شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
huben k1بچه غول چینی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: huben k1بچه غول چینی (/showthread.php?tid=2132)

صفحه ها: 1 2 3 4

RE: huben k1بچه غول اتریشی - DAGGER - 2015-07-11 05:06 PM

میثم جان
هدف نقد و بررسی هست و در هر حال این سلاح مال هرجایی باشه خلاصه به نقد و بررسی نیاز داره
حتی تولید کنندکان آسیایی هم برای به یغما نرفتن طرحشون پتنت اونرو در چند جا ثبت اختراع جهانی میکنند از جمله همین سیستم ابداعی HAMMERLESS یا بدون چکش که اونطوری که در توضیخات ثبت پتنتش خوندم از سیستم پیستون تحت فشار برای مسلح و شلیک نیمه اتوماتیک استفاده میکنه به اینصورت که با کشیدن ماشه فشار هوا به سمت پیستون متحرک منتقل شده و توسط این نیروی محرکه والو باز و فشار هوا به پشت ساچمه هدایت میشه و با افت فشار هوا یه والو کات اوت مجددآ شیر رو میبنده وپیستون با نیروی فنر به حالت اول برمیگرده و طی این سیکل یه مکانیسم نیمه اتوماتیک ایجاد میکنه و گفته چون از والو و چکش استفاده نکرده برای انتقال هوا به پشت ساچمه کانال سطح مقطع بالاتری نسبت به سیستم والو سوزنی داره و بهمین دلیل نوسانات و تلرانس فلوی فشار کمتر شده و با ایجاد DB ثابت SD خوبی ارایه میده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مکانیسم این سلاح هم سازنده اینطور بیان کرده:
1 ستفاده از والو با تکنولوژی باز شدن در فشار بالا که موجب افزایش فلو و راندمان میشود
2 سطح مقطع پورت هوا در این سیتم میتواند از مقطع کالیبر بیشتر شده و مقاومت بسیار کمتری ایجاد نماید که اثر مثبت این دو فاکتور انرژی جنبشی زیادی منتقل مینماید
3در سیستم مسلح کننده کورس حرکت پیستون کوتاه بوده و جنس پیستون از آلیاژ سبک است و سیکل باز شدن والو بسیار کوتاه میباشد که لرزش کمتری ( در برابر سیستم والو چکشی ) ایجاد نموده و موجب دقت بالایی در سلاح میشود
4 شیر قطع هسته اصلی این تکنولوژی است که با توجه به سرعت فلو بسته میشود و با تغییر در زمان بسته شدن طیف وسیعی از سرعت پرتابه در دسترس تیر انداز میباشد و قطع جریان هوا در این مکانیزم قبل از خارج شدن پرتابه از مازل میباشد که نکته متمایز کننده این سلاح برای پیشگیری از پرتی هوا بوده و این باعث کم شدن نوسان سرعت در حد 3 متر بر ثانیه میشود
علاوه بر این به جهت بهره برداری از تعداد شات بالا کمپانی HUBEN اقدام به طراحی و ساخت تلنبه ای اختصاصی برای این مدل نموده که با فشار 35 مگا پاسکال ( 350 BAR)
دارای شیر تنظیم تثبیت فشار میباشد

ظواهر امر همون ساخت چین هست در هنگ کنگ

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: huben k1بچه غول اتریشی - tinger - 2015-07-11 05:15 PM

بسیاربسیار زیبا و کامل بود بهروز جان پس بهتره درمعرفی سلاح نام اتریش حذف بشه که دچارشبه دربین دوستان و علاقمندان نشهKhansariha (8)
در ضمن اگر ازاین سبستم hammerlessشماتیکی دارید لطف کنید برامون بزارید بازهم تشکر ویژه ازاستاد بهروز گلKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: huben k1بچه غول اتریشی - DAGGER - 2015-07-11 05:37 PM

از وقتی که طرحش تو سایت NETWORK54 دیدم دنبال شماتیک دیاگرام بودم ولی منبع موثقی پیدا نکردم البته تصورش زیاد سخت نیست مثلآ در مقیاس بزرگتر برای اینکه مکانیزم عملکردش رو تصورش کنیم :در خطوط تولیدی کارخانجات برای برش محصولات تولیدی به اندازه مساوی و منظم از همچین سیستمهای نیوماتیکی خودکاری که از جک و سلونویید های خاصی تشکیل شده و به قیچی های گیوتینی نیرو انتقال میده استفاده میشه که با یه ضربه سریع متریال تولیدی رو برش میده
البته این توضیح فقط برای درک مسئله هست و گفتنش راحته ولی پیاده کردن این طرح با مقیاس چند دهم کوچکتر اونم بصورت کمپکت و سیکل گردش زمانی در حد 10 میلی ثانیه بسیار فراتر از توضیح ساده من و سیستمی که بیان کردم هست و نکته بسیار کلیدی تر که خیلی مبهم بهش اشاره کرده والوی هست که مجددا فشارو میبنده shut-off valve و معمای این سیستم در همونجاست که قبل از خروج پرتابه از مازل مسیر هوا بسته میشه

RE: huben k1بچه غول چینی - arashramesh - 2015-07-12 08:57 AM

سلام و درود
اینم ویدیوی این اسلحه تو کانال aparat بنده امیدوارم مفید باشه .

اگه ویدیوی خاصی مد نظرتون بود از یوتیوب آدرس بدید بنده دانلود میکنم و تو کانال(aparat) خودم براتون بارگذاری میکنم
ممنون
من به خاطر پست قبلی عذر خواهی میکنم در واقع پست اول تاپیک رو با دقت ندیدم که لینک ویدیو موجوده شرمنده
به هر حال خواهش میکنم
کاریه که از دستم بر میاد و خوشحال میشم اگه کاری بتونم انجام بدم که برای دوستان مفید واقع بشه
خلاصه من به راحتی از سایت یوتیوب میتونم ویدیو ها رو با هر کیفیتی دانلود کنم و در کانال خودم در آپارات بارگذاری کنم .

RE: huben k1بچه غول چینی - AIRKING - 2015-07-12 07:04 PM

با سلام.
تشکر از معرفی این اسلحه.واقعا چیز هیولی هست.البته به نظرم مهم ترین هدف در تفنگ بادی باید دقت اون باشه و اگر تفنگی با این ویژگی ها از دقت قابل قبولی خصوصا برای شکار برخوردار باشه نباید در خرید اون شک کرد.Khansariha (8)

RE: huben k1بچه غول چینی - key - 2015-07-12 11:00 PM

من درست متوجه نشدم. عنوان این تاپیک " بچه غول چینی " هستش یا " بچه غول اتریشی " ؟؟

RE: huben k1بچه غول چینی - tinger - 2015-07-12 11:32 PM

(2015-07-12 11:00 PM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من درست متوجه نشدم. عنوان این تاپیک " بچه غول چینی " هستش یا " بچه غول اتریشی " ؟؟

چین داداش، چییین!!!بچه غول چینیKhansariha (214) در ابتدا به اشتباه اتریشی معرفی شد چون اطلاعات بسیار کمی ازین سلاح هست.

RE: huben k1بچه غول اتریشی - DAGGER - 2015-07-14 07:45 PM

(2015-07-11 05:15 PM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در ضمن اگر ازاین سبستم hammerlessشماتیکی دارید لطف کنید برامون بزارید

اقا ميثم يه شماتيك گرافيكي با مختصر توضيحي دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قرار دادم:

RE: huben k1بچه غول چینی - AIRKING - 2015-07-17 10:15 AM

دوستان کلیپ مجددا نگاه کردم عجب تفنگ خفنی هست فقط یه نکته چقدر سریع شلیک میکنه انگار اتماتیک هست!

RE: huben k1بچه غول چینی - SOHEIL-GUNSMITH - 2016-02-07 11:59 PM

یکی از دوستان در خارج از کشور به این سلاح دسترسی دارن وقول ریوی دادن امیدوارم این وعده عملی بشه ما که بیصبرانه منتطریم