شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: بحث آزاد (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- موضوع: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک (/showthread.php?tid=2141)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - yahyarav - 2015-12-19 04:03 PM

(2015-12-19 03:22 PM)talebeamoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متاسفانه منم از این به بعد مجبور به تیر اتدازی میشم به نظرم خیلی خطر داره

من یک بار 4 تا از سگهای نگهبان دنبالم کردن شانس آوردم داخل ماشین بودم با این حال 200 متر همراه من اومدن و پا به پای ماشین می اومن و دندون نشون میدادن
و اصلا به حرف صاحبشون گوش نمیدادن
من نمیدونم این چه وضعشه خوب چوپان هستی دزست باید از مالت نگهداری کنی درست ولی جان مادرت یکم رو سگهات کار کن.... درست تربیت کن....

خلاصه رهگذر یه آدمه حق عبور مرور دارن مردم من نمیفهمم فلسفش چیه...... بهر حال خدا رحم کردKhansariha (8)

سلامKhansariha (8)
طالب جان،به نظرمن بهتره برای دفاع ازخوددربرابراین حیوانات بهتره از سنگ،چوب یاچیزدیگری استفاده کنی بجای شلیک مستقیم،چون اگه براثرشلیک،سگه گله،مرغداری،بکل سگی که صاحب داشته باشه،چیزیش بشه صاحبش دست ازسرت برنمیداره وشمارادچاردردسرمیکنه،وبه دردسرش نمیارزهKhansariha (8)
اماواقعا،بعضیاسگهاشونرابه عمدمهارنمیکنن وسعی دارن......شخصابچشم دیدم.
یاحقKhansariha (8)

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - talebeamoli - 2015-12-20 01:48 AM

سلام یحیی عزیز

راستش این سگهایی که من میگم برای نگهداری از گله در مقابل حمله گرگها مناسبن

خیلی خیلی قوی و خطرناک شما فکر کن هیچ ترس خاصی از شنیدن شلیک نداشتن.... دیگه با سنگ و چوب خطری تر میشن

من خودم موندم ..... گاهی اوقات میرم تو فکر خریدم یه شوکر ....... ولی هنوز مطمین نیستم

ولی نیاز شدید به یه همچین چیزی دارم

دوستان کسی از بازر سگ استفاده کرده جواب هم گرفته؟

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - آرش٩٣ - 2015-12-20 03:06 PM

سلام جناب cornetتنها راه براى مبارزه با موش به غير از مواردى كه شما فرمودين،طعمه مسموم هستش كه بسته به مورد استفاده ميشهKhansariha (8)

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - HirkanFighter - 2015-12-20 06:50 PM

(2015-12-20 01:48 AM)talebeamoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام یحیی عزیز

راستش این سگهایی که من میگم برای نگهداری از گله در مقابل حمله گرگها مناسبن

خیلی خیلی قوی و خطرناک شما فکر کن هیچ ترس خاصی از شنیدن شلیک نداشتن.... دیگه با سنگ و چوب خطری تر میشن

من خودم موندم ..... گاهی اوقات میرم تو فکر خریدم یه شوکر ....... ولی هنوز مطمین نیستم

ولی نیاز شدید به یه همچین چیزی دارم

دوستان کسی از بازر سگ استفاده کرده جواب هم گرفته؟

سلام دوست خوبم
منم با سگ زیاد مواجه شدم. هم رو موتور دنبالم کرده هم دوچرخه هم سر کوهنوردی هم خودم دارم هم دوستام دارن هم سر گله رفتم.
اول بگم که بازر یه چیزیه شبیه جوک. دارم خودم، واسه تربیت توله هام استفاده میکنم. خوبه توجهشونو جلب میکنه. اما فراری دادن سگ؟ ها هااا
اصلا گول تبلیغات این چیزارو نخورین.
اگه رو موتور بودین سگ دنبالتون کرد: اگه راه خوب بود سگا فاصله داشتن که خب بگازین برین. ولی اگه راه کشاورزی بود امکان زمین خوردن هست،سگا اصلا تو راهن ممکنه بزننتون زمین ... در جا بزنین رو ترمز! محکم و پر صدا، 99.99% سگا بر میگردن. من چون سگ اینجوری زیاد دنبالم کرده ازشون ناراحتم شخصا پیاده میشم دنبالشونم میکنم! جوری فرار میکنن که...
پیاده هم اگه بودین: همون جوری که همه میدونن فرار کردن که خب ینی دعوت سگ به دنبال کردن! بهترین کار اینه که وقتی تو طبیعتین یا جایی که احتمال وجود سگ هست همیشه یه چوب دستی دستتون باشه. ولی سگو باهاش نزنین!
اگه از دور داره میاد چوبو ببرین عقب به حالت زدن یکم برین طرفش اکثر سگا بیخیال میشن. چون تقریبا همه این سگا چوب خوردن (یا از رهگذرا یا از صاحابشون) اگه سگه خیلی سگ بود اومد خیلی جلو Khansariha (226) چوبو بدین دهنش بزارین اونو گاز بگیره صبر کنین تا صاحبش بیاد 99% میاد چون سگی که صاحاب دوروبرش نباشه معمولا انقد پررو نمیشه مگه اینکه:
تو همه موارد بالا سگ با یکم وایسادن یا چوب بلند کردن یا حتی تظاهر به برداشتن سنگ یاد خاطرات ناگوارش میافته و میره، مگه اینکه سگ در حال مراقبت از محل زندگیش (دامداری، باغ و ...) باشه یا اینکه دورو بره گوسفندا باشه از اونا مراقبت کنه. حتی اگه یکمم که سگ باشه بمیره هم نمیزاره از اونجا رد بشین!
حالا اینا واسه 99.96% (D:) سگاست. یه سگاییم هستن که کار ندارن اونجا کجاست، تو کی هستی، چی دستته، صاحبش چی میگه، روزه، شبه، رئیس جمهور آمریکا کیه... اینا میان میگیرن! ینی اگه رفتین یجایی دیدین صدتا سگ بازن یکی بستست اگه عین اون صدتا هم پارس کردن طرفتون نترسین ، از اون یکی بترسین Khansariha (226)
خوبیش اینه که چون دردسر زیاد داره معمولا صاحبا اینجور سگا رو یا میبندن یا هواسشون بهشون هست.
خلاصه وار اینکه سگ حمله کرد طرفتون (مخصوصا اگه تنها نبودین) اصلا نترسین چون اونا از شما بیشتر میترسن. آروم وایسین حداکثر چوبتون رو آماده کنین اگه نداشتین سنگ بردارین. سنگم خواستین سگو از دور بترسونین بزنین دورو برش الکی نزنین بهش که اگه یکمم میخواست بگیرتتون دیگه جرری بشه حتما بیاد.
پرچونگی کردم شرمنده!

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - talebeamoli - 2015-12-20 11:56 PM

خیلی عالی و بسیار کامل

بسیار سپاسگزارKhansariha (8)

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - karbakhsh - 2016-04-08 11:39 PM

سلامKhansariha (8)
یکی یا شایدم چنتا تشی یا همون سیخور داره اذیت میکنن و ریشه زعفران در میارن و و و از بین میبرن. من قبلا تشی زدم ولی چند باری که اقدام کردیم نتونستیم پیداشون کنیم. متاسفانه سگ نداریم که اگر بود بسیار عالی میشد. رد هم زدیم ولی خودتون استادین و میدونین نمییشه زیاد ازش نتیجه گرفت. اگر دوستان راه و روشی تو ذهن دارن و بیان کنن دعای خیر من و کشاورز نسیبتون میشه. Khansariha (8)

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - bycal - 2016-04-09 03:14 PM

(2016-04-08 11:39 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامKhansariha (8)
یکی یا شایدم چنتا تشی یا همون سیخور داره اذیت میکنن و ریشه زعفران در میارن و و و از بین میبرن. من قبلا تشی زدم ولی چند باری که اقدام کردیم نتونستیم پیداشون کنیم. متاسفانه سگ نداریم که اگر بود بسیار عالی میشد. رد هم زدیم ولی خودتون استادین و میدونین نمییشه زیاد ازش نتیجه گرفت. اگر دوستان راه و روشی تو ذهن دارن و بیان کنن دعای خیر من و کشاورز نسیبتون میشه. Khansariha (8)
با سلام
ما هم روستا مشکل شمارو داشتیم مخصوصا با موشهای بزرگ و نهایتا ترکیبی از ارد نخود و شیشه کاملا کوبیده شده و پودر با کمی گچ( در حد یک قاشق) اینارو با هم مخلوط کنین بعد لاشه های موش و .....اطراف میبینی
جایی بریزین که حیوون دیگه ای نخوره مثلا داخل سوراخ های محل عبور
ممنون
حق نگهدار

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - aghashekar - 2016-04-09 08:47 PM

سلام جناب کاربخش
متاسفانه چند سالیست که این مشکل در منطقه ما هم به وجود آمده است.
اگر هدفتان شکار تشی نیست و فقط می خواهید جلو خسارت را بگیریرد می توانید سیم توری محکم تهیه کنید و مانند فرش روی کرت زعفران پهن کنید و چهار طرف انرا با سنگ و خاک ثابت کنید.
اینطور دیگر تشی نمی تواند پیاز را دربیاورد.
موفق باشید

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - karbakhsh - 2016-04-10 10:21 AM

بسیار عالی. ممنون از راهنمایی دوستان. ولی زیان فقط به زعفران نیست. یونجه هم ویران کرده بودن و در باغ دیگر اقوام که در راور هست پستها را از بین میبرن. باید زدشون و بس؛؛تا کم بشن نه کاملا از بین برن.

RE: چگونگی دفع حیوانات مزاحم و خطرناک - aghashekar - 2016-04-10 10:49 PM

با سلام خدمت دوستان و اقای کاربخش
من دو سه تایی از آنها را قبلا با کمین شبانه شکار کرده ام. آنوقت کدو کاشته بودیم و بدجور به جانشان افتاده بود. حتی چندین بار در تله افتاد ولی به راحتی پایش را از آن بیرون می کشید و فقط مشتی تیغ باقی می گذاشت.
بالاخره به ناچار شب ها بر روی مسیری که از ان رد می شد در گوشه ای ساکت و بیحرکت می نشستم و فط به صداها گوش می کردم. تفنگم هم با ساچمه 1 آماده دستم بود و چراغ قوه در دست چپم زیر لول آماده بود.
معمولا حدود ساعت 10 شب و در شب های بی مهتاب پیدایشان می شد. وقتی صدای خش خش حرکتش را می شنیدم تفنگ را به سمتش نشانه می رفتم و بعد چراغ قوه را روشن می کردم. دو چشم ریز نورانی مشخص می شد. جانور با دیدن نور اول درجا خشکش می زند و بعد ناگهان برمی گردد و سریع فرار می کند. باید نگذارید برگردد چون تیغ های پشتش انبوه و قطورند و ساچمه ها را کم اثر می کنند. معمولا دیدنش سخت است و بیشتر تصادفی جلو ادم در می اید. در کمین حس شنوایی بیشتر از بینایی به کار می آید. پس شبی که باد بیاید نمی شود به کمینش نشست. معمولا به سراغ چیزی که نیم خورده کرده بر می گردد. پس برای کمین همانجاها بهتر است.
البته شما استادید و من فقط تجربیاتم را بیان کردم.
منتظر تعریف نتایج کارتان هستیم.
موفق باشید
ارادتمند شما اقایی