شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - civil661 - 2011-07-20 09:16 AM

(2011-07-20 08:54 AM)amirvania نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان گلم چند تا سؤال
من روز دوشنبه فردوسی بودم . چیزی که در مورد سرعت کالیبر 5.5 و 4.5 تو سایت دیانا زده و همه هم میدونن 350 برای 5.5 و 260 برای 4.5 هستش . ولی من کاتالوگ یکی از 52 ها رو که تو فردوسی نگاه میکردم برای 5.5 330 و برای 4.5 230 ( یا شایدم 240 ) زده بود .
به نظر دوستان این دوگانگی چه معنایی میتونه داشته باشه .
من خودم از کالیبر 5.5 خیلی خیلی خیلی خوشم میاد از طرف دیگه سرعت بالای 4.5 و در واقع اختلاف سرعتش با 5.5 هم اغوا کننده هستش .
دوستانی که 5.5 دارن و یا دوستانی که با هر دو کالیبر شلیک کردن تو رو خدا یه نظر بدن که اگه من 5.5 بگیرم بعدا پشیمون نمیشم ؟!!! از لحاظ سرعتش و اختلافش به کالیبر 4.5 منظور من این هستش که این اختلاف تو سرعت و دقت واقعا خیلی مشهوده ؟
کاری هم که با این اسلحه دارم 80 درصد نشانه زنی هستش و تمرین و 20 درصد پرنده ، خرگوش و احیانا گربه های مزاحم (این یکی خیلی برام مهمهKhansariha (20)
اصولا تا فاصله حداکثر 60 تا 70 متر 5.5 میتونه کارایی و دقت 4.5 رو داشته باشه ؟ دلم خیلی دنبال 5.5 هستش ولی اخه با دقت و سرعت 4.5 چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟
ببخشیدا عین ....خ....ر..... تو گل موندم .
یکی به دادم برسه
سپاس Khansariha (8)

دوست عزیز یه 5.5 بگیر خودتو راحت کن.توی کالیبر 4.5 به خاطر سرعت بالا. حرکت و بالستیک ساچمه توی فواصل بالا از یه قاعده خاص پیروی نمیکنه و باید بر اساس تجربه شما محل اصابت تیر رو بلد باشی.ولی کالیبر 5.5 تا فاصله 100 متر هم میتونه موثر باشه.اگه یه وقت شکار هم کنی فقط 5.5 به درد میخوره چون قدرت تخریبش زیادتره.روز اول که 52 خریدم چندتا تیر به سمت پنجره یه بنده خدایی شلیک کردم.فاصله هم تقریبا 85 متر بود ولی هیچ صدایی از اصابت تیرها به شیشه نمی یومد. خیلی ناامید شده بودم که 52 خریدم.یعنی حتی به شیشه هم نمیخورد؟خیلی کلافه بودم تا اینکه فرداش از جلوی خونه همون بنده خدا رد شدم. دیدم بله 52 واقعا یه سالاره.یه خطر سرعت و قدرتش پنجره رو سوراخ سوراخ کرده بود طوری که اصلا صداش نمی یومد!

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - virgool - 2011-07-20 11:48 PM

سلام سلام Khansariha (215)
منم یه دو هفته هس که 52 گرفتم Khansariha (219)
واقعا ممنونم از بچه ها که کمکم کردن برای خرید ،: مخصوصا اقا مسیح گلKhansariha (48)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - amirvania - 2011-07-21 07:33 AM

یه خاطره از اولین تفنگ من :
حدودا 30 سال پیش وقتی فقط 9 سالم بود (الان 39 سالمه )بابام اولین تفنگمو برام خرید : دیانا 22Khansariha (48) . البته توضیحا اینکه این خریدن به همین راحتی ها نبود ، از یک سال قبلش از درخواست گرفته تا التماس ، از گریه گرفته تا اعتصاب غذایی ، از درس خوندن به عشق تفنگ گرفته تا شاگرد اول شدن بالاخره بعد از یکسال جواب داد و بابام یه دیانا 22 برام گرفت به قیمت 4200 تومن Khansariha (48). شاید دوستان با این اسلحه آشنا باشن ، فوق العاده ظریف ، سبک و دقیق هستش و خب قدرتش هم خیلی کمه فکر کنم وزنش حول و حوش 2.5 کیلو باشه یا یه مقدار بیشتر . دقت این تفنگ به حدی بالا بود که من از فاصله 10 متری بارها و بارها چوب کبریت رو زده بودم .
البته اون موقع چون بچه بودم و نگهداری از تفنگ رو بلد نبودم متاسفانه به یکسال نکشید که خرابش کردم چون بدون ساچمه باهاش شلیک میکردم و از میخ گرفته تا میل بافتنی و سیخ و .... هر چی دستم میومد تو لوله ش کرده بودم Khansariha (115)
سرتون رو درد نیارم اون موقع یکی از اقواممون دیانا 48 داشت که من عاشق دلخسته و کشته مرده اون تفنگ بودم و تو رویاهام آرزو داشتم که یه همچین تفنگی داشته باشم بارها دیده بوده که با اون تفنگ کبک زده بود ولی زور تفنگ من به کبک نمیرسید چون نمیتونستم به حیوون نزدیک بشم و از فاصله بالاتر از 25 تا 30 متر هم تفنگم جون نداشت .
فقط یک بار یه کلاغ رو از پشت سرش از فاصله تقریبا 5 متری که متوجه من نشده بود هد شات کردم که بدبخت جا در جا پخش زمین شد . البته پیشنهاد میکنم دوستان هیچ وقت کلاغ نزنن چون اون روز تا شب آسمون اون منطقه از کلاغ سیاه شده بود و منتظر بودن من از خونه بیام بیرون تا حالمو جا بیارن .
الان سی سال از تاریخ اولین تفنگ من گذشته و دنبال خرید 52 برادر بزرگتر 48 هستم (با توصیه و راهنمائیهای اساتید و دوستان عزیزم ) .
یه خواهشی هم از دوستان دارم اگه مشخصات فنی کامل 22 رو دارید به همراه یه تعداد عکس از این نازنین بزارید تا هم بقیه دوستان بیشتر با این تفنگ قدیمی و خوش دست آشنا بشن و هم خاطرات بنده حقیر زنده بشه (تو گوگل چیزی ازش پیدا نکردم ) .
سپاس Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-07-21 10:55 AM

(2011-07-20 08:54 AM)amirvania نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان گلم چند تا سؤال
من روز دوشنبه فردوسی بودم . چیزی که در مورد سرعت کالیبر 5.5 و 4.5 تو سایت دیانا زده و همه هم میدونن 350 برای 5.5 و 260 برای 4.5 هستش . ولی من کاتالوگ یکی از 52 ها رو که تو فردوسی نگاه میکردم برای 5.5 330 و برای 4.5 230 ( یا شایدم 240 ) زده بود .
به نظر دوستان این دوگانگی چه معنایی میتونه داشته باشه .
من خودم از کالیبر 5.5 خیلی خیلی خیلی خوشم میاد از طرف دیگه سرعت بالای 4.5 و در واقع اختلاف سرعتش با 5.5 هم اغوا کننده هستش .
دوستانی که 5.5 دارن و یا دوستانی که با هر دو کالیبر شلیک کردن تو رو خدا یه نظر بدن که اگه من 5.5 بگیرم بعدا پشیمون نمیشم ؟!!! از لحاظ سرعتش و اختلافش به کالیبر 4.5 منظور من این هستش که این اختلاف تو سرعت و دقت واقعا خیلی مشهوده ؟
کاری هم که با این اسلحه دارم 80 درصد نشانه زنی هستش و تمرین و 20 درصد پرنده ، خرگوش و احیانا گربه های مزاحم (این یکی خیلی برام مهمهKhansariha (20)
اصولا تا فاصله حداکثر 60 تا 70 متر 5.5 میتونه کارایی و دقت 4.5 رو داشته باشه ؟ دلم خیلی دنبال 5.5 هستش ولی اخه با دقت و سرعت 4.5 چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟
ببخشیدا عین ....خ....ر..... تو گل موندم .
یکی به دادم برسه
سپاس Khansariha (8)
امیروانیا جان اشتباه نمیکنید ؟! من خوب متوجه نشدم سرعت چی در 5.5 شده 350 و در 4.5 شده 240 یعنی میخواهید بگید سرعت ساچمه 5.5 بیشتر از 4.5 هست ! اگر این منظور هست که اشتباهه
این جدول (Velocity fps) بر حسب فوت بر ثانیه است که اختلاف حداقل و حداکثر سرعتهای بدست امده در این دو کالیبر برای تفنگ 52 هست دقت کنید سرعت ساچمه های 4.5 بیشتر از 5.5 هست (بخاطر سبک بودن ساچمه ها)
[تصویر: 5_5_4_5.jpg]
البته اینو بدونید که کالیبر 5.5 حدود 4 ژول انرژی بیشتری به ساچمه هاش میده و بنابر این قدرت تخریب و نفوذ 5.5 بیشتر از 4.5 هست هر واحد fpe(انرژی بر حسب فوت پوند) حدود 1.35 ژول است باز تستهای نفوذ روی تخته این تفنگ که نشان میده قدرت و نفوذش بیشتر از 4.5 هست در تاپیک (4.5 یا 5.5 ) گذاشته شده . Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - amirvania - 2011-07-21 11:04 AM

با سپاس از شما آلیانای عزیز
من معذرت میخوام اشتباه تایپی بود . عدد ها رو جابجا نوشته بودم .
اصلاح میکنم 350 برای 4.5 و 260 برای 5.5
ولی تو کاتالوک کمتر از این مقدار نوشته شده .
سپاس Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-07-21 11:49 AM

(2011-07-21 11:04 AM)amirvania نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سپاس از شما آلیانای عزیز
من معذرت میخوام اشتباه تایپی بود . عدد ها رو جابجا نوشته بودم .
اصلاح میکنم 350 برای 4.5 و 260 برای 5.5
ولی تو کاتالوک کمتر از این مقدار نوشته شده .
سپاس Khansariha (8)
خواهش و ممنون از شما امیروانیا عزیز(نمیدونم اسمتون را اشتباه میگم یا نه؟)
آمار و اعداد کارخانه ها و کاتالوگها کمی با منابع دیگه اختلاف دارند جدا از مسائل تبلیاتی که الان بهش کاری نداریم (فرض میگیریم همه درست هستند) چون شرایط تست هم ممکنه فرق کنه اینو بدونید یک تفنگ نو ممکنه نتایج مختلفی از خودش نشون بده مثلا به این عوامل که دخیلند در نتایج دقت کنید
محیط تست ساچمه ها بسته یا باز باشه
اختلاف ارتفاع از سطح دریا موثر است
رطوبت موجود در هوا دخیله
فصول مختلف (سرما و یا گرما) در نتیجه باز دخیله
حتی شلیکهای اول با شلیکهای دهم تفنگ هم فرق میکنه (بخاطر نو بودن فنر)
استفاده از چه نوع ساچم ای هم مهمه
و عوامل ریز و درشت دیگه لذا اختلاف جزئی همیشه در سایتهای مختلف مخصوصا اونهای که خودشون جداول والو تهیه و ارائه میکنند هم متفاوته و این امر هم تا حدودی عادیست . Khansariha (214)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - abbasi - 2011-07-22 10:56 AM

(2011-07-18 12:11 PM)amirvania نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من همین امروز عضو شدم
بر اساس راهنمائیهای دوستان و خصوصا مسیح عزیز تصمیم به خرید 52 گرفتم . ولی بین 4/5 و 5/5 موندم .
کاری که میخوام باهاش انجام بدم بیشتر نشانه زنی تو فاصله کمتر از 50 متر ، شکار پرنده و خرگوش هستش .
سپاسگزار میشم زودتر راهنمائیم کنید . Khansariha (8)

آقا از اونجایی که سرعت و دقت 4.5 بالا تر و بهتره و عشق هدف زدن توی اینکه هدف و تو فاصله بالاتری بزنی من میگم 4.5 بگیر که اگه هدف زن باشی واسه شکار هم میتونی به راحتی خرگوش و یا پرنده ای رو که میخوای ناکار کنی و یه نقطه حساسش بزنی ..

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - aloneboy - 2011-07-23 06:52 PM

دوستان چند وقت پيش كه 52 خودمو برا سرويس باز كرده بودم چند تا عكس از اجزاي داخليش گرفتم كه امروز فرصت كردم و براتون آپلود كردمشون
هر چي در مورد كيفيت ساخت قطعات تفنگ هاي ديانا گفته بشه بازم كمه
كيفيت قطعات براي من هم كه چندين ساله تو زمينه طراحي و ساخت قطعات مكانيكي فعاليت دارم فراتر از حد انتظار بود
اينم تصاوير قطعات داخلي تفنگ ديانا 52 خودم كه ساخت سال 2006 هست و توجه داشته باشين كه اين قطعات حداقل 4 ساله دارن كار ميكنن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - amirvania - 2011-07-24 07:37 AM

درود بر شما
من هفته آینده باید یه سر برم بندرعباس . میخواستم ببینم به نظر دوستان قیمت 52 اونجا بهتر از تهران نیست ؟
اگه جواب بله هست کجا باید دنبالش بگردم و اگه احیانا آدرس دقیق و یا تلفنی چیزی از یه فروشنده درستکار و منصف دارید و بهم بدید سپاسگزار میشم .
بازم سپاس Khansariha (8)
ببخشید دو تا پست پشت سر هم شد ، یه سؤال دیگه هم داشتم . اگه احیانا موفق شدم از بندر 52 رو بخرم تو هواپیما بهش گیر نمیدن ؟
سپاس Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - persiankiller - 2011-07-24 09:21 AM

(2011-07-24 07:37 AM)amirvania نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر شما
من هفته آینده باید یه سر برم بندرعباس . میخواستم ببینم به نظر دوستان قیمت 52 اونجا بهتر از تهران نیست ؟
اگه جواب بله هست کجا باید دنبالش بگردم و اگه احیانا آدرس دقیق و یا تلفنی چیزی از یه فروشنده درستکار و منصف دارید و بهم بدید سپاسگزار میشم .
بازم سپاس Khansariha (8)
ببخشید دو تا پست پشت سر هم شد ، یه سؤال دیگه هم داشتم . اگه احیانا موفق شدم از بندر 52 رو بخرم تو هواپیما بهش گیر نمیدن ؟
سپاس Khansariha (8)

نه دوست عزیز_تو فرودگاه باید بدید بخش بارهای ویژه براتون بارگیری کنن.هزینه جدایی هم نداره(تا 2 ماه پیش که اینطوری بوه)