شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: مقایسه و مشاوره خرید (/forumdisplay.php?fid=60)
+---- انجمن: مشاوره خرید (/forumdisplay.php?fid=62)
+---- موضوع: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر (/showthread.php?tid=2098)

صفحه ها: 1 2 3

تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - whitewolf - 2015-04-14 10:02 PM

سلام دوستان گفتم این پانچر که تازه آمده کسایی که دارن این اسلحه رو با bt 65 و at 44 و مدل های دیگر هاتسان یه مقاسه کوچیکی داشته باشن(از همه نظر) تا کسانی که(از جمله خودم) قصد خرید pcp ارزون قیمت و خوب دارن بتونن استفاده لازم رو ببرن
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - jango - 2015-04-14 11:03 PM

تبارک الله به تاپیکتKhansariha (8) امروز پانچرو برای بار دووم دیدم نجومی دارن قیمتشو میارن بالا 550 قیمت دادن حالا مثل اینکه وارد کنندهای دیگه ناراضی بودن از گوشه و کنار شکایت داشتن که نباید ارزون بدین بالای 1600 بدین Khansariha (367) این از قیمتش ...بحث کیفیتش چون فرمودن سری اول هست قنداقش که خوبه زیباست دستم گرفتم مصلح کردم صلاحو راحت مصلح شد عیب نداشت خشک یا بد کار نکرد اجاز نداد شلیک کنم ضامن قفل ماشه خوب کار میکرد قابل تنظیم بود تاحدودی قسمت ولوم تنظیمش تو دوتا اسلحه متفاوت بود یکیشو چرخوندم به نظر میرسد چند بار باش کار کنی شل میشه و در اثر شوک خودش تکون میخور و با یکی دیگه کار کردم درست تر کار میکرد دلیلشم نمیدونم ... اتصالات بدنه رو اصوله ارتعاش لوله اصلا نداره ماشش کمی سفته در حد بی تی 65 ظاهرش نسبت به هاتسان خوبه وبهتر ..دوتا از مالکای سلاح ازش راضی بودن قبلا پیسیپی داشتن یکی از مالکای سلاح به نقل از فروشنده ناراضی بود از دقتش دوستان گروپشم تو 25 متری گذاشتن در حد 2 سانت ..... مزیت بزرگش رو دوستان به نظرشون اینه که ولوم قدرت داره در صورتی که بعید بدونم مزیت باشه سلاحتو تا جایی که میتونن ریگوله میکنن رفدار یک سانی داشته باشه تا بتونن با دقت و اطمینان خاطر تیرندازی کنن حالا شما فرض بگیرین ولم قدرت داره در هر ولوم خیلی رفدار متفاوت نشون میده به طور مثال در فلان فشار در ولوم 3 مثلا فلان سرعت و ژول میبینید سردرگمتون میکنه مجبورید محاسبه کنید کرنو گراف بگیرید یاداشت کنید درصورتی که همه دوستان دیدم تلاش کردن صلاحشون تو ی رنج ثابت باشه Khansariha (8)

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - salaraboonasr - 2015-05-05 04:26 PM

یعنی کس دیگه ای نبود توضیح بده گروپ بزاره و واقعا مقایسه کنه؟؟؟؟

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - صادق قرنجیکی - 2015-05-05 05:36 PM

دوستان در ایجاد تاپیک ها لطفا کمی با تامل بیشتری اقدام کنید. اگر نیاز به بررسی این موضوع را دیده و لزوم ایجاد تاپیک برای آن وجود داشته لطفا موارد مورد مقایسه به صورت شفاف مشخص شده و دوستانی که حداقل به یکی از هر دو سلاح دسترسی داشته و تجربه استفاده از آنها را داشته اند در این مورد اطلاعات را با دوستان دیگر به اشتراک بگذارند. به طور مثال تعداد شات و مزیت و معایب ، ارگونومی کلی سلاح و ... مورد بررسی قرار گیرد.
اگر این تاپیک به این صورت و با پست هایی که بار اطلاع رسانی زیادی ندارد به پیش برود همانند تاپیک خود کرال پانچر با صفحات زیادی مواجه خواهد شد که برای مخاطب عام و خاص استفاده نداشته و صرفا یک تاپیک دیگر به انجمن اضافه شده است.

دوست عزیز jango ، لطفا در ارسال پست های خود دقت بیشتری داشته باشید! الان یک نگاه به پست خودتون داشته باشید ! اشتباهات املایی در کنار اشتباهات تایپی جلوه بدی به پست ارسالی و آن موضوع می دهد. در صورتی که به کیبورد و یا سیستم مطلوب دسترسی ندارید در زمان بهتر و با استفاده از کیبورد استاندارد نسبت به ارسال پست های خود اقدام کنید.
Khansariha (8)

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - hellboyn - 2015-08-09 03:03 PM

سلام دوستان چی شد پس چرا هیچکس ادامه نداده این تایپیکو؟
لطفا ریویوها و مختصات و عایب و محاسن رو مقایسه کنید اگه شد بوکانیر رو هم به این 3 سلاح اضافه کنید برا مقایسه ممنون

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - m.movahed202 - 2015-08-10 07:46 AM

جناب صادق درست ميگه و مقايسه بايد مبناي درستي داشته باشه و كسايي كه شروع به انجام مقايسه ميكنن از قبل بگن كه چه موردي مد نظرشون بوده شايد ايشون فقط در يك مورد بخصوص مهارت دارن يا اينكه تجهيزات براي يك مورد مقايسه در اختيارشون هست
صادق جان عرض كنم كه من AT44 در دسترس نداشتم
از نظر صدا كرال پانچر رو با رويال 400 مقايسه كردم
در حالتي كه از صدا خفه كن فابريك هاتسان روي كرال بهره ميبردم صداي كرال 76 دسي بل و صداي رويال 70 دسي بل بود
هنوز دوربين خوبي روي كرال ندارم كه بخوام براتون گروپ بدون اغراق و بدون تعصب و بدون منظوري براي بازار گرمي يا فروش، بزارم
ولي منتظر رسيدن دوربين جديدم هستم و حتما گروپ در شرايط عادي ميزارم و در همون شرايط گروپ رويال رو هم ميگيرم تا بشه به شرايط محيط از نظر باد و غيره ديدگاه درستي پيدا كرد.

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - صادق قرنجیکی - 2015-08-10 10:06 AM

ممنون محمد عزیز،
خود من به شخصه چندین قبضه AT44 رو تست اولیه و کرنو کردم و با رفتار معمول و میزان دقت آنها تا فواصل نرمال آشنا هستم ، در مورد پانچر هنوز فرصتی نداشتم که در موردش تستی داشته باشم ، اما بیشتر نظرهای موجود در تاپیک خود این مدل نیز قابل توجه نیست و صرفا یا شنیده ها نقل قول شده و یا متاسفانه به جز چند مورد از ریویوی دوستان بقیه موارد قابل استناد نیستند برای تحلیل عملکرد آنها ،
وقتی تاپیکی ایجاد می شود باید هدف آن نیز بیان شود بخصوص وقتی موضوع مقایسه ای در میان هست ، این نوع تاپیک ها که بیشتر برای به نتیجه رسیدن در انتخاب و یا خرید یکی از دو یا سه مدل مورد بحث آن تاپیک ایجاد شده است معمولا به علت مشخص نبودن آیتم های لازم بعد از چندین پست به بیراهه رفته و به تاپیکی بدون محتوای مفید بدل می شوند. یادآوری بنده هم فقط در این باره بود که این تاپیک نیز به سرانجام آنها مبدل نشود.
پیشاپیش از همکاری دوستان ممنون و سپاسگزارم ، Khansariha (8)

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - Intervention - 2015-08-10 10:56 AM

دوستان من کل اسلحه کرال پانچر را دمنتاژ کردم و دوباره بستم و تمامی قطعاتش را بررسی کردم
چون قبلا
ar6
داشتم مقایسه را با اون انجام میدهم
اول خوبی ها را می گویم
سیلندر ذخیره هوا کمی ضخیمتر و گوشت دارتره و کرال نیم میلیمتر جداره ضخیمتری داره اما از جنس اونها اطلاعاتی ندارم
در قسمت پورت شارژ اوانیکس از فشنگی اورینگ دار استفاده میکنه که هر چند ماه یکبار بایستی اورینگ تعویض بشه اما در کرال سیستم شارژ مثل والو اتش ان طراحی شده و خرابی و نشتی والو اتش با اون همه ضربه بسیار کم پیش می اید بنابر این به نظر میرسه سیستم شارژ هیچگاه در دوران عمر اسلحه خراب نشود
والو اتش و بالطبع شارژ کاملا فلزی است و در دورون ان یک نوع پلاستیک مشکی رنگ سخت بکار رفته و طراحی گردن کلفتی داردو برخلاف دیگر اسلحه ها میله درون پلی امید فرو نرفته
سیستم ریل نشانه گری بسیار دقیق بوده و با انواع پایه های حتی پایه های استپر دار شکاری همخوانی دارد و این شاید بخاطر ماهیت شکاری کارخانه کرال باشد که سابقه تولید اسلحه های گرم رادارد
با توجه به مخزن 300 سی سی و طراحی والو 40 شات منظم دارد
قدرت قابل تنظیم ان باعث میشود اگر قصد استفاده از ساچمه های بسیار سنگین داشتید این کار به راحتی انجام پذیر شود
برای افزایش قدرت فشار فنر را میتوان زیاد کرد و برای کاهش قدرت از ولوم تنظیم میتوان استفاده کرد

اما نقاط ضعف
بدنه از جنس الومینیومه و علی رقم سبکی اگر زیاد با پیچها کار کنید ممکنه دچار دردسر شوید
اتصال سیلند به بدنه از نوع پیچی نیست و دو پیچ از بغل با فشار انرا استپ میکنند و در طول زمان اگر پیچها شل باشند در اثر ضربه چکش سیلندر رو به جلو حرکت میکند که البته قابل حل بوده و مسئله سنگینی نیست.
داخل لوله و خانها کیفیت متغیری در اسلحه های گوناگون دارند و علی رقم استفاده از تویست ریت بسیار مناسب کیفیت ساخت پایین است و در سر لوله در اغلب اسلحه ها خرابی دیده میشود که اگر حذف نشود باعث دقت بسیار ضعیف میشود من چند میلیمتر از سر لوله را حذف کردم امادر صورت رفع این نقیصه با وجود کیفیت پایین خان کشی دقت بسیار خوب از اب در می اید
سیستم خشاب برعکس مدلهایی مثل
bsa
که طراحی ساده اما عملکرد خوبی دارند بسیار پیچیده و پر هزینه تولید شده اما شارژ راحتی دارد و با انواع ساچمه ها سازگاری داشته و کیفیت ساچمه را در مرحله ذخیره به خوبی حفظ می کند و در زمان چرخش هیچ فشاری رابه ساچمه متحمل نمی کند
اما نقطه ضعف اساسی ان در زمان جلو امدن میله شارژ است که بخاطر سوراخ بزرگ جلوی ان هنگام گذر ساچمه از اورینگ نگه دارنده سر ساچمه رو به بالا منحرف شده و دقیقا همان موقع جلوی لوله قرار میگیرد و کمی کج داخل لوله می رود و دقت را به شدت کاهش میدهد
برای رفع نقیصه انواع روشها وجود دارد که بنده از چسباندن دو عدد اورینگ روی هم و کمی برش اورینگ زیرین این ایراد را برطرف کردم
رزوه صدا خفه کن در بعضی از این اسلحه ها در امتداد لوله نیست و صدا خفه کن کمی کج بسته میشود که البته در حدی نیست که ساچمه به جداره برخورد کند و من یک مورد را اینجوری دیدم که روی دقت اثر گذار نبود
اما پس از رفع ایرادات در نهایت تفنگ بنده به اسلحه ای ایدال تبدیل شد که گروپهای عالی با ان میگیرم و اگر فرصت شد انها را در سایت میگذارم

در کل اگر سوال این باشد که این اسلحه را بخرم یا نه جواب بنده این است که اگر شخصی دلدار و فنی هستید اسلحه بسیار خوبی است اما باید روی ان کار کنید و توصیه بنده به خرید اسلحه هایی است که کارهای ان در کارخانه انجام شده و شمانیاز به کار خاصی روی ان ندارید

در مورد قیمت اغلب اسلحه ها بیش از حد ارزش واقعی قیمت می خورند
این اسلحه هم با توجه به کیفیت پایین ساخت بیش از 1400 تا 1500 ارزش ندارد

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - صادق قرنجیکی - 2015-08-10 11:20 AM

با تشکر از دوستان ، توجه داشته باشید عنوان تاپیک مقایسه کرال پانچر با محصولات هم رده از کمپانی هاتسان هست ! سعی کنیم در این راستا مقایسه های خود را انجام دهیم. در صورت عدم دسترسی یا نداشتن تجربه برای کار با دو مدل از دو کمپانی مذکور می توانید فقط تجربیات خودتون از کرال پانچر که اطلاعات کمتری نسبت به مثلا مدل AT44 از هاتسان را دارد بپردازید.
با این وجود از ارایه اطلاعات شما کاربر عزیز intervention تشکر می کنیم. امیدواریم بتونیم تاپیک رو به سمت پست های مفید پیش ببریم.

Khansariha (8)

RE: تاپیک مقایسه pcp کرال پانچر با محصولات pcp هاتسان رنجر - m.movahed202 - 2015-08-11 10:47 AM

(2015-08-10 10:56 AM)Intervention نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من کل اسلحه کرال پانچر را دمنتاژ کردم و دوباره بستم و تمامی قطعاتش را بررسی کردم
چون قبلا
ar6
داشتم مقایسه را با اون انجام میدهم
اول خوبی ها را می گویم
سیلندر ذخیره هوا کمی ضخیمتر و گوشت دارتره و کرال نیم میلیمتر جداره ضخیمتری داره اما از جنس اونها اطلاعاتی ندارم
در قسمت پورت شارژ اوانیکس از فشنگی اورینگ دار استفاده میکنه که هر چند ماه یکبار بایستی اورینگ تعویض بشه اما در کرال سیستم شارژ مثل والو اتش ان طراحی شده و خرابی و نشتی والو اتش با اون همه ضربه بسیار کم پیش می اید بنابر این به نظر میرسه سیستم شارژ هیچگاه در دوران عمر اسلحه خراب نشود
والو اتش و بالطبع شارژ کاملا فلزی است و در دورون ان یک نوع پلاستیک مشکی رنگ سخت بکار رفته و طراحی گردن کلفتی داردو برخلاف دیگر اسلحه ها میله درون پلی امید فرو نرفته
سیستم ریل نشانه گری بسیار دقیق بوده و با انواع پایه های حتی پایه های استپر دار شکاری همخوانی دارد و این شاید بخاطر ماهیت شکاری کارخانه کرال باشد که سابقه تولید اسلحه های گرم رادارد
با توجه به مخزن 300 سی سی و طراحی والو 40 شات منظم دارد
قدرت قابل تنظیم ان باعث میشود اگر قصد استفاده از ساچمه های بسیار سنگین داشتید این کار به راحتی انجام پذیر شود
برای افزایش قدرت فشار فنر را میتوان زیاد کرد و برای کاهش قدرت از ولوم تنظیم میتوان استفاده کرد

لطفا از تغييري كه براي بهبود خشاب انجام دادي چند عكس بزارين تا ما هم از شيوه شما تقليد كنيم
و ما رو در تجربه هاي مفيد خودتون شريك كنين تا بتونيم به دقت بالاتري برسيم
اگه ممكنه شماره تماس رو برام پيام خصوصي كنيد تا بتونم بهتر از مشاوره شما بهره مند بشم
متشكرم