شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اولین پی سی پی کرال (پانچر) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: اولین پی سی پی کرال (پانچر) (/showthread.php?tid=2086)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - masoudraha - 2017-08-20 12:10 PM

سلام به همه اساتید ودوستان عزیز
کسی از دوستان اطلاع دارد که کرال مگا به غیر از فنر پشت چکش دیگر به چه صورت میتوان قدرت ان را زیاد کرد با تشکر

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - Babakpcp - 2017-08-20 12:37 PM

(2017-08-20 12:10 PM)masoudraha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه اساتید ودوستان عزیز
کسی از دوستان اطلاع دارد که کرال مگا به غیر از فنر پشت چکش دیگر به چه صورت میتوان قدرت ان را زیاد کرد با تشکر

اضافه کردن وزن چکش و افزایش دبی هوای خروجی از سوزن والو.افزایش قدرت که زیر شاخه مهمی از مبحث تیونینگ تفنگ هست خیلی لذت بخشه.اما واقعا کار فنی و ریزه کاری داره که تجربه میخواد.توصیه میکنم که اینکارو نکنید.اولی به همین دلیلی که گفتم و دوم اینکه پانچر مگا قدرت بسیار خوبی داره.از حدود 47 ژول شروع و از شات 7ام 8ام به حدود 50 ژول میرسه و بعد از حدود 20 شات سیر نزولی تا انتهای خشاب 4ام و 44 یا 43 ژول میرسه.قدرت بسیار مناسبی هست و اون ماموریتی که برای یک تفنگ پی سی پی در این کلاس که شکار پرنده و 4پایان کوچک(کنترل افت)هست رو انجام میده.سری تفنگهای اوانیکس و سوماترا تا حدودی برای شکار تعریف شده هستند که اونم یک دلیل مهمش خواستگاه این تفنگها یعنی کره هست که شکار تا اونجایی که اطلاع دارم با پی سی پی انجام میشه.منظورم این نیست که دیگر نفنگها رو نمیشه باهاشون کنترل افت یا شکار انجام داد.بحث ماموریت یک تعریف شده برای یک تفنگ هست.اگر هم هدف تارگتینگ باشه که واقعا رنج 30 الی 40 ژول و در کلاس تفنگهایی مثل hw100 و یا تفنگهای رگلاتور دار به شکل حرفه ای و تخصصی انجام میشه و جدا از اینکه تارگتینگ بالای 80 متر رو مخصوص تفنگهای رگولاتور دار مخصوص اینکار میدونم باز هم میگم با همین تنظیمات کارخونه ای مگا در صورتیکه خود تفنگ نقص و اشکالی نداشته باشه جوابگو تارگتینگ هم هست.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-08-20 01:41 PM

واقعا اینهمه اشتیاق دوستان رو برای افزایش قدرت تفنگشون درک نمیکنمKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - Babakpcp - 2017-08-21 12:09 PM

با سلام به همه دوستان و اقا سیاوش عزیز
برای پانچر پرو از ساچمه 15 گرینی جی اس بی استفاده کردید؟
نتیجه چطور بوده؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-08-21 01:42 PM

درود بابک جان،اتفاقا دیروز از ۱۵ گرینی استفاده کردم،اما گامو،باورم نمیشد که گامو هم دقت داشته باشه،تقریبا با جی اس بی ۱۸.۱۳ برابری میکرد،البته فقط دوتا شلیک کردم و قطعا نمیشه با دوتا نظر قطعی داد،اما چیزی که قطعی است این است که با کم شدن وزن ساچمه تاثیر پذیریش از عوامل محیطی بیشتر و ژول کمتر میشه

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - Babakpcp - 2017-08-21 02:01 PM

(2017-08-21 01:42 PM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بابک جان،اتفاقا دیروز از ۱۵ گرینی استفاده کردم،اما گامو،باورم نمیشد که گامو هم دقت داشته باشه،تقریبا با جی اس بی ۱۸.۱۳ برابری میکرد،البته فقط دوتا شلیک کردم و قطعا نمیشه با دوتا نظر قطعی داد،اما چیزی که قطعی است این است که با کم شدن وزن ساچمه تاثیر پذیریش از عوامل محیطی بیشتر و ژول کمتر میشه
سپاس از پاسخت سیاوش جان
والا اگه بتونیم از دست جی اس بی خلاص شیم خیلی خوبهKhansariha (214)Khansariha (214)
هزینه اش خیلی زیاد و یک مقدارم سخت پیدا میشه تو همدان.من از بیژن سرگنبدی 18 گرین استفاده کردم تا 80 متری حدودا پا به پای جی اس بی میاد.که البته خیلیم ساچمه ارزونی نیست مثل اذرخش و اینا.ولی جدا از شوخی من گرین پایینتر رو اگه جواب بده بیشتر میپسندم.بدلیل افت کمتر.درسته ی مقداری از لحاظ پایداری طی مسیر از گرین بالاترا کمتره اما خب تو شرایط باد در کل خیلی رو شلیک دقیق حالا با هر گرینی نباید حساب کرد
سیاوش جان از چه مدلی استفاده کردی
پرو مگنوم؟
من عاشق ساچمه سرتیز یا همون مگنوم گامو هستم.بی دلیل حس خوبی نسبت بهش دارمKhansariha (48)و متاسفانه مسافت بالا تقریبا هر جا خودش صلاح بدونه میره و اصلا نمیشه روش حساب کرد.
پرو مگنوم رو تو فاصله 15 متر ی بار استفاده کردم فوق العده دقیق بود.مسافت بالاتر دیگه استفاده نکردم و اینکه خیلی بد از تو خشاب توی لوله میره.انکار که جایی گیر میکنه

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - hesamfisher - 2017-08-21 02:56 PM

پرو مگنوم آشغاله دوستان همش تقلبی شده تفنگو خراب میکنه کمی بیشتر هزینه کنید ، ساچمه های ترک هم بد نیست مثل رنجر

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-08-21 08:11 PM

(2017-08-21 02:01 PM)Babakpcp نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-08-21 01:42 PM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سپاس از پاسخت سیاوش جان
والا اگه بتونیم از دست جی اس بی خلاص شیم خیلی خوبهKhansariha (214)Khansariha (214)
هزینه اش خیلی زیاد و یک مقدارم سخت پیدا میشه تو همدان.من از بیژن سرگنبدی 18 گرین استفاده کردم تا 80 متری حدودا پا به پای جی اس بی میاد.که البته خیلیم ساچمه ارزونی نیست مثل اذرخش و اینا.ولی جدا از شوخی من گرین پایینتر رو اگه جواب بده بیشتر میپسندم.بدلیل افت کمتر.درسته ی مقداری از لحاظ پایداری طی مسیر از گرین بالاترا کمتره اما خب تو شرایط باد در کل خیلی رو شلیک دقیق حالا با هر گرینی نباید حساب کرد
سیاوش جان از چه مدلی استفاده کردی
پرو مگنوم؟
من عاشق ساچمه سرتیز یا همون مگنوم گامو هستم.بی دلیل حس خوبی نسبت بهش دارمKhansariha (48)و متاسفانه مسافت بالا تقریبا هر جا خودش صلاح بدونه میره و اصلا نمیشه روش حساب کرد.
پرو مگنوم رو تو فاصله 15 متر ی بار استفاده کردم فوق العده دقیق بود.مسافت بالاتر دیگه استفاده نکردم و اینکه خیلی بد از تو خشاب توی لوله میره.انکار که جایی گیر میکنه

مخلصم برادر،منم دقیقا در همون فاصله ۱۵ متری استفاده کردم،سرتخت بود،فکر میکنم در فاصله بالاتر دقیقا همینی که شما میفرمایید باشه،هرجا دوست داره میره،ولی جی اس بی خدا برکتش بده،تا ۱۲۰ متر هم شلیک موفق داشتم،تا ماکزیمم برد تفنگت پاسخگوست،اگر نمیتونی پیدا کنی من پنج بسته ۱۸.۱۳ دامن کوتاه اصل دارم دستور بده تقدیم کنمKhansariha (8)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - Ghasemgodarzi - 2017-08-21 10:22 PM

با سلام
دوستان يك سوال داشتم اين محصولات كرال و ميشه قنداق و جدا كرد و روي چوبش سيلر پاشيد ؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-08-22 06:50 AM

درود بر شما،چرا نشه؟یه پیچ آلن خور خیلی ساده است که به راحتی هم باز میشه،اما اگر تفنگتون جزو قنداق های جدید کرال هست توصیه میکنم روش سیلر نپاشید و بجای سیلر زدن چند دست روغن زیتون طبیعی بزنید،هم خیلی زیبا میشه هم در برابر آب و رطوبت مقاوم میشه هم اینکه چوب رو با مواد شیمیایی خفه نمیکنید