شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اولین پی سی پی کرال (پانچر) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: اولین پی سی پی کرال (پانچر) (/showthread.php?tid=2086)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - amirsalaramirsalar - 2020-11-08 07:41 AM

با عرض سپاس از پاسخگویی دوستان سوال دیگه داشتم و اینکه قدرت واقعی کرال پانچر مگا چند ژوله؟ بعضی جاها گفته میشه 44/3 بعضی ها هم میگن قدرت واقعیش 40 ژوله نظر دوستان چیه؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mirhashemi - 2020-11-08 01:48 PM

قدرت واقعی صرفاً با کرنو کردن مشخصه .اگه منظورتون فابریک کارخونه هست ظاهراً زیر 40 ژوله .این روزا هم به لطف فضای مجازی دیگه کسی نیست این چیزا رو با ذوق و شوق تست و موشکافی کنه و به اشتراک بزاره.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - BAHMANRAHIMI - 2020-11-15 01:34 PM

سلام وقت بخیر
یکی از دوستان قصد خرید پی سی پی کرال دست دوم رو داره که در صفحات مجازی با دوربین لیپرز بهش یازده و نیم قیمت دادند میخواستم ببینم این اسلحه چقدر میارزه و یا دوستان پیشنهاد بهتری دارند
باقی بقای عمر دوستان گرانقدر

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mirhashemi - 2020-11-16 12:42 PM

سال ساختش ؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mirhashemi - 2021-01-24 12:52 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوستان اینم شیرین کاری جدید من .

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - fkh - 2021-07-03 11:12 AM

سلام دوستان.Khansariha (8)
بالاخره منم پی سی پی سوار شدمKhansariha (219)
یه کرال مگا اکبند به قیمت 9400 خریدم.تا اخر هفته دسم میرسه.Khansariha (219)
برای تلمبه چه مارکی بخرم؟از بین مارک های هاتسان و fox و ایرکینگ کدوم رو انتخواب کنم.Khansariha (214)
برای خرید دوربین فعلا دوربین ارزون بخرم کارمو راه میندازه؟Khansariha (33)
تفنگ که امد چه چیزایی رو تست کنم و واسه استفادش چه نکاتی رو رعایت کنم؟Khansariha (399)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - ROOBAH - 2021-07-03 12:05 PM

(2021-07-03 11:12 AM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.Khansariha (8)
بالاخره منم پی سی پی سوار شدمKhansariha (219)
یه کرال مگا اکبند به قیمت 9400 خریدم.تا اخر هفته دسم میرسه.Khansariha (219)
برای تلمبه چه مارکی بخرم؟از بین مارک های هاتسان و fox و ایرکینگ کدوم رو انتخواب کنم.Khansariha (214)
برای خرید دوربین فعلا دوربین ارزون بخرم کارمو راه میندازه؟Khansariha (33)
تفنگ که امد چه چیزایی رو تست کنم و واسه استفادش چه نکاتی رو رعایت کنم؟Khansariha (399)

سلام دوست عزیز
مبارکتون باشه و به خوشی استفاده کنیدKhansariha (8)
من از تلمبه هاتسان استفاده نکردم اما ایرکینگ و فوکس فکر کنم هر دو تقریبا شبیه به هم باشند و سه مرحله ای، حتی برخی قطعاتشون هم فکر کنم مشابه هست ( اگر اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنند ).... به هر حال من حدود 2 ، 3 سال از تلمبه فوکس استفاده متوسط داشتم ( چینیه اما خوبه ) و تا حالا مشکلی نداشته، یه قطعه ی مثلا!! ف ی ل ت ر* داره که آنچنان کارآمد نیست ولی به هر حال کارایی تلمبه تا به امروز با استفاده متوسط خوب بوده اما در هر صورت نیاز های معمولی به سرویس و... مربوط به همه ی تلمبه ها در این تلمبه هم وجود داره.
به هیچ وجه از تلمبه های کرال استفاده نکنید، چون میله مرکزی ضعیفی دارند و این موضوع باعث میشه دائما اورینگ میله مرکزی خراب بشه. خبر ندارم که این عیب برطرف شده یا نه اما اگر به همون صورت قبل باشه این مشکل اساسی در اونها وجود داره.
در مورد دوربین هم خودتون بهتر میدونید که در پی سی پی ها مسئله لگد و تخریب رتیکل بر اثر ارتعاش و... وجود نداره و با همه ی دوربین ها سازگاره اما به هر حال باید دوربینی بست که به لحاظ بزرگنمایی و کیفیت و شفافیت و میلدات و... در حد متوسط رو به بالا باشه تا بشه از ظرفیت و دقت تفنگ بیشترین استفاده رو کرد، اگر قصد حمل طولانی مدت سلاح رو دارید سعی کنید دوربین خیلی سنگین نبندید و به نظر من دوربین با حداقل دهنه 40 برای پی سی پی مناسبه و سعی کنید کمتر از این نباشه برای وضوح دید بهتر. خودم یه دوربین سنترپوینت 4-16*40 روی بریکر بستم و مشکلی هم نداشتم و قیمتش هم مناسب بود و به راحتی از میلدات ها هم استفاده میکنم چون نیاز زیادی برای بازی با بزرگنمایی دوربین ندارم مشکلی هم با تغییر ارزش میلدات ها در زوم های مختلف ندارم، دوربین های دیسکاوری هم خوب هستند اما قیمت بیشتری دارند. به هر حال بستگی به بودجتون داره.
برای تست سلامت تفنگ کرال آکبند هم نباید مخزنش خالی باشه ( بالای 100 بار فشار باشه )، وسایل همراه رو چک کنید، سلامت فنر خشاب ها رو چک کنید و حرکت رفت و برگشتی خشاب رو هم همینطور و همچنین سلامت ظاهری قطعات رو ( زدگی و ترک و... ) حرکت رفت و برگشت اهرم گلنگدن رو چک کنید و فرآیند مسلح شدن و ضامن کردن و وضعیت آتش رو انجام بدید تا از سالم بودن این قطعات هم مطمئن شوید، مازل سر لوله رو باز کنید و تراش سر لوله رو بررسی کنید که آسیب دیدگی و ... در اون وجود نداشته باشه و یکنواخت باشه، وضعیت ظاهری بدنه سلاح و مخزن و قنداق هم که مشخصه. و برای نگهداری در مدتی که از سلاح استفاده نمیکنید هم فشار مخزن در محدوده 100 تا 130 بار باشه. نکته بعدی هم------>اینکه از تفنگتون لذت ببرید و از تجربیات خوبتون با این تفنگ برامون بنویسیدKhansariha (8)
*پ.ن: کلمه ف ی ل ت ر رو نمیشه ارسال کرد و پس از ارسال بصورت پیتلر درمیاد، بنابراین، اون رو جدا از هم نوشتم.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - fkh - 2021-07-03 12:51 PM

سلام.
ممنون از راهنمایی دوست خوبم roobah
تفنگ کرال مگا تفنگ خوبی هست؟قدرت و دقتش خوب هست دیگه؟
هر چند شات نیاز به تعویض اورینگ داره؟اورینگاشو خودم میتونم تعویض کنم؟
با هربار شارژ چند شات میتونم بزنم؟ولوم کم کردن قدرت تاثیری در تعداد شات و دقت داره؟
اگه به صورت خالی باهاش شلیک کنم خربا میشه؟
صدا خفه کن هم لازمه بگیرم؟صداش بدون صدا خفه کن زیاده؟
برای محافظت از قنداشق چیکار کنم؟از این برچسبای استتار بزنم؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - ROOBAH - 2021-07-03 02:19 PM

سلام دوست عزیز
سلاح کرال مگا در حد قیمت خودش از دقت مطلوبی برای استفاده تفریحی برخورداره و قدرتش هم در حد و اندازه اکثر پی سی پی های قدرت متوسط بازاره.
در خصوص تعویض اورینگ باید بگم پر استهلاک ترین اورینگ های مگا اورینگ های نازل شارژ و اورینگ داخل لوله هستند، برای اینکه این اورینگ ها عمر بیشتری داشته باشند همواره نازل شارژ رو با مقدار کمی روغن سیلیکون چرب نگه دارید و برای اورینگ لوله هم سعی کنید از ساچمه های با کیفیت استفاده کنید چون ساچمه های بی کیفیتی که شکل نا منظم و دامنه خراب دارند هنگام لود شدن و ورود به لوله باعث استهلاک بیشتر این اورینگ و در نهایت خرابی زود تر اون میشوند اما به هر حال اینها اورینگ مصرفی هستند و بالاخره نیاز به تعویض پیدا میکنند و اورینگ های مخزن هم تا زمانی که مخزن نشتی ندارد و سلاح برای تعمیر و سرویس باز نشده نیاز به تعویض ندارد، نمیشه طول عمر برای این اورینگ ها تعیین کرد، زیاد خودتون رو درگیر این مسائل نکنید، هروقت اورینگ مستهلک شد بالاخره تعویضش میکنید دیگه... بله در صورتی که با تعویض اورینگ ها آشنایی داشته باشید اورینگ ها توسط خود شخص قابل تعویضه ( کار مشکلی نیست، اگر یکبار کسی که بلد هست، براتون این کار رو انجام بده و شما کنارش باشید یاد می گیرید )، اورینگ نازل که کاملا در دسترس هست و به راحتی میشه جایگزین کرد، اورینگ داخل لوله هم باید با ابزاری قلاب مانند از جایش خارج بشه و اورینگ جدید با روغن سیلیکون چرب بشه و وارد شیار اورینگ داخل لوله بشه، مابقی اورینگ ها هم پس از باز کردن قسمت مربوطه قابل تعویض هست و فقط نیاز دارید که بتونید سلاح رو باز کنید، حتما توصیه میکنم اولین بار که میخواهید پس از مدتها سلاح رو سرویس و یا تعویض اورینگ کنید کسی که وارد تر هست اینکار رو جلوی شما انجام بده و شما یاد بگیرید و دفعات بعدی خودتون این کار رو انجام بدید، سلاح هم تا زمانی که مشکلی از نظر دقت و نشتی و... نداره و درست کار میکنه نیاز به باز کردن نداره.
در مورد تعداد شلیک با یکبار شارژ چون من مگا ندارم نمیتونم نظر دقیقی بدم و باید بقیه دوستان اعلام کنند، ولی به هر حال خودتون بعد از اینکه سلاح به دستتون رسید میتونید این تعداد رو بدست بیارید، بازه منظم ترین شلیک های این سلاح ها برای مخازن 200 باری بدون رگلاتور از 200 بار تا 120 بار و برای مخازن 200 باری رگلاتور دار از 200 بار تا فشار کاری رگلاتور ( مثلا 140 بار ) هست و در فشار های کمتر نتیجه مطلوب نیست. من از ولوم تنظیم قدرت تفنگم اصلا استفاده نکردم چون عملا کاربردی در هدف زنی نداره، در واقع سرعت شلیک در هر ولوم تغییر میکنه و نتیجش میشه تغییر محل اصابت ساچمه، پس همیشه در یک ولوم قدرت استفاده کنید و مهارتتون رو بالا ببرید، خودم تست نکردم ولی فکر میکنم چون ولوم تنظیم قدرت کرال روی میزان فشردگی فنر چکش یا والو و پورت خروج هوا از مخزن تاثیری نمیذاره و عملکردش روی میزان هوای ورودی به پشت ساچمه هست بقیه هوا هدر میره و فکر میکنم نباید تاثیری در تعداد شلیک ها داشته باشه ( با اینکه بعضی از سایت ها و اشخاص ادعای افزایش تعداد شلیک رو دارند اما من اینگونه فکر میکنم ولی همونطور که گفتم شخصا امتحان نکردم و شاید نظرم اشتباه باشه ). به نظر من ماکزیمم قدرت سلاح بهترین عملکرد رو ارائه میده ( هم دقت و هم تعداد شات معقول و هم قابلیت لانگ رنج )
سلاح پی سی پی با شلیک خالی مشکلی نداره، در واقع هوا به میزانی که قرار بود پشت ساچمه قرار بگیره و اون رو شلیک کنه از سلاح خارج میشه و هدر میره، فنر و واشر پیستونی وجود نداره که بخواد محکم به انتهای سیلندر بخوره و ...
تا جایی که خبر داشتم قبلا ( الان رو نمیدونم ) صدا خفه کن جزو وسایل فابریک همراه سلاح بود و من از همان مدل فابریکی همراه سلاحم استفاده کردم و مشکلی هم نداشت، صدای این سلاح متوسط رو به زیاد هست، با صدا خفه کن خب صداش خیلی کمتر میشه، فکر کنم بعد از اینکه سلاح به دستتون رسید بتونید این مورد رو هم امتحان کنید.
برای محافظت از قنداق به شما پیشنهاد میکنم از هر چیزی که میخواهید استفاده کنید نگذارید تمام مدت روی قنداق باقی بمونه، به این صورت که هر وقت نیاز به بیرون بردن سلاح داشتید ( یا در بازه زمانی که مثلا هر روز از سلاح استفاده می کنید ) محافظ رو روی قنداق بکشید و در زمان کنار گذاشتن سلاح برای طولانی مدت محافظ رو از روی قنداق بردارید، من خودم با چرم برای پیش قنداق و قنداق کاور دوختم و به راحتی باز و بسته میشه، در قسمت قبضه هم از باند های کشی استتار استفاده میکنم و زمانی که میخوام سلاح رو برای مدتی کنار بگذارم تمام کاور ها رو باز میکنم، چون کاور ها باعث به دام افتادن رطوبت زیر پوشش در تماس با چوب و در نهایت آسیب به چوب میشوند. خود قنداق هم بدون روکش کیلر یا لاک یا پلی استر و خام است.
از چسب استتار استفاده نکرده ام.
Khansariha (8)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - fkh - 2021-07-03 03:53 PM

سلام.
roobah عزیز تفنگ رو از ارومیه ارسال کردن.بی صبرانه منتظر رسیدنش هستم.به نظرم باید وارداتی باشه.اگه وارداتی باشه چه تفاوتی با کرال هایی که نمایندگی میاره داره؟چه لوازمی داخل کارتنش هست؟
تفنگ اکبند و پلمپ چطور تشخیص بدم؟داخل کارتنش داخل پلاستیک هست؟چون هاتسان 125 که خریده بودم داخل کارتنش داخل پلاستیک پلمپ بود و یخورده بندش روغن داشت.
خرید تلمبه کارکرده بنظرتون منطقیه؟
با تلمبه چقدر طول میکشه شاژ میشه؟