شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 52-diana 52 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 52-diana 52 (/showthread.php?tid=22)

معرفی دیانا 52-diana 52 - masih.hunter - 2011-01-15 01:27 PM

سلام به همگی

این تاپیک مخصوص دیانا 52 ایجاد شده . (side cocking)

RE: سلاحهای side cocking sestems - Saeed-AT44-Long - 2011-01-15 01:31 PM

مثل 52 و 54 و 56 مكانيزم مسلح شدن خوبي دارند ميشه گفت درصد خطر و آسيب به صفر رسيده اما ايرادي كه به نظر من دارند اينه كه زمان مسلح شدنشون يكم زياده و بايستي بهشون عادت كني

RE: سلاحهای side cocking sestems - masih.hunter - 2011-01-15 02:02 PM

diana52

یک اسلحه بسیار خوب وبا کیفیت بالا

این اسلحه که از خانواده اسلحه هایfixed barrel rifle لول ثابت و زیر مجموعه

سلاحهای side cocking sestems(بغل مسلح شونده) میباشد .دارای 2 قفل امنیتی .

قدرت این سلاح 26 ژول و

سرعت شلیک در کالیبر 177 .1150fps

سرعت شلیک در کالیبر 22.fps860 میباشد

این سلاح از دقت بسیار بالای برخوردار است.

این سلاح بدیل وزن مناسب و دقت بسیار بالا و قدرت خوب به منظور (HUNTER .Target)

یا هدف زنی و شکار استفاده میشود .[تصویر: p_s_mod52_1.jpg]

و باید اضافه کنم سلاح 52 جزء سلاحهای هست که برای تیونیگ عالی جواب داده

من این این سلاح رو با فنر TITAN XSو واشر مخصوص که خود این واشر در حدود

10 متر بر ثانیه سرعت افزایش میده استفاده کردم نام این شرکت سازندهmaccari

هستش . سرعت شلیک با فنر تیتان به 315 متر بر ثانیه رسید .

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-01-20 05:31 PM

(2011-01-20 05:18 PM)Shooter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال از دوستان دارم....
میشه لطف کنید و بگید 52 و 54 از نظر دقت ، قدرت و قیمت چه مقدار با هم تفاوت دارن ؟؟؟
شوتر جان من تا هفته قبل در فردوسی اگر اشتباه نکنم مدل 52 را حدود 460 هزار تومن دیدم و 54 را 540 هزار تومن .
از نظر دقت و قدرت یکسانند ولی برای تازه واردها مثل من ;)که به فوت فن تیراندازی زیاد وارد نیستن کمی 54 براشون دقیقتر میزنه البته با اجازه استاد مسیح عزیز ما که به تیراندازی ایشان با 52اش نمیرسیم :D:D:D

RE: سلاحهای side cocking sestems - masih.hunter - 2011-01-20 05:37 PM

(2011-01-20 05:06 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مسیح جان ممنون از مطالب مفیدتان منم در اولین فرصت فنر تیتان با واشر مکاری را تهیه خواهم کرد اگر میشه عکس جند شلیکش را بر روی اشیا با ساچمه مگنوم برام بذار مثلا به یک کتاب (غیر قابل استفاده باشه:D) تا یک مقایسه ذهنی ازش بکنم بازم ممنون داداش:):):) 

انشاءالله داداش . وبروی چشم حتما"اون صندوق صدقات رو حتما" دیدید

ولی چشم داداش علی این کار رو انجام میدم :rolleyes:
(2011-01-20 05:31 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-01-20 05:18 PM)Shooter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال از دوستان دارم....
میشه لطف کنید و بگید 52 و 54 از نظر دقت ، قدرت و قیمت چه مقدار با هم تفاوت دارن ؟؟؟
شوتر جان من تا هفته قبل در فردوسی اگر اشتباه نکنم مدل 52 را حدود 460 هزار تومن دیدم و 54 را 540 هزار تومن .
از نظر دقت و قدرت یکسانند ولی برای تازه واردها مثل من ;)که به فوت فن تیراندازی زیاد وارد نیستن کمی 54 براشون دقیقتر میزنه البته با اجازه استاد مسیح عزیز ما که به تیراندازی ایشان با 52اش نمیرسیم :D:D:D
ما ارادت داریم داداش علی بله از لحاظ قدرت و دقت در 1 سطح قرار دارن

تنها تفاوت در مکنیزم ریل هست وگرنه تمام قطعات یکسان هستند و کمی تفاوت

در قنداق سلاح . ارادتمندم علی جان منو شرمنده میکنید :heart:

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - masih.hunter - 2011-01-22 08:39 PM

سلام به همگی من جمعه چنتا تست از 52 تیونینگ شده گرفتم که تصاویرشو

براتون میزارم اون جعبه . جعبه مهمات یا فشنگ هستش که بعد از جنگ تحمیلی

برای من جعبه ابزارشده جنس اون از اهنه و میبینید که بسیار محکمه و حتی من

با انواع سلاحهام بهش شلیک کردم و سوراخ نشد تا با تیونینگ کردن این اتفاق

افتاد .تخته سربی که مشاهد میکنید (سرب خشک )هستش و به قطر 5 سانتیمتر

که من بهش شلیک کردم و چیزی در حدود 7 میلیمتر فرور رفتگی ایجاد کرد

و در عین حال اگه توجه کنید با سلاح 35 کلاسیک هم بهش شلیک کردم که ساچمه بعد

از برخورد کمونه میکرد و اصلا" فرو رفتگی ایجاد نمی کرد البته بعد از 3 شلیک

ساچمه ای که در گوشه تصویر مشاهد میکنید روی سرب ماند.[تصویر: 02012008002.jpg][تصویر: 02012008005.jpg]

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - AIRKING - 2011-01-31 09:31 AM

با سلام.
اسلحه ای که امروز قصد معرفیش رو دارم ,همه کاملا میشناسن و بارها و بارها باهاش تیر اندازیشده.خدا رو شکر.
حدودا 2 یا 3 سال پیش فکر میکنم سال 87 بود من میخواستم راجع به مقوله تفنگ بادی و انواع اون تو ایارن یه تحقیقی بکنم و رجوع کردم به اینترنت باورتون نمیشه تنها یک مطلب خود نمایی میکرد.اونم برای سایت ویکی پدیا بود که در تفسیر تفنگ بادی وایرخ نوشته بود.اینقدر قدرتش زیاده که مثل سوزن از بدن حیوان رد میشه و حیوان متوجه اصابت تیر به خودش نمیشه :D
اما الان خدا روشکر در مورد جدیدترین مدل ها هم به سرعت و به وفور مطلب پیدا میشه.این مطلب کامل رو اینجا قرار میدم تا اگر کسی در اینترنت خواست راجع به دیانا 52 (diana 52)
تحقیقی کنه مستقیم گوگل لینک نارو بهش بده.
دیانا 52 یکی از بهترین و با کیفیت ترین محصولات شرکت دیانا هست و جز گروه side cocking یا بغل باز شو یا بغل شارژ شو یا بغل مسلح شو.کلا محصولات تفنگ بادی دیانا در حال حاظر به دو گروه تقسیم میشن.1:لوله ثابت که شامل محصولات زیر مجموعه بغل مسلح شونده و زیر مسلح شونده هستند مثل محصولاتی چون 52و 54 و56 و 460 و 470 و 2:لوله متحرک یا لوله شکسته مثل 350 و 35 و ...
دیانا 52 بعد از موفقیت چشم گیر دیانا 48 ساخته شد و تفاوت هایی کمی در نوع قنداق و نوع ماشه داشت.
ویژگی ها و خصوصیات اسلحه دیانا 52 به شرح زیر هست.
وزن : 4 کیلوگرم طول لوله: 440 میلیمتر
طول کل : 1100 میلیمتر
سرعت شلیک در کالیبر 4.5 یا 177. به 1150 FPS به گفته کارخانه میرسه.
این اسلحه در سه مدل 177. با سرعت شلیک 1150 fps و 22. با سرعت شلیک 850 fps و 25. با سرعت 610 fps تولید میشه که ما توی ایارن فقط مدل های 22. و 177. رو داریم.
همچنین ای ناسلحه در با قنداق معمولی و ویژه در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.
مدل معمولی : [تصویر: p_s-mod52_1.jpg]
مدل ویژه :[تصویر: 52Sup_mitt.jpg]
تفاوت این دو مدل فقط در نوع کیفیت قنداق هست.
قدرت این اسلحه 26 ژول می باشد البته در کالیبر 5.5 و از دقت بسیار بالایی بر خوردار هست.این اسلحه قدرتی بالاتر از وایرخ 80 و دیانا 35 دارد و در ردیف اسلحه هایی چون 54 و 460 و پایین تر از 350 و 1250 هانتر قرار می گیرد.
ویژگی دیگر این اسلحه خوش دست بودن و تعادل بسیار مناسب اون موقع شلیک هست که به صاحب اسلحه این قدرت رو میده تا بتونه دقیق تر به اهداف شلیک کنه.توصیه به دوستان اگر قصد خرید این سلاح زیبا و دوست داشتنی رو دارن حتما به فکر تهیه مدل T06 باشن که از سیستم ماشه پیشرفته و فوق العاده برخوردار هست.
تفاوت فاحش این اسلحه چه از نظر کیفیت و چه از نظر ساخت و چه از نظر دقت و چه از نظر زیبایی باعث شده تا در قسمت محصولات مشابه خود در رده بالیی قرار گیرد .
من چون خودم دستگاه کرونگراف ندارم این تست ها رو از یکی از اعضا فعال سایت محیط بان در این قسمت قرار میدم.
این تست با اسلحه دیانا 52 نو و ماشه تی 06 انجام شده
[تصویر: 50871757890640942276.jpg]

لگد این اسلحه جز دسته سنگین هست و بادی از دوربین های مخصوص استفاده بشه.که در قسمت دوربین توضیحات لازم داده شده.
یا علی

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - ALIANA-54-T06 - 2011-01-31 09:43 AM

(2011-01-31 08:19 AM)peisaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ميشه لطف كنيد در مورد تفاوتهاي ماشه T06 و T05 توضيح بديد؟
آيا ماشه T06 روي تمام محصولات جديد ديانا نصب ميشود؟

همانطور که دوستان توضیح دادند من هم یک توضیح وعکس برای شما میگزارم.

دوست عزیز برای تمام محصولاتی که دیانا از t05 استفاده کرده قابل تعویض میباشد .

و خدمت شما عزیز من عرض شود که ماشه های t05 با یک قطعه نگهدارنده غیر فلزی(پلاستیکی ) میباشد و دارای 2 پیچ تنظیم . ولی ماشه جدید t06 تمام فلزی است و برایش هم 3 پیچ تنظیم تعبیه گردیده است .
عکس t06 هم برای آشنائی با 3پیچ تنظیم خدمت شما و دوستان عزیز .

[تصویر: Abzug_Montage_en.jpg]

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - peisaz - 2011-01-31 01:20 PM

از توضيحات دوستان سپاسگذارم.
من يك مدل ديانا 52 ديدو كه T06 هم روي آن حك شده بود. ولي خود ماشه منظورم تيغه ماشه كه با انگشت در تماس است پلاستيكي بود. آيا با توجه به صحبتهاي شما كه فرموديد تمام قسمتها فلزي است آيا ممكن است ماشه را عوض كرده باشند؟ تفنگ آكبند بود و در يك مغازه جهت فروش گذاشته شده بود.

RE: معرفی دیانا 52-diana 52 - masih.hunter - 2011-03-05 10:12 AM

سلام به همگی دوستان

من بارها گفتم 52 در کلاس فنری پستونی جز شاهکارهاست انواع سلاحارو داشتم ولی سلاحی به دقت و قدرت 52 ندیدم

اگه بتونید تیونینگ هم بکنید که دیگه حرف نداره . درضمن کالیبر 177 از لحاظ دقت در این سلاح بیشتر مورد تایید بنده است

درضمن در تکمیل صحبتهای جلال عزیز باید بگم سلاح 48. با 52 تفاوت در شکل اهرم دارن اهرم 52 کمی تقویت شده است

و استحکام بیشتری نسبت به 48 دارد و قاب محافظ ماشه و اون قسمتی که مکسک سلاح روش سوار میشه از جنس الومینیوم

هستش ولی 52 از پلاستیک فشرده . درضمن اولین مدل 52 نامش 48.52 بود که داداش اسماعیل 1 نو (اک)اونو داره ;)