شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - rezakaraj - 2013-10-24 09:02 PM

البته به نظر من چون دقت پرومگنوم بالا نیستش بیشتر به پرهای پرنده برخورد میکرده وگرنه با پروگنوم و قدرت 52 پرنده ای با جسته کبوتر مجالی برای نفس کشیدن نداره.برای شکار بهتره از ساچمه خوب استفاده بکنی جی اس بی و کراسمن ..............
تا بتونی نقاط حساس رو مورد اثابت قرار بدی.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - DAGGER - 2013-10-24 09:25 PM

(2013-10-24 08:15 PM)kingmkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان برای شکار با 52 کالیبر 5.5 چه ساچمه ای مناسبتر هست؟ بالانس دقت و قدرت داشته باشه
امروز با پرومگنوم رفتم بیرون چهار تا از کبوتر چاهی ها از دست رفتن کلی پر میریخت و میرفتن
درسته پرومگنوم نسبت به برند هاي معتبر ساچمه ايده آلي نيست ,حتي در صورت استفاده از پرو مگنوم روي 52 بازهم عجيبه چون تا 35 الي 45 متر حتي اگر سردست تير بندازيد در نهايت اندازه باز شدن گروپ با دايره ماكزيمم حدود 4 الي 5 سانت ميده كه براي جثه كبوتر چاهي كشنده است و طبق احتمال هم اگر فريز شدنشون منطقي نباشه بايد دو تاشون پرشكن ميشدند فكر ميكنم در انتخاب نقطه شليك به كيلزون بايد كمي دقت كنيد
وبا توجه به اين مسئله بهترين كار استفاده از سيبل بشكل كبوتر و تيراندازي در همون مسافت و چك كردن دوباره پارامترها هست مطمئن باشيد كه توانايي 52 حتي با پرومگنوم بيشتر از اين اتفاق هست و شما براحتي به اون دست پيدا ميكنيدKhansariha (256)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingmkh - 2013-10-24 09:51 PM

(2013-10-24 09:25 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-24 08:15 PM)kingmkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان برای شکار با 52 کالیبر 5.5 چه ساچمه ای مناسبتر هست؟ بالانس دقت و قدرت داشته باشه
امروز با پرومگنوم رفتم بیرون چهار تا از کبوتر چاهی ها از دست رفتن کلی پر میریخت و میرفتن
درسته پرومگنوم نسبت به برند هاي معتبر ساچمه ايده آلي نيست ,حتي در صورت استفاده از پرو مگنوم روي 52 بازهم عجيبه چون تا 35 الي 45 متر حتي اگر سردست تير بندازيد در نهايت اندازه باز شدن گروپ با دايره ماكزيمم حدود 4 الي 5 سانت ميده كه براي جثه كبوتر چاهي كشنده است و طبق احتمال هم اگر فريز شدنشون منطقي نباشه بايد دو تاشون پرشكن ميشدند فكر ميكنم در انتخاب نقطه شليك به كيلزون بايد كمي دقت كنيد
وبا توجه به اين مسئله بهترين كار استفاده از سيبل بشكل كبوتر و تيراندازي در همون مسافت و چك كردن دوباره پارامترها هست مطمئن باشيد كه توانايي 52 حتي با پرومگنوم بيشتر از اين اتفاق هست و شما براحتي به اون دست پيدا ميكنيدKhansariha (256)

ممنون
راستش آقا بهروز ساچمه ها اصلا یکدست نیستن یکی شل جامیره یکی خوب فیت میشه امشب 10-20 تا دستچین میکنم فردا ایشالا نتیجه رو گزارش میدم ولی فکر میکنم برای شکار بهتره یه تعداد ساچمه خوب تهیه بشه چون با احتساب خطاها شاید همین پرو مگنوم هم به قیمت کراسمن برسه این هفته ایشالا تهیه میکنم نتیجه اونم میگم

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - DAGGER - 2013-10-24 09:59 PM

آقا محمد
بحث در دفاع از پرو مگنوم نيست و كيفيت و توانايي پرومگنوم براي همه مشخص هست
ولي با تعمق و آناليز ميشه به نتايج بهتري رسيد و با همين پرومگنومهاي دستچين رو 52 تا 40 متري شكار زد بعد از اون دست به جيب شدKhansariha (399) Khansariha (219)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingmkh - 2013-10-24 10:09 PM

(2013-10-24 09:59 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا محمد
بحث در دفاع از پرو مگنوم نيست و كيفيت و توانايي پرومگنوم براي همه مشخص هست
ولي با تعمق و آناليز ميشه به نتايج بهتري رسيد و با همين پرومگنومهاي دستچين رو 52 تا 40 متري شكار زد بعد از اون دست به جيب شدKhansariha (399) Khansariha (219)

کاملا قبول دارم اتفاقا خودم هم به تجربه تو ساچمه های معمول به پرومگنوم رسیدم ولی فکر میکنم پرومگنوم جدیدا یه مقدار برای 52 سبکن شایدم 52 من هنوز فنرش رام نشده از اون باشه
امروز با همین پرومگنوم و دیانا 35 از حداقل 45 متری ( چون متر زده بودیم 35 متر برای صفر کردن دوربین 52) حدود 15 متر دورتر از سیبل با مگسک و سردست یه قمری زدم عرض بنده اینه که شاید برای 52 زیاد مناسب نباشه حالا با دستچین شدن فردا مشخص میشه

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingmkh - 2013-10-24 11:49 PM

اساتید بهترین راه برای تمییز کردن داخل لوله 52 چیه؟

با تشکر

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - HALFMAN2010 - 2013-10-25 12:10 AM

دادا هم میتونی ست تنظیف بگیری و خیلی راحت این کار رو انجام بدی و هم میتونی با پارچه و نخ انجام بدی
اگه نمیخوای هزینه کنی به نظر من یه تکه پارچه کوچیک رو چرب کن و به یه نخ وصل کن و بعد از داخل لوله چند بار رد کن(سایز پاچه رو جوری انتخاب کن که موقع کشیدن خوب با لوله درگیر بشه)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - صادق قرنجیکی - 2013-10-25 12:55 AM

نقل قول : اساتید بهترین راه برای تمییز کردن داخل لوله 52 چیه؟

با تشکر
امضای kingmkh
این دو لینک هم می تونه بهتون کمک کنه :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در ضمن آقا بهروز با کاربری dagger یه پست خوب در تایپیک مربوط به نظافت سلاح گذاشته بودند که با وسایل خیلی ساده و ارزان می تونی لوله سلاح های بادی رو تمیز کنید .
خوب دلم نیومد راهنمایی کامل نباشه ، این لینک مربوط به پست آقا بهروز در تایپیک مربوطه است :

اینم لینک کلیپی در همین رابطه :

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingmkh - 2013-10-25 01:05 AM

(2013-10-25 12:10 AM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دادا هم میتونی ست تنظیف بگیری و خیلی راحت این کار رو انجام بدی و هم میتونی با پارچه و نخ انجام بدی
اگه نمیخوای هزینه کنی به نظر من یه تکه پارچه کوچیک رو چرب کن و به یه نخ وصل کن و بعد از داخل لوله چند بار رد کن(سایز پاچه رو جوری انتخاب کن که موقع کشیدن خوب با لوله درگیر بشه)Khansariha (8)

پس طبق فرمایش شما میشه از ست تنظیف پیپ Bigben :-) استفاده کنم:-))
[تصویر: 37734681043950391884.jpg]

من فقط اسپری گریس توتال دارم بعنوان روغن تمییز کننده کاربرد داره یا باید چیز دیگری تهیه کنم؟

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - kingmkh - 2013-10-26 01:09 AM

با سلام

دوستان 52 سوار عزیز لطفا کمک!!!!

من برای اولین بار کالیبر 5.5 گرفتم همین 52 اما از اونجایی که همیشه 4.5 داشتم زیاد به دلم نمیشینه

حالا مرحمت کنید نظرتون رو در مورد اینکه 52 کدوم کالیبرش بهتره بفرمایید در ضمن قبلا مطالب مربوط به انتخاب کالیبر رو مطالعه کردم غرض دونستن نظر کسانی هست که 52 دارن

لطفا بنده رو از نظراتتون آگاه بفرمایید.

با تشکر
عاشق سوزان در فراغ 4.5