک بار میشه دکمه تشکر رو زد. یا علی

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - OneshotOnekill - 2014-02-19 06:26 PM

دیدن این لینک خالی از لطف نیستKhansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Vicxtor - 2014-02-19 07:00 PM

(2014-02-19 04:06 PM)zeraati نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز کلا شما در تفنگ دیانا 52 برای شکار کبوتر و کبک تو فاصله 20 تا 60 متری کدوم کالیبر رو پیشنهاد میکنید. یا علی

آقای زراعتی عزیز (هم استانی عزیز... Khansariha (8)) ببینید برای حصول دقت و قدرت بیشتر (در فواصل بالا مثلا ۵۰ متر) در کالیبر ۴.۵ سلاحی مثل دیانا ۵۲ یا ۴۶۰ (که هر دو به نظر بنده عالی هستن و در دقت و قدرت خیلی نزدیک به هم) باید از ساچمه های مرغوب سنگین مثل JSB Exact Heavy یا H&N Baracuda استفاده کنید که موفقیت در شکار بیشتر تضمین بشه فقط ایراد کار اینجاست که کالیبر ۴.۵ این ساچمه ها فراوانی کمتری تو بازار نسبت به ۵.۵ دارن و ممکنه کمیاب بشن. این سلاح ها در کالیبر ۵.۵ در فواصل ۴۰ تا ۵۰ متر خیلی هم افت ندارن و من اینو به عینه در ۴۶۰ دیدم (مثلا اگه در ۳۰ تا ۳۵ متری صفر بشن در ۵۰ متری ۴ تا ۵ سانت افت تیر دارن با ساچمه ی جی اس بی اگزکت و البته مثلا در ۶۰ متری میشه ۱۵ سانت و در ۷۰ متری میشه ۳۰ سانت).
یک اصل مهم در شکار هست که میگه : تا زمانی میتونید یه موجود زنده رو شکار کنید که در فاصله ی مورد نظر بتونید غالب تیرهاتون رو تو یه دایره ی به قطر یک اینج (۲.۵ سانت) بنشونید تا بتونید کیل زون اون رو مورد اصابت قرار بدید (و اون رو خدای نکرده زخمی رها نکنید و زجرش ندید)
[مثلا من میتونم این کار رو با ساپورت در فاصله ی ۴۰ متری (فعلا) انجام بدم پس احتمالا تا این رنج شکار موفقی خواهم داشت]
موفق باشید... Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - key - 2014-02-19 09:24 PM

(2014-02-19 06:26 PM)OneshotOnekill نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن این لینک خالی از لطف نیستKhansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با دیدن این لینک سوختم به خدا . سوماترا2500 حدود 680 دلار سوماترا دراگون 700 دلار . اونوقت اینجا سوماترا رو میدن 5300000 تومان . یعنی خوشگل 3300000 بالاتر از قیمت جهانی

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - omega - 2014-02-19 11:28 PM

بلاخره من هم 52 سوار شدم !
فقط یه تیر باهاش انداختم اونم تو جوب !!!!

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - zeraati - 2014-02-20 12:08 PM

دوستان چون توی این هفته یا هفته دیگه به احتمال زیاد 52 بگیرم میخواستم از قبل بدونم که برای شکار کبوتر و گنجشک تو فاصله 10 تا 40 متر و برای شکار پرنده های بزرگی مثل چنگر و مرغابی و قرقاول تو فاصله 30 تا 50 متری از چه ساچمه هایی استفاده کنم ( قیمتش برام مهم نیست فقط بهترین باشه). متشکر از همه
و اینکه میتونم برای تفنگ بند بزارم.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2014-02-20 12:13 PM

آقای زراعتی برادر اون قرقاول رو بی خیال شو Khansariha (219) کلا گونه شکار ممنوعه و چون نسلش هم حال و روز خوبی نداره شکار نباید بشه.
ولی 52 کالیبر 5.5 از گنجشک تقریبا چیزی باقی نمی ذاره و برای چنگر و مرغابی هم 4.5 اش خیلی مناسب نیست.
اگر 52 5.5 گرفتید حداقل سایز شکارتون می شه همون سیا سرت و رابشکن(توکا) . برای ساچمه هم به نظر من هیچ ساچمه ای روی 52 مثل جی اس بی نیست و به خصوص 18 گرین برای شکار در حد چنگر کاملا مناسبه. بعد از اون به فراخور حال ساچمه هایی مثل کراسمن پرمیر و باراکودا و پرومگنوم هم می تونید استفاده کنید.

برای بند هم می شه یه کارایی کرد.قسمت قنداق رو می تونید یه کفش قنداق درست کنید جلو هم به همون پیچ جلو وصل می شه.البته به ابتکار خودتون بستگی داره.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - zeraati - 2014-02-20 12:21 PM

البته من هم زیاد اهل شکار قرقاول نیستم. مخصوصا ماده ها. ولی نسلش روز به روز داره بیشتر میشه (تو منطقه ما). کالیبر هم که میخوام 5/5 بگیرم ولی در مورد بند هیچ مشکلی برای اسلحه ( از نظر فنی ایجاد نمیکنه؟) متشکرم
و اینکه آیا همه 52 ها مجهز به ماشه t06 هستند و اگر نیستند چطور تشخیص بدیم.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2014-02-20 12:53 PM

این که نسلش بیشتر می شه که دلیل نمی شه دوباره شکارشون کنیم...Khansariha (8)

عرض به حضور شما که اگر رو قنداق و بدنه اش سوراخ نکنید هیچ مشکلی پیش نمی آد.توی بعضی تاپیک ها دوستان ایده های خوبی داشتن برای وصل کردن بند.

همه 52 ها 06 نیستن.01 و 05 هم دارن.این مورد رو روی سیلندر سلاح می نویسن.دقیقا زیر مدل تفنگ.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - zeraati - 2014-02-20 02:45 PM

واقعا متشکرم. دارم خیلی چیز ها یادمیگیرم. یا علی