شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-10-29 09:53 PM

البته در تکمیل فرمایشات دوستان باید عرض کنم کیفیت پرومگنوم های موجود در بازار با هم تفاوت داره با یکسری خوب میزنه با یکسری خیلی پرت ولی نمیشه بر روی پرومگنوم به عنوان یک ساچمه برای هدف زنی دقیق حساب کردش مثلا برای زدن هدفی به اندازه در نوشابه در سی متری به طور متوالی.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - صادق قرنجیکی - 2013-10-30 07:38 AM

(2013-10-29 09:53 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته در تکمیل فرمایشات دوستان باید عرض کنم کیفیت پرومگنوم های موجود در بازار با هم تفاوت داره با یکسری خوب میزنه با یکسری خیلی پرت ولی نمیشه بر روی پرومگنوم به عنوان یک ساچمه برای هدف زنی دقیق حساب کردش مثلا برای زدن هدفی به اندازه در نوشابه در سی متری به طور متوالی.
درسته دوستان ، من سلاح 52 خودم رو با جی اس بی کالیبر 4.5 صفر کردم برای 20 متر ولی تا 35 متر تقریبا با کمی افت (زیاد محسوس نیست ) هدفزنی در حد درب قوطی نوشابه رو دارم ، و با پرومگنوم هایی که خودم داشتم تقریبا با یک میلدات افت دوربین (سنتر پوینت 3-9*32) همان نقطه رو میشد زد. تو یه جلسه با دوستان بودم که چون ساچمه های خودم یادم رفته بود از ساچمه پرومگنوم دوستان در دو نوع مختلف استفاده کردم که هیچکدوم با پرومگنوم خودم مچ نبود و یکی بالاتر می زد و یکی پایینتر و چپ !!!Khansariha (290)
ولی جی اس بی نه دقیقا همونجایی که گرفتی رو می زنه Khansariha (219) ولی خوب وقتی می رم تیراندازی اول با شمارش در یک قوطی دیگه جاشون می ندازم بعدش حرکت (مثلا 30 ساچمه جی اس بی برای یک جلسه Khansariha (48))

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-10-30 08:38 AM

در کالیبر 4.5 52 اصلا نمیشه روی ساچمه های گامو حساب کرد البته در کالیبر 5.5 وضعیت بهتر هستش.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - googooli - 2013-10-30 09:59 AM

(2013-10-26 11:53 AM)kingmkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-26 01:09 AM)kingmkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

دوستان 52 سوار عزیز لطفا کمک!!!!

من برای اولین بار کالیبر 5.5 گرفتم همین 52 اما از اونجایی که همیشه 4.5 داشتم زیاد به دلم نمیشینه

حالا مرحمت کنید نظرتون رو در مورد اینکه 52 کدوم کالیبرش بهتره بفرمایید در ضمن قبلا مطالب مربوط به انتخاب کالیبر رو مطالعه کردم غرض دونستن نظر کسانی هست که 52 دارن

لطفا بنده رو از نظراتتون آگاه بفرمایید.

با تشکر
عاشق سوزان در فراغ 4.5

UP

(2013-10-26 11:53 AM)kingmkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-26 01:09 AM)kingmkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

دوستان 52 سوار عزیز لطفا کمک!!!!

من برای اولین بار کالیبر 5.5 گرفتم همین 52 اما از اونجایی که همیشه 4.5 داشتم زیاد به دلم نمیشینه

حالا مرحمت کنید نظرتون رو در مورد اینکه 52 کدوم کالیبرش بهتره بفرمایید در ضمن قبلا مطالب مربوط به انتخاب کالیبر رو مطالعه کردم غرض دونستن نظر کسانی هست که 52 دارن

لطفا بنده رو از نظراتتون آگاه بفرمایید.

با تشکر
عاشق سوزان در فراغ 4.5

UP
سلام دوست عزیز
منم دقیقا همین بلا سرم اومد چون همیشه به علت سرعت و دقت 4.5 به اون علاقه داشتم و بنا به توصیه دوستان برا شکار 54 کالیبر 4.5 خودم رو فروختم و 52 کالیبر 5.5 گرفتم کالیبر 5.5 تنوع ساچمه ها خیلی کم بود وبا ساچمه های مهمولی مثل ایرانی و گامو هم سازگاری نداشت تازه ساچمه خارجی هم هزینه ش زیاد بود ولی باز هم مثل 4.5 باهاش نمیتونستم تو فاصله بیش از 30 متر شکار کنم هر چی گشتم هیچ راهی پیدا نکردم جز اینکه با 500 تومن ضرر 52 کالیبر 4.5 بگیرم شما هم اگه مثل من با کالیبر 4.5 سازگاری حتی یک تیر دیگه هم با تفنگت نزن و تعویضش کن عزیز که هر روز بیشتر حالتو میگیره این فقط تجربه ، سلیقه و نظر من بود

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - shahsavar - 2013-10-30 10:50 AM

دوست عزیز Khansariha (8) این صحبت های شما روی چه پایه و اساسی هست ؟ تنوع ساچمه 5.5 از 4.5 کمتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بابا بیخیال !!! این هم تنوع دیگه چی میخوای ؟ Khansariha (214)

[تصویر: 13831173051.jpg]

در ضمن من با 52 توی فواصل بالای 50 متر چندین و چند بار شکار موفق داشتم . مهارت توی تیر اندازی رو فقط به پای تفنگ ننویسید تیر انداز هم ملاک هست . خیلی از دوستان توی این سایت هستن که مثل من همچنین تجربه ای رو به وفور داشتن .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - صادق قرنجیکی - 2013-10-30 11:43 AM

(2013-10-30 10:50 AM)shahsavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز Khansariha (8) این صحبت های شما روی چه پایه و اساسی هست ؟ تنوع ساچمه 5.5 از 4.5 کمتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بابا بیخیال !!! این هم تنوع دیگه چی میخوای ؟ Khansariha (214)

[تصویر: 13831173051.jpg]

در ضمن من با 52 توی فواصل بالای 50 متر چندین و چند بار شکار موفق داشتم . مهارت توی تیر اندازی رو فقط به پای تفنگ ننویسید تیر انداز هم ملاک هست . خیلی از دوستان توی این سایت هستن که مثل من همچنین تجربه ای رو به وفور داشتن .
شهسوار عزیز ، فکر کنم منظور دوستمون از تنوع در ساچمه هایی با قیمت پایین تر بودش !!! چون یک بسته ساچمه 5.5 زیر 20 تومن خوب الان گیر نمیاد و برای حتی خود من هم الان تهیه 5.5 جی اس بی کمی سخته مگه اینکه وقتی گیرت اومد دیگه خرید یکسالت رو بکنی، اگه نه ساچمه 5.5 در برند های چک ، آلمان و انگلیس زیاد پیدا میشه ، ولی خوب برای شکار هم باز به صرفه است تا اینکه چند بسته ساچمه 5.5 پرومگنوم بگیری که تو وقت شکار بد حالگیری کنه (گامو پرومگنوم رو به طور مثال گفتم نبندین به گلوله )

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-10-30 12:45 PM

تفنگ 52 در کالیبر 4.5 و 5.5 از لحاظ دقت زیاد فرقی با هم ندارن و هر جز محبوب ترین فنری ها در دنیا هستند.باید فاکتور های دیگه رو هم در نظر گرفت مثل مهارت تیرانداز ،ساچمه و دوربین مناسب ،سلامت تفنگ .
خود من با 52 کالیبر 4.5 و در فواصل بالای 50 متر شکار های موفقی داشتم و از فریز شدن شکار هادوستانی که همراه من بودند تعجب میکردند چون عقیده داشتند کالیبر 4.5 بدرد شکار نمیخوره.(البته امسال هنوز فرصت نشده بیرون برم برای شکار) البته بدم نمیاد یک مدت یک کالیبر 5.5 اون رو داشته باشم و با فنر تیتان تیونینگش کنم .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - Don Corleone - 2013-10-30 12:58 PM

(2013-10-30 10:50 AM)shahsavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز حالا که دسترسی به این همه نعمت داری میتونم خواهش کنم با این ساچمه ها یه گروپ گیری اساسی برامون بکنی؟؟
والبته یه حالی هم به این تاپیک علمی بدی؟؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - shahsavar - 2013-10-30 01:57 PM

دسترسی به این نعمت کم هزینه هم نبود برای من . با همشون گروپ گرفتم ولی روی در و دیوار بود خخخخخخخخخخخخخ . فاصله قابل دسترس من 23 متر بود . تقریبا" همگی رفتاری مشابه داشتن. ولی برای فاصله های 40 متر به بالا باید ببینم چطور میشه تا نتایج رو تو سایت بزارم . ولی قبلا" که فقط jsb داشتم فرصت پیش اومده بود توی 60 متر هدف زنی داشته باشم با jsb exact و عالی بود . Khansariha (219) هدف درب نوشابه بود .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-10-30 07:48 PM

این هم از ساچمه های که من بر روی 52 خودم استفاده میکنم میزان رضایتم به ترتیب اولویت به این شرح است.
1.جی اس بی اگزوکت 8.44
2.جی اس بی ploymay 8 grin
3.باراکودا 10.65grin
4.پروهانتر (واقعا توانش در فریز کردن و وارد کردن شوک زیاده)
5.پرو مچ در فواصل تا 20 متر.
[تصویر: 13831494971.jpg]