شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مشاوره سلاحهای گلوله زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: مشاوره سلاحهای گلوله زنی (/showthread.php?tid=2116)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - talebeamoli - 2016-07-09 02:45 PM

سپاس جناب حقیقی
من تمام مطالب و فیلمهای موجود در یو تیوب و خیلی از سلیتهای داخلی و خارجی رو خوندم
ممنون که راهنماسس فرمودین
واقعیت اینکه علاقه خاصی دارم به این کالیبر
اینکه بدرد شکار نمیخوره رو نمیدونستم
Khansariha (8)

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - hossein1haghighi - 2016-07-10 08:15 AM

جناب املی ،من نگفتم این کالیبر بدرد شکار نمیخوره ، گفتم مهمات موجود این کالیبر در ایران برای شکار مناسب نیست.

حسین حقیقی

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - bahruz - 2016-07-10 10:19 AM

من با این اسلحه زیاد آشنایی ندارم ولی تجربه یکی از دوستان که این تفنگ رو داره خدمتتان میگم. یه بار که رفتیم بیرون داشت تنظیمش میکرد. فکر کنم لولش هم عوض کرده بود و از فشنگ قناصه استفاده میکرد از نوع ثاقب که مغز مرمی فولادی هست. تو حدود ۳۰ متر داشت تنظیم میکرد و پشت هدف در حدود ۷۰ متر یه سنگ نسبتا بزرگ بود که بعد از ۴ یا ۵ شلیک سنگ کلا خرد شد و شد پود سنگ. واقعا قدرت بالایی داشت. و همون روز یه گراز زد که گلوله از پیشانی وارد و از زیر دمش در آمد. خ خ خ و بعد که پوستش رو کنده بودند کلا ستون فقرات و استخوانها رو چرخ کرده بود . درب و داغونش کرده بود و گوشتش رو خراب کرده بود

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - karbakhsh - 2016-07-10 10:52 AM

مسیله که گفتین بخاطر تفنگ بود یا نوع مرمی باعث این اتفاق شده!!؟؟؟؟ منم با ناگانت حالها میکردم ولی الان و بعد بالا پایین کردن به این نتیجه رسیدم که هستن تفنگهایی که ی سر و گردن بالاتر هستن. هم دقیق هم مهمات مناسب و و و. ولی علاقه هر فرد در خریدش بسیار تاثیر داره و نمیشه ازش براحتی رد شد.

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - hossein1haghighi - 2016-07-10 11:17 AM

این مهماتی که شما میفرمایید جنگیه و برای کاربرد نظامی ساخته شده و جنس فلز مرمیش سخت تر از نمونه شکاریه و برای رد شدن از اجسام سخت مثل سوراخ کردن ورق بدنه ماشین و اسیب زدن به بدنه موتور یا باک یا رادیاتور طراحی شده پس قطعا ضریب نفوذ بالایی داره اما همین مرمی وقتی به جسم نرمی برخورد کنه که اون جسم از خودش مقاومتی در برابر مرمی نشون نده کمترین تخریب رو از خود بجا میزاره چرا ؟چون قابلیت دفرمه شدن در هنگام برخورد با گوشت رو نداره، مثل کیل زون شکار (ریه ،استخوان نازک قفسه سینه) اما برعکس اگر به استخوان قطور و محکم مثل سر و ستون فقرات گراز که فرمودین برخورد کنه نتیجه خوبی خواهد داشت ولیکن نکته اینجاست ایا شکارچی میتونه در مسافتهای بالا تضمین کنه که همیشه شکار خودش رو هد شات کنه؟ طبق کنوانسیون ژنو مرمی های جنگی که برای زدن انسان مورد استفاده قرار میگیره باید کمترین جراحات رو ایجاد کنن بر عکس مرمیهای شکاری که با قابلیت دفرمه شدن سریع هنگام برخورد با گوشت بالاترین تخریب رو در سطح برخورد ایجاد میکنن و باعث خونریزی و کشتار سریع میگردند.

شما اگر با مرمی جنگی کمک فنر ماشین رو مورد هدف قرار بدین براحتی عبور و سوراخ ایجاد خواهد کرد اما با مرمی شکاری به کمک فنر هیچ اسیب جدی وارد نخواهد اما حالابر عکس کیل زون یک گوزن رو در نظر بگیرید مرمی جنگی در سریع ترین زمان ممکن از بدن حیوان عبور و سوراخی به قطر خود ایجاد خواهد نمود و قطعا مطمئن هم باشید گوزن مسافت زیادی طی خواهد کرد که اگر در جنگل و پوشش گیاهی انبوه باشد دیگر هیچ وقت شکار شما نخواهد شد ولی مرمی شکاری با دفرمه شدن مدت زمان بیشتری برای خروج از بدن حیوان صرف میکند و دو سه برابر قطر خود جراحت و خونریزی ایجاد خواهد کرد که مرگ سریع حیوان را در پی خواهد داشت.

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - talebeamoli - 2016-07-10 09:48 PM

راستش من میتونم گلوله شکاری ناگانت رو تهیه کنم ولی برای تیر اندازی تفریحی از گلوله کلاش استفاده کنم خطری برای سلامت تفنگ داره یا خیر
ببخشید من مزاحم همه اساتید بخصوص جناب حقیقی بزرگوار میشم
پیشاپیش از راهنماییتون سپاس

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - hossein1haghighi - 2016-07-10 11:29 PM

از گلوله کلاش برای ناگانت استفاده کنید !!!! به نظر خودتون شدنیه؟ البته دیدم کسانی که ادعا میکنن فشنگ کلاشو در سی صفر شیش استفاده میکنن اما این یکی دیگه خیلی عجیبه .

حسین حقیقی

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - talebeamoli - 2016-07-10 11:56 PM

امروز یک اسلحه فروش بهم گفت
سرچ کردم دیدم مرمی کلاش هم 7.62 هست منتها دیگه 54 نیست فکر کنم 39 یا کمتر یا بیشتر باسه
منم چون وارد نبودم مزاحم شما شدم که اگه زحمتی نیست بزرگواری بفرمایید راهنمایی کنین یک دنیا سپاسگزار میشم

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - hossein1haghighi - 2016-07-11 12:05 AM

مرمی کلاش اگر چه 7.62 هست اما همونطور که میدونید طول پوکه این دو پانزده میلی متر تفاوت داره و پوکه ناگانت لبه داره در صورتی که پوکه کلاش شیار دار هست و گلنگدن ناگانت با،، پوکه،، کلاش،، کار نمیکنه .

حسین حقیقی

جناب املی ،هر سلاحی فقط وفقط باید از مهمات خودش استفاده کنه ،البته هستند افرادی که ایمنی و دقت سلاح براشون اهمیت نداره و بعضی وقتها دست به ماجراجویی میزنند اما شما به این اراجیف اهمیت ندین و همیشه بهترین مهمات رو تهیه و استفاده کنید چرا که اتفاق کافی یکبار بیوفته و عمری پشیمانی بدنبالش بیاره.

حسین حقیقی

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - talebeamoli - 2016-07-11 12:29 AM

از عشق ناگانت که بگذرم
چه تفنگی بخرم هم بی دردسر هم بسیار دقیق باشه
بودجه من تا 12 تومن