شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اولین پی سی پی کرال (پانچر) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: اولین پی سی پی کرال (پانچر) (/showthread.php?tid=2086)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mirhashemi - 2020-10-14 10:14 AM

سلامت باشید . دلیلش نصب رگلاتور بود .یا باید یه مانومتر دیگه سر مخزن نصب میکردم که فشار مخزن رو نشون بده و تفنگ دو مانومتره میشد .یا اینکه قید مانومتر نشان دهنده فشار رگلاتور رو میزدم و مانومتر فابریک رو انتقال میدادم به سر مخزن که من گزینه دوم رو انتخاب کردم.
دوستان راهی برای جلوگیری از خرده نشدن لبه اورینگ های نازل شارژ توسط سوراخ ورودی هوای سرمخزن وجود داره؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - ROOBAH - 2020-10-14 11:21 AM

(2020-10-14 10:14 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامت باشید . دلیلش نصب رگلاتور بود .یا باید یه مانومتر دیگه سر مخزن نصب میکردم که فشار مخزن رو نشون بده و تفنگ دو مانومتره میشد .یا اینکه قید مانومتر نشان دهنده فشار رگلاتور رو میزدم و مانومتر فابریک رو انتقال میدادم به سر مخزن که من گزینه دوم رو انتخاب کردم.
دوستان راهی برای جلوگیری از خرده نشدن لبه اورینگ های نازل شارژ توسط سوراخ ورودی هوای سرمخزن وجود داره؟

با سلام
بله، من هم حدسم رگلاتور بود اما چون شما اشاره ای به رگلاتور نکردید گفتم شاید دلیل دیگه ای داشته...
در مورد اورینگ نازل شارژ، من الان بیشتر از سه ساله دارم استفاده میکنم و اورینگ نازل هنوز مثل روز اول سالمه و آببندی کامل رو انجام میده، فقط همون اول اورینگ خودش رو با جنس مرغوب تعویض کردم و تا همین الان هم هیچ مشکلی نداشته، شاید ورودی هوای مخزن یا در پوش اون زائده اضافی داره که باعث این مشکل میشه؟ چه روغنی برای چرب کردن اورینگ نازل استفاده میکنید؟ خود نازل سالمه؟ ( مخصوصا قسمتی که اورینگ روی نازل سوار میشه؟ شیار اورینگ رو میگم. )

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - samani - 2020-10-14 11:24 AM

نقل قول : دوستان راهی برای جلوگیری از خرده نشدن لبه اورینگ های نازل شارژ توسط سوراخ ورودی هوای سرمخزن وجود داره؟
متاسفانه من هم این مشکل رو دارم بعد از چند بار شارژ اورینگ اول نازل از بین میره و باید تعویض بشه
کسی از دوستان راهکاری داره ممنون میشم عنوان کنند
(2020-10-14 11:21 AM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-10-14 10:14 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام
بله، من هم حدسم رگلاتور بود اما چون شما اشاره ای به رگلاتور نکردید گفتم شاید دلیل دیگه ای داشته...
در مورد اورینگ نازل شارژ، من الان بیشتر از سه ساله دارم استفاده میکنم و اورینگ نازل هنوز مثل روز اول سالمه و آببندی کامل رو انجام میده، فقط همون اول اورینگ خودش رو با جنس مرغوب تعویض کردم و تا همین الان هم هیچ مشکلی نداشته، شاید ورودی هوای مخزن یا در پوش اون زائده اضافی داره که باعث این مشکل میشه؟ چه روغنی برای چرب کردن اورینگ نازل استفاده میکنید؟ خود نازل سالمه؟ ( مخصوصا قسمتی که اورینگ روی نازل سوار میشه؟ )

خب الان پست شما رو دیدم.من کرال بریکر دارم که دقیقا همین مشکل رو دارم باهاش
اورینگ های فابریک خودش هست هر بار که نازل رو وارد ورودی مخزن میکنم یه ذره از لبه های اورینگ رو برش میده من خودم حدس زدم شاید لبه های ورودی پلسه داشته باشه که اینطور نبود.علت شاید بیش از حد فیت بودنش باشه راستش جرات نکردم که لبه ها رو سمباده کنم یا دست بزنم گفتم حالا این اورینگ خراب میشه نزنم یچی دیگه رو خراب کنم دردسر بشه.
در مورد روغن من از روغن همراه تلمبه که روغن سیلیکون هست استفاده میکنم

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - ROOBAH - 2020-10-14 11:52 AM

(2020-10-14 11:24 AM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول : دوستان راهی برای جلوگیری از خرده نشدن لبه اورینگ های نازل شارژ توسط سوراخ ورودی هوای سرمخزن وجود داره؟
متاسفانه من هم این مشکل رو دارم بعد از چند بار شارژ اورینگ اول نازل از بین میره و باید تعویض بشه
کسی از دوستان راهکاری داره ممنون میشم عنوان کنند
(2020-10-14 11:21 AM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام
در مورد اورینگ نازل شارژ، من الان بیشتر از سه ساله دارم استفاده میکنم و اورینگ نازل هنوز مثل روز اول سالمه و آببندی کامل رو انجام میده، فقط همون اول اورینگ خودش رو با جنس مرغوب تعویض کردم و تا همین الان هم هیچ مشکلی نداشته، شاید ورودی هوای مخزن یا در پوش اون زائده اضافی داره که باعث این مشکل میشه؟ چه روغنی برای چرب کردن اورینگ نازل استفاده میکنید؟ خود نازل سالمه؟ ( مخصوصا قسمتی که اورینگ روی نازل سوار میشه؟ )

خب الان پست شما رو دیدم.من کرال بریکر دارم که دقیقا همین مشکل رو دارم باهاش
اورینگ های فابریک خودش هست هر بار که نازل رو وارد ورودی مخزن میکنم یه ذره از لبه های اورینگ رو برش میده من خودم حدس زدم شاید لبه های ورودی پلسه داشته باشه که اینطور نبود.علت شاید بیش از حد فیت بودنش باشه راستش جرات نکردم که لبه ها رو سمباده کنم یا دست بزنم گفتم حالا این اورینگ خراب میشه نزنم یچی دیگه رو خراب کنم دردسر بشه.
در مورد روغن من از روغن همراه تلمبه که روغن سیلیکون هست استفاده میکنم

درود بر شما جناب سامانی عزیز
والا من از اورینگ های فابریکش کار نکشیدم و همونطور که گفتم در ابتدا تعویض کردم، درست میفرمایید، یکی از دلایلش میتونه همین بیش از حد فیت بودن باشه که خودتون گفتید و البته به نظر من هم کار درستی هم کردید که سمباده نزدید، منم مثل شما از همون روغن سیلیکون تلمبه استفاده میکنم، ولی گفتم شاید روغن دیگه ای بوده که اورینگ رو خشک کرده باشه. هنوز هم از اورینگ یدکی فابریک برای جایگزینی اورینگ خراب استفاده میکنید؟ اتفاقا برای من خیلی نرم و بدون فشار وارد سوراخ شارژ میشه و همونطور که گفتم الان بعد از حدود سه سال تا حالا دیگه تعویض نکردم... نمیدونم، به نظرتون با جایگزینی اورینگی با سایز ریز تر مشکل حل نمیشه؟ امتحان نکردید؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - samani - 2020-10-14 12:17 PM

نقل قول :درود بر شما جناب سامانی عزیز
والا من از اورینگ های فابریکش کار نکشیدم و همونطور که گفتم در ابتدا تعویض کردم، درست میفرمایید، یکی از دلایلش میتونه همین بیش از حد فیت بودن باشه که خودتون گفتید و البته به نظر من هم کار درستی هم کردید که سمباده نزدید، منم مثل شما از همون روغن سیلیکون تلمبه استفاده میکنم، ولی گفتم شاید روغن دیگه ای بوده که اورینگ رو خشک کرده باشه. هنوز هم از اورینگ یدکی فابریک برای جایگزینی اورینگ خراب استفاده میکنید؟ اتفاقا برای من خیلی نرم و بدون فشار وارد سوراخ شارژ میشه و همونطور که گفتم الان بعد از حدود سه سال تا حالا دیگه تعویض نکردم... نمیدونم، به نظرتون با جایگزینی اورینگی با سایز ریز تر مشکل حل نمیشه؟ امتحان نکردید؟
سلام از بنده است
در مورد اورینگ بله همینطوره فعلا همون اورینگ یدکی روی نازل هست البته ناگفته نمونه که هر سری که استفاده میکنم با کمی چرخوندن نازل مشکل نشتی هوا رفع میشه و فعلا با همین شرایط دارم مدارا میکنم و سراغ اورینگ نمونه باریکتر نرفتم.یجا گمون تو یکی از کانال های تلگرام خوندم که نوشته بودن عمق شیار نازل رو بیشتر میکنند که دیگه خرابی اورینگ کم بشه ولی همینطور گفتم تا موقع که خرابی اورینگ باشه و فقط نیاز به تعویض اورینگ باشه دستکاری قطعات دیگه به نظرم بی مورد هست.حتما اگه اورینگ با کیفیت پیدا کنم تعویض میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم.هر چند احساس میکنم به کیفیت اورینگ ربطی نداشته باشه بیشتر همون ضخامت اورینگ هست که داره دردسر درست میکنه و موقع فشار به داخل ورودی قیچی میشه
پاینده باشیدKhansariha (8)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mirhashemi - 2020-10-15 11:38 AM

منم از روغن سیلیکن استفاده میکنم و همون اورینگ های زرد رنگ فابریکی رو استفاده میکنم .دقیقاً لبه بیرونی اورینگ اولی موقع در آوردن نازل شارژ از داخل سر مخزن تکه تکه توسط لبه داخلی سر مخزن بریده میشه. شما چه سایز اورینگی و با چه جنسی تهیه کردید که مشکل باهاش ندارید؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - ROOBAH - 2020-10-15 12:17 PM

(2020-10-15 11:38 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم از روغن سیلیکن استفاده میکنم و همون اورینگ های زرد رنگ فابریکی رو استفاده میکنم .دقیقاً لبه بیرونی اورینگ اولی موقع در آوردن نازل شارژ از داخل سر مخزن تکه تکه توسط لبه داخلی سر مخزن بریده میشه. شما چه سایز اورینگی و با چه جنسی تهیه کردید که مشکل باهاش ندارید؟

سلام و درود[تصویر: khansariha%20(8).gif]
من فکر کنم از اورینگ با سایز 9*2 وایتون استفاده کردم ولی با توجه به این مشکلی که شما میگید و جناب سامانی هم به اون اشاره کردند، احتمالا در تولیدات جدید تر کرال، سایز و قطر نازل کمی بیشتر شده ( ممکنه عمق شیار اورینگ روی نازل کمتر شده باشه و اورینگ بالاتر قرار میگیره ) و شاید به همین دلیل هست که اورینگ بریده میشه. البته من اورینگی که استفاده کردم دقیقا با اورینگ یدکی کرال در اون زمان، یک سایز بود و فروشنده برام سایز دقیق زد و اینا رو به من داد و فکر کنم سایزی که استفاده کردم همون بود که گفتم. شاید با تست سایز های دیگه و جنس های دیگه بشه به نتیجه مطلوب رسید، تا نظر اساتید چی باشه.
نکته دیگری که باید عرض کنم اینه که اورینگ های فابریکی، اون زمان زرد رنگ نبود و به رنگ قهوه ای بودن. البته فکر میکنم همونطور که جناب سامانی گفتند نباید زیاد به جنس ربط داشته باشه، چون اگر اورینگی حتی با جنس متوسط اما سایز درست روی قطعه قرار بگیره باید حداقل تا مدتی ( شاید کمی کمتر از اورینگ با کیفیت تر ) بدون مشکل کار کنه.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - amirsalaramirsalar - 2020-11-07 08:05 AM

با سلام خدمت دوستان و اساتید سوال من اینه روی کرال پانچر مگا ساچمه 25 گرینی جی اس پی تو چه فاصله ای جواب میده؟ و اینکه اصلا این گرین ساچمه برای این سلاح مناسبه و به سلاح فشار و آسیبی نمی رسونه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. سپاس فراوانKhansariha (8)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - samani - 2020-11-07 09:52 AM

(2020-11-07 08:05 AM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و اساتید سوال من اینه روی کرال پانچر مگا ساچمه 25 گرینی جی اس پی تو چه فاصله ای جواب میده؟ و اینکه اصلا این گرین ساچمه برای این سلاح مناسبه و به سلاح فشار و آسیبی نمی رسونه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. سپاس فراوانKhansariha (8)
سلام
اسیبی که به سلاح نمیرسونه
سرعت تیر پایین میاد افت تیر بالا میره ژول بالا میره احتمالا بالای 40 ژول
تا فواصل 30 متر افت کمی دارید بعد افت افزایش زیادی داره و تیراندازی سخت میشه
این اطلاعاتی بود من داشتم
موفق باشید

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - ROOBAH - 2020-11-07 09:57 AM

(2020-11-07 08:05 AM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام و درود بر شما دوست عزیز
ساچمه 25 گرین JSB آسیبی به سلاح نمی رسونه اما باید توجه داشت که ساچمه های بالاتر از 22 گرین روی سلاح هایی با حدود قدرت پانچر مگا در فاصله های بالاتر از 40 متر افت زیادی دارند و این باعث میشه که از کارایی اونها کاسته بشه ( در صورت استفاده از ساچمه های حدود 18 گرین هم شاهد افت متعارفی در فواصل بالای 50 متر خواهیم بود که به راحتی با استفاده از میلدات قابل اصلاح است و اتفاقا تیراندازی را لذت بخش تر هم می کند اما استفاده از ساچمه های بالای 22 گرین در این بازه قدرت در فواصل بالای 40 یا 50 متر باعث افت غیر متعارف و زیاد میشه که مطلوب نیست ) علاوه بر اون باید در نظر داشت افزایش وزن تا حد خاصی در یک قدرت مشخص ( مثلا مگا ) باعث افزایش انتقال انرژی میشه و بیشتر از اون نتیجه عکس میده چون سرعت شلیک بیش از حد پایین میاد و معمولا برای پی سی پی های حدود 40 ژول ساچمه های با حدود وزنی 25 گرین حد بالا هستند ( شاید کمی انتقال انرژی بیشتری داشته باشند اما به دلیل افت زیاد معمولا استفاده نمیشن ) و به نظر من بهترین رنج وزنی برای این قدرت 16 تا 19 گرین هست.
................................................................................​................................................................................​................................................................................​....................................................
ببخشید جناب سامانی، پست ها همزمان شد.