شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مشاوره سلاحهای گلوله زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: مشاوره سلاحهای گلوله زنی (/showthread.php?tid=2116)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

مشاوره سلاحهای گلوله زنی - کوهنورد - 2015-06-12 01:10 PM

بنام خدا

با اجازه مدیران و سایر دوستان ، این تاپیک رو باز کردم تا در این تاپیک مسایل مربوط به سلاحهای گلوله زنی بطور عام بررسی بشه و اگر کسی سوالی در این زمینه داره و تاپیک مناسبی رو براش پیدا نمیکنه ، اینجا مطرح کنه . ایده اصلی ایجاد این تاپیک رو اسمان عزیز مطرح کردن ، و بعد از اون سوال دوستمون کاربر ایرکینگ (اگر اشتباه نکنم آقا جلال ) در مورد مشاوره خرید تفنگ گلوله زنی .
از دوستان خواهش میکنم همونطور که برای سلاحهای ساچمه زنی و بادی تاپیک های مجزا وجود داره و مباحث مربوطه در تاپیک خودشون مطرح میشه ، بحث اصلی راجع به دو اسلحه اصلی و مهم در ایران (برنو و 270 نخجیر ) رو در تاپیکش دنبال کنند تا این تاپیک مشاوره از موضوعش منحرف نشه .
پس طبیعیه در این تاپیک مسائل مربوط به سلاحهای گلوله زنی از 17 HM _ تا 700 نیترو اکسپرس بررسی بشه . از توجه و همکاری شما عزیزان پیشاپیش تشکر میکنم .
به عنوان اولین ارسال ، ارسال دوست عزیزمون آقا جلال رو بررسی میکنم که مشورت خواسته بودن برای خرید یک قبضه اسلحه گلوله زنی که شرایط تهیه اون محدودیت نداشته باشه (قانونی - مالی )
دوستان پیشنهاد های مختلفی رو ارائه کرده بودن ، بنده هم میخواستم مطلبی رو به اون اضافه کنم :
اگر این دوست شما خواهان اسلحه تک در بازار باشه من دو اسلحه رو به ایشون پیشنهاد میدم .
1_ یک قبضه تفنگ لور اکشن در کالیبر 45-70 ترجیحا با لوله بلند . این اسلحه علاوه بر قدرت مناسب دارای استایل جالبی است که کمتر دیده میشود . رنج شلیک با این تفنگ ، حد اکثر تا 200 متر هست و بیشتر از اون از نظر بالستیکی و دقت نمیشه روش حساب کرد . لور اکشن بودنش بسیار جالبه و موقع فروش هم هوا خواه زیادی خواهد داشت (چون این تفنگها در ایران خیلی کمه دو قبضه از این سلاح ها رو دیدم که کمتر از یک ماه میهمان مغازه بود ) خلاصه اسلحه تکی هست . از نظر قدرت هم که دیگه خودتون میدونید .........
از نظر قیمت هم جالبه که درخارج از کشور به نسبت دیگر تفنگها قیمت پایینی داره .
2_ بلازر در کالیبر 270 وینچستر یا 8 ماوزر که بینظره (همونطور که دوست عزیز حسین آقا توضیح دادند )
حالا شما بگو با یک لوله براتون سفارش بدند نه 3 تا لوله ، اینطوری هم ارزونتر درمیاد هم درگیری قانونی نداره .البته بلازر با اون 45-70 که گفتم اصلا قابل مقایسه نیست و در دو کلاس کاری کاملا متفاوتند از نظر قیمت هم خیلی فاصله دارند .
در هر صورت حیفه کسی که امکان استفاده از موقعیتی رو داره که فقط یکبار اتفاق میوفته ، اون رو از دست بده
موفق باشید

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - asman - 2015-06-12 02:12 PM

بنده افتخار اینو دارم که به عنوان اولین نفر به کامران جان وصاحبان انجمن دستمریزاد گفته و به تمامی اهالی انجمن تبریک بگم / دم اهالی انجمن همیشه گرم باد

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - aminrahimi - 2015-06-13 08:37 AM

با سلام وخسته نباشید
در مورد نخجیر 3 مدل سری جدید91 که میگن اصلاحات روش انجام شده اصلاحاتش چیه بعد از اصلاحات جوابم داده

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - asman - 2015-06-13 10:49 PM

برای خرید یه سلاح گلوله زن (برنو)سالم باید مواردی رو درنظر بگیریم اول سلاحو باید از نظر ظاهر بررسی بعد از تایید ظاهر باید تست دقت روش انجام بشه /ظاهر اکثر برنوهای ایران ساختار جنگی دارند یعنی سلاح دارای مگسک با حفاظ -شکافدرجه -سنبه (اگه برش نداشته باشن )-لول پله کانی-گلن مسقیم الیته به غیر از گلن برنوهای کوتاه که (خمند) ماشه غیر حساس ( با مسلح کرن یا شارژ سوزن البته بدون گلوله میتونیم چند بار قنداق (کف فلزی که به جای ضربه گیر استفاده داشته ) برنو رو به زمین بزنیم به حدی که قنداقو نشکنیم تا از شلیک ناخواسته برنو وسلامت ماشه تاحدی اطمینان حاصل کنیم وقنداق جنگی که اکثریت لولو پوشونده جنگیه حالا یا فابریکه یا قنداق ساز نمونه جنگی ساخته براش قنداق رو از نظر ترک خوردگی -شکستگی-فرسوده بودن وزیبایی و مچ بودن با کپ ولول بررسی کنیم - برنو رو باید از نظر خان بررسی کرد که خوردگی وفرسایش وبریدگی نداشته باشه اولین راه نگاه کردن داخل لوله وبعد میتونیم یه گلوله شلیک نشده رو بذاریم سر لول وتنگی لول و سلامت خان رو بسنجم مواردی دیده شده که نوک لول رو از پای مگسک تا نوک لول داخل سه نظام تنگ کن قرار میدن ویه مقدار سرلول رو تنگ میکنه که خریدار موقع تست لول با گلوله از سر لول قانع بشه که لول تنگی خودشو از دست نداده که با دقت به سر لول متوجه میشیم که یه پله ویا به شکل کله قندی به خود گرفته که بعد چندین شلیک مشخص میشه که لول گشاد بوده مورد بعدی درمورد لول نداشتن ضربه خوردگی- شکستگی وجوشکاری وسوهان کاری - تاب وقوس ومواردی از این دسته که باید دقت کرد مورد بعدی شکل وفرم دهانه لوله که دفرمه نشده باشه / مورد بعدی گلنگدنه که دارای چند جز, 1 پوسته (بدنه) گلن که به اون قسمت از گلن میگن که دسته گلن هم باهاشه که این قسمت شامل 3 تکیه گاه وقفل هست بابت بستن وعقب نیامدن گلن حین شلیک (لازم به ذکره که گلن برنو جزو مطمن ترین ومحکمترین گلنهای دنیاست) 2 ناخن پوکه کش وحلقه زیرین اون که مثل انگشتر دور بدنه گلن جاداره گه اون حلقه باید سالم و وناخن پوکه کش باید لب پر ومعیوب نباشه3 ضامن که 3تا وظیفه برعهده داره وبتونه هر سه تاشو به نحوه مطمن انجام بده (الف ضامن مایل وخوابیده به چپ باشه یعنی سلاح اماده شلیکه هم ماشه کار میکنه وهم گلن باز وبسته میشه ب ضامن در وسط باشه روبه بالا ماشه از کار میفته اما گلن باز وبسته میشه این حالت رو اکثرا زمانی انجام میدن که بخوایم بعد از جدا کردن گلن از برنو
مجموعه سوزن و ضامنو فنر رو از گلن جدا کنیم - اگه ضامن به طرف راست متمایل (خوابیده) باشه نه گلن باز وبسته میشه ونه ماشه کار میکنه ( که این مورد رو زمانی انجام میدن که برنو مسلح باشه گلوله در خزانه باشه و فنر سوزن شارژه که ار باز شدن گلن وشلیک ناخواسته جلوگیری میکنه ) 4 سوزن باید دارای فرم استاندارد باشه یعنی لب پر وکوتاه نشده باشه که حتی کوتاه شدن سوزن به میزان 1میل باعث صورت نگرفتن شلیکه 5 فنر سوزن نباید خسته وضعیف باشه بلکه باید قدرتش به حدی باشه که بتونه چاشنی رو فعال کنه 6 مادگی خارداره که باعث میشه سوزن درجای خودش مستقر بشه وبه صورت کشویی چرخشی با سوزن مچ میشه 7پین کوچک وفنر زیرینش که باعث قفل شدن موقتی مجموعه سوزن با بدنه گلن میشه 4 سیستم ماشه وزبانه ی ان که از کف کپ بیرون میاد وبا پایه سوزن در گیر میشه وبا چکاندن ماشه وپایین رفتن اون فنر تحت فشار مجموعه سوزن وپایه رو به جلو میبره وبه چاشنی میزنه توجه داشته باشیم که زبانه ماشه سالم وبدون خوردگی باشه ودفرمه نباشه ماشه هم دارای دووضعیته اولین چکاندن ماشه تا حد خروج از خلاصی وبعد با ادامه فشاروکورس بعدی مرحله رها سازی سوزن انجام میشه / 5 گلن رو بررسی کنبم که روان در کپ رفت وامد وچرخش داشته باشه بدون گیر کردن 6 فنر خشاب که باید خسته وضعیف نباشه وهمواره بتونه فشنگا رو بخصوص وقتی فشنگا تعدادشون کم میشه رو به بالا هل بده /واما تست دقت شلیک 5 گلوله توسط یک نفر وبا نوع هدفگیری یکسان به هدفی در فاصله تقریبی 30متر وگروپی به اندازه کمتر از 5سانتیمتر مربع /اگر کمی وکاستی ویا اشتباهی وجود داره گوشزد بفرمایید

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - asman - 2015-06-15 01:42 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - asman - 2015-06-16 04:42 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - کوهنورد - 2015-06-16 08:03 PM

با سلام :
آقا ما بعد از اینهمه مطالعه و تیراندازی و دیدن تفنگ دوستان و تعمیر و تنظیم و ....................... تو اولین قدم موندیم !!!!!!!!!!!!!
میگین چی ؟؟ اولین قدم تو همه اینها که گفتم خریدن تفنگه .
یکی دو روز پیش تو مغازه یکی از اسلحه فروشهای معروف تهرون بودم ( بماند که چقدر خوش برخورد و مردم دار بود !!!!)
میگم 270 چند میدی ؟ میگه آک دارم 11 تومن
میگم : چرا 11 تومن ؟
میگه :پس چند تومن ؟
میگم: 10 تومن !!!!
میگه : چرا 10 تومن ؟؟
بعد از مدتی بازی معروف (یک مرغ دارم .....) بر سر یک 270 ایرانی و یک خفیف روس (9تومنی) گفتم خفیفه که حالش معلومه ولی از کجا معلوم 270 آک باشه ؟ گفت رنگ و رخش رو ببین گفتم برنوی نبرد استالینگراد !!!!!! (منم چی گفتم !!!خخخخخخ) رو بیار من بهتر از این زاج بزنم و مرمت کنم و..........................
سرتون رو درد نیارم . از کجا میشه فهمید یک تفنگی آکه ؟ البته تو ایران .
چرا گفتم تو ایران ؟ چون من تفنگهایی رو تو مغازه و دست مردم دیدم که به اسم آک گرفتند ولی بنظر من تنها چیزی که نبود همون نو آکبند بود . تفنگ نو دیدم گلن اش ساییدگی داره دسته اش دفرمه است (میگن موقع ساخت دقت نشده ) تو لولش کنار خانها کثیفیه ، وقتی هم تمیزش میکنی معلوم میشه خط داره (میگن فشنگهای تست تو کارخونه اینجوریش کرده ) ....................
خلاصه ما هر عیبی دیدیم میگن ماله کارخونه است
از کجا معلوم که کسی قبلا نخریده باشه تعداد ایکس تیر شلیک کرده بعد از سه سال آورده فروخته بعد آقای اسلحه فروش زاج و رنگ و........ نفر بعدی ،بیا بهت تفنگ آک بدم چنان و چنین ....
خداییش تو این آشفته بازار چجوری میشه فهمید تفنگی که میخری (منظورم گلوله زنه ) آکبنده ؟؟ منکه کم آوردم !!!!!!!
حالا الان هم نمیخوام بخرم ها شاید خدا لطفی کرد یه پولی رسید و .......ولی از الان باید بدونم چطور سرم کلاه نره ؟؟
ممنونم از همه دوستان

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - hossein1haghighi - 2015-06-16 08:35 PM

کوهنورد گرامی شما چرا این حرفو میزنید ؟ تفنگ اک که از روز روشنتره چه علائمی داره

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - asman - 2015-06-16 08:46 PM

حسین جان لظفا یه کم توضیح بدید (زکات علم نشر اونه)

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - hossein1haghighi - 2015-06-16 09:05 PM

البته توضیح من برای تفنگهای ایرانیه ،تفنگهای خارجی که مشخصه وهیچ یک از این معایبو ندارن،تفنگهای ایرانی صفر زاج ماتی دارن سیاه براق نیستن وچون زاج خوبی نگرفتن و فله ای زاج خوردن ضخامت زاج به حدی نیست که جای خطوط دستگاه تراش یا فرز هر چی هست گم باشه یکم خودشو نمایان میکنه بعدشم اگه دست کسی مثلا بمدت شیس ماه بوده استفاده کرده روغن کاری کرده زاج افتاب دیده باشه تو طبیعت رنگ زاج یکم قرمز تر میشه مگه اینکه توی فروشگاه بوده باشه تا زاجش مثل اول بمونه بین قطعات ولای رزوه لول به کپ سولفاته در اثر عدم سرویس پس از تولید به صورت گویایی خودشو نشون میده تفنگی که زاج بخوره باید پرداخت وگلانس وروغن کاری بشه واونهایی که توی تعمیرگاهها زاج میخورن زاج خیلی شفاف وایینه ی دارن وبعلت روغن کاری بعد از زاج بدقت اثار سولفاته وزنگ زدگی جایی مشاهده نمیشه ،من هر چی تفنگ اک دیدم تا حالا بدون استثنا سولفاته داشتن از جمله تفنگ خودم که صفر خریدم وتفنگ چند تن از دوستان ،جایی که لول به کپ رزوه میشه سولفاته عین کف صابون خشک شده بیرون زده ،علائم دیگه اش رفت وامد زیاد گلن زاجو تو این قسمت برده اگه استفاده شده ،به غیر از اون شماره سریالو بدین کارخونه سال ساختو بگیرین مثلا تفنگی که سال 91 تولید شده تا حالا حتما استفاده شده ،گلن تفنگ اک هم خوب کار نمیکنه تا باز نشه روغن کاری نشه جرم واشغالش گرفته نشه بعلت اون زاج کارخونه که خورده یه مقدار زور میزنه اما عامل اول تشخیصش همون رنگ کدر زاج وجای تیغه دستگاه روی لوله وبدنه است که معمولا زاج ضخیم نمیگیرن ورنگشم کدره وقرمز نیست