شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - hamidhunter52 - 2014-01-02 12:02 PM

(2014-01-02 06:04 AM)Assassins نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام با گذشت چند سالی از تفنگ دیانا 52 موقع مسلح شدن ممکنه که انگشت قطع شه یعنی ضامنش در ره یا دیانا با کیفیته و هیچ وقت این اتفاق نمیفته؟
ضامن دیانا با کیفیته یا ممکنه بر اثر گذشت زمان خراب شه؟

سلام
در با کیفیت بودن دیانا که شکی نیست ناسلامتی آلمانیه
دو تا هم ضامن داره که یکیش بیرونی هست اگر اون سالم باشه و دقت کنید که درست درگیر شده باشه و فنر پشتش قوی باشه که بتونه با بدنه پیستون خوب فشار بیاره تا دندونه های ضامن خوب درگیر بشن خیر هیچ مشکلی نیست ولی ولی ولی اتفاقه شما دقت کن هرچند احتمالش 1 در 1میلیارد باشه
در هر کاری دقت کنی همیشه سود میکنیKhansariha (8)
یا حق
(2014-01-02 10:23 AM)rohamtabatabaey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ببخشید دوست عزیز اینم این که (با توجه به راهنمایی شما ودوستان دیگر )چون من اکثرا قصد تیر اندازی در تابستان رو دارم و میشه گفت اصلا شکار نمیکونم مگه موردی مثلا سالی یه بار فامیلمون بیاد خونمون فصل شکار بریم شکار و یعنی سالی یه بار و اصلا هزینه ساچمه برام مهم نیس چون اکثرا میخام جی اس بی بگیرم و اگه نشد باراکودا واینم به خاطر این تصمیم گرفتم چون دوستان گفتن پرو مگنوم برا 5.5هم تا 30متر کافی ولی من بیشتر الاقه به تیر اندازی دور و با دوربین الاقه دارم حالا با توجه به اینها من چه کالیبری تهیه کنم ببخشید طولانی شد ممنون :-)

سلام
برای شکار معمولا کالیبر 5.5 پیشنهاد میشه و برای هدف زنی کالیبر 4.5
حالا شما باید ببینی چه ساچمه ای اطراف شما راحت گیر میاد مثلا 5.5 میگیری بعد ساچمه مناسبش نیست یا 4.5 میگیری و همینطور باز هم از دوستان مشورت بگیر ولی من در کل فنری رو 4.5 میپسندم و خودم 52 کالیبر 4.5 دارم و باهاش به راحتی شکار میکنم تا 50 متر رو راحت بدون هیچ دردسری و کمی بیشتر از اون رو با کمی دقت و شانس (اینکه باد نباشه) شکار میکنم .
یا حق

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - royall - 2014-01-02 01:42 PM

(2014-01-02 10:23 AM)rohamtabatabaey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ببخشید دوست عزیز اینم این که (با توجه به راهنمایی شما ودوستان دیگر )چون من اکثرا قصد تیر اندازی در تابستان رو دارم و میشه گفت اصلا شکار نمیکونم مگه موردی مثلا سالی یه بار فامیلمون بیاد خونمون فصل شکار بریم شکار و یعنی سالی یه بار و اصلا هزینه ساچمه برام مهم نیس چون اکثرا میخام جی اس بی بگیرم و اگه نشد باراکودا واینم به خاطر این تصمیم گرفتم چون دوستان گفتن پرو مگنوم برا 5.5هم تا 30متر کافی ولی من بیشتر علاقه به تیر اندازی دور و با دوربین علاقه دارم حالا با توجه به اینها من چه کالیبری تهیه کنم ببخشید طولانی شد ممنون :-)
با اجازه ی اقای hamidhunter52
خدمت شما عرض کنم من کلا یه علاقه ی خاصی به 5.5 دارم و به طور کل 4.5 رو انتخاب نمیکنم.دلیل هم نداره
ولی همه ی دوستان اعتقاد دارند که 5.5 در فواصل بالا قدرت رو بهتر منتقل میکنه پس برای شکار بهتره و چون شما قصد هدف زنی در فواصل بالا دارید به نظرم 5.5 بردارید چون اگه 4.5 باشه ممکنه با مقداری باد ساچمه به هدف برخورد نکنه البته این اتفاق برای 5.5 هم میفته ولی4.5 یه جورایی به خاطر وزن کمش مستعد تره البته 5.5 افت بیشتر داره که میشه با میلدات جبران کرد.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2014-01-02 01:52 PM

در تکمیل صحبت های دوستان باید بگم 52 در کالیبر 4.5 نیاز به ساچمه های درجه یک داره که به غیر از مسئله هزینه ادم رو برای پیدا کردنش تو زحمت میندازه ولی با ساچمه ای مثل جی اس بی اگزوکت تا 50 متر برای شکار مشکلی نخواهید داشت ولی حسن کالیبر 5.5 این هستش حالا اگر جی اس بی و کراسمن هم گیر نیومد میشه با پرومگنوم هم کنار اومد.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mojinjo - 2014-01-03 11:14 AM

با سلام خدمت دوستان.
به شخصه اعتقادم بر این هست که 4.5 بهتر از 5.5 هست.چون در فواصل زیاد 5.5 به علت افت زیاد، تعیین میل دات سخته (البته واسه افراد مبتدی مثل خودم) برای همین 4.5 دقیقتر میزنه. اگه از ساچمه های گرین بالا مثل rws استفاده بشه خیلی عالی جواب میده.من با همین ساچمه یه کبوتر رو توی فاصله 70 متری فریز کردم.با اینکه دوربینو توی 30 متر صفر کرده بودم اما باز هم توی اون فاصله افت نداشت و دقیقا وسط به علاوه گرفتم که به حیوون برخورد کرد و از اون طرفش هم بیرون اومد.ولی اگر توی فاصله زیر 30 متر شکار میزنید بهتره از ساچمه سر تخت که تخریب بیشتری داره استفاده کنید.چون ساچمه نوک تیز به دلیل سرعت زیاد تفنگ ، به سرعت از بدن حیوون رد میشه و حیوون میپره و در حدود 50 - 60 متر باید دنبالش برید تا بیفته.این تجربه شخصیه من بود ، اگه اشتباهه اساتید اصلاح کنن ممنون میشم. موفق باشید

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - hamidhunter52 - 2014-01-03 12:53 PM

(2014-01-03 11:14 AM)mojinjo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان.
به شخصه اعتقادم بر این هست که 4.5 بهتر از 5.5 هست.چون در فواصل زیاد 5.5 به علت افت زیاد، تعیین میل دات سخته (البته واسه افراد مبتدی مثل خودم) برای همین 4.5 دقیقتر میزنه. اگه از ساچمه های گرین بالا مثل rws استفاده بشه خیلی عالی جواب میده.من با همین ساچمه یه کبوتر رو توی فاصله 70 متری فریز کردم.با اینکه دوربینو توی 30 متر صفر کرده بودم اما باز هم توی اون فاصله افت نداشت و دقیقا وسط به علاوه گرفتم که به حیوون برخورد کرد و از اون طرفش هم بیرون اومد.ولی اگر توی فاصله زیر 30 متر شکار میزنید بهتره از ساچمه سر تخت که تخریب بیشتری داره استفاده کنید.چون ساچمه نوک تیز به دلیل سرعت زیاد تفنگ ، به سرعت از بدن حیوون رد میشه و حیوون میپره و در حدود 50 - 60 متر باید دنبالش برید تا بیفته.این تجربه شخصیه من بود ، اگه اشتباهه اساتید اصلاح کنن ممنون میشم. موفق باشید

سلام مجدد
دوستان انتخاب بین 4.5 و 5.5 کاملا سلیقه ای هست یکی میگه من با میلدات افت 5.5 رو جبران میکنم یکی مثل من میگه 4.5 چون کوچیکتره کمتر باد روش تاثیر میگذاره البته به شرط اینگه ساچمه سنگین استفاده بشه اون هم تا یک حدی بیش از اون هم فایده نداره یه رنج نرمال داره کلا از تفنگ بادی اون هم فنری نباید انتظار یه گلوله زنی رو داشت برای شکار در فواصل (دیگه شما مایکل شوماخر تیر اندازی باشی) با فنری 100 چی بشه شانشی یکم بیشتر یا کمتر همین 100 هم به ندرت معمولا همه شکارها زیر 50 هست که توی این فاصله هر دو کالیبر خوب هستند
من هم دقیقا مجبورا همیشه از سر تخت پرو هانتر استفاده کنم جز این باشه باید دنبال شکار بدوم ببینم کجا میوفته ولی با سر تخت فریز میشه تمام کبوترهای عکس امضاء من با پرو هانتر در فاصله بین 15 تا 30 متر فریز شدند همه چیز برمیگرده به سلیقه مهارت و انتخاب ساچمه مناسب برای هر موقعیت
یا حق

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kooshan - 2014-01-03 01:33 PM

کسی میدونه قیمت دیانا 52 تو بازار چنده
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - nasergafari - 2014-01-03 01:37 PM

(2014-01-03 01:33 PM)kooshan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حدودا 1400ولی جا داریم تا جا مثلا توشهر ما یزد یه فروشنده خیلی باانصاف هست که همین 52رو داره 1700میفروشه بی وجدان عکس هم گرفتم از مغازش کسی خواست میزارم ولی شهرای دیگه دوروبر 1400قیمتشه
مخلصیمKhansariha (8)
یاعلیKhansariha (256)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - royall - 2014-01-03 01:38 PM

(2014-01-03 01:33 PM)kooshan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لطفا به این تاپیک مراجعه کنید. Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پاسختون رو دادم

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - karenmg - 2014-01-08 08:21 PM

دوستان درود . من یه دیانا 52 خیلی تمیز گیراوردم.مال یه تفنگ باز حرفه ای کالیبر 4.5 هم هستش و فنر و واشر رو فابریک انداخته .تفنگش حرف نداره واقعا کوکه کوکه .الان به ظرتون 800 خوبه بگیرم ازش .؟ یه دوربین بدون زوم خوب تو مایه های 200 تومن یا 300 حالا چی پیشنهاد میدین بندازم روش ؟

آقا دیانا 52 کالیبر 4.5 از ساچمه های سنگین میشه استفاده کرد وچه ساچمه ای برا شکار خرگوش یا کبک استفاده کنم ؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - mojinjo - 2014-01-08 09:02 PM

(2014-01-08 08:21 PM)karenmg نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان درود . من یه دیانا 52 خیلی تمیز گیراوردم.مال یه تفنگ باز حرفه ای کالیبر 4.5 هم هستش و فنر و واشر رو فابریک انداخته .تفنگش حرف نداره واقعا کوکه کوکه .الان به ظرتون 800 خوبه بگیرم ازش .؟ یه دوربین بدون زوم خوب تو مایه های 200 تومن یا 300 حالا چی پیشنهاد میدین بندازم روش ؟

آقا دیانا 52 کالیبر 4.5 از ساچمه های سنگین میشه استفاده کرد وچه ساچمه ای برا شکار خرگوش یا کبک استفاده کنم ؟

سلام دوست عزیز
اگه به تمیز بودنش اطمینان داری و اینکه قطعاتی که تازه روش انداخته فابریک هستن، مبارکت باشه. دوربین هم حیفه که بدون زوم بندازی. یه دوربین بی اس آ تو مایه های 300 تومنه که اگه آنتی شوکش کنی خیلی خوب جواب میده.
البته من خودم به شخصه هیچ وقت جنس دسته دوم نمی خرم چون یه بار تجربه بدی داشتم.
تفنگ هر چقدر هم تمیز باشه باز هم اگه کوچکترین مشکلی براش پیش بیاد، اعصاب آدموخور میکنه که چرا آک نخریدم و کلا آدم ازش دل چرکین میشه. این یه پیشنهاد بود تصمیم با خودتونه.
موفق باشید.