شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اولین پی سی پی کرال (پانچر) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: اولین پی سی پی کرال (پانچر) (/showthread.php?tid=2086)

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - taleb - 2017-05-17 02:11 PM

(2017-05-17 01:41 PM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله،شما درست میفرمایید،یه نگاه به اول کامنتتون بندازید مشخص میشه منظورتون چی بوده و بنده پیش از اینکه اعلام بفرمایید اعلام کرده بودم،شما هاتسان بخرید عزیز دل،هم جای بند داره هم خوش سلیقه ساختنش!!،ماشه تفنگتون هم همیشه براتون بچکهKhansariha (8)
در بین پانچرها ، سنتتیک ها هم جای نصب بند ندارد ؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - arashx - 2017-05-17 03:52 PM

(2017-05-17 07:40 AM)taleb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-05-16 09:52 AM)arashx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب رگولاتور قطعه ای است که در داخل مخزن قرار داره و پیچ ادجاست قدرت در خارج از مخزن. لذا این دو هیچ ارتباطی با هم ندارن.
رگولاتور میتونه روی فشار های مختلف تنظیم بشه و هیچ اهمیتی نداره که چه فشاری براش بر نظر گرفته بشه. و این انتخاب شماست که روی ۱۲۰ تنظیمش کنید یا روی ۷۰.
به طبع اگر رگولاتور رو روی کمتر از ۱۰۰ تنظیم کنید باید فنر همر رو هم ضعیف کنید که اتلاف هوا نداشته باشین. چون اون فنر برای فشار ۲۰۰ تا ۱۰۰ طراحی شده.....
اینکه گفتید رگولاتور در داخل مخزن قرار داره و فشاری که از قبل تنظیم شده رو اعمال میکنه درست اما من متوجه نشدم با وجودی که تاکید شده پانچر مگا و پرو ( که گفته شد پرو از طرف کارخانه رگولاتور نصب هست ) با تغییر قدرت تغییر تعداد شلیک دارد ارتباطش با کارکرد رگولاتور دقیقا چیه ! اصلا تنظیم قدرت پانچرها به چه صورت عمل میکنه ؟ خروجی یا فشار هوا رو کم میکنه یا ... ؟ اساسا وقتی پرو از کارخانه رگوله شده و تنظیم قدرت هم دارد اگر طبق حرف شما هیچ ارتباطی بین رگولاتور و تنظیم قدرت نباشد که خود سازنده قابلیت تنظیم قدرت را به دست خودش از کار انداخته ! چون رگولاتور فشار و میزان هوای ثابتی برای هر شلیک اعمال میکند تنظیم قدرت قاعدتا باید طبق خواست تیرانداز فشار را تغییر دهد تا قدرت تغییر کند پس با وجود فشار ثابت خروجی از رگولاتور در تمامی شلیک ها تنظیم قدرت و تغییرش به کلی بی معنی خواهد بود ! (شک دارم درست گفته باشم) در کل اگر پیش فرض یا نتیجه گیری غلطی در گفته های من هست لطفا واضح و کامل بفرمایید . ضمن اینکه در کجای سایت کرال در مورد پرو به نصب بودن رگولاتور به صورت پیش فرض اشاره شده ؟
در مورد استابیلایزر ها فقط در کمان ها شناخت دارم و در مورد سلاح های بادی تا الان چیزی نمی دانم ! استبیلایزر فرانت اند ؟ اسم کارخانه است یا محصول ؟ در نمونه های لوله شرود صدا خفه کن نه نیاز است نه ( احتمالا ) قابل نصب پس قاعدتا باید توصیه شما به لوله معمولی و نصب صدا خفه کن باشد درست است ؟
اینکه دقیقا در کدام پانچرها تغییر قدرت تغییر تعداد شلیک دارد مشخص هست ؟ اگر هست از چه تاریخی ؟ قبلا در انجمن بارها گفته شد تغییر قدرت تاثیری روی تعداد شلیک ندارد . الان هم فقط ۲ نفر از اعضای انجمن گفتن تغییر قدرت=تغییر تعداد شلیک
من هنوز درست متوجه نشدم در پی سی پی ها نصب بند برای حمل راحت تر به چه صورت است . در بعضی سلاح ها جای پیچ روی بچه قنداق و قنداق دیدم ولی در پرو اگر یکی از پیچ ها خرج نصب دوپایه بشود بند چطور نصب می شود ؟ در کل چند پیچ در پانچر ها ( پرو مگا بریکر ) هست ؟

خب در هر تفنگ پي سي پي شما چند راه براي تغيير قدرت دارين. ولي ساده ترين و بهترينش كم يا زياد كردن قدرت فنر چكش هست.
لذا نسب رگولاتور تغيير در قدرت سلاح ايجاد ميكند ولي تغيير در هر بخش هم جداگانه باعث تغيير در قدرت ميشود.
در هيچ يك از محصولات كرال رگولاتور نسب نشده.
در خيلي از سلاح هاي چوبي شركت ها ترجيح ميدهند كه اعمال جاي پيچ به عهده ي مشتري باشد. كه به نظر من خوب است چون من علاقه اي ندارم.
فرانت اند يعني سر لوله.
روي لوله ي شرود هم ميشه سايلنسر نسب كرد. و باعث كاهش بيشتر صدا ميشه.
استبيلايزر هم يعني ساكن كننده. شما با اضافه كردن وزن به تفنگتون ميتونين دقت اون رو زياد كنيد.

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-05-17 05:33 PM

(2017-05-17 02:11 PM)taleb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-05-17 01:41 PM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله،شما درست میفرمایید،یه نگاه به اول کامنتتون بندازید مشخص میشه منظورتون چی بوده و بنده پیش از اینکه اعلام بفرمایید اعلام کرده بودم،شما هاتسان بخرید عزیز دل،هم جای بند داره هم خوش سلیقه ساختنش!!،ماشه تفنگتون هم همیشه براتون بچکهKhansariha (8)
در بین پانچرها ، سنتتیک ها هم جای نصب بند ندارد ؟

تابحال پانچر قنداق سنتتیک رو از نزدیک ندیدم به همین دلیل اطلاعات ندارم و نمیتونم نظر بدم

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - Shatur - 2017-05-17 07:14 PM

سلام دوستان تفاوت بریکر کروم با معمولی چیه؟

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-05-17 08:38 PM

اگر در تاپیک بریکر بپرسید بچه ها بهتر راهنماییتون میکنن اما بنظر فرقی ندارن جز ظاهر

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mehrvar - 2017-05-19 04:58 PM

سلام و درودKhansariha (8)
یه سوال داشتم درمورد تلنبه،دوستانی که استفاده کردن،اگه مخزن پانچرها بطور کامل خالی باشه آیا میشه با تلنبه راحت شارژ کرد یا اینکه کار بسیار سخت و مشکلیه؟

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-05-19 08:11 PM

کلا تلنبه زدن ابدا کار سختی نیست،تلنبه رو آروم بیارید بالا و آروم ببرید پایین،هر ده الی پانزده تلنبه یک استراحت سه دقیقه ای به تلنبه بدید،این روش هم باعث میشه تلنبه داغ نشه و هم خودتون خسته نشید،هرچه آرومتر تلنبه بزنید باددهی بیشتری داره،با این روش با هر پانزده تلنبه فشار ده بار میره بالا،اما برای باد زدن از صفر بهتره که گلنگدن رو بکشید که چکش روی سوزن فشار نیاره

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mehrvar - 2017-05-19 08:28 PM

(2017-05-19 08:11 PM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلا تلنبه زدن ابدا کار سختی نیست،تلنبه رو آروم بیارید بالا و آروم ببرید پایین،هر ده الی پانزده تلنبه یک استراحت سه دقیقه ای به تلنبه بدید،این روش هم باعث میشه تلنبه داغ نشه و هم خودتون خسته نشید،هرچه آرومتر تلنبه بزنید باددهی بیشتری داره،با این روش با هر پانزده تلنبه فشار ده بار میره بالا،اما برای باد زدن از صفر بهتره که گلنگدن رو بکشید که چکش روی سوزن فشار نیاره

ممنون سیاوش جان،منظورم این بود که وقتی مخزن تفنگ کاملا خالی باشه فشاری پشت والو نیست و ممکنه به هنگام باد کردن با تلنبه همزمان هوا از همان سوزن والو خارج بشه.تو بعضی از پی سی پی ها همینطوره

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - siavashpayam - 2017-05-20 08:41 AM

خواهش دارم،قطعا همینطوره،برای همین عرض کردم که پیش از تلنبه زدن گلنگدن رو بکشید که فشار چکش روی سوزن نباشه و سوزن با فنر خودش بیاد بالا و کمی هوابند کنه

RE: اولین پی سی پی کرال (پانچر) - mehrvar - 2017-05-21 08:18 PM

سلام به دوستان عزیز
دیدم برای بعضی از دوستان هنوز سواله که آیا با کم کردن ولوم قدرت در کرال پانچرها آیا تعداد شات هم تغییر میکنه یا نه.کرال مکسی خودم که سری جدید،ولوم قدرت در کمترین حالت از 200 بار تا 150 بار دقیقا 120 شات داشت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[img]http:// دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]