شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2013-11-30 06:17 PM

طبق قولی که داده بودم چند تا گروپ با ساچمه های عرف بازار که از نظر قیمتی توسط طیف وسیعی از کاربران قابل خریداریست است تهیه کردم . دو تا سلاح 52 ماشه 05 دارم که از نظر سلامت فنی چک شدن. واشر سر پیستونها تعویض شد. فنرها یک اندازه و واشر خزانه هم قبلا تعویض شده بود . خلاصه شرایط سلامت سلاحها برابر بود. فاصله 14 متر و وضعیت نشسته با ساپورت . این تست در منزل انجام شده در نتیجه شرایط نامساعد جوی نداشتیم .این میتونه باعث بشه دوستان در انتخاب کالیبر راحتتر تصمیم گیری کنند. عکسها را اینجا قرار میدم ( نه در قسمت گروپها) شاید نیاز به بحث فنی پیش بیاد که تاپیکو پربارتر کنه .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از اخر شروع میکنیم که برای تنوع الماس اکستریم را با پروهانتر خدابیامرز تست کردیم که الماس باخت البته به این خاطر که پروهانتر خیلی خوبه .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الماس استاندارد با وزن 16 گرین در 54 و 52 عالی کار میکنه حتی در مصافتهای بالاتر از 50 متر هم ازمایش کردم . در کالیبر 4.5 چنگی به دل نمیزنه .
من سابقا از ساچمه های سرتیز به دلایلی خوشم نمیومد. اما این ساچمه مگنوم در کالیبر 5.5 نظر منو تغییر داد. ضمنا با 350 هم خیلی خوب میزنه .
ساچمه ts نیاز به توضیح نداره احتمالا در 70 متر 70 cm گروپش میشه .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingmkh - 2013-11-30 06:21 PM

(2013-11-30 06:17 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طبق قولی که داده بودم چند تا گروپ با ساچمه های عرف بازار که از نظر قیمتی توسط طیف وسیعی از کاربران قابل خریداریست است تهیه کردم . دو تا سلاح 52 ماشه 05 دارم که از نظر سلامت فنی چک شدن. واشر سر پیستونها تعویض شد. فنرها یک اندازه و واشر خزانه هم قبلا تعویض شده بود . خلاصه شرایط سلامت سلاحها برابر بود. این میتونه باعث بشه دوستان در انتخاب کالیبر راحتتر تصمیم گیری کنند. عکسها را اینجا قرار میدم ( نه در قسمت گروپها) شاید نیاز به بحث فنی پیش بیاد که تاپیکو پربارتر کنه .
از اخر شروع میکنیم که برای تنوع الماس اکستریم را با پروهانتر خدابیامرز تست کردیم که الماس باخت البته به این خاطر که پروهانتر خیلی خوبه .
الماس استاندارد با وزن 16 گرین در 54 و 52 عالی کار میکنه حتی در مصافتهای بالاتر از 50 متر هم ازمایش کردم . در کالیبر 4.5 چنگی به دل نمیزنه .
من سابقا از ساچمه های سرتیز به دلایلی خوشم نمیومد. اما این ساچمه مگنوم در کالیبر 5.5 نظر منو تغییر داد. ضمنا با 350 هم خیلی خوب میزنه .
ساچمه ts نیاز به توضیح نداره احتمالا در 70 متر 70 cm گروپش میشه .

با سلام و تشکر
جناب حسینی فاصله چند متر بوده؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2013-11-30 06:33 PM

ما که متوجه نشدیم این پرومگنوم به کدوم صراط مستقیمه . مخصوصا ببینید کالیبر 4.5 دو تا ساجمه با چه فاصله عجیبی اصابت کردن. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من ساچمه jsb با وزن 25 گرین داشت و کالیبر 4.5 هم هنوز به دستم نرسیده . بهترین ساچمه موجودم باراکودا هست که نتیجه کارش از همه بهتر شد. مخصوصا در 4.5 که هییچ ساچمه معمولی در اندازه های 52 دیانا پیدا نمیشه .

نهایتا هم شرکت کنندگان این ازمایش دیانا 52 کالیبر 4.5 و 5.5 .

نتیجه اینکه این سلاح در کالیبر 5.5 با ساچمه های ارزونتر کنار میاد ولی 4.5 اضلا. فقط h-n و jsb . در این بین پروهانتر خیلی عالی بود با توجه به قیمتش که الان تقریبا نایاب شده . الماس 16 گرین در کالیبر 5.5 وزن مناسبی داره و مخصوصا جنس ساچمه الیاژ نرمتری داره که این یه مزیته . قیمتش هم حدود پرومگنومه که الان از نظر کیفیت افت شدیدی کرده . ts های گامو قبلا بهتر بودن ختی باهاشون تا 50 متری هدف میزدیم اما الان دیگه اونها هم افت کیفیت داشتن.
در پایان باید بگم تیراندازی مثل هر هنر دیگری با تمرین بهبود پیدا خواهد کرد که من هنوز اول راهم.
فاصله و سایر شرایط تصحیح شد. با تشکر

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Behrangmag - 2013-11-30 08:01 PM

جناب حسینی ممنون Khansariha (8)
با توجه به این داستان ظاهرا من باید همیشه به دنبال ساچمه های خاص باشم.
350 کالیبر 5.5 دارم که با هر ساچمه ای سازگار نیست Khansariha (367)
حالا هم که 52 کالیبر 4.5 خریدم راحت هدفزنی کنم دوباره گرفتار شدیم Khansariha (367)

در مورد کراسمن هالوپویت نظری دارید؟؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - صادق قرنجیکی - 2013-11-30 09:14 PM

(2013-11-30 08:01 PM)Behrangmag نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا هم که 52 کالیبر 4.5 خریدم راحت هدفزنی کنم دوباره گرفتار شدیم Khansariha (367)

دوست عزیز از نظر من که دیانا 52 ماشه تی 05 دارم هنوز هم اگه بتونین پرومگنوم متوسط بازار هم گیر بیارین تا 40 متر راضی کننده است ولی نه به اندازه جی اس بی ! برای من هم واقعا جی اس بی یه ساچمه خوب و تقریبا در صورت رعایت شرایط خوب تیراندازی ساچمه ای کاملا دقیق و بدون خطاست ، در کالیبر 5.5 و با پی سی پی هاستان به ندرت شکاری رو از دست می دادم ولی در کراسمن هالو پوینت ، تی اس 22 این مشکل رو دارم ،
ولی قبول دارم که برای کالیبر 4.5 و سلاح 52 ساچمه خوب کمتر پیدا می شه ، من که الان رو جی اس بی اگزاکت و گامو پرومگنوم برنامه ریختم ، برای گروپ و هدفزنی های تمرینی و جدی از جی اس بی استفاده می کنم (در واقع صفر دوربین با همین ساچمه است) و برای تیراندازی تفریحی (به قولی برای جمع دوستانه و زدن درب قوطی نوشابه و یا قوطی رانی ) پرومگنوم فداکار به دادم میرسه - بسته جی اس بی اگزاکت 500تایی بین 60 تا 65 تا هزارتومن و پرومگنوم 250 عددی بسته ای 8 هزارتومن-
صفر دوربین در 20 متر با جی اس بی هستش که تا 30 متر نیازی برای استفاده از میلدات ندارم ، پرومگنوم هام حدود 1 تا 2 میلدات پایینتر میزنه در همین فاصله که تو تیراندازی تفریحی میتونم به راحتی محاسبه اش کنم و هدف رو بزنم ،
موفق باشید Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Behrangmag - 2013-11-30 09:43 PM

(2013-11-30 09:14 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-11-30 08:01 PM)Behrangmag نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز از نظر من که دیانا 52 ماشه تی 05 دارم هنوز هم اگه بتونین پرومگنوم متوسط بازار هم گیر بیارین تا 40 متر راضی کننده است ولی نه به اندازه جی اس بی ! برای من هم واقعا جی اس بی یه ساچمه خوب و تقریبا در صورت رعایت شرایط خوب تیراندازی ساچمه ای کاملا دقیق و بدون خطاست ، در کالیبر 5.5 و با پی سی پی هاستان به ندرت شکاری رو از دست می دادم ولی در کراسمن هالو پوینت ، تی اس 22 این مشکل رو دارم ،
ولی قبول دارم که برای کالیبر 4.5 و سلاح 52 ساچمه خوب کمتر پیدا می شه ، من که الان رو جی اس بی اگزاکت و گامو پرومگنوم برنامه ریختم ، برای گروپ و هدفزنی های تمرینی و جدی از جی اس بی استفاده می کنم (در واقع صفر دوربین با همین ساچمه است) و برای تیراندازی تفریحی (به قولی برای جمع دوستانه و زدن درب قوطی نوشابه و یا قوطی رانی ) پرومگنوم فداکار به دادم میرسه - بسته جی اس بی اگزاکت بین تا هزارتومن و پرومگنوم بسته ای 8 هزارتومن-
صفر دوربین در 20 متر با جی اس بی هستش که تا 30 متر نیازی برای استفاده از میلدات ندارم ، پرومگنوم هام حدود 1 تا 2 میلدات پایینتر میزنه در همین فاصله که تو تیراندازی تفریحی میتونم به راحتی محاسبه اش کنم و هدف رو بزنم ،
موفق باشید Khansariha (8)

مرسی از راهنمایی Khansariha (8)

در مورد 350 مشکل اصلی من رام نشدن فنر هست(تا حالا 150 عدد TS22 و 20 عددی هم پرو مگنوم شلیک داشته ام). بنابراین هنوز دوربین نبستم و ts هم که با مگسک ، الهی به امید تو!! معلوم نیست چیکار میکنه و برای آدم اصلا حس و حالی نمی گذاره

52 را چند روزی میشه که از امین عزیز خریداری کرده ام. همراه با اسلحه یک بسته jsb 7.33 هم گرفته ام، ولی هنوز با کلی کار و درگیری فرصت برای نصب دوربین و گروپ نداشتم.

در ضمن قیمت jsb را ذکر نکرده ایدKhansariha (256)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-11-30 10:06 PM

خیالت راحت باشه 52 4.5 با جی اس بی اگزوکت کولاک میکنه.ببین کی گفتم پس با خیال راحت برو دوربین رو ببند و لذتش رو ببر........................حدودا بسته ای 65 تومن اگر گیر بیاد.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Behrangmag - 2013-11-30 11:51 PM

(2013-11-30 10:06 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیالت راحت باشه 52 4.5 با جی اس بی اگزوکت کولاک میکنه.ببین کی گفتم پس با خیال راحت برو دوربین رو ببند و لذتش رو ببر........................حدودا بسته ای 65 تومن اگر گیر بیاد.

مرسی Khansariha (8)

آقا رضا در امضات دیدم 52 4.5 با فنر تیتان!! فنر تیتان جواب میده برای اسلحه؟ سوپر سونیک نمی کنه؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-12-01 07:30 AM

نه سوپر سونیک نمیکنه فقط یک چند ژولی قدرتش رو بیشتر میکنه.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ln 1 - 2013-12-01 06:14 PM

سوال از دوستان : در این مجموعه گروپ به ترتیب که ساچمه ها سنگینتر میشد به نقطه بالاتری اصابت میکرد . من خیلی کم گروپ گرفتم و این مورد برای خودم سوال هستش.؟
در جواب دوستم اقا بهرنگ برای مگنوم از الماس اکستریم 20 گرین استفاده کنید هم قبمت مناسبی داره و اینکه از تی اس دقیقتره