شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Marksman - 2014-01-26 11:05 AM

راستش پیچ های 52 نباید به این راحتی شل بشن.با این حال کمی چسب آهن (کرافت) یا بهتر از اون لاکتایت مشکل شما رو حل می کنه.رزوه های پیچ رو به این چسب آغشته کنید و بعد پیچها رو ببندید و سفت کنید.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - اشکان - 2014-01-26 11:12 AM

(2014-01-26 10:48 AM)mohsenhker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیزم
یه دیانا 52 دارم اون دو تا پیچی که قنداق رو به اصلحه وصل میکنه با 30 تا 40 تیر فوری شل میشه و قنداق لغ میزنه نمیدونم چکار کنم
دوستان اگه راه حلی دارن بگن ممنون میشم

با عرض سلامKhansariha (8)
برای جلوگیری از شل شدن پیچ ها ی اسلحه میتوانید از چسب رزوه یا لاک تایت loctiteاستفاده کنید از خصوصیات این چسب این است که در مجاورت هوا خشک نمی شود و حتی درب آن را به شکلی میسازند که هوا جریان داشته باشد ولی وقتی این چسب در خلا و محیط فاقد هوا قرار میگیرد مثل محل اتصال پیچ و مهره شروع به خشک شدن میکند و در برابر لرزش و ضربه استحکام بالایی دارد و مانع از باز شدن و شل شدن پیچ می شود ولی با پیچ گوشتی میتوان ان را باز کرد . در بسته بندی ها و رنگ ها و قدرت های مختلف موجود است بعضی ها با فشار کمتری باز می شوند و بعضی برای جاهایی که مدت زمان دیرتری نیاز به باز شدن دارند و....
با جستجو در اینترنت مدل مورد نیاز خود را انتخاب کنید .
یا اگر امکان تهیه این مدل چسب را ندارید می توانید چسب پاتکس یا نوار تفلون را امتحان کنید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ghavidel98 - 2014-01-26 08:40 PM

سلام به همه اساتید محترم و اهل فن. 52 من از قسمتی هایی که تو عکس مشخص کردم اهرم بغلش یه مقدار لقی داره . میخواستم بدونم عادی یا نه ؟ چجوری سفتش کنم.؟ آخه پیچ نیست ولی با دست میچرخه! ممنون میشم اگه کمکم کنید.Khansariha (8)
[تصویر: 13907560001.jpg]

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - salehsniper - 2014-01-26 09:00 PM

اونا پیم هستن و همین مدلی لقی دارن ایرادی نیست.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - DAGGER - 2014-01-26 09:04 PM

(2014-01-26 08:40 PM)KIARASHHU نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه اساتید محترم و اهل فن. 52 من از قسمتی هایی که تو عکس مشخص کردم اهرم بغلش یه مقدار لقی داره . میخواستم بدونم عادی یا نه ؟ چجوری سفتش کنم.؟ آخه پیچ نیست ولی با دست میچرخه! ممنون میشم اگه کمکم کنید.Khansariha (8)
دوست عزیز
اونها پین هستند و زیرش هم خار نعلی داره و کمی لق بودن در حد 0.2 الی 0.3 میل لازم هست تا روغن بینشون نفوذ کنه و سایش فلز به فلز پیش نیاد
مهم اینه که اسلحه موقع کوکینگ و پس از مسلح کردن درست عمل کنه لقی نداشته و صدای غیر عادی نده

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - morteza - 2014-01-26 09:28 PM

چسب های قفل رزوه لاک تایت با شماره های مختلفی عرضه میشند که در این سری مثلا شماره 243(پرکاربرد ترین نوع) برای رزوه های تا 3 میلیمتر تا حداکثر قطر 15 میلیمتر هست (پیچ مورد نظر کاربر محسن فکر کنم 6 میلیمتری باشه).
توضیحا جدیدا سری سایز کوچک 5 میلی لیتری هم اومده که مقرون بصرفه هست چون برای هر پیچ حداکثر دو قطره کافیه. قبلا فقط 150 میلی لیتری بود که نمیصرفید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mohsenhker - 2014-01-27 12:17 PM

از همه دوستان ممنونم بابت راهنماییشون
اسمم محسن هست
دوستان عزیز این چسب و من تو شهرستانم کسی داره برام بفرسته ؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - andytanha - 2014-01-27 03:54 PM

سلام به همه

یه سوال
با تفنگ 52 با کالیبر 4.5 تا چند متر میشه رو شکاردر حد کبوتر حساب کرد یعنی بگیره میندازه
دقت هم برام خیلی مهمه (چون اینجور که من فهمیدم در بین فنری ها که برای شکار مناصبه فق 52 هست) چند روزه کل فروم ها رو بالا پیاین کردم سر همین انتخاب کالیبر ؟
اخه بخوام 5.5 بگیرم اینجا زیاد شکار بزرگ نداره 52 هم به خاطر قدرت زیاد چیزی از شکار نمیزاره ؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2014-01-27 04:30 PM

با دیانا 52 کالیبر 4.5 تا 50 و 60 متر برای شکار کردن مشکلی ندارید فقط باید از ساچمه های خوب مثل جی اس بی استفاده بکنی.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - andytanha - 2014-01-27 04:42 PM

اگه از ساچه های دم دست مثل پرو مچ و..... استفاده کنم چی؟