شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: مقایسه و مشاوره خرید (/forumdisplay.php?fid=60)
+---- انجمن: مشاوره خرید (/forumdisplay.php?fid=62)
+---- موضوع: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر (/showthread.php?tid=2098)

صفحه ها: 1 2 3

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - aliahmadiaa - 2015-09-13 09:02 AM

با سلام
ما مشتاقانه منتظر بررسی این دو صلاح هستیم
چون به نظرم سوال خیلی ها از جمله بنده همین باشد
در مورد کرال ویدیو ها و گروپ های متفاوتی دیدم و واقعا سر در گم هستمKhansariha (226)
و در مورد اینکه کرال مدل دویل داره و دقت و قدرتش چگونه هست اگر از دوستان اطلاع دارن بگن خیلی ممنون

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - whitewolf - 2015-10-16 09:10 PM

دوستان کسی ک این تفنگ پانچر و ای تی داشته لطفا ی مقایسه کنین الان ک فک کنم بیشتر بچه ها این سلاح رو دارن

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - mohammadalipoor - 2015-12-18 03:17 PM

سلام دوستان کیفیت خانکشی کرال خوبه یا هاتسان

پیشاپیش مرسیKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - Moleus - 2017-06-12 12:40 PM

با سلام خدمت اساتید و دوستان اهل فن

قبل از هرچیزی باید ببخشید که سرتونو درد میارم.

بنده چندین وقته، یعنی تقریبا 2 سالی میشه (شایدهم بیشتر ) دنبال یه اسلحه بادی میگردم و بعضا تاپیک-های شما دوستان گرامی و خیلی از سایتها و تاپیک-های دیگه رو مطالعه میکنم، اما اون چیزی رو که دنبالشم بهش نمیرسم و خیلی از مدلها از انواع فنری و نیترو و PCP رو دنبالشون بودم و مطالعه کردم ولی به خاطر بعضی از ایراداتی که تو هر کودوم از مدلها دیدم از خریدشون منصرف شدم. و حالا از شما دوستان که یدی تو این زمینه دارید خواهش دارم که بنده حقیر رو راهنمایی کنید و از اطلاعاتتون مستفيض بفرمایید تا بتونم اونی که مدنظرم هست رو با خیال راحت خرید کنم.
اما در اینجا به این مورد اشاره کنم که تقریبا هدفم از خرید هدفی هست و شایدهم بعضی وقتها به اصرار دوستان شکارچی تو فصلش باهاشون برم ش....
این اواخر( که حدود 2 ماهی میشه ) از کرال پانچر جامبو خوشم اومده ولی اطلاعات فنی کافی و لازم درموردش ندارم و دست و پاشکسته چیزهایی تو سایتهای فروشگاهی مثل گجت کمپ و غیره خوندم و تقریبا قیمتش برای من مناسب هست، تو بعضی جاها تفنگهای کرال و هاتسان باهم مقایسه شدن و تا اونجایی که خوندم و شنیدم بعضا کرال رو در کیفیت ساخت و دقت از هاتسان بهتر دیدم. خواستم اگه برای دوستان مقدور هست برام مقایسه ای بین این دو برند( البته در مدلهای PCP) انجام بدید و معایب و مزایا رو بین یکی از مدلهای کرال پانچر جامبو و بیگ مکس و پیت بول و هاتسان BY 65 که حدود 60 ژول هست انجام بدین یا اگه تو این رنج قیمت مورد مناسبتری از نظر دقت و قدرت و مخصوصا کیفیت ساخت میشناسید معرفی کنید که از بلاتکلیفی در بیام. و یه سوال هم ذهنمو قلقلک میده و اینه که: آیا در مدل جامبو و بیگ مکس و اسلحه های با مدلهایی شبیه اینها که به جز محل اتصال لوله و بدنه ( که اگه درست فهمیده باشم بهش ميگن کپ )، لوله تکیه گاه دیگه ای نداره ، در جابجایی و حمل به وسیله کیف آیا فشاری که به این قسمت وارد میشه باعث ایجاد مشکل یا ایراد در دقت و یا مکانیسم یا کلا خود اسلحه میشه؟ راه حل چیه و آیا میشه از بند برای حمل در شکار تو دشت و کوه استفاده کرد؟ چون تو عکسها جای بند یا همین چیزی دیده نمیشه.
اگه تقریبا همه مواردی رو که گفتم در نظر بگیرید ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید.

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - AXA - 2017-06-12 02:10 PM

سلام.دوست عزیز اول که ش... باتفنگ بادی غیر قانونی میباشدوباعث بروز مشکل برای جمع دوستانه خودمون ومخصوصا مدیران خواهد شدپس همگی این مسئله وشکل خوب خوب گروهمون رومدنظر میگیریم،در خصوص خرید اینقدر وسواس نشید وهمه تفنگ ها محاسنات ومعایبی دارند حتی تفنگ گران قیمت،البته از نظر هر شخصی.شما هم اون چیزی رو که دلت میخواد ودوست داری تهیه کن ومطمئن باش اولی روکه بخری اخری نیست.موفق باشید

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - amirsali - 2017-06-12 02:33 PM

سلام
موضوع مقایسه این دو برند که از همه لحاظ نزدیک به هم هستند جالبه...
واما...
من بی تی 65 تولید 2014 (65 ژولی) و بریکر تولید 2016 دارم و شاید مقایسه این دو در دو تیپ متفاوت درست نباشه

1. در نگاه اول متوجه بالاتر بودن کیفیت ساخت کرال نسبت به هاتسان میشین
2. هاتسان به دلیل دو تیکه بودن کپ نشطی داره و در کل خیلی بیشتر از کرال باید آچار بدست باشین
3. ارگونمی بهتر کرال و وزن به مراتب کمتر حمل سلاح و نشانه روی روی دست رو ساده تر میکنه
4. سیستم خشاب گزاری هاتسان به نظر من بهتر از کرال هست ... خشاب کرال کمی باعث دفرمگی دامنه ساچمه میشود و درحالت کوکینگ اگر گلنگدن هاتسان کشیده بشه خشاب نمیچرخه و میشه مسلح بودن رو تشخیص داد(در کرال امکان ساچمه گذاری به صورت تکی با خشاب جداگانه وجود دارد)
5. افت کمتر و شلیک یکنواخت تر هاتسان در فشار پایین در کرال افت ساچمه در فشار پایین بیشتر هست
6. دقت بالاتر کرال در لانگ رنج با وجود لوله کوتاه تر و قدرت کمتر تا فاصله 80 متر با هم برابرند ( سلاح های من)
7. مسلح شدن بسیار نرم تر کرال نسبت به هاتسان

یا همه این تفاسیر اگر بنده قرار باشه مجدد سلاحی از بین ابن دو برند انتخاب کنم قطعا انتخاب من کرال هست Khansariha (8)

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - Moleus - 2017-06-12 06:07 PM

با سلام دوباره به دوستان ارجمند
تشکر می کنم از شما عزیزان که بنده رو مورد لطف قرار دادید و ممنونم که همه جوانب رو در نظر می گیرید و اولین درستون به بنده در مورد ش... بود.
واقعا در این یک مورد هر چی ازتون تشکر کنم کمه.Khansariha (8)

و در مورد سوالی که داشتم :

"" یه سوال هم ذهنمو قلقلک میده و اینه که: آیا در مدل جامبو و بیگ مکس و اسلحه های با مدلهایی شبیه اینها که به جز محل اتصال لوله و بدنه ( که اگه درست فهمیده باشم بهش ميگن کپ )، لوله تکیه گاه دیگه ای نداره ، در جابجایی و حمل به وسیله کیف آیا فشاری که به این قسمت وارد میشه باعث ایجاد مشکل یا ایراد در دقت و یا مکانیسم یا کلا خود اسلحه میشه؟ راه حل چیه؟ ""

آیا اصلا فشاری به کپ اسلحه وارد میشه و راه حلی وجود داره یا اینکه مشکلی پیش نخواهد آمد؟
اگر حدث من درست باشه برم سراغ خرید مدل کرال پانچر پیت بول که از دید بنده در این مورد بهتر هست؟

نظر شما دوستان که تجربه خیلی بیشتری از من، هم در مدت زمان استفاده از اسلحه و هم در تعداد خریدها و مدلها رو دارید برام مهم و ارزشمند هست.

بازهم تشکر از همراهیتون

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - siavashpayam - 2017-06-13 09:51 AM

دوستان میدونند که من یکسال میشه که کرال پرو دارم،در این مدت بیش از 4 بسته ساچمه 500 تایی جی اس بی باهاش زدم،بدون اغراق تا این لحظه به جز چهار ساچمه اول که برای تنظیم دوربین شلیک شد،و شش ساچمه که پس از تمیز کردن لوله خطا رفت،یعنی جمعا ده ساچمه،هیچ یک از ساچمه ها از فاصله 45 متری(فاصله محل نشستن من در باغ تا سیبل دقیقا 45 متر است)خارج از خال ننشسته،کیل زون هیچوقت بیشتر از یک تا یک و نیم سانت نبوده،از دقت و کیفیت ساختش خیلی راضی هستم،همیشه در ماکزیمم قدرت هم شلیک میکنم که براساس ادعای شرکت کرال 44.3 و براساس محاسبات نرم افزار چیرگان نزدیک به 60 ژول است،با دو سه هاتسان هم تیراندازی کردم که چند مورد منفی داشتن،یک: در تمام هاتسان ها وزن زیاد آزار دهنده است،در مدلهای مشابه معمولا سیصد چهارصد گرم وزن بیشتر دارن،دو:کیفیت ساخت هاتسان ها به وضوح پایین تر است،این مساله حتی در فنری ها هم قابل لمسه،سه : در نمونه های مشابه از لحاظ مشخصات فنی معمولا کرال ها بالاتر هستند،چهار: کرال ها ارگونومیک تر طراحی شدند.
از نظر قیمتی هم که نیاز به گفتن نیست،همیشه کرال کمی ارزانتر از هاتسان بوده در نمونه های مشابه،برای مثال بین گلادیوس و بریکر،یا پرو و بی تی 65 و ...

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - Moleus - 2017-06-14 12:21 PM

باز هم خواستم تشکر و قدردانی خودمو از تمام دوستانی بکنم که تجربیات ارزشمند و دانسته هاشون رو در اختیار کمترینی چون من قرار میدن.

هر چه از دوست رسد نیکوست
دوستانی که رفیق و یار و غمخوار هم اند

"Moleus"

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - Moleus - 2017-06-18 04:19 AM

با سلام و ارادت به دوستان
آیا در خشاب چندتایی و یا تکی تفنگهای pcp کرال و هاتسان ( از نظر طولی و جاگیری ) میشه از ساچمه های با طول بیشتر( که حتما گرین اونها هم بیشتره) استفاده کرد؟؟؟ منظورم ساچمه های کله برنجی و انواع دیگر هست، یا اصلا استفاده از این ساچمه ها در این سلاحها درست نیست؟
اگر از دوستان اطلاعات یا تجربه ای در این مورد دارید لطفا راهنمایی بفرمایید.
تشکر از همراهیتون