شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: بحث آزاد (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- موضوع: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک (/showthread.php?tid=2141)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - samer - 2016-04-19 11:34 PM

درود رفقا
پارسال اواخر تابستون رفتیم بوانات(200 کیلومتری شمال شیراز ) شب تو باغ دوستمون بودیم که پر از سیب و به و زرد آلو بود آخر شب صدای شلیک شنیدیم بعد دوباره پس از تایم خاصی اون صدا تکرار میشد دوستمون توضیح داد که این یه دستگاه هست که محیط زیست آورده برای ترسوندن گرازها و به یک کپسول گاز (همین سیلندر های گاز خوراک پزی و بخاری )وصل میشه و میشه فاصله زمانی بین شلیک ها رو تنظیم کرد البته خودش توی باغش نداشت ومن از نزدیک ندیدم میگفت بعضی گرازها فهمیدن که این های وهو یی بیشتر نیست و بی خیالن دوستمون گفت ماده گراز شاخه های پر از سیب رو گاز میزنه و وزن بدنش رو میندازه رو شاخه تا پایین بیاد بعد توله هاش تا میتونن از خودشون پذیرایی میکنن و داستان دلخراشی هم از کشته شدن یک باغبان توسط حمله گراز تعریف کرد که محیط زیست پول خون باغبان رو به خانواده پر اخت کرده خلاصه اسم اون دستگاه نمیدونم چیه دوستان شاید از اون بشه برای شغال و گرگ و حیوونای خطر ناک دیگه استفاده کرد

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - karbakhsh - 2016-04-19 11:57 PM

جالبه!!! منم تا الان نه دیدم نه شنیده بودم ولی چون یکنواخت و یک دسته و توی ی جا ساکنه بعد مدت کوتاهی حیوانات بهش عادت میکنن و دیگه صدای تیر براشون عادی میشه. از طرفی ممکنه این عادت باعث بشه که حیواناتی مثل گراز هر صدایی و تحرکی را تقلبی فرض کنن و خطر برخورد بین اونا و انسان بیشتر بشه. البته این نظر منه و جای بحث و گفتمان داره. من برام قابل قبول نیست که بشه گراز و یا حیوانات این مدلی را مثل پرنده با صدا از منطقه فراری داد حالا بماند وسعت منطقه کشاورزی و اثر و شدت صدا خودش ی داستان دیگه هسته. دادن پول دیه به خانواده باغبان کار پسندیده و خوبیه ولی جای خالیش نمیشه پر کرد. این از اون مواقعی هست که باید تعدادی از گرازها را توند تا متواری بشن و هم کمتر ضرر بزنن و هم باعث کشته شدن ادمها نشن.

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - کوهنورد - 2016-04-20 12:02 AM

با سلام :
میرلوحی جان کسی برای شما ساز کوک نکرده برادر ..........Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اینجا هرکسی داره نظر خودشو بیان میکنه نظر ها میتونه با هم مخالف باشه ولی کسی با دیگری جنگ که نداره . من هم نظرم رو گفتم و اتفاقا اصرار دارم اگر رئیس مربوطه فکر میکنه 0یه شکارچی بیاریم که بزنه ، بکشه و... آقا علیرضا بعنوان عضو قدیمی یک انجمن مرتبط با شکار و تیراندازی (که وظیفه اش بالا بردن سطح دانش اعضا و پایبند کردن عموم شکارچیان به مرامنامه است ) این مطلب رو برای آقای رئیس روشن کنه که شکارچی ، دژخیم نیست بلکه بقدری خود را با طبیعت نزدیک میبیند که در اغلب اوقات چاره کار را در تفکر سالم و سازنده میبیند نه سلاح . در این دوره ناراحت کننده که انگشت اتهام در تمام مسائل زیست محیطی ، شکارچیان را نشانه رفته ، اگر خود ما نتوانیم تعریف درست از شکارچی ارائه کنیم پس چه انتظاری از بقیه خواهیم داشت ؟ من ترسم از این است که جنجالی دیگر در رسانه ها برپا شود که : کشتار سگها ... اینبار در اصفهان !!!! قتل عام سگهای آبستن !!!و هزاران تیتر از این قبیل که قطعا شما هم دوست ندارید آنها را ببینید و بشنوید .
این سگها روزی به دستور رئیسی برای نگهبانی یا ..... به محوطه این چنین برزگ آورده شده اند بعد هم رها شده اند به حال خودشان و امروز یک رئیس دیگر میخواهد از شر غفلت و کوتاهی شخص دیگر در مورد این سگها خود را رها کند . حالا چرا باید من و شمای شکارچی در این بین بد نام شویم ؟ مشکل من دقیقا اینجاست .
در مورد طبیعت دوستی که فرمودید ، باید بگویم بله همه ما طبیعت را دوست داریم و چرا باید این را انکار کنیم و این دوستی منافاتی با انسان دوستی هم ندارد جان 300 مسافر در هر پرواز باید -باید ایمن باشد ولی لزوما این ایمنی با کشتار همراه نیست . معمولا تناسبی بین تخلف و مجازات وجود دارد مثلا کسی که با لایی کشیدن و حرکات نمایشی جان دیگران را بخطر میاندازد را میشود دستگیر کرد و هر پایش را به یک وانت بست و آنقدر کشید که دو شقه شود یا اینکه با توقیف ماشین -محرومیت از رانندگی یا جرائم مالی فرد را به مسیری هدایت کرد که دیگران را به خطر نیندازد . در این مورد (سگها ) هم میشود شدت عمل بخرج داد یا راه مناسب پیدا کرد . تصمیم گیری در مورد این موضوع درایت مسئول مرتبط را نشان میدهد .
با عرض پوزش از طولانی شدن مطلب

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - samer - 2016-04-20 12:03 AM

(2016-04-19 07:05 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب پس شماهایی که ادعای طبیعت دوستی تون میشه بزارید جون 300 نفر آدم تو هواپیما به خطر بیوفته.

آقا مارو فیلم کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!Khansariha (226) علی آقا گفت ریاست فرودگاه دنبال یه شکارچی برا این کار میگرده.

بالاخره من به کدوم ساز شما برقصم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تکلیف تون با خودتون روشنه؟؟؟Khansariha (226)

درود میر لوحی جان
اگه برای کشتن این زبون بسته ها سر دو راهی هستی، و به قول خودت نمیدونی به ساز کی برقصی نظر من اینه ولی البته اجرا یا عدم اجرا با خود شماست: اگر واقعا برای شکار این سگها فقط و فقط به فکر 300 تا مسافر هستی و مطمئن هستی که با کشتن اینها هیچ لذتی رو دنبال نمیکنی بکش ولی اگر احساس میکنی پس از هر شلیک احساس شعف و سر خوشی خواهی داشت ولبخندی از رضایت شلیک بر لبت خواهد نشست نشست نکش!

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - rmkratos - 2016-04-20 09:40 AM

با درود.
اغا به شهرداری زنگ بزن یه روزه جمعشون میکنن میبرن.

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - aghajoon - 2016-04-20 11:34 AM

تشکر از همه عزیزان که راهنمایی کردند .
پیشنهاد آقا کامران و آقای نیتی و aghashekar بسیار جالب توجه .مخصوصا پیشنهاد آقا کامران خیلی کاربردی و کم دردسر .
میرلوحی جان . ما میخاهیم کار به اونجا نرسه . بعدشم سگ کشی که لطفی نداره . انشااله به فصلش فقط کبک و تیهو اونم هوازنی .
کلا در فرودگاههای همه کشورهای دنیا مشکل برخورد حیوانات وحشی با هواپیما وجود داره مخصوصا برخورد پرندگان بزرگ مثل غاز کانادایی ممکنه حتی باعث سقوط هواپیما بشه مثلا چند سال پیش در فرودگاه شیراز یه پرنده که فکر کنم کلاغ بود وارد موتور یک ایرباس مدل 300 شد که باعث آتش گرفتن موتور و فرود اضطراری و خسارت فراوان شد و یه مستند خارجی دیدم که یه نفر غازهای اطراف فرودگاهی در هلند را که روی رودخونه بودند با چندتا قایق دوره میکرد به طرف یک راهرو کنار رودخونه هدایت میکرد که این راهرو از وسط نیزارها میگذشت و آخرش یه کانکس فلزی بود وقتی همه غازها وارد کانکس میشدند در را قفل میکرد و گاز co وارد کانکس میشد تا همگی خفه میشدند ...
سر همین ماجرا طرفداران محیط زیست یه داستانی درست کرده بودند که بیا و ببین حتی به دفتر اون شرکت حمله کردند و آتشش زدند که شما اتاق گاز جنگ جهانی دوم درست کردید و ...
من اینجا مرجع تصمیم گیر نیستم ولی صدالبته میتونم با بررسی نظرات دوستان و انتقال اون اولا از کشته شدن این زبون بسته ها توی این فصل جلوگیری کنم و بعدش هم به قول آقا کامران به یه قسمتی از جامعه نشون بدیم که ما جماعت شکارچی لزوما از کشتن لذت نمیبریم .اگه اینطور بود که بجای شکارچی قصاب میشدیم.
البته این را هم اضافه کنم که من بچه اصفهان هستم ولی فرودگاه مذکور یکی از فرودگاههای استانهای همجوار . اگه به پوشش گیاهی تپه های اطراف داخل عکس هم توجه کنید به این موضوع پی میبرید .
خلاصه اینو گفتم که یه موقع پس فردا طرفداران محیط زیست مدیر کل و مدیر ایمنی اصفهان را به سیخ نکشند که آی آقا چرا شما با حیوانات بیچاره اینکارو میکنید .خخخ.
اینهم یه کلیپ که در مورد مشکلات وحوش برای فرودگاه توضیح میده

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - mirlohi - 2016-04-20 06:16 PM

آخه یه دفعه یه پیشنهادی داده میشه و یه دفعه همه میزنن زیرش خخخخخخخخخخ شرمنده اگه دوستان ناراحت شدنKhansariha (8)

حالا که این طور شد همون قرص های عقیم کننده از همه چی بهترهKhansariha (399)

ولی به قولKARBAKHSH عزیز گاهی باید بین بد و بد تر یکی رو انتخاب کردKhansariha (8)

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - karbakhsh - 2016-04-20 10:46 PM

جناب میر لوحی عزیز کارت درسته و بس.
انتخاب گاهی بین بد و بد تر و خیلی بدتر میشه که بیا و ببین. موضوع تو زدن کسی از حرفش نیست و نمخوان کسی رو به محاکمه بکشیم که من حداقل در حدش نیستم ولی طرز بیان و مهمتر از اون مکان بیان و مهمتر از دومی زمان بیان و انجام کار خیلی تاثیر داره.
بچهای انجمن دوستت دارن و منم عاشقتم. دلگیر نشی که دلخور میشم کار درست. Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - aghajoon - 2016-04-30 10:33 AM

سلام بر دوستان عزیز .

خدا را شکر که با همفکری شما عزیزان و همکاری مدیران قضیه داره در جهت مثبتی پیش میره .
با کمک یکی از دوستان تله ای کاربردی طراحی کردیم و در مرحله ساخت . انشااله در چند روز آینده آماده تست میشه .

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - aghajoon - 2016-05-12 07:45 AM

سلام دوستان .
این تله برای بدام انداختن سگها ساخته شد و کار گذاشته شد . برای طعمه مقداری آشغال مرغ در قفس گذاشتم ولی دیشب که چیزی به تله نیفتاد .
یه مقدار هم آشغال اطراف قفس ریخته بودم که سگها خورده بودند ولی ظاهرا وارد قفس نشدند .
[تصویر: 2016-05-12-08-36-36.jpg]

[تصویر: 2016-05-12-08-35-40.jpg]